İslam Hakkında Sorular (Merak ettiklerinizi sorun cevaplayalım)

Users who are viewing this thread

Mr.Jackson

Banned
Başlıkta belirttiğim gibi ;
İslam,Allah,Peygamberimimiz,Melekler,Ahiret ve Her türlü İslam sorularınızı sorabilirsiniz.
Lütfen dalgaya almayınız.

Mr.Jackson said:
Başlıkta belirttiğim gibi ;
İslam,Allah,Peygamberimimiz,Melekler,Ahiret ve Her türlü İslam sorularınızı sorabilirsiniz.
Lütfen dalgaya almayınız.
Her türlü İslam sorusunu cevaplayacak birikimimiz nereden geliyor acaba merak ettim.

kardeş iyi niyetine inanırım ancak gel bu işi uzatma derim... genelde sonu b..ka sarar böyle başlıkların,  bence bırakta bu tip şeyleri insanlar başka yerde tartışsın... yoksam bu konu altında kendine hakim olamayan pek çok gencin banlanmasına ve izlenmeye alınmasına neden olursun...
Gel, kul hakkına girme :grin:
ve bunu samimiyetle sölüyorum yanlış anlama lütfen...

Mecburi değil, daha doğrusu farz değil.

Maelstorm'a katılıyorum birde, nerden geliyor bu birikimimiz? Afedersiniz ama islam felsefesiyle ilgili birçok araştırma yapmış biriyim, fakat bi bok bildiğimi düşünmüyorum...

Benim avatardaki adam yarı çıplak, müstehcenliğe girer mi?

"Allahsız görünce dünyası başına yıkılan, Kuran muran okumadan pür heyecanla İslam bilirkişiliği yapmaya kalkışan veletler."

Bu isim tamlamasını nasıl daha sade bir başlık altında toplayıp kavgada kullanılabilir bir laf haline getirebiliriz fikri olan var mı?

ancalimon said:
Nedir peki? Benim anladığım kadarıyla dini bir vazife gibi herkes sünnet oluyor. Neye dayanıyor yani bu?

Dini bir vazife gibi... Evet evet. Fakat bizde dinden çok kültürel bir vazifeye dönüşmüş durumda...

Müslümanların sünnet olmaları, bazı mezhepler için yapılmalı, fakat yapılmasa da günah olmayan kuralların içine giriyor...
Bazı mezhepler için sünnet, bayanlar içinde erkekler içinde sünnettir...Yani bayanların bazıları, erkeklerin tümü için sünnet olmak temizlik ve sağlığın göstergesi, yapılması hayırlı iştir. bkz: ergen aklı, kadınlarda da mı sünnet? zuahahah puahahaha. (evet bayanlarda da sünnet olayı var, uzayan klitoris kısmının ucunun kesilmesi, veya klitorisin tamamen alınması olayına denir)

Evet abicim gördüğümüz gibi kadınlarda da aynı durum var, resim koymak isterdim ama sapıkça görüşlerinize alet olmak istemiyorum... :lol: Sünnet sadece aletin ucunun kesilmesi ve görünüş olarak değişmesi demek değildir. Sünnet olmak sağlık açısından önemlidir, kafadan konulmuş bir kural değildir yani...

Sonuç olarak değerlendirirsek,

Toplumumuz için farz, (40 yaşında adamların sünnet olduğu görülmüştür)
Dinimiz için bazı mezheplerde, sünnet, bazı mezheplerde vaciptir.

Benim bildiklerim bu kadar, yanlışım varsa veya kaçırdığım bir nokta varsa söyleyin lütfen...

Kleidophoros said:
farz dinen yapılması zorunlu bir iş değil midir? sünnetle ilgili herhangi bir şey yok islamiyette benim bildiğim.

Evet abi, islamiyette sünnetle ilgili farz bir bilgi yok bildiğim kadarıyla. Yapılması hayırlı sadece... Cuma çıkışı para toplayan imama cami için para vermek gibi :grin:

Toplumumuz için farz demişim dikkat edersen :

Allegro said:
"Allahsız görünce dünyası başına yıkılan, Kuran muran okumadan pür heyecanla İslam bilirkişiliği yapmaya kalkışan veletler."

Bu isim tamlamasını nasıl daha sade bir başlık altında toplayıp kavgada kullanılabilir bir laf haline getirebiliriz fikri olan var mı?

Düzeyli bi konu gidişatı olur umarım..  Bu arada sorulara cevap verecek olan adam nerede yaww Jackson'ı din alimi diye sohbete bekliyorduk, bak herkesin kıyısından köşesinden hacılığı ortaya çıktı hee... İyi Bi faydam dokunsun barii Wiki iyidir... Bu linkte sünnetin sebebini ve fizyolojiye etkisini tarihini falan anlatıyor...
http://tr.wikipedia.org/wiki/Erkek_s%C3%BCnneti

Birde Klei sünnet bildiğimiz üzere Peygamberin yaptıklarının bütününü kapsar esasında yani oturmasından tutta, yemek yiyişine kadar... Peygamber fizyolojik olarak sünneti öneriyor ve islama inananlar İslam Peygamberinin bu öğretisini dinin yayıcısı olarak devam ettriyorlar olay bundan ibarettir...Evet çok güçlü bi gelenektir... yoksa hiçbir yerde illaki Sünnet oluncak diye bişey yazmaz... en azından ben görmedim... ve de  Wiki sayfasında da görüleceği gibi sünnetin cinsel arzuların balance edilmesi amacıyla yapıldığı söyleniyor...

Back
Top Bottom