1.5.2. Beta Geri Bildirim

Users who are viewing this thread

blwpark

Regular
1.5.1.'de oyunu bitirdikten sonra yenilikleri görmek için 1.5.2 betaya geçip denedim.

- Bir ordu oluşturup dağıttıktan sonra dağılan partiler haritada zaman zaman görünmez oluyor (1.5.1'de her zaman görünmez oluyorlardı)
aynı şekilde bazen benim birliğim de görünmez olabiliyor.
- NPC'lerin ölüm durumları çok kontrolsüz. Oyunun başında daha 1085 yılında Sibir'e bağlı köylerden birinde asker alacak adam kalmamıştı. zaman ilerledikçe bazı şehirlerde bile asker alacak sadece bir kişinin kaldığını gördüm.
- Sturgiya hala çok hızlı çöküşe geçiyor, oyuna hiç tutunamıyor, Kuzey İmparatorluğunu saymıyorum bile Nisan ayından beri önce Amprella sonra Myzea'nın düşmediği ve kuzeyin çökmediği oyun binde bir ihtimaldir.
-Savaş haritalarında grafik sorunları devam ediyor.
- Bilgisayarda ısınma ve fps sorunları nedense bu sürümde daha fazla oldu.
- Bir krallığa vassal olarak katıldığımda, yoldaşlara kurduğum ve özel olarak seviye kazanmalarına çalıştığım birlikler, krallığa bağlı başka bir vassalın kale veya şehrine girdiğim anda birliğin yarısını bırakıp çıkıyor. Kardeşime kurduğum ve tamamı 4.5. ve 6. seviye askerlerden oluşan 110 kişilik birlik bir kale kuşatmasından sonra kaleden çıkınca 65 kişi kaldı. Neden? Çünkü cömert kardeşim garnizona asker bağışlamış. Bu diğer yoldaşlar için de böyle.
-Bir ordu ile köy ve şehir dolaştığımda çok nadiren asker topluyorlar. Yoldaşların birlikleri genel olarak toplamıyor. Ama şehir ve kalelere hepsi asker bırakmaya devam ediyor.
- Vassalı olduğumuz krallıkların yönetiminde daha çok söz sahibi olacağımız söylenmişti. Yok öyle bir şey.
- Perklerin bir kısmı çalışmamaya devam ediyor. Bunun işe yaramasını sağlamak gerçekten çok zor bir şey mi?
-Kuşatmalarda yapa zeka sorunları olabiliyor.
-Demircilikte yaptığım bazı çift elli kılıç ve ciritlerin fiyatı 300.000 (üçyüzbin evet) dinarı geçti. Çok kontrolsüz bir durum var. Üstelik yaptığım ciritlerin durumu bence berbat. Ne ben kullanırım ne de eşe dosta kullandırırım.
- Şehirlerde düzgün eşya ve zırhlar satılmaya başlayacak mı diye merak ettiğimden demircilikte yaptığım eşyaları şehirlerde satıp paralarını tüketmedim. Aksine tüm krallıklara bağlı en az bir kentten alışveriş yaparak bu şehirlerde ciddi para birikmesini sağladım. Ancak ne kadar zaman geçerse geçsin oyunda düzgün silah ve zırhları bulmak mümkün olmadı.
- 1.5.0'da Oyunun başlarında 100 -150 kişilik bir çapulcu birliği oluyordu. Tamamı kaçak askerlerden oluşan, süvariler, lejyonerler v.s. bu kaçak birliğe bu defa denk gelmedim. Bu tip birliklerin sayısı artsa ve daha çok ortaya çıksa güzel olur.
- Lordlar transfer olmak için saçma sapan paralar istiyor ama bu parayı kazanacak akılcı bir yolu oyun bize göstermiyor. Bu işi lordun üzerine 4 kamyon cirit, kılıç, balta dökmeden yapabilmemiz gerekmez mi? Atölyeler verilen paralara hiç değmiyor.
-Karakter özellikleri (cesur, onurlu, zalim, merhametli v.s.) asla gelişmiyor. Ne yaparsam yapayım daima bütünüyle geleneksel kalıyorum. Şerefsiz olmak için iki göl sıçanının kellesini almak hemen yetiyor ama.
- Paralı asker klanlarının üniteleri oyun ilk çıktığında 5. seviyeye yükseltilebiliyordu diye hatırlıyorum. Ancak epeydir sadece 4. seviyede kalıyor ve upgrade edemiyoruz. Bu askerlerden bazıları düzgün donanıma sahip (Gulam ve Triari'ler) ama bazıları da gayet sefil kıyafet ve silahlarla kalıyor. Bunları da upgrade edebilsek güzel olur.
-Krallıkların kendilerini korumak için daha akılcı savaş ve barış kararları alacağı belirtilmişti. Aynı anda hem kuzaite hem vlandiyaya savaş açtı Batı İmparatorluğu. Bu esnada Batanya ile savaş halindeydik. Krallıklar kendilerini korumak yerine belasını aramaya devam ediyor.
- Oyun iki üç kere çöktü, normaldir, betadır, erken erişimdir. Ancak çökme çok hızlı bir şekilde oyunu tamamen kapayıp masaüstüne attı beni. Çökme ile ilgili geri bildirim kutusu da çıkmadı. Birinde save otoların tümü kaybolmuştu.
- Steam cloud eşitlemesi inanılmaz uzun sürüyor.
- O berbere de bir dükkan hadi olmadı bir sandalye ayna verin, duvar dibinde kaçak saç traşı nedir.

Sturgiya hala çok hızlı çöküşe geçiyor olmasının sebebi oyun başındaki görev hikayelerinde geçen durumla alakalı bence. Çünkü bu 10 soylu ile görüşme görevinde yazıları okursanız zaten imparatorluk ve ona bağlı kuzaitler(diğerleri tabi mi hatırlamıyorum) strugialılarla savaş yapmışlar ve sonrasonda caldaria parçalanmış. Dolayısıyla taraflar o yüzden sturgia ya fokuslanıyor öncelikli olarak.

Dostum her cümlene kahkaha atarak katıldım. Eline sağlık. Ekleyeyim madem; Aile üyelerimiz ordu oluşturamıyor. Aile üyelerimiz partiye sahipse LİDERLİK, mühendislik, TİCARET, taktik, CAZİBE gibi yetenekleri ömür boyu artış göstermiyor. Asla evlenemiyorlar.
- Oyundaki eşim 10 gün önce savaşta ölmüş ama benim bundan haberim bile yok. Klan menüsüne girip eşimi göremeyince fark ettim öldüğünü. Büyük bir bildirim gelmeli EŞİN ÖLMÜŞ EŞİN sol altta eşin öldü yazdırıp 3 saniye sonra silinmesi ne demek? Haber bülteninde şehit haberi verir gibi kısacık bilgilendirme mi olur? (gelene geçene laf atmış gibi oldum özür dilerim)

Ne yazık ki oyunun içerik yönüne ilişkin gelişim çok zayıf kaldı geçen 6 ayda. Hala temel yapısal konular büyük yer tutuyor şirket için. Ha kendi adıma konuşursam oyun bu hali ile bile beni kendine çekti. Oynadım keyifle. Zaman zaman kızdım ama sorun yok. Ancak şu noktadan sonra gerçekten yapacak bir şey kalmadı. Hayatımda ilk defa bir TW oyunu oynadım. Başlarda korkunç kötü oynuyordum ama şu an tüketmiş vaziyetteyim oyunu. Zaman zaman forumda insanlar artık bu oyunu rafa kaldırıp beklemek gerektiğini söylüyorlar. Ben de söylemiştim ama her güncellemeden sonra merakla açıyordum ancak galiba artık gerçekten rafa kaldırıp sonucu beklemek lazım...

Son notlarımı da dikkate alırlarsa şirkete ileteyim.

- Bir krallık kurmadan veya sancağı bir krala vermeden önce birlik kurduğum kardeşimle sefer haritasında karşılaştığımda konuşma ekranında "verdiğin görev üzerinde çalışıyorum" seçeneğini tıklayınca kardeşimin birliği ile savaş durumuna geçiyorum.

- Bir krallığa savaş açtıktan sonra sefer haritasında bir lord ile konuşarak barış yapmak istediğimde benden para istemedikleri gibi bazen neredeyse tüm paralarını onlardan alarak barış yapabiliyorum. Bu durum, belki çok güçlü bir krallık seviyesine gelmiş olsam veya yakaladığım birlik sayıca çok az ben çok fazla birlikle onları yakalamış olsam mantıklı olabilir ama böyle değil durum. Bu olay oyunun başlarında henüz ilk yerleşkemi almaya çalıştığım süreçte yaşandı hep. Adamların hem kalesine çöküyorum hem de 50 kişilik birlikle onların 200 kişilik birliklerine yakalanıyorum ama 60 bin dinarlarını alarak barış yapıyorum. E bu durumda onur -1 olsa şaşırmam :smile: oyun bizi dolandırıcı yapıyor.

- Yukarıdaki durumun tam zıttı da oyunu bitirince yaşanıyor. Tüm haritayı fethetmişim her yer benim, diğer krallıklar 10-15 adamla gezen lorldlardan ibaret. Birine denk gelip barış yapalım dediğimde adam 1 milyon dinar istiyor. Biri 11 milyon dinar istedi hatta. Ulan bitmişsin zaten daha neyin şekli bu.

- Aynı şekilde oyun bitiminde yersiz yurtsuz beş parasız lordları krallığa alıp tüm klanları dahil edip oyunu öyle kapatayım dedim Hiç bir şeyi olmayan adam milyon dinar istiyor transfer olmak için.

- Vassal olarak, yani sancağı başka bir krala vererek oyunu bitirmek ise gerçekten çok zor. Çünkü oyunun gidişatı üzerinde etkimiz çok sınırlı, söylenecek çok başlık var buradaki sorunlarla ilgili ama TW biliyordur zaten. Geçiyorum.

- Krala çalıntı mal ticareti yaptırmak gibi görevler erken erişimde normaldir belki ama bu ve benzeri konularda içerik güncellemeleri ile düzeltilmeli. Örneğin ham madde görevinde kral olarak ferman çıkarma şansı veriyor artık bize oyun, ya da kan davasını bir lafımızla bitirebiliyoruz artık.

-Paranın nasıl kazanılacağı konusu oyunda büyük sorun. Kervanlar ve atölyelerden gelen para hikaye. Hatta TW neredeyse atölyeleri kapattı gibi bir şey. Yerleşkeden gelen vergiler garnizon parasına yetmiyor. Yağmalardan gelen para ucu ucuna oyuna devam etmeyi sağlıyor ama hem bir birikim yaratmıyor (lord alamazsın mesela, ya da düzgün zırh veremezsin yoldaşlara) hem de şehirler beş parasız kalıyor. Para nereden gelecek? Bazı arkadaşlar demirciliğe hile diyor bence tam öyle değil, oyuna tutunmamızı sağlıyor. Ama kazanılan para ve üretilen eşyaların değerine bakınca hileye eş tutanların da haklılık payı var. Teslim etmek lazım.

- 1.5 güncellemeleri ve devamında sığınak baskınlarından önce sığınakta kaç kişi olduğunu görememeye başladım.

- 3'den fazla paralı asker fraksiyonunu krallığa katamıyorum. Ama düşman krallıklar 8 farklı paralı asker klanını aynı anda alıyor krallıklarına. Belki klan seviyesi ile alakalıdır diye düşündüm ama klan seviyem 6 olduğunda bile durum değişmedi.

- Oyunda zaman ilerledikçe lordların çoğu beş parasız kalıyor. Kastettiğim, klanlara bağlı adamlar değil. Onlar zaten sabit 5.000 dinar ile geziyor. Kastettiğim vassallar. Benim krallığıma bağlı 3 şehri 4 kalesi olan adam bile oyunun ilerleyen safhalarında gördüm ki 3-4 bin dinar parayla dolaşıyor.

- Oyunda lordlar, köylüler, paralı asker klanları ile ilişki kaybetmek çok kolay hale geldi, durduk yere takır takır -6 -2 ilişki düşüp duruyor. Bazıları köyümü yağmalarken kovalandıkları için ilişkiyi düşürdü ama diğerlerini hiç çözemedim. İlişki kaybetmek çok kolay kazanmak çok zor. adamın birine yüzbin dinarlık cirit hediye ettim 1 ilişki bile artmadı.

-Garnizon ve yoldaş birliklerinin yönetiminde hiç bir emir komuta yetkimizin olmaması büyük sorun. Forumdaki arkadaşlar mod diyecek ama mod kullanılacak durumda değil ki oyun. Kaldı ki bir tane adamın yazdığı dandik kodu TW niye yazıp koyamıyor.

- Köylülerden alınan bir görev var, İngilizcesini hatırlamadım. bizden köle istiyor. belli sayıda tutsak götürüp verdiğimizde onları işçi olarak çalıştıracak biz de köle taciri gibi para alacağız. İşte o görevde adama istediğinden fazla tutsak verdiğimizde muazzam paralar alıyoruz gariban köylüden. Bir keresinde bu işin ucu nereye gidecek diye merak ettim. Adam 9 tutsak istiyordu benden 50'den fazla adam götürdüm , tam hatırlamıyorum ama 20-30 bin dinar aldım galiba.

- Hem askerlerimizi geliştirmek hem de biraz para ve ün kasmak için en ideal görev olan "haraççı asker kaçakları" görevi oyundan ya çıkarıldı ya da benim son savede denk gelemeyeceğim kadar azaltıldı. Bence bu kötü oldu çünkü gerçekten işe yarayan iyi görevlerden biriydi.

- Lordun atlara ihtiyacı var görevi iyi, güzel. ama o istediği atı o görev esnasında bulmak gerçekten saçma derecede zor. Sturgiya koşu atı veya impeial charger denen hayvanları (veya işte görevde ne isteniyorsa) tüm haritayı tavaf edip bulamamam normal mi? Görev başarısız olduktan sonra dalga geçer gibi her yerde karşıma çıkıyorlar ama. Biraz denge... biraz. Tamam ilk şehirde bulamamayı anlarım da tüm kalradyayı gezdirip başarısız yaptırma be arkadaş.

- Oyun biz iyi silahlara erişemeyelim diye çaba gösteriyor resmen. Bir keresinde sırf romfalya almak için kalradyanın en çirkin kızı olan batanyalı bir hatun var floridih miydi neydi. onunla evlendim. çünkü envanterinde romfalya var. Son save'de merakımdan bu gudubet ile gene evlendim ve gördüm ki envanterden çıkarmışlar. E şehirde de satılmıyor. Ne yapıyorsun ey TW. Romfalyaları, Ağır cellat baltalarını, iyi zırhları şirkette bir odada mı saklıyorsun!

- Genel olarak evlilik çağındaki hatunların envanterleri çöpe çevrilmiş vaziyette. ayrıca not düşeyim.

- 1 milyon dinar verip krallığa kattığım (hiç bir şeyi yok bu arada adamın, ismi lazım değil Garios) adama şehri veriyorum ve beni terk ediyor. olabilir sorun değil. hem bir milyonumu hem şehrimi aldı. olur. hayat. ne yapalım. tekrar konuşup ikna ederim diyorum. Ediyorum da ama o da ne tekrar bana katılmak için bu defa 4 milyon istiyor. E siz beni delirtmek istiyorsanız peşin peşin konuşalım.

-Komplo görevini tamamlamak için 6 aydır özel kurduğunuz bir ekip var. Ancak yapamadılar galiba. Öyle tahmin ediyorum. Olabilir. Benden geçti artık ama tam sürüme geçene kadar önerim: bari sesini kısın, kapatın, dan dan dan uyarı verip durmasın hiç değilse.

-Türkçe çeviri konusunda anlaştığınız büro hangisi ise uyarayım Türkçeyi tam bilmiyorlar.

-Özel askeri birlikleri köylerde bulmak neredeyse imkansız hale geldi, şehirlerde hiç yok. Haydutları özel birliklere çevirme konusu ise liderlik başlığında disiplinci olmamız ile mümkün. Ancak oyunu o seviyeye getirdikten sonra kimse haydut peşinde koşmuyor haliyle. Bir kere vakit yok. Bu yeteneği daha makul bir seviyeye daha önemlisi mesela idarecilik başlığı altına almak iyi olabilir.

-Tam sürümde görüşmek üzere. Kalradyanın tüm cefakar savaşçılarına selamlar.

Last edited:
Vassal olarak, yani sancağı başka bir krala vererek oyunu bitirmek ise gerçekten çok zor. Çünkü oyunun gidişatı üzerinde etkimiz çok sınırlı, söylenecek çok başlık var buradaki sorunlarla ilgili ama TW biliyordur zaten. Geçiyorum.
Oyun eğer 300-500 gün içinde bitebilecek bir oyun olursa çocuğunun olması oyunda aşırı gereksiz olur. Aslında tam tersi oyunun hiç bitmemesi çocuğumuzun çocuğunu görmemiz gerekiyor bence. Bu yüzden Şehir milislerinin 300 den 1500-2000 civarına çekilmesi taraftarıyım. Şehir ele geçirmek bu kadar kolay olamaz.

1.5 güncellemeleri ve devamında sığınak baskınlarından önce sığınakta kaç kişi olduğunu görememeye başladım.
1.5 güncellemesinden önce sığınaklarda 90 haydut bile olabiliyordu. Artık düzelttiler ve max 20 civarı haydut olabiliyor. Bunda bir sıkıntı yok.

Oyunda lordlar, köylüler, paralı asker klanları ile ilişki kaybetmek çok kolay hale geldi, durduk yere takır takır -6 -2 ilişki düşüp duruyor. Bazıları köyümü yağmalarken kovalandıkları için ilişkiyi düşürdü ama diğerlerini hiç çözemedim.
Klan üyelerin rakip köyleri yağmalarsa, rakip kervanlara saldırırsa ilişki kaybedersin. Anlamadığın ilişki kayıpları onlar. Benim klan üyelerim kervanlara saldıran çapulculara saldırdığı için genelde ilişki kazanıyorum.

tam hatırlamıyorum ama 20-30 bin dinar aldım galiba.
Yanlış hatırlıyor olmalısın. Ya da durumumuz farklıdır. 20 tane fazladan tutsak verdiğimde en fazla 1600 civarı dinar vermişti. Manual Laborers bla bla görevinden bahsediyorsun.

Lordun atlara ihtiyacı var görevi iyi, güzel. ama o istediği atı o görev esnasında aramak gerçekten saçma derecede zor. Sturgiya koşu atı veya impeial charger denen hayvanları (veya işte görevde ne isteniyorsa) tüm haritayı tavaf edip bulamamam normal mi?
Aynı şey benim de başıma gelmişti. Ama çok basit bir çözümü var. O atları şehirde bulmak yerine diğer birlik sahibi lordlara gidip "ikimizin de yararına olabilecek bir teklifim var" seçeneğini seçip kolayca bulabiliyorsun. Ayrıca görev bitimi atları verdiğin lorda "ikimizin de yararına olabilecek bir teklifim var" diyip verdiğin tüm atları geri alabiliyorsun :smile: şapşik lordlar...

Dostum hile yapmaktan çekinmene gerek yok. [Alt + ~] tuşlarına tıkla. girdi yerine "config.cheat_mode 1" yaz. Envanterden romfalyayı al. girdiye "config.cheat_mode 0" yaz. Oyunun keyfini çıkar.

tekrar bana katılmak için bu defa 4 milyon istiyor.
Bundan ben de şikayetçiyim :3

Özel askeri birlikleri köylerde bulmak neredeyse imkansız hale geldi, şehirlerde hiç yok.
Elit askerleri sadece güçlü toprak sahibi elemanlar üretiyor. Aynı durumdan ben de yakınıyorum.

Last edited:
Şehir milislerinin 300 den 1500-2000 civarına çekilmesi taraftarıyım. Şehir ele geçirmek bu kadar kolay olamaz.
Buna kesinlikle katılıyorum ordu topluyolar zaten oluyolar 1k adam düşman krallık ordu toplayıp gelmedikçe alınamayan başarısız olan bir kuşatma dahi görmedim, ama bu yapılırsa allah aşkına şu gelirleri falan elden geçirin zarar etmekten bıktım SP den soğudum günde 1-2 saat multi de kale kuşatıp çıkıyorum oyundan.

Buna kesinlikle katılıyorum ordu topluyolar zaten oluyolar 1k adam düşman krallık ordu toplayıp gelmedikçe alınamayan başarısız olan bir kuşatma dahi görmedim, ama bu yapılırsa allah aşkına şu gelirleri falan elden geçirin zarar etmekten bıktım SP den soğudum günde 1-2 saat multi de kale kuşatıp çıkıyorum oyundan.
Güzel dostum TaleWorlds'ün yapmadığını sen yap;
indir şu modu. Yükselt her bir atolyeden sağlanan geliri minimum 500'e (ki ben 2000'e yükselttim zaten giderlerle birlikte 700 fln kazandırıyor brüt). Kervandan 200 atolyeden 50 dinar ile olmaz bu işler.

Lordun atlara ihtiyacı var görevi iyi, güzel. ama o istediği atı o görev esnasında bulmak gerçekten saçma derecede zor. Sturgiya koşu atı veya impeial charger denen hayvanları (veya işte görevde ne isteniyorsa) tüm haritayı tavaf edip bulamamam normal mi? Görev başarısız olduktan sonra dalga geçer gibi her yerde karşıma çıkıyorlar ama. Biraz denge... biraz. Tamam ilk şehirde bulamamayı anlarım da tüm kalradyayı gezdirip başarısız yaptırma be arkadaş.
Bu görev krallıktan krallığa değişiyor. Mesela vlandia saddle horse kullanıyor, imparatorluk midles pafinges mi nedir ondan falan filan. Yani görevi hangi devletten aldı isen o devlette at yetiştiren bir köye gidip temin edebilirsin. Hoş bir görev bence bu.
Diğer yazdıklarını da okudum. Sana bir link atacağım aslında yapılabilir şeyler istemiştim ilk güncelleme zamanları falandı sanırım oyunu biraz daha gerçekçi ve sosyal kılmak adına...

Yanlış hatırlıyor olmalısın. Ya da durumumuz farklıdır. 20 tane fazladan tutsak verdiğimde en fazla 1600 civarı dinar vermişti. Manual Laborers bla bla görevinden bahsediyorsun.

Tutsak isteyen o köylüye 9 tane yağmacı değil de mesela 30 tane 4-5-6. seviye atlı okçu veya süvari götürdüğünde aldığın paraya şok olacaksın. Bu gariban köylü meğerse Kalradya'nın gizli kasasıymış diyeceksin :smile:

Dostum hile yapmaktan çekinmene gerek yok
Bir açıdan haklısın ama hile kullanarak 1 dinar bile alsam oyundan gram zevk alamıyorum. Düzgün zırh bulamadığım için batanyalarının pijamaya benzeyen boktan kıyafetleri ile dolaştığım bir savede, duruma katlanamayıp hileyi aktif edip düzgün bir zırh almıştım. Zırhın parasını da kalradya'da hayır hasenat işleri için harcayıp sözde kendimce denge kurmuştum ama gene de içime sinmediğinden save dosyalarını silip kapattım bir oyunu.

Oyun eğer 300-500 gün içinde bitebilecek bir oyun olursa çocuğunun olması oyunda aşırı gereksiz olur. Aslında tam tersi oyunun hiç bitmemesi çocuğumuzun çocuğunu görmemiz gerekiyor bence. Bu yüzden Şehir milislerinin 300 den 1500-2000 civarına çekilmesi taraftarıyım. Şehir ele geçirmek bu kadar kolay olamaz.
Bu konuda haklısın. oyunun zor olması ile ilgili bir problemim yok aslında. Belirtmek istediğim zorluğun keyifsiz olmasıydı. Yani krallık savaş ve barış kararları verirken, şehir ve kaleleri dağıtırken, ya da uygulayacağı politikaları seçerken akılcı kararlar vermiyor. Zorluk bu akılsızlıktan kaynaklanıyor. Yoksa işler akılcı ve düzgün bir içerik çeşitliliğine sahipken sarpa sarsa ve zorlaşsa başım gözüm üstüne.

Forumda çok değerli ve oyunu inanılmaz şekilde geliştirecek içerik önerileri yapıldı, yabancı forumlarda da çok zengin öneriler olduğuna eminim. Umarım şirket bunları dikkate alır veya en azından esinlenir diyeyim. Zengin bir içerik ile eşsiz bir oyun olur bu. Bir kere kale kuşatma, savunma, meydan muharebesine girme olaylarını, ortaçağ atmosferi içinde gerçekçi, doğrudan savaşın içinde yer alarak ve komuta ederek oynamak benzersiz.

TW'den son bir istekte bulunayım. Eğer tam sürümde mümkün olursa, maksimum savaş büyüklüğünü 1000 değil de mesela 2000-3000 yapabilirseniz var ya... offfff ki ne offff. Ve lütfen tam sürüm için bizi 2 sene falan bekletmeyin.

Şimdi Cyberpunk 2077 oyununu iple çekerek bekliyorum, oyunun içeriğinin çok zengin olacağına eminim ama ben geleceğin dünyasında son model teknolojik silahlarımla ara sokaklarda, izbe barlarda, gökdelenlerin lüks ofislerinde dolanırken aklımda atların koşarken çıkardığı şakırtılar, kan revan içinde baltamı savurduğum devasa meydan muharebeleri olacak...

Last edited:
30 tane 4-5-6. seviye atlı okçu veya süvari götürdüğünde
Dostum yine yanıldığını düşünüyorum. Ya da mod kullandın bilemiyorum. Çapulcu, bozkır haydutu, dağ haydutu, orman haydutu dışında birlik kabul etmiyor köylü senden. Sen nasıl kuzait kağan'ın muhafızı verdin ona?

hile kullanarak 1 dinar bile alsam oyundan gram zevk alamıyorum.
Buna diyebileceğim bir şey yok. Ama modlarla durumu çözmeye çalışabilirsin. Gerçeklik payı koyduğun zaman hile yaptığında gurur yapmıyor insan :smile:

Bir de şu açıdan düşün. İmparatorluk menavlionu askerini Elit imparatorluk menavlionu'na yükseltmek için 100 dinar harcıyorsun. 100 dinar harcayınca adamın zırhı 100.000 dinarlık zırha dönüşüyor. Bu bi kere mantıklı değil ama örnek vermeye devam edeyim. elinde gelişmeye hazır 100 tane menavlion piyadesi var. 100'ünü de aynı anda geliştiriyorsun ve ordundaki askerlerde 100 tane "Imperial Lamellar" zırhı geliyor. Ama sen markette "Imperial Lamellar" zırhını bir ömür bulamıyorsun. Mantıklı mı? 100 dinara ediniyorsun o zırhı ama 100.000 dinara bile şehirden satın alamıyorsun çünkü bulunmaz hint kumaşı gibi. LOGIC :smile:

Ve lütfen tam sürüm için bizi 2 sene falan bekletmeyin.
Kendini daha kötüye hazırla beyim :smile:

Last edited:
Muratbeyy ordu geliştirmenin harbiden çok kolay olduğunu düşünüyorum. Ben en zorda oynayıp ordumu geliştiriyorum. Yaptığım savaşlarda karşı birlik 30 40 benden fazla olsun yine de bazen hiçbir kayıp vermiyorum. En fazla 1 2 kişi kaybediyorum.

Dostum yine yanıldığını düşünüyorum. Ya da mod kullandın bilemiyorum. Çapulcu, bozkır haydutu, dağ haydutu, orman haydutu dışında birlik kabul etmiyor köylü senden. Sen nasıl kuzait kağan'ın muhafızı verdin ona?
sürekli gelen güncellemeler modların oyunu bozmasına neden olduğu için uzak durdum modlardan. hiç kullanmadım. o yüzden ya yanlış hatırlıyorum ya da bir şekilde oldu bilemiyorum. ama güzel bir para aldım adamdan onu net hatırlıyorum.

@blwpark bak senin için ne buldum reis;
bak bu modu gözü kapalı kurardım ama :smile:

Kendini daha kötüye hazırla beyim :smile:
içerik zayıf kaldı ama şirket performans, stabilite üzerinde duruyor falan diyorum da 1.5.0 -1.5.1 ve 1.5.2'de oyun daha önceki sürümlerde olmadığı kadar hata ve çökme yaşadı yahu. neyi nasıl yapıyorlar anlamadım valla. haklı çıkmazsın inşallah diyecem de haklı çıkacaksın gibi de. ne bileyim, adamlar 10 sene çalışmış bu kadar yapabilmiş deyip geçmek lazım belki. ama gene de ümitliyim. bir sene sonra güzel bir şey çıkar diye umuyorum. destek alırlar, ekibi genişletirler bir şey yaparlar heralde. olmazsa da canları sağolsun artık. ben gayet keyifle oynadım, hata ve çökmeleri de işin tuzu biberi sayarım.

ama güzel bir para aldım adamdan onu net hatırlıyorum.
1.5.2beta kullanıyorum belki sonradan düzeltmişlerdir benim dediğim gibi. Çünkü yağmacı dışında kabul etmiyordu ben de denedim.
haklı çıkmazsın inşallah diyecem de haklı çıkacaksın gibi
TaleWorlds bir Rockstar değil malesef. Çok daha az sayıda elemandan oluşuyor. Benim yavaş gelişmesine, arada bug sayısı artmasına lafım yok ama adamlar fark etmiyor büyük büyük oyuncu kitlesi kaybediyor. Elden ne gelir? Neyse bu şekilde tartışmak çok hoşuma gidiyor. Bilgili, saygılı bir insansın sana da teşekkür ederim.

Muratbeyy ordu geliştirmenin harbiden çok kolay olduğunu düşünüyorum. Ben en zorda oynayıp ordumu geliştiriyorum. Yaptığım savaşlarda karşı birlik 30 40 benden fazla olsun yine de bazen hiçbir kayıp vermiyorum. En fazla 1 2 kişi kaybediyorum.
Dostum gerçekçi hasar ayarlarında 1-2 kayıp veriyorsan companion'un olmak isterim. Her maç 5 ölü 50 yaralı veriyorum 300vs300'de. Partimde 160 batanya fian şampiyonu'm var.

Last edited:
Dostum gerçekçi hasar ayarlarında 1-2 kayıp veriyorsan companion'un olmak isterim. Her maç 5 ölü 50 yaralı veriyorum 300vs300'de. Partimde 160 batanya fian şampiyonu'm var.
[/QUOTE]
En önde kıdemli sturgiya kullanıyorum, fianları arkalara açık bir şekilde diziyorum, imparatorluk okçuları ayrı bir birlik olarak önde kullanıyorum. Böyle yaptığım savaşlarda 2 3 piyade kaybım 1 2 tane imp. okçusu kaybım oluyor. Ordunun tamamı atlı okçu olursa en fazla 1 2 kayıp oluyor yaralılar da dahil.

En önde kıdemli sturgiya kullanıyorum, fianları arkalara açık bir şekilde diziyorum, imparatorluk okçuları ayrı bir birlik olarak önde kullanıyorum. Böyle yaptığım savaşlarda 2 3 piyade kaybım 1 2 tane imp. okçusu kaybım oluyor. Ordunun tamamı atlı okçu olursa en fazla 1 2 kayıp oluyor yaralılar da dahil.
Valla helal olsun ne diyeyim.

Düşman lordları hala köylülerle dolaşıyor mu ? oynadığım zamanlar her savaş 1-2 kayıp vermekten bıkmıştım ekran full yeşil oluyordu. WFAS ı tekrar oynamaya başladım bir kuşatmada 1000vs250 adamlar bana 350 civarı askere kaleyi bıraktılar

Back
Top Bottom