1.5.2 Beta Güncelleme Notları

Users who are viewing this thread

Güncellemeler çevrilmiyormuş galiba, ben çevirmek istedim yardımcı olur umarım. Oyunu Türkçe oynamadığım için bazı şeylerin isimleri değişik gelebilir, anlamadığınız yer olursa yazabilirsiniz

Beta
Versiyonlar
Native: e1.5.2
SandboxCore: e1.5.2
Sandbox: e1.5.2
Storymode: e1.5.2
CustomBattle: e1.5.2

Tek Oyunculu
Çökmeler
- Partilerin harita değişikliği öncesinde durduğu yerlerin harita değişikliği sonrası durulamayacak bir yer haline gelmesi sonucu oluşan bir Kaydet & Yükle hatası giderildi(Bunu bende anlamadım açıkcası, kodlama terimi gibi bişeyler vardı, anladığım bu)
- "Şehirdeki Düşman Çete" görevinin savaş etapı sonrası oluşan bir çökme giderildi
- Kuşatma esnasında krallık oluşturma sonrası oyunun çökmesi giderildi
- Türkçesini hiç bilmediğim, Company of Trouble (bir lord size bende bir grup asker var bunları başka lorda ver muhabbetli görev) görevini tamamladıktan sonra oyunun çökmesi giderildi
-Bir parti dağıtılıp bir şehire girerken, partideki esirlerin şehirin ait olduğu krallık ile düşman olmaması sonucunda oluşan bir çökme giderildi

Kaydet & Yükle
- Oyunu kaydedirken oyunun çökmesine sebep olan bir hata giderildi

Sanat(Görsellik, resim, görünüş)
-Eski koyun resmi kaldırıldı, yeni bir koyun resmi ve animasyonu eklendi
-Bir İmparatorluk şehrinde oluşan ışıklandırma sorunları giderildi
-Bir Aserai kalesinde oluşan kapı sorunu giderildi (Kale kapısı, büyük olan)
-Ağaç büyüklükleri doğrulaştırıldı(Düzeltilmek anlamında)
-Aeneas'ın Eyeri adlı at zırhında küçük tasarım düzeltilmeleri yapıldı.
-Yeni bir Battania zincir zırhı eklendi.

Lokalizasyon
-Çince Lokalizasyon düzeltmeleri
-Türkçe lokalizasyon düzeltmeleri
-Küçük yazım ve noktalama düzenlemeleri

Kullanıcı Arayüzü
- Krallıklar sekmesinde, Lider Seç, Politika,
Barış Yap, Savaş Aç, Klanı Dağıt (Klanı Kov veya baştan indirde olabilir, bunun oyunda ne işe yaradığını bilmiyorum bile.) kararları geliştirildi.
-Bazı lokalizasyon sorunları giderildi
-Envantere yeni zanaat materyali ikonları eklendi

Savaşlar ve Kuşatmalar
-Kuşatma kulelerinin Khuzait kale duvarlarına bağlanamama sorunu giderildi
-Bazı Battania köylerine geliştirmeler yapıldı
-Oyuncu Kuşatma esnasında esir düşerse bile kuşatmanın arkaplanda devam etmesi sorunu giderildi

Karakter Geliştirme Sistemi
-V tuşuyla karakter oluşum ekranına girmek tekrar aktif edildi, ama saç ve sakal değişimi basit modellerle sınırlandırıldı.Saç ve Sakallar berberler aracılığıyla değiştirilebilir
-İngilizce olmayan dillerde kabiliyet(perk)lerin açıklamalarının bulunmaması düzeltildi.

Klan ve Parti
-Kısırlık ihtimali oyundan kaldırıldı, yerine her ek çocukta hamile kalma ihtimalini azaltan bir sistem eklendi
-Vali olarak atanan yoldaşın vali olduğu topraktan kaybolma sorunu giderildi

Ordular
-Oyuncu ordu kurarken lordları orduya diyalog yoluyla katınca 0 etki puanı (influence, ordu kurarken kullandığınız şey) harcama sorunu giderildi

Yerleşke Aksiyonları (Şehir Kale Köy Sığınak)
-Baskının 2. etabında çete liderinin konuşmayı yanlış cümleyle başlatma sorunu giderildi

Görevler & Sorunlar
Soylu (Bu Şehirde köyde görev verenler) Kızının Bulunmasını İstiyor görevi:
-Yoldaşlar bu görevden sonra daha çok keşif puanı kazanacaklar
-Görevin ödülleri (ilişki değişimleri, tanınırlık artışı) Görevin zorluğuna bağlı değişmeyecek
-Görevin efektleri (Yerleşke güvenliği, görevi verenin gücü) Görevin zorluğuna bağlı değişmeyecek
-Kızı ararken oyuncunun keşif yeteneğinin seviyesi görevi etkileyecek
Rakip Çete görevinde oyuncu görevi aldığı şehirde savaşı beklerse, kapışma anı geldiğinde direkt bir menüye atılacak
Lordun Ata İhtiyacı var görevi alındıktan hemen sonra kaybedilmesi sorunu giderildi
Aile Davası görevinin başarılı bir iknadan sonra kaybedilmesi sorunu giderildi.

Konuşmalar & Karşılaşmalar
-Bir konuşma esnasında oyuncunun yürüyüp kamerayı serbestçe hareket ettirebilme sorunu düzeltildi

Diğer
-Eğitim sahasında menzilci eğitimcilerin hedeflere vurmuyordu, bu sorun düzeltildi
-Eğitim sahasına atlı bir eğitimci eklendi
-Harita bildirimlerini kapama opsiyonu eklendi
-Parti hızı artık gün biter bitmez değişiyor, bu yol sayesinde gece olmasının hıza verdiği eksinin düzgün çalışmamasını düzeltmeli.
-Hücre barları arasından tutsaklara konuşulmama sorunu giderildi
-Mod araçlarının yayınlanma hazırlığı için bazı araçlara düzeltmeler
-Mod araçlarıyla ilgili bir gelişmeler var, yeterince teknik bilgiye sahip değilim çevirmek için. Direkt yazıyorum "Automatic nav mesh generation improvements for the modding tools.".

Çok Oyunculu

Haritayla ilgili
Bir Battania haritasının duvarının yıkılmasıyla ilgili yeni bir asset ve bazı hata giderilmelefi

Diğer
Tek elli fırlatma balataları artık X tuşu ile yakın mesafe kullanılabiliyor
Yerdeki merdivenin (tırmanılan) üzerinde at sürmeyle oluşan bir fizik hatası giderildi

Hem Çok Oyunculu Hem Tek Oyunculu

Çökmeler
-Menzilli silahların menzilinin hesaplanması bir çökmeye yol açabiliyordu, bu hata giderildi
-Yere düşmüş silahların özelliklerinin hesaplanması bir çökmeye yol açabiliyordu, bu hata giderildi

Performans
Kaplamaları yayınlanmasının formatı değişti, bu oyunun diskte 10 GB daha az yer
kaplamasını ve kaplamaların daha hızlı yayınlanmasını sağlıyor (oyun içinde görme hızımız anlamında, ayrıca 13 GB indirdiyseniz bu yüzden)

Mücadele
Binme ve İnme (bineklere) animasyonları ve hızları güncellendi

Diğer

-İttirilmiş binekler birlikleri geri ittirip esk yerine dönüyordu, artık eski yerlerine dönmüyorlar ve yeni pozisyonlarında kalıyorlar.

Profesyonel bir çeviri değildir, vakit bulup çevirdim sanırım artık güncelleme notları çevrilmiyormuş. Resmi bir çeviri gelirse orayı esas alınız burada yanlışlarım olabilir

Last edited:
eline sağlık. yetkililer 3 gün, 5 gün, şu gün, bugün yapıcaz diyorlardı en son 3 hafta önce siteye girdiğimde hala 1.4 küsürde duruyor.

Güncellemeler çevrilmiyormuş galiba
ne iş yapıyorlar ki Türkçe ye çeviriyi bile beceremediler
gerçekten utanıyorum oyunu Türklerin yaptığına. resmen vurdular parayı geçtiler gittiler...
millet mart ayında oyun yapmaya başlıyor eylülde çıkartıyor bizimkiler yaptıkları oyunun halen çökmelerini yamamakla meşgul, hatta o kadar meşgul ki Türkçe çeviri bile yapamıyorlar pehhh... ya da hepsinin bi tarafları denk ense yapıyor kaptılar bizim gibi kerizlerden parayı

sana da çevirin için çok teşekkür ederim.

ne iş yapıyorlar ki Türkçe ye çeviriyi bile beceremediler
gerçekten utanıyorum oyunu Türklerin yaptığına. resmen vurdular parayı geçtiler gittiler...
millet mart ayında oyun yapmaya başlıyor eylülde çıkartıyor bizimkiler yaptıkları oyunun halen çökmelerini yamamakla meşgul, hatta o kadar meşgul ki Türkçe çeviri bile yapamıyorlar pehhh... ya da hepsinin bi tarafları denk ense yapıyor kaptılar bizim gibi kerizlerden parayı

sana da çevirin için çok teşekkür ederim.
Bunun milletle alakası yok merak etme, kimse oyunu Türkler yaptığı için böyle yavaş falan demiyecek, çoğu Türklerin yaptığını bile bilmiyordur hatta :grin: TW yavaş çalışıyor, hemde çok. Diğer şirketler gibi değil

Çeviri konusunda teşekkür edenlere teşekkür ederim bende.

Parayı kıran kişi çalışanlar değilki, yöneticiler. Çalışanlar sadece küçük bir bonus almışlar onun dışında sabit maaş ile çalışıyorlar zaten

Back
Top Bottom