İlkbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Süresiz olsun diye en başta söylemiştim aslında ama dinlenmedi.

Şimdi eskiden bulunduğum bir foruma bakayım dedim de, millet halen daha yaşatıyor o forumu, halen daha 2012'de gördüğüm aktiflikte :shock:

Süresiz olsun diye en başta söylemiştim aslında ama dinlenmedi.
Farklı konjonktür. Bu formatın ilk örnekleri Geyik Sofrası dönemiydi. Lakırtılara gelene kadar da forumda spam yapılması hoş karşılanmıyordu. Kısa süreli spam önemsenmeyen sohbet etmelik konu formatı olarak çıktı lakırtı konuları zaten. Şu an 3 aylık, 1 yıllık olmasının bir anlamı yok o kadar aktif değil çünkü.

Boş ver yıllık olmasın. Aylık olunca yeni başlık diye ileti atan oluyor zaten. 1 hafta sonra yine durulur bu lakırtı da.

ben de bu 3 aylık yaz boyunca 1 kere bile evden çıkmadım, acayip sıkıcıydı. okullar açılsa da hayatıma aksiyon girse diyecem de covid var yatmaya devam

3 aylık yaz boyunca 1 kere bile evden çıkmadım
4dqgj1.jpg

Valla rutinimi bozmadım haftada 3-4 kez çıktım ben, gerek bankaya gerek gezmeye. Ne taşıyıcıyım ne hasta. Valla çıkmayanlara teşekkür ederim, sayenizde ortalık duruldu da rahat rahat gezdik yav

Valla rutinimi bozmadım haftada 3-4 kez çıktım ben, gerek bankaya gerek gezmeye. Ne taşıyıcıyım ne hasta. Valla çıkmayanlara teşekkür ederim, sayenizde ortalık duruldu da rahat rahat gezdik yav

Hangi ortalık duruldu? Ben tatil yapmazsam ölürüm, çıkmazsam geberirim diye ağlayan m*ronlar yüzünden hastalıklı sayısı katlandı.

Açıkçası normal zamanlarda araplardan, suriyelilerden geçilmeyen tarihi yarım ada bomboştu, sonra doluştular geri tabi, şimdi gidilmez. Tatil yerleri de ilk açıldıklarında bomboştu. Moronlar dışında herkes hasta olmuş gibi görünüyor, çünkü sosyal medyada paylaşım yapan moron dediklerimiz kısıtlamalı ve fiyatı 3 katına çıkmış tatil yerlerine para yetiştirebilen insanlar :d. Geri kalan parası yetişmeyen kitle daha ücretsiz alanlarda, daha geniş kişisel alanla (ben) ama daha az eğlence imkanı ile (bi tekilamız olmadı) tatil yapma fırsatı edindik. Elbette suçu sadece tatil yapan kitleye atmamak lazım, belde/ilçe/il/ülke başkanı geliyor diye bir araya toplananları, sokağa çıkmayacaz alışveriş yapak diyenleri, hopala camiye akın edenleri, aman yavrum elimi öpmeye mutlaka gelin diyenleri, korona da olsa düğün düğündür, gelmeyen eft yapsın diyenleri, askere uğurlayanları, hasta hasta topluluk için iş yapanları ve yaptıranları (hasta doktorların yerini dolduramayacak kapasitedeyiz en basitinden), hasta olduğunu gizleyen ama topluluk içinde yaşayanları, aman beni sağa sola davet etmezler diyen din adamlarını falan filan da gözden çıkarmamak, unutmamak, yok saymamak gerekiyor erozcum. Sırf tatilciler bulaştırmış olsaydı keşke...

Buralar sakin, sahil kenarı. Ben yine hava almaya yürüyüşe ya da sahilde oturmaya çıkıyorum ama dışarıda yemek yemek, toplu taşıma ya da arkadaşlarla dip dibe girmek gibi şeyler yok. Yine de sıkıcıydı, normal şartlarda Ege’yi gezip kamp yapacaktım.

Test yaptırdın mı
Geçen hafta yaptırdım tekrar. Negatifim. Yalnız, öyle random dolaşmadığımı da bildireyim, kalın kumaştan, içine ayrı cerrahi maske koyabileceğim bir maske yaptım kendime, bırak çakmak testini, günde 1 kere dişimi eksik fırçalasam ölüyorum içinde :d. 1 fısfıslı şişenin yanı sıra yedek kolonya şişem bulunuyor genelde (#team80c). Otobüs kullanırken yaslanmadan tek el kullanıyorum ne yapacaksam, indikten sonra da banyosu tabi. Yani şuana kadar ne yanımdakilere (ki onlarında banyosunu yaptırıyorum), ne aileme ne de bana bir şey oldu. Pozitif biri ağzıma kusmadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum.

Yani dikkat ettiğiniz sürece dışarıda rahat rahat gezebilir, yürüyebilir, bilimum yakın çevrenize veya 1-2 aktarma yapabileceğiniz yerlere gidebilirsiniz bence. Eğer ben uslu duramam otobüs direklerini, duraklarını, metro kapılarını yalarım, gördüğüm herkesle french kiss yaparım diyorsanız evde durun tabii...

Last edited:
Çok saçma bir bakış açısı ama ciddi cevap vermek istemiyorum. Evde kalmak, dışarı olabildiğince az çıkmak gayet efektif bir önlem. Bu olmasa otobüste yüzüne soluyan adamlara da anlatırdın french kissi.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom