1.3.0 ile Gelecek Muhtemel Değiklikler (edit: Gelen Değişiklikler)

Users who are viewing this thread

Oyuncular artık daha düşük bir fiyatla karavanlara mal satabilirler.
Bu zaten böyle değil miydi? Şehirde 11dinara aldığım tahılı kervana 4dinara satabiliyordum zaten. Burada artık bu kadar uçurum olmayacak mı demek istemişler? Keşke şu değişiklikleri madde madde sıralarken somut bir örnek verseler. Neydi ne oldu gibisinden. Oyunun tüm mekaniklerine hakimmişiz gibi anlamamızı istiyorlar.

yükseltilmiş diyor daha efektif olmuş şuankinden eskiden oran kaçtı yazmamışlar ama iyileştirme olmuş olumlu anlamda bu arada kervanalara mal satmak daha az karlı hale gelmiş

yükseltilmiş diyor daha efektif olmuş şuankinden eskiden oran kaçtı yazmamışlar ama iyileştirme olmuş olumlu anlamda bu arada kervanalara mal satmak daha az karlı hale gelmiş
Kardo daha az karlı hale gelmişse benim örneğimdeki tahılı artık 4 dinarın altında satabiliyoruz demek olur

birbirimizi anladığımdan emin olmak için örnek vereyim ticaretin 0 iken tahıl 10 liraya aldığında başka bir yerleşim yerine gittiğinde sana 15 lira fiyat veriyor diyelim eğer ticaretin 100 olsaydı 17 fiyat verecekti. güncellemeden önce 100 ticaret skilli olanlara 16 dinar fiyat veriyorlardı.

birbirimizi anladığımdan emin olmak için örnek vereyim ticaretin 0 iken tahıl 10 liraya aldığında başka bir yerleşim yerine gittiğinde sana 15 lira fiyat veriyor diyelim eğer ticaretin 100 olsaydı 17 fiyat verecekti. güncellemeden önce 100 ticaret skilli olanlara 16 dinar fiyat veriyorlardı.
Zaten olan bi oran vardı acıklamadıkları onu yükseltmişler yani sen daha avantajlısın artık alım satımlarda.Ama 16 ya aldığın tahılı kervana yine 4 e satabilirsin o farklı bir şey çok etken var oyunda fiyatları etkileyen bu değişen çok ufak bir şey.Alıntı yanlış kişiden olmuş bu arada pardon kusura bakma :smile:

Kervanlardan bahsediyor ama, ben de diyorum ki kervanlar zaten piyasanın çok altından fiyat veriyordu?

Kervanlardan bahsediyor ama, ben de diyorum ki kervanlar zaten piyasanın çok altından fiyat veriyordu?
kervanlardan bahseden not apayrı birşey bu %0.4 ondada etkili ama yine zararına satarsın.Kervanlara mal satarak kar etmeye çalışma.Adamlar zaten kar edecek oranda alıyorlar her zaman zararına niye alsın

yok kervanlardan değil şehirlerden bahsediyordum kervanlar ayrı bir başlık kervanlar artık daha fazla fiyat kıracak alım satımlarda o yüzden şehirlerle ticaret daha mantıklı gibi artık

yok kervanlardan değil şehirlerden bahsediyordum kervanlar ayrı bir başlık kervanlar artık daha fazla fiyat kıracak alım satımlarda o yüzden şehirlerle ticaret daha mantıklı gibi artık
Heh tamam şimdi uzlaştık. Bu değişiklik olmadan karavanlar piyasa ortalamasının altında fiyat veriyordu, bu değişiklikten sonra piyasanın daha da altında fiyat verecek

Heh tamam şimdi uzlaştık. Bu değişiklik olmadan karavanlar piyasa ortalamasının altında fiyat veriyordu, bu değişiklikten sonra piyasanın daha da altında fiyat verecek
aynen öyle eskiden bende şehirlere göre daha az fiyat vermesine rağmen sürümde hep aynı fiyatı verdikleri için onlarla ticaret yapıyordum yüksek miktarda sattığım için kervanlarla ticaret yapmak daha karlıydı şuan daha düşük fiyat verecekler zor gibi artık kervanla ticaret

Back
Top Bottom