Şehrimi kaybetmeden nasıl kendi krallığımı kurabilirim?

Users who are viewing this thread

Degurechaff

Grandmaster Knight
Merhaba arkadaşlar, bu sorumun cevabını dün çok aradım ama bulamadım.

Şu an oynadığım kayıt dosyasında güzel güzel çok sayıda hile yaptım diyebilirim. Oyuna başladıktan 1 hafta sonra hileyle Praven'i kendime aldım, Svadya Kralı ile ilişkimi 100 yapıp kendisinin derebeyi oldum, kıyafeti güzel ve ailesi sağlam bir leydinin yüzünü editleyerek çok güzel yapıp evlendim, namımı ordumu baya genişletecek kadar arttırıp 2000 yaptım falan.

Şimdi elimdeki tek mülküm Praven Şehri ve ordumda 100, şehrimde 600 tam eğitimli askerim var. Svadya Krallığından ayrılıp kendi krallığımı kurmak istiyorum ama ayrıldığım anda şehrim ve şehirdeki askerlerim direk gidiyorlar ve ben şehri tekrar hileyle alabilecek olsamda askerlerimi kaybetmiş oluyorum.

Şehrimi ve askerlerimi kaybetmeden nasıl kendi krallığımı kurabilirim? Bu konuda bir taktik verebilecek kimse var mı?  :twisted:

Not: En çok hile yaptığım kaydım buydu, normalde hilesiz oynamayı severim.

Şehrinin etrafında gezin gördüğün lordları patakla yenersen serbest bırak ondan sonra yavaş yavaş ilişkiden dolayı krallığına çağırdığında gelirler, ama uzun sürer böyle.Bide soylu olan yoldaşlarını lord yaparsan çok yararlı olurlar.
Sen de benim gibi krallık kurmakta acele etmişsin, ama doğru değil.

Askerlerimi kaybetmeden nasıl krallıktan ayrılırım diye sormuşsun sanırım.Bunun için başka bir kale ve kendine iste kaleyi vermez ise kralın kararını kabul etme en son seçenekte ise topraklarım bende kalsın dersen toprakların ve askerlerin sende kalır krallıktanda ayrılırsın(pravenden sonra aldığın kale,şehir vesaire oda sende kalır.)

eğer diplomasi modun varsa kralına git yeminden vazgeçiyorum tarzı bir şey var ona tıkla ama torpahlarımı da vermem de krallıkdan ayrılırsın ama svadya sana savaş açar

EtremaDiRaizel said:
Askerlerimi kaybetmeden nasıl krallıktan ayrılırım diye sormuşsun sanırım.Bunun için başka bir kale ve kendine iste kaleyi vermez ise kralın kararını kabul etme en son seçenekte ise topraklarım bende kalsın dersen toprakların ve askerlerin sende kalır krallıktanda ayrılırsın(pravenden sonra aldığın kale,şehir vesaire oda sende kalır.)

Bir şeyler eklemek istiyorum. Şu an sen hileyle kendini kasarak nam ve idare hakkı arttırmış olabilirsin. Fethettiğin yerleri kralla ilişkin 100 olduğu için sana vereceklerdir muhtemelen. İlk önce kralla ilişkini düşür normal bir seviyeye. Ama birden eksiye geçirirsen sürgün yiyebilirsin. Örneğin 0 ilişki iyidir. Daha sonra namını ve idare hakkını düşür. Sana kralın toprak veremeyeceği bir seviyeye düş. Ardından gidip Svadya'nın düşmanı bir şehri fethedebilirsin. Sana savaş masrafı için para yollayacak, isyan çıkarmayı ve topraklarını yeni fethettiğin şehir dahil elinde tutmayı seçtiğinde istediğini yapmış olacaksın. Ama dediğim gibi namın, idare hakkın ve kralla ilişkin normal seviyede olmalı.

Chryseis said:
EtremaDiRaizel said:

Bir şeyler eklemek istiyorum. Şu an sen hileyle kendini kasarak nam ve idare hakkı arttırmış olabilirsin. Fethettiğin yerleri kralla ilişkin 100 olduğu için sana vereceklerdir muhtemelen. İlk önce kralla ilişkini düşür normal bir seviyeye. Ama birden eksiye geçirirsen sürgün yiyebilirsin. Örneğin 0 ilişki iyidir. Daha sonra namını ve idare hakkını düşür. Sana kralın toprak veremeyeceği bir seviyeye düş. Ardından gidip Svadya'nın düşmanı bir şehri fethedebilirsin. Sana savaş masrafı için para yollayacak, isyan çıkarmayı ve topraklarını yeni fethettiğin şehir dahil elinde tutmayı seçtiğinde istediğini yapmış olacaksın. Ama dediğim gibi namın, idare hakkın ve kralla ilişkin normal seviyede olmalı.

Benim bildiğim kadarıyla kralla ilişki bir anlam ifade etmiyor bu konuda, kral dışındaki diğer lordlar seni desteklemezse kale yine sana verilmiyor ve fazla toprağın olursa muhtemelen seni desteklemiyorlar.

S
Kubasar Khan said:
Chryseis said:
EtremaDiRaizel said:

Benim bildiğim kadarıyla kralla ilişki bir anlam ifade etmiyor bu konuda, kral dışındaki diğer lordlar seni desteklemezse kale yine sana verilmiyor ve fazla toprağın olursa muhtemelen seni desteklemiyorlar.
Hayır son kararı yine kral veriyor tabii ama yinede 2-3 derebeyi desteklemesi lazım mesela 5 tane derebeyi Urubay Noyanı 5 tane derebeyi seni destekliyor ama Urubayın kral ile ilişkisi 50 seninki 20 kral bölgeyi Urubay'a verir.

Evet, kralla ilişki de önemli. Benim birçok derebeyiyle ilişkim yüksekti beni destekliyorlardı, başka lordların da destekçisi vardı. Kralla aram samimiydi ve bana toprak veriyordu. Bir süre sonra 6-7 mülküm oldu, namım ve idare hakkım yetmediği için Reyvadin şehrini aldığımda vermedi bana Graveth. Ben de Rodoklara isyan edip kendi krallığımı kurmuştum bütün topraklarımı koruyarak.

Kralla ilişkim şu anda 100 ama hileyle kendisine 11-12 tane düello teklif edip -10'a veya -20'ye düşürücem. Sonra bir kale alıp bana vermesini istiyeceğim ve vermemesini umut ediyorum, vermezse iş tamamdır. Duruma göre tekrar yazarım arkadaşlar, öneriler için çok teşekkürler. Herkese iyi oyunlar.  :smile:

Back
Top Bottom