1.6.3 yaması için tavsiyeler.

Users who are viewing this thread

- barış yaptıktan sonra belli bir süre barışık kalma zorunluluğu getirin.

warbandda aynı mekanik vardı.

- kartopu efektini yok etmekten çıkarıp olur hale getirin.

güç düzeyi belli bir noktayı aştıktan sonra ( belki 20k belkide 25k düzeyi ), bize dost olan klanların gelip bize katılmasını otomatikleştirin.

güç düzeyi belli bir noktayı aştıktan sonra daha da ilerlediği zaman ( belki 30k belkide 35k düzeyi ) aramızın normal olan lordların bize otomatik olarak katılmasını sağlayın.

not; her 2 durumda da parasını verelim canım sorun yok.

- kervan çalıştırıldığında cidden ticaret yeteneğini arttırın.

- oyun başında demirci, ticaret ve şifacı yetenekleri yüksek yandaşlar ekleyin.

yeni gelen yamayla beraber efsanevi bir silah yapmak istiyorsan tamesken çeliği bile yapmamayı göze alacaksınız. bunu düzeltmek için oyun başı demircilik yeteneği yüksek bir yandaşla beraber kendimizi geliştirerek cidden demirclik noktasında iyi bir yerlere gelinmeli.

öte yandan oyuna impratorluk medeniyeti olarak başlarsanız eğer gidip dükkan almanın bir mantığı yok zira atölye üretimleri %20 daha az bundan dolayıda kervan yapmak lazım fakat oyun başında ticaret yeteneği yüksek bir yandaş bulamadığımdan dolayıda beni parasal olarak çok fazla yıpratıyor.

son olarak oyun başında son seviyeye bastığım askerim sadece şifacı yok diye ölüyor cidden buda beni çok fazla geriye atıyor.

bir özellikte iyi olan yandaşları oyun başına ekleyin insanlar istediklerini alsınlar.

- refah seviyesi yüksek şehirlerde en iyi zırhların bulunma ihtimalini arttırın.

realist olarak bakarsak bunun mümkün olması gerekmez mi ?

- onursuz ve merhametsiz yandaşları değil, onurlu ve merhametli yandaşları sürekli bize yakın tutun

Altın samar karakteri stat olarak iyi fakat karakter olarak kötü ben hangi şehirde fazla zaman geçirsem oto olarak oraya geliyor fakat stat olarak altın samar gibi olupta karakter olarak daha iyi olan yandaşları benim zaman geçirdiğim yerlere daha fazla getir.

- çocuk yapma mekaniklerini lütfen yerleştirin.

birliğemi almamız lazım, vali mi yapmak lazım, yoksa hana mı bırakmak lazım, kaleyemi atmak lazım.
ayrıca çocuk yapma süresini kısaltın.

önceden çocuk yapamıyordum. aceba hanımla ilişkimiz az ondan diyemi düşündüm fakat ilişkiyi arttırmama ragmen yine de yapamadım.

- information sisteminize rakip ordunun nerde olduğunu söyletin.

şu anki sistem rakip ordular hariç her şeyi söylüyor tabi orası ayrı.

- komplo görevlerini makul yerlere verin.

vlandiya oynuyorum sargotta takılırken aserayla savaş patlak veriyor sonrada komplo görevi çıkıyor 2-3 kere hüsn fulq'a ( evet aserayla savaştayken hüsn fuldq'a verdi.) , 2-3 baltankhanda, haklarını yemeyim şimdi 1 kerede sivir'e komplo görevi çıktı. bak lycaron civarı olsa tamam diyeceğim cidden fakat diğer 2 tane şehir hep haritanın diğer ucunda.

ama bu komplo görevi ondan en zor yerelere verilmeli diye düşünebilirsiniz fakat ben oyunu çapulcuda oynarken lütfen böyle şeyler olmasın.

- mareşeller politikasını eski hale getirin.

tam olarak hangi politikaydı hatırlamıyorum fakat 5 lwl üstü klanların ordu kurma nufusu azaltırken, 5 lwl altı klanların ordu kurma nufusu fazlalaştırıyordu. yapay zeka zaten sorunlu üstüne böyle politikalarda yok olunca düşük seviyeli klanlar krallığı ordu kurup saçma sapan yerlere sürükleyerek derebeylerin esir düşmesine sebep oluyor.

- aynı medeniyette olduğumuz zaman şehrin fazladan sadakat vermesini sağlayın.

vali aynı medeniyetten olunca fazladan sadakat veriyor da, sahibi aynı medeniyetten olunca neden vermiyor ?
yada sahip farklı medeniyetten olunca eksi sadakat veriyor da neden sahip anı medeniyettenken fazladan sadakat vermiyor ?

- baltalı mızrağı zayıflatıp, tek elli kılıçları güçlendirin.

baltalı mızrak o kadar güçlü ki herkese tek atıyor tamam bu iyide baltalı mızraktan başka hiç bir şey oynanmıyor biraz çeşitlilik olsun ama yeter be baltalı mızraktan.

tek elli silahlarda benim beceri puanım 200+ iken bastığım 80k lık tek elli kılıçla ben tek atamıyorsam cidden tek elli kılıçlar yazıftır.

hayır işin tamamen saçma kısmı şu; tek elli kılıçların yeteneğini tamamen geliştirse bile saldırı hızı artıyor. saldırı gücü değil ki. oyun çok fazla uzasa bile tek elli kılıçlar iş yapmıyor ki.

- paralı asker alımları daha kolay hale getirin.

ben savaşın ortasında paralı asker klanının başındaki adamı aramak istemiyorum.

Last edited:
- Çökme sorunlarını artık cidden çözün ( https://www.hizliresim.com/ezpm7s5 )

- Herhangi bir krallık yerleşkesi kalmayınca ve savaşta olduğu herhangi bir krallık yokken tahtı tamamen terk etsin.

bunu yapmayacaksanız bile lordları sorun çıkarmasın diye tutsakların kaçmama özelliği getirin.

- Esirlerle konuşma özelliğini getirin.

- Diplomaside rakip krallığı yok ederken;barış için haraç ödemektense, barış için para vermeli şeklinde düzeltin.

Last edited:
- Çökme Sorunarını Lütfen Çözün.

Demircilik işini hallettim dedim evlenme işini de aradan çıkarayım dedim. Ira evli mi diye bakacakken ansiklopediye girdim ve oyun çöktü.

intel core i5 6200u, 1600 mhz 6 gb ram ve 2 gb 940 m ekran kartında minimumda kasmadan en düşük ayarda oynatıyor.

güncellemediğim eklenti kalmadı ( visual c++ 2008 kütüphanesi, visual c++ 2010 kütüphanesi, visual c++ 2012 kütüphanesi, visual c++ 2013 kütüphanesi, OpenAL, Java, Netframework, visual c++ 2017 kütüphanesi, phsyx -ekran kartını sürücüsünü söylemiyorum zaten - ) hala oyun çöküyor.

Last edited:
- lordu esir düştüğü kaleden-şehirden kurtarınca, kurtardığımız lordun klanıyla aramız iyileşsin.

Realist Olarak Bakarsak İyileşmesi Gerekmez Mi?

- Ölüm Kapalı oynamak hakkında

Ölüm Kapalı Oynadığımızda galiba yaşı donduruyorsunuz. fakat şöyle bir sorun var. bizim küçük kardeşlerde büyümüyor o zaman. Yaşı dondurmayı bizim kardeşlerimiz büyüdüğünde Yapın.

- Yandaşlarımız serbest özellik puanı veya serbest odak puanı kazandığında karakterler kısmında adının sağ tarafında nokta şeklinde belirtilmeme hatası giderilsin.

- Yeni bir karakter oluştururken medeniyeti seçtikten sonra karakter özelleştirme ekranına geçmeme hatasını giderin.( geri ileri yapınca düzeliyor.)

- ulak hangi krallıktan geldiyse belirtin.

3 farklı krallıkla savaş halindeyim. 2 tanesinin lordları tamamen tutsak, 1 tanesi bana sorun çıkarıyor. ben gelen ulağın bana sorun çıkaran krallığın barış teklifi ettiğini ümit ederek tıklıyorum bir bakıyorum ki lordları tutsak olan krallık bana barış teklif ediyor 2 gün içindede onaylamam lazım. fakat ben onu onaylarsam sonrasında bu krallık toplanarak bana sorun çıkarıyor.

Bir ulak geldi değilde, a krallığından bir ulak geldi veya b krallığından bir ulak geldi şeklinde düzeltin.

- Tutsakların kaçma ihtimalini azaltın

Ben yerleşkesi kalmamış ve lordlarının çoğu tutsak edip krallıkla uğraşmazken lordlar kaçtığından dolayı tekrardan bu krallıkla uğraşmak istemiyorum.

kalelere veya şehirlere tutsakların kaçmaması için belki bir proje daha ekleyebilirsiniz. ( wardbandda benzer mekanikler var)

- imparatorluğu birleştirme hakkında

imparatorluğu birleştirdikten sonra neden bütün klanlar tek imparatorluk krallığına katılmıyor. kartopu efektini yok etmek istediğinizden dolayı mı ?

Last edited:
- Rakip Çete yerleşiyor görevini "bizzat ben yapacağım" şeklinde aldığımızda şehrin konumunu Harita Üzerinde bize göstersin.

- Turnuvaya Katılmadan Ödülü Göstersin.

- Biz öldükten sonra atölyelerimiz bizim varisimize kalsın.

- Kral lordların destekleği politikalara değil, kendi işine gelmeyen politikalara karşı çıksın.

kale yönetmelikleri politikasını devreye sokmayı teklif ediyorum. rhagea hanım karşı çıkıyor.

Not; arkadaşlar kale yönetmelikleri; kalede gelişim hızını %20 arttıyor. başka bir zararlı yanı yok.

- Saçma Sapan Barış Teklifi Getirmeyi Kesin.

Savaş Başlayalı Daha 1 hafta olmadı. sadece 2 tane krallıkla savaş halindeyiz. bir ulak geldi teklifi geldi. üzerinde fatal error yazıyor. bir tıkladım Yukarıdaki Durumdaki gibi bir barış teklifi sunulmuş.

Daha taraflar birbirine zarar bile vermemiş. 3 tane 4 tane krallıkla savaş halinde olsak hadi taktik gereği böyle bir durum oldu diyelim ama 2 tane krallıkla savaş halindeyken hele hele hiç zarar verilmemişken cidden böyle bir teklif ?

- Fidye Simsarından Parasını Ödeyerek Yoldaşlarımızı Kurtarabilelim

Ben Evlendim Fakat Evlendiğim Vasal Şehirde Tutsakmış. Zindandan kurtaramıyorum. parasını versekte direk kurtarsak.

- Bir Krala Bağlılık Yemini Ederken Oluşan Çökme Sorunlarını Giderin.

Rhagea'ya bağlılık yemini ettik sonra bana asker vereceği ekrana geçerken oyun çöktü.

Kartopu etkisi hafifte olsa geri gelsin. Kartopu etkisinin tamamen bitmesi de çok saçma harita rengarenk oluyor.

Back
Top Bottom