1.4.0 patch'i performans bakımından?

Fark

• Total voters
    30

Users who are viewing this thread

1.3 tam sürümle oyuna ufaktan tekrar başlamayı düşünüyordum. Siz performans artmış diye yazdıkça, 1.4'ü beklemeye karar verdim. Umarım artmıştır gerçekten.

1.3 tam sürümle oyuna ufaktan tekrar başlamayı düşünüyordum. Siz performans artmış diye yazdıkça, 1.4'ü beklemeye karar verdim. Umarım artmıştır gerçekten.
Şahsi fikrim, arayüz ve yükleme ekranlarının daha akıcı olması dışında performansta ben gözle görülür bir fark hissetmedim.1.3 ile 1.4 arasında yani yoksa 1.3'de ciddi bir gelişme olmuştu bence ama sistemden sisteme değişebilir bu durum oyüzden herkesin deneyimi ayrı ayrı önemli. Bence 1.4'ü beklemenize gerek yok gibi.

Şahsi fikrim, arayüz ve yükleme ekranlarının daha akıcı olması dışında performansta ben gözle görülür bir fark hissetmedim.1.3 ile 1.4 arasında yani yoksa 1.3'de ciddi bir gelişme olmuştu bence ama sistemden sisteme değişebilir bu durum oyüzden herkesin deneyimi ayrı ayrı önemli. Bence 1.4'ü beklemenize gerek yok gibi.
Tamamdır hocam. Teşekkür ederim.

valla 1.3.0 da düşük ayarlarda kasarak oynuyorum gerek harita gerek savaş alanı olsun şimdi 1.4.0 da yüksek ayarlarda akıcı oynuyorum iyileştirmişler hoşuma gitti...
Çoklu çekirdek performansını iyileştirmişler ama bende fark yaratmadı demek ki sistemden sisteme değişen bir iyileştirme. Benim tahminim benim sistemim baya eski ve kötü olduğundan çoklu çekirdek performansı zaten düşüktü yani çoklu çekirdek performansı normalde iyi olup da bundan faydalanamayanlar performans artışı yaşadı diye düşünüyorum.

ekran kartının %100 kullanımın belli süre sonra zararı olmazmı ?

Halk Efsanesi kartın soğutmasında sorun yoksa bir şey olmaz. Yeni Nesil Ekran Kartları Ağır Yük Altında 75 derece sıcaklık ile on yıl dayanacak şekilde üretiliyor. Dayanıklı Japon Kondansatörler falan kullanıyorlar. Burası işin teknik yanı hani sorun olmaz. Zaten bir kartın on sene ömrü pek olmuyor. Üst seviye kartlar bile en fazla beş - altı yıl dayanabilir.

Ama kullanım düşük olursa performans düşer böyle bir zararı var.

Halk Efsanesi kartın soğutmasında sorun yoksa bir şey olmaz. Yeni Nesil Ekran Kartları Ağır Yük Altında 75 derece sıcaklık ile on yıl dayanacak şekilde üretiliyor. Dayanıklı Japon Kondansatörler falan kullanıyorlar. Burası işin teknik yanı hani sorun olmaz. Zaten bir kartın on sene ömrü pek olmuyor. Üst seviye kartlar bile en fazla beş - altı yıl dayanabilir.

Ama kullanım düşük olursa performans düşer böyle bir zararı var.
ovvv güzel bilgiydi sağol beyim
savaş sınırım 700 sorun yok ama rakamı gönül ister 1000 olsun optimazyon ayarında yapacaklarına kalıyor oda

valla 1.3.0 da düşük ayarlarda kasarak oynuyorum gerek harita gerek savaş alanı olsun şimdi 1.4.0 da yüksek ayarlarda akıcı oynuyorum iyileştirmişler hoşuma gitti...
Gerçekten bu kadar fark var mı? Bazıları fark göremedim diyor. Sistemden sisteme değişiyor. Sisteminiz nedir hocam?

savaşlarda sıkıntı yaşayan arkadaşlar sanırım vRam veya normal ram sıkıntısı yaşıyor olabilir... 16 gb ram den aşşağısı kurtarmıyor oyunu maalesef.. ekran kartının da vRam i yüksek olması lazım benim kartı bile %100 e yakın kullanıyor bazen %100...

savaşlarda sıkıntı yaşayan arkadaşlar sanırım vRam veya normal ram sıkıntısı yaşıyor olabilir... 16 gb ram den aşşağısı kurtarmıyor oyunu maalesef.. ekran kartının da vRam i yüksek olması lazım benim kartı bile %100 e yakın kullanıyor bazen isteyenler için ayarlarım şu şekilde..

Back
Top Bottom