Български

Users who are viewing this thread

Cookie Muncher said:
Лятото не ви е много хубаво централно, май. :razz: На морето най-добре. Особено следобед, като е по-хладничко.
Мм, на морето само пясък ми влиза навсякъде. Тук си имаме хълмове и хладинка в изобилие, лятото е супер. Освен когато е 35 градуса още в 9 сутринта, ама това предполагам че е така навсякъде. :lol:
 
Zimke Zlovoljni said:
Јесте, 1444.

Па хајде тогава, не ти е далечно провинцијата.
Абе, Варна ми е (или беше) вторият любим български град, ама е на другия край на страната. Пък аз немам излишни пари до центъра на София да се разходя. :razz:

Stan233 said:
NikeBG said:
... защо "всички" възстановки и медийвъл-фестове ги правят все в провинцията?...
Може би, защото битката край Варна през 1444 е била... край Варна ... Не може да очакваш всички събития да се правят в столицата (предполагам че от там пишеш) и на нас ни се полагат малко концерти или такива възтановки  :wink:
Конкретно за това събитие - ясно. Аз затова писах "всички" - един средновековен фест (да не говорим пък за възстановка - а не е като София хич да не е виждала битки и обсади) не съм видял тук, хем фестовете не е нужно да са на някакво конкретно място и/или дата. Но, прав си, концерти поне имаме доволно (макар че Каварна също е доволен заместител). :smile:

@Lumos, ти от къде беше? Търново?
 
Lumos said:
Cookie Muncher said:
Лятото не ви е много хубаво централно, май. :razz: На морето най-добре. Особено следобед, като е по-хладничко.
Мм, на морето само пясък ми влиза навсякъде. Тук си имаме хълмове и хладинка в изобилие, лятото е супер. Освен когато е 35 градуса още в 9 сутринта, ама това предполагам че е така навсякъде. :lol:
Ааа, не! На морето става 35 градуса към 11 часа чак.
Zimke Zlovoljni said:
Благодаря!
 
NikeBG said:
@Lumos, ти от къде беше? Търново?
Аха. Градът в който ти се иска да можеше да вървиш по права линия, вместо да обикаляш около хълмове. :lol:

Cookie Muncher said:
Ааа, не! На морето става 35 градуса към 11 часа чак.
Хм. Добре, ама за пясъка не можеш да отречеш, че пречи, нали така!
 
Южни славяни...От източна Европа...Започвам да се обърквам вече, къде всъщност живея според света...
 
NikeBG said:
То и без това колко пъти е имало планове и/или преговори България да стане част от Югославия/Балканска федерация, та...

След Втората световна война, до разцеплението между Маршал Тито и Сталин през 1948 г., са водени преговори за вливане на България в Югославската федерация. Основната причина това да не стане е, че българите и СССР сме натискали България и Югославия да се федерират 1:1 (на равноправни начала), докато Тито е настоявал държавите да се федерират на принципа 6:1 (6 е броят на тогавашните Югославски републики).

Дали е за добро или за лошо, но ние никога не влизаме в Югославия и след 1948 г. въпросът повече не се обсъжда.
 
Да, след това (а и преди това, естествено) се обсъжда само влизането ни в Съветския съюз... :lol:
 
NikeBG said:
Да, след това (а и преди това, естествено) се обсъжда само влизането ни в Съветския съюз... :lol:

Да, имало е такава вероятност, но тя се отнася след 1948 г. Причините се коренят в наченките на Студената война, започнала веднага след края на ВСВ, особено неприязънта между СССР и САЩ. В годините непосредствено след войната атомното оръжие е притежание единствено на САЩ, светът е разделен на сфери на влияние - България попада в съветската. Въпреки това, Сталин не може да рискува открит военен конфликт на този етап срещу Западните си "съюзници", ако реши да анексира открито България. Плюс това, за да влезе България в СССР, трябва да има сухопътна граница със съюза, а такава няма. Сталин трябвало да анексира и Румъния.... Имало е желание и от СССР, и от България, но обективно погледнато влизането ни в СССР никога не е било на дневен ред.
Както знаеш, в годините на Студената война никоя свръхсила не рискува прекомерно с ескалирането на открит военен конфликт, който може да прерастне в ядрена война. Обикновено САЩ и СССР воюват чрез сателити - както е в Корейската война, или срещу трети държави - САЩ срещу Северен Виетнам и СССР срещу Афганистан.
 
Какво ли обсъйдат другите славяни в момента, докато вие си припомняте славната ни история?
 
А имало и тук Българи !?  :grin:
Жалко че разпуснах Българският полк с 25-30 войника ! :sad:
 
Привет!
Обяснете ми, моля, защо се прави такъв борд, на кирилица? Само за разнообразие ли? Едва ли има нужда, всички четем и на други езици...
Аз мисля, че ролята му е друга - хайде да се организираме и да кирилизираме някой от модовете!
Поздрав,
 
Хаха, наистина кирилицата е хубава! Иначе, тази идея за превод на модовете - ако вече има преведена самата игра на Български, не виждам защо да не се сберем и да го направим.
 
Ами, не знам, не си спомням и да е моя. :razz: Единственият превод на игра, който съм се опитвал да направя, беше преди години на Knights of Honor, и си остана недовършен (и то полу-кириличен, полу-латиничен). Въпреки че да се преведе един мод е доста по-лесно, стига играта вече да е преведена...
 
Ти ли си го направил?? Ако не греша, единствено прозорците "Аудиенция" не бяха преведени. Както и случките, като "Царството е доволно" и т.н.
 
Да, главно папка Дипломация беше останала, но и тя беше една от най-големите. А пък от BSS пуснаха нов пач, който промени някои от текстовете, без да знам кои, та в крайна сметка се отказах...
 
За мен BSS "Knights of Honor" е най-добрата историческа стратегия до 2010 г.
 
Back
Top Bottom