İlkbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
İlginç bir video
Bize çok uzak bir video.
Şunu farkettim ki özellikle Türkiye de kimse vasat insanları sevmiyor. Hatta normal insan gibi yaşamaya çalışan mediocre insanlarla dalga geçip lakap takabiliyorlar.
Güzel noktaya deyinmişsiniz.Mesela kimseye zararı olmayan işinde gücünde sadakat,sözünde durma,ağır başlı,seviyeli ve saygılı,temiz niyetli,kibar olan insanlar çok bir ilişki hayatı olmuyor olursada yıllar sürüyor evliliğe kadar gidiyor oda olursa.Bu tür özelliklere sahip bir çok insan sıkıcı geliyor karşı cinse etkilenicek birşey yokmuş gibi ama ters özellikler olduğunda wow.Olayın merkezi biraz bu geliyor bana bu zamana kadarki tecrübelerime göre.

Bize çok uzak bir video.

Güzel noktaya deyinmişsiniz.Mesela kimseye zararı olmayan işinde gücünde sadakat,sözünde durma,ağır başlı,seviyeli ve saygılı,temiz niyetli,kibar olan insanlar çok bir ilişki hayatı olmuyor olursada yıllar sürüyor evliliğe kadar gidiyor oda olursa.Bu tür özelliklere sahip bir çok insan sıkıcı geliyor karşı cinse etkilenicek birşey yokmuş gibi ama ters özellikler olduğunda wow.Olayın merkezi biraz bu geliyor bana bu zamana kadarki tecrübelerime göre.
Artık normal olmak anormal oldu. Sıkıcılığı eğlenceli olmayı karaktere, meziyetlere bağlamak kadar büyük bir yanılgı var insanlarda. dahası vicdanını rahatlatmak ya da ego pohpohlamak için kendini kandıran bir sürü insanda var. bu kişiler annemiz kız kardeşimiz arkadaşımız olabilir. çok değişik bir dünyada yaşıyoruz. ?

Artık normal olmak anormal oldu. Sıkıcılığı eğlenceli olmayı karaktere, meziyetlere bağlamak kadar büyük bir yanılgı var insanlarda. dahası vicdanını rahatlatmak ya da ego pohpohlamak için kendini kandıran bir sürü insanda var. bu kişiler annemiz kız kardeşimiz arkadaşımız olabilir. çok değişik bir dünyada yaşıyoruz. ?
Kesinlikle değişik :grin:

Tepki olarak yazmadım ki konuyla alakalı duygu içermeyen bir yargıya vardım, ama olgunca karşılayışın için teşekkürler mucuk
:smile: Konuştuğumuz konuların değişeceğine inanmıyorum ben ekstra olarak.Sadece katı ve hızlı cezalar şiddeti engeller umarım bunu görürüz ülkemizde.
Bayramınız mübarek olsun bu arada değerli forum üyeleri.

haha. 'erkekler' tarafından 130 günde 152 kadın öldürülmüş. 'erkekler tarafından?' erkekler tarafından derken? erkek olduğunu belirtmen neyi ifade ediyor? resmen cinsiyet ırkçılığı ve çarpıtmak bu. ayrıca saçmalık demişsin bence hiç de bile değil. bu kadar kadınlar şunlar bunlar demişsin ama bu kadar erkekte işte 'orada burada' psikolojik şiddet görüyor 'öldürülüyor' demiyorsun.

bu, üstünü asla örtemeyeceğin bir gerçek. herkes mutlu huzurlu olsa birisine durduk yere zarar verir mi sanıyorsun? kötülüğün, yanlışın cinsiyeti olmaz. virtue signalling yapcağınıza en azından bilinçli olun belki ülkeyi adam ederlerse bilinçli bir kamuoyu oluşturabiliriz yeni nesil olarak.
Cinsiyet ırkçılığı falan sıçmışsın. Kadın cinayetleri kadın-erkek ilişkileri içinde bir içerikte değerlendirilir ve cinsiyete bağlı cinayet(gender based hate crime) denir. Borç için cinayetten, trafik kavgasından çıkan cinayetten vs farklıdır. Bu cinayet türlerinin kendi içinde motivasyonları farklıdır çünkü. Bir seri katilin cinayetine kadın cinayetiyle aynı açıdan bakamazsın.
Cinsiyete bağlı cinayette yanlışın cinsiyeti gayet de oluyor. Çünkü cinayetin motivasyonu bir cinsiyetin diğer cinsiyete baskısından ortaya çıkıyor. Bu da genelde erkeğin kadına baskısından kaynaklanıyor. Bu yüzden ERKEK tarafından öldürülen kadın cinayeti toplumsal bir probleme işaret ediyor, ve erkek tarafından öldürülmesinin anlamı farklı oluyor.

Kadın cinayetlerinin çoğu erkeğin superior olma çabasından ortaya çıkıyor. Bunun üzerine bin tane toplanmış veri ve araştırma var. Bunu kavrayamayan yarı cahil internet kültürünün ürettiği tipler de düz mantık ile kadınların kayırıldığı sanrısına kapılıyor.
Bu internet kültürü de garip bir şey. Zaten bu tarz argümanları sıklıkla kullanan başka bir taraf da çakma bilimle mantıklı düşündüğünü zanneden redpilciler ve incel'ler.

Cinsiyet ırkçılığı falan sıçmışsın. Kadın cinayetleri kadın-erkek ilişkileri içinde bir içerikte değerlendirilir ve cinsiyete bağlı cinayet(gender based hate crime) denir. Borç için cinayetten, trafik kavgasından çıkan cinayetten vs farklıdır. Bu cinayet türlerinin kendi içinde motivasyonları farklıdır çünkü. Bir seri katilin cinayetine kadın cinayetiyle aynı açıdan bakamazsın.
Cinsiyete bağlı cinayette yanlışın cinsiyeti gayet de oluyor. Çünkü cinayetin motivasyonu bir cinsiyetin diğer cinsiyete baskısından ortaya çıkıyor. Bu da genelde erkeğin kadına baskısından kaynaklanıyor. Bu yüzden ERKEK tarafından öldürülen kadın cinayeti toplumsal bir probleme işaret ediyor, ve erkek tarafından öldürülmesinin anlamı farklı oluyor.

Kadın cinayetlerinin çoğu erkeğin superior olma çabasından ortaya çıkıyor. Bunun üzerine bin tane toplanmış veri ve araştırma var. Bunu kavrayamayan yarı cahil internet kültürünün ürettiği tipler de düz mantık ile kadınların kayırıldığı sanrısına kapılıyor.
Bu internet kültürü de garip bir şey. Zaten bu tarz argümanları sıklıkla kullanan başka bir taraf da çakma bilimle mantıklı düşündüğünü zanneden redpilciler ve incel'ler.
Hmm. Yazdıklarını mantıklı buldum düşünüp biraz araştırıcam. sonra geri donut atarım. Bayramları izinli olduğum için kafamı dinlicem.

edit/ güzel bir şekilde nazik ve düzenli bir şekilde hazırlanmıştım ve attığın mesajdaki argümanları geçersiz kılacak şekilde. ancak atılan yorumlara bakınca değmeyeceği için atmıyorum. ayrıca lakırtı nın olayını da öğrenmiş oldum. Bana hakaret eden heriften daha çok ceza alıyorum. (What?) Birde 'sıçmışsın' incel ve yarı cahil falan demişsin. Sen bir şey bildiğini zanneden saygısız, erkek düşmanı bir oğlansın. Bana kendi argumanlarimla cevap falan vermişsin bide asdfasdf.

Yok erkek superior olmak istiyormuş falan. Buna sadece gülüyorum. ahahaha.

Katil olan insanlar, ay pardon katil olan 'ERKEK'ler bir insanı, bir insan/kadini öldürdüğünde bir şey hissetmiyor zaten. Onlar zaten sapkın ve igrenç insanlar. Ve cezanin fazlasını hak ediyorlar.

Ama sanki bu olayların 'erkek doğasıyla' alakası varmış gibi bir algı yapmaya calisirsan ben orda kendi hakkımı savunmak için, kendi perspektifimden algı yaratarim GELECEKTE haksızlığa uğramamak için. Ki bugüne kadar hiçbir kadına zarar vermedim vermeyeceğim de. Senin attığın grafik bile beni haklı çıkarmaya yeter.

Al bu da 'kadının "superior"' olmasindan çıkma bir cinayet (!) (İroni)

Ayrıca incel (!) Ariyosan

Last edited:
Bugün bannerlord gireyim dedim, bir oyun bu kadar senede oynanacak seviyeye nasıl gelemez ya? lol 5. dk'da quiti bastım. Gittim warband sp girdim. Yemin ederim daha güzel ve oynanabilir.

Yeni banlanan birisi mi? Ben ayrıca yukarıdaki diyaloga bianen söylediğini düşündüm. Eski forum zamanında banlanan birine baktığımda ben de çok detaylı bilgi bulamamıştım postları hakkında.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom