Resolved %100 GPU kullanımı

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: e1.5.0]
e.1.5.8
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

Kanda Yuu

Recruit

Asus FA506II-BQ018 model​

Amd Ryzen 5 4600 H 16 Gb 3200 Mhz DDR4 ram Gtx 1650 Ti 4 Gb ekran kartına sahibim​

Bannerlord 1.5.8 yamasını yüklediğimden beri oyuna girdiğimde sefere başla demesem bile 1-2 dakikalık sürede Gpu kullanımım Bannerlord tarafında 3.4 gb cıvarına çıkıyor oyunu en düşük ayarlara çektim ekran kartım Nvidia seçilimi diye kontrol ettim Cpu kullanımım 2 gb iken erkan kartını 3.9 gb a kadar kullanmaya çalıştığı oluyor . Oyunu Epic Games den temin ettim ve 250 saate yakın bir süre sorunsuz yüksek ayarlarda ekran kartının 2.6 gb sını kullanırken oynadım 1.5.8 yaması ile Gtx 1650 optimizasyonu bozulmuş olabilir mi cihazım ekran kartım güncel son sürümde ekran kartı ayarları olsun asus ayarları olsun sıfırlayıp yeniden düzenledim oyunu silip tekrar yükledim şimdi sizlerden yardım istiyorum​

 

tlgklz

Grandmaster Knight
WBWF&SVC
Spam
Yeni güncellemeyi bekle.

Süregelen güncellemeler soruna sebep olmuş olabilir, optimizasyon açısından gelen güncellemeler sorunu çözebilir. Yeni gelen bir güncelleme sonrasında bu sorunun oluştuğunu belirttiğin için tavsiyem, gerekli bilgisayar verilerini yazdıktan sonra yetkililer tarafından sorunun çözülüp yeni güncellemede yayınlanmasını beklemek olacaktır.
 
Last edited:

Murat Türe

Developer
GPU memory kullanımı artımının nerde olduğunu kontorl edebilir misiniz ? Sahne loadinglerinde veya "New Campaign" yaptığınızda kültür seçtiğinizde artım oluyor ise, şirket içi çalışma branchlerimizde, sorunu çözebilecek bir fix yaptık. En yakın patchlerden birinde göndermeyi umuyoruz.
 

Kanda Yuu

Recruit
GPU memory kullanımı artımının nerde olduğunu kontorl edebilir misiniz ? Sahne loadinglerinde veya "New Campaign" yaptığınızda kültür seçtiğinizde artım oluyor ise, şirket içi çalışma branchlerimizde, sorunu çözebilecek bir fix yaptık. En yakın patchlerden birinde göndermeyi umuyoruz.
Oyun içinde bir şehirde beklerken haritada gezerken genelde karşılaşıyorum savaşlar sırasında Gpu yüklenmesi olmazken şehirde beklerken oluyor evet bu garip bir şey bu yüzden yardım istedim
 
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum. Oyunu açtığım an gpu kullanımım %97-%100 arasında oluyor. Cpu ile alakalı sorunum yok. Alt tab yapıp oyun açıkken farklı bir işlem yapmak istediğimde bilgisayarım sanki gecikmeli çalışıyor. Modlu ve modsuz denedim bir fark olmadı, steamden dosya bütünlüğünü doğruladım değişiklik olmadı. 1.5.9 ve 1.5.10 beta sürümlerinin ikisinde de sorun devam etti. Bannerlord ssd ye kurulu. Oyunu kullandığım ilk sürüm 1.5.9' du ve bu sorun hep vardı. Laptop' da ek ekran kartı(İntel HD vb.) yok yani tek ekran kartım gtx.
Asus GL703GS laptop modelim
GTX1070
i7-8750H
 

Kanda Yuu

Recruit
Ben söyle bir çözüm buldum gibi ama gibi Nvidia denetim masasında öncelikle varsayılanlara döndüm sonrasında yine Nvidia denetim masasında 3d seçenekleri bölümüne girip oyun için manuel profil oluşturdum ve ordan Fps vs bir kaç ayar yaptım özetle oyundaki tüm ayarları burdan yaptım sonrasında Nvidia Geforce uygulamasını açtım oyunu ordan optimize ettim ve sorun çözüldü bazı cihazlarda Bannerlord optimizasyon sorunları yüzünden garip tepkiler verebiliyor demeni tavsiye ederim

Veya şu olabilir Nisan 2021 windows güncellemesi bazı cihazlarda oyunlarla ilgili ayarları mahvetmiş bu sebeple de sorun yaşıyor olabilirsin buna yapabileceğin şeyler
Bios u güncellemek fakat bu riskli sebeplerini netten bakabilirsin
Yeni gelicek windows güncellemesini bekleyebilirsin
Yada format atıp windows güncellemesi yapmadan oyunu oynamayı deneyebilirsin formattan kastım windows içinde ki fabrika ayarları dön kısmı
Umarım Nvidia ayarları ile çözebilirsin
 
Last edited:
Dediklerinizden sadece windows güncelleme kısmını denemedim. Aslında 20H2 sürümünü şubattan beri güncellemiyorum daha önce işlemcimde sorun yaratmıştı. Eğer dediklerinizin dışında başka bir çözüm yoksa büyük ihtimal windows updateleri ile alakalı fakat şu an format atamam. Ben gerekli ekran görüntülerini de ekleyeyim yorumuma eğer daha fazla bilgi isterse forum yetkilileri seve seve paylaşırım. Hızlı yanıt için sağol dostum (y)
Edit: Fan hızı bilgilerini doğru göstermiyor. En yüksek rpm de çalışıyor aslında, asusun game center uygulamasında fan için overboost ayarı seçili ve sestende anlıyorum son devirde çalıştığını.

Oyunu daha başlatmadığım halde direkt olarak %95 kullanım gösteriyor. Ve bu oyun içinde hiç değişmiyor hep bu civarlarda.
BL.png
BL2.png
 
Last edited:

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Geri bildiriminiz ve anlayışınız için teşekkürler. Geliştiricilerimize iletildi. Alacağım geri dönüş doğrultusunda bu başlığı güncelleyeceğim.
 

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
İstenen bilgi 2 hafta içinde verilmediğinden, bu konu resolved olarak işaretlendi. Sorun devam ederse, lütfen bu konuyu güncelleyin. Teşekkürler.
 
Top Bottom