Resolved 1.5.10 inanılmaz takılma sorunu

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: e1.5.0]
1.5.10
Oyun Sürümü
Beta Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

batuhanipek

Recruit
1070 ti ekran kartım ve intel 8700u işlemcim var oyunu ilk çıktığında 2 ay kadar uzun saatler oynamıştım ve tabiki en iyi görüntü ayarlarında. Şimdi ise tekrar oynamak için indirdim ve oynayamayacağım kadar kasıyor medium ayarlara indirdiğimde bile hem haritada ama özellikle şehir, kale, köy yakınlarından geçerken kasıyor hem de şehirlere girdiğimde(trade ekranı vs) veya envanterimi açmaya çalıştığımda çok uzun kasmalar oluyor. Hem ana hem beta sürümde aynı sorun var.
 

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Merhaba. Geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. Oyunu Steam üzerinden oynuyorsanız, Telemetry sürümüne geçtikten sonra, takılma ve kasma olan yerlerde performansı test ederek çıkan veriyi bize gönderebilirseniz incelemeye başlayabiliriz. Teşekkürler.

Performans testi için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
1- Steam 'de Bannerlord 'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betayı seçiniz.
2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyiniz.
3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basınız.
4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulunuz.
6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayınız.
 
Birebir aynı durumdayım, performans testimi yükleyeceğim sayfada hata alıyorum. Betada değilim, son sürümdeyim sanırım 1.5.9. Oyunum güncel, hatta silip tekrar kurdum.
 

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Konu, gönderdiğiniz telemetry dosyası ile birlikte geliştiricilerimize iletildi. Onlardan alacağım geri dönüş doğrultusunda bu başlığı güncelleyeceğim. Raporladığınız için teşekkürler!
 

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Merhaba. Takılma sorunuyla hala karşılaşıyor musunuz? Eğer karşılaşıyorsanız, 1.6.1 sürümünde de yaşanıp yaşanmadığını test edebilir misiniz?
 

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
İstenen bilgi 2 hafta içinde verilmediğinden, bu konu resolved olarak işaretlendi. Sorun devam ederse, lütfen bu konuyu güncelleyin. Teşekkürler.
 
Top Bottom