Şehrime kervan gelmiyor

emrcn671

Recruit
Best answers
0
Selamun Aleyküm millet bugün bir sorunumu ortaya koyacağım tam 10. gündeyim köylerim zengin 1 tane şehrim var Anadolu 1320 modundayım şehrim 3. zengin şehir ama hiç kervan gelmiyor nasıl kervan gelebilir Tüm krallıklarla ilişkim 0 ama memlük sultanlığı ile -57 savaş halindeyim hileye açığım daima bıktım artık kervan gelse en zengin şehir ve devlet olacağım ama gelmiyor :sad:
 

haydut028

Sergeant
Best answers
0
Bunu ''takıldığınız yerleri yazın,cevaplayalım konusunda cevaplamıştım ama araştırdım birazdaha üstüne katıcam dediğin gibi sarranidlilerle savaşta olduğun için lordlar kervanı kesiyordur lonca başkanına git şu şeylerde kıtlık yaşıyoruz diyecektir onları bul pazarda sat tşk ederim para lazım değil de kervanlığı oyun düzelene kadar sen yap :grin:
 

Kirigaya Kazuto

Grandmaster Knight
WBVC
Best answers
0
M.BARIS said:
Warband'in genel bir sorunu bu, çoğu zaman yaşanıyor. Şehir sen ele geçirirken çok zenginken sen ele geçirdikten sonra bir daha hiç kervan gelmiyor, şehir çok fakir durumuna düşüyor hızlı bir şekilde. Zamanında bu mesele hakkında foruma konu da açmıştım, fakat herhangi bir çözüm bulamamıştık. Kısaca yapabileceğin bir şey yok, genel bir sorun.
M.BARIS said:
Üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin gelmeyebiliyor, oyunun Native halinden var olan bir sıkıntı.
 

emrcn671

Recruit
Best answers
0
Birkaç kişi kervan gelir diyor ama barış gelmez diyor anlayamadım bana net bir cevap lazım ve tüm bölgelere bakıyorum gelen kervanım varmı diye
 

Shalidor

Veteran
Best answers
0
Mod, Diplomasi'yi içeriyorsa, diğer devletler ile ticaret antlaşması yapabilirsin.
 

emrcn671

Recruit
Best answers
0
Pek bilmiyorum oyunu ama şuan savaş halinde değilim lonca başkanı ticaret kervanları gönderiyor diğer şehirlere  bende eşlik ediyorum
 

emrcn671

Recruit
Best answers
0
sizce kervan gelirmi şehrime çünkü bu olay moral bozucu en zengin 3. şehirdim şimdi 15.
 

emrcn671

Recruit
Best answers
0
şuanda osmanlı beyliğine bağlıyım kral bana bursayı verdi anadolu 1320 modundayım 10. gündeyim kervan gelirmi ki?
 

Dmathaen

Recruit
Best answers
0
Şehrine gelen yolların güvenliğini sağlarsan şehrine ulaşabilirler. Birde diplomasi varsa vergi oranını biraz dusur şehir zenginleştikçe kervan sayisi çoğalabilir.
 

FrozenFlame

Recruit
Best answers
0
:grin: Tek çaresi var bu işin dediklerimi uygularsanız rahatlıkla barışta olduğunuz krallıklar size kervan gönderecektir.
1- Şehrindeki malların piyasasını yükselt
2- lonca görevleri veya kıtlık malzemenin temini
3- 1 ve 2. maddeyi uygula sürekli ( biraz maddi açıdan yıprana bilirsiniz)
Piyasayı nasıl yükseltirimin cevabı
Mesela ben halmar şehrini başkent yaptım ve kendi krallığımı kurdum
Ve erzak yerine baktığımda ekmek fiatı 13 d görünüyor yani düşük para demek unutmayinki kervanlar kâr edeceği yere gelirler yani alışı satışı yüksek olan şehirlerden bahsediyorum. Bu ekmek fiatını yükselte bilirseniz kervanlar sizin şehrinize akın edecektir.
Tüm şehirlerden ekmeği toplayın belki 30 belki 40 sonra 2 gün bekledikten sonra  o ekmeğin hepsini şehrinize satın siz sattıkça ekmeğin piyasası düşecektir. Daha sonra sadece 1 yada 2 ekmek kalana kadar hepsini geri alın alış fiatının yükseldiğini göreceksiniz ve böylece haritadaki tüm şehirlerden daha pahalı ekmek sattığınız için kervanlar kâr için şehrinize akın edecektir. Bunu sadece ekmek için demiyorum her yürlü yiyecek olabilir veya keten çömlek vb şeyler içinde geçerli. Önce alış fiatına bakın alış fiatı az ise siz ona göre üzerinizi komple ondan doldurun gelin satın şehrinize sonra tekrar alın piyasayı arttırın .bide lonca başkanı görevi yapın vergiyi fazla öder halk ilişki ne kadar iyi olursa o kadar para demek. Haa bide çapulculardan falan korumanıza gerek yok büyük sayıda olmadığında bide 5 krallığın 4 ü ile savaşada girsen diğer krallık sana göndermeye devam eder kervan sıkıntı olmaz çoğu okuduğum şey doğru değil bilginize :smile:))
:grin: