İnternet "Var" ile "Yok" arasında

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Hobeto13

Section Moderator
Son zamanda bu bölüme açtığım birkaç konunun ardından elimdeki bilgisayarın iyice eskidiğine karar kıldım. Bunu söyleyerek başlamak istiyorum.  :smile:

Öncelikle bugün bilgisayarı akşam saatlerinde açtığımda Adil kullanım kotası'nı aştığıma dair bir sayfaya yönlendirildim. İnternet hızım 3 mbit'e düşecekmiş. Eh, karşılaşmadığımız şey değil dedim. Şöyle bir foruma gireyim dedim. Yok açılmıyor. İlk denemelerimde Google'dan başka sayfayı açmıyordu. Denk gelirse bir iki kez açmayı başardım birkaç sayfa, onlar da sonradan gitti zaten. Ne zaman bir sayfaya girmeyi denesem sayfa görüntülenemiyor hatası alıyorum. Oysa Steam'da filan gayet rahat konuşabiliyorum milletle.

Tüm akşamı internetsiz geçirdim. 10 dk önce bilgisayarı kapattım az, modemle birlikte. Ardından yine açtığımda bu sefer foruma girmeyi başardım. Ancak youtube'a girmeye çalıştığımda videoları oynatamadım. (Örnek olsun diye belirttim. Halen daha birçok siteye erişemiyorum.)

DNS ayarlarımla bu güne kadar hiç oynamadım veya başka bir internet ayarı değiştirmedim. Ancak böylesiyle ilk kez karşılaştım. Eğer internet hızım yetersiz geliyorsa bile sayfaya yönlenememem oldukça saçma. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

Ttnet'i yarın sabah arayacağım zaten. Bunun dışında önerisi olan varsa sevinirim.  :smile:

Hiç gerek kalmadı bugün sorun çözüldü. Steam tarayıcısında da aynı sıkıntıyı yaşıyordum ek olarak belirteyim de şimdilik sıkıntı yok gibi.  :smile:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom