1 ayda görünen değişim

Users who are viewing this thread

Takriben 1 aydır oyuna girmiyorum, bugün oyuna girdiğimde eski yazdıklarımla ve hatırladıklarımla bir kıyas ettim. Öncelikle şunu belirteyim ki bu kıyas yüzeysel bir kıyas. Benim gibi düz bir kullanıcının fark edemeyeceği değişiklikler varsa affola.

Optimizasyon -- Yükleme ekranlarında sıcaklık düşüyor +
Fps drop -- Değişmedi (olumsuz) -
Yükleme ekranları uzunluğu -- Daha hızlı +
Tercüme -- Daha kötü bir tercüme -
Diyaloglar -- Değişmedi (olumsuz) -
Perkler -- Pek değişmedi (olumsuz) *
Buglar -- Değişmedi (olumsuz) -
Crash -- 1 kere falan yaşadım *
Şahıslar -- Hâla pek dolu olmasalar da kişi sayısı artmış (diyorlar) *
Yapay zeka -- Müspet bir değişim var +
Sefer -- Sefer daha akıcı hâle gelmiş, açılış menüsü, genel menüler, harita... +
Hızlı savaş -- Değişmedi (olumsuz) -

Netice:
4 artı
5 eksi
3 nötr

Takriben 1 aydır oyuna girmiyorum, bugün oyuna girdiğimde eski yazdıklarımla ve hatırladıklarımla bir kıyas ettim. Öncelikle şunu belirteyim ki bu kıyas yüzeysel bir kıyas. Benim gibi düz bir kullanıcının fark edemeyeceği değişiklikler varsa affola.

Optimizasyon -- Yükleme ekranlarında sıcaklık düşüyor +
Fps drop -- Değişmedi (olumsuz) -
Yükleme ekranları uzunluğu -- Daha hızlı +
Tercüme -- Daha kötü bir tercüme -
Diyaloglar -- Değişmedi (olumsuz) -
Perkler -- Pek değişmedi (olumsuz) *
Buglar -- Değişmedi (olumsuz) -
Crash -- 1 kere falan yaşadım *
Şahıslar -- Hâla pek dolu olmasalar da kişi sayısı artmış (diyorlar) *
Yapay zeka -- Müspet bir değişim var +
Sefer -- Sefer daha akıcı hâle gelmiş, açılış menüsü, genel menüler, harita... +
Hızlı savaş -- Değişmedi (olumsuz) -

Netice:
4 artı
5 eksi
3 nötr
Bende girmiyordum 40-50 gündür.Fps drop sıkıntısı kalmamış 60 fps alıyorum,kale savaşlarında düşüyor ara ara.GPU optimizasyon sorununu düzeltmişler kullanımın %99 dan indiğini görmedim.Yapay zeka hala aynı kale savaşlarında boş boş duruyorlar.

Droplar bende düzeldi ama buglar ve yapay zeka hâla çok geliştirilmesi gereken özelliklerden. Kuşatmalar berbat, bi anda askerler öldüğünde karşı şehre uçuyor (bunu çok yaşadım) ama betadan sonra umarım bazı şeyler düzeltilir.

valla uzun süredir 1.4.2 deydim şimdi 1.4.1 e geçtim değişen birşey yok gibi geldi bana..hangi sürümü kullanıyorsunuz beyler?en basiti hala kusatma sırasında kulede ki merdivenleri tek tek kullanıyorlar.bu düzeltilmişti diye biliyorum ama düzeltilen birşey yok..artık birşeylerin düzelmesi gerek.

valla uzun süredir 1.4.2 deydim şimdi 1.4.1 e geçtim değişen birşey yok gibi geldi bana..hangi sürümü kullanıyorsunuz beyler?en basiti hala kusatma sırasında kulede ki merdivenleri tek tek kullanıyorlar.bu düzeltilmişti diye biliyorum ama düzeltilen birşey yok..artık birşeylerin düzelmesi gerek.
Ben son sürümdeyim, böyle oluyor hep :grin:

Şuan 1.4.2 yi oynuyorum.ilk sürümden bu yana optimizasyon da büyük bir gelişme var bence.iyi bir sisteme sahip olmama rağmen bundan önceki sürümler de inanılmaz kasıyordu savaşlar.aynı şekilde meydan savaşlarında yapay zekada da gayet iyi gelişmeler var.ilk zamanlarda arkasına bile bakmadan kaçan yapay zeka şuan sürekli yer değiştirerek savaşıyor ve zorluyor.şuan tek sorun kuşatmalarda.yapay zekası berbat.kasmalar da oluyor ara sıra.eğer bu sorunda çözülürse bu açıdan başka bir sorun kalmayacağını düşünüyorum.

Eskiden moral yarıya inince tüm düşman ordusu arkasına bakmadan kaçıyordu, şuan ise bu daha az olmaya başladı ama yerini de bu sefer gereksiz cesaret aldı. Moral adamlar da 0, bende 200 asker var adamların 7 askeri hala üstümüze çullanıyor.Hele ki atlılarsa kovala dur. Ayrıca tesadüf mü bilmem ama savaştan moral kaybından dolayı kaçan 1 tane atlı birlik görmedim. Yayanlar fazla erken kaçıyor atlılara göre ama atlılar maşallah Kürşat ve 40 Çerisi gibi tüm orduya kafa atıyor :grin:

Kaleye vali olarak yoldaşımı koyduktan sonra olur da eşimi kaleye bırakırsam bir süre sonra otomatik o vali oluyor ve bir bakmışım bağlılık 0'a düşmüş. Ya da aynı şekilde kalemden bir kaç yoldaşı aldığımda bir anda bulunduğum kalenin 2 gün uzaklığında ki mesafeye ışınlanıyorum kaleden çıktığım da. :grin:

ortalama bir laptopa sahibim. Oyunun ilk sürümlerinde en düşük ayarlarda 50v50 meydan savaşlarında sabit 60 fps göremiyordum kuşatmalardan bahsetmiyorum bile. Şu an 1.4.2 sürümünde optimizasyon baya artmış 100v100 meydan savaşlarında sabit 60 alabiliyorum. İki taraf birbirine girince droplar oluyor bu beni rahatsız etmiyor fakat m&b serisinin en sevdiğim yanı olan kuşatmalar hala sıkıntılı oynarken gözlerim acıyor.

patch gelmiyor. 3 aydır 1 tane büyük patch geldi sanırsam. nese fazla birşey yazmayayım diktatör moderatör gelir gene. flame + bozuk uslüp gönderir xd

Back
Top Bottom