İlişki Konusu - "Seviyosan bence git konuş abi"

Users who are viewing this thread

Karatasak said:
belki kolay, kısa ilişki istiyor?

Abi reele taşımak dediğiniz şeyler o kadar kolay değil.Kızı bazen kantinde görüyorum o da günde belki 1 defa.Yanlızda durmuyor.Ayrıca beni tanımıyor daha.Uzun kısa onu bilemem.Sadece güzel bişekilde anondan kurtulmam lazım

Fikrimi soracak olursanız, bence en azından lise ve daha öncesinde eğitim görenler lisenin son senesine kadar fazla aceleci davranmasınlar." Sanane kardeşim bizim sevmeye hakkımız yok mu?" diyebilirler. Yeridir de, ancak bu dönemlerde başlayan çoğu ilişki çevremden gördüğüm kadarıyla ileride oluşan fikir ayrılıklarıyla kötü bir şekilde sona erebiliyor. Ayrıca aşk doktoru falan da değilim, fakat bir kızı önce sevip "seni hayatımın sonuna kadar koruyacağım, bırakmayacağım, seveceğim" deyip 3-5 ay sonra ne halin varsa gör diyerek yüzüstü bırakmak, kanımca erkekliğe sığmaz. (Kız bir haltlar yemediği sürece tabii) Aşkla falan uğraşmak yerine bence özgür ve rahat bir şekilde arkadaşlarınızla çıkın takılın, sabahlara kadar PC başında oyun oynayın ve laf eden kimse olmasın, beyaz yalanlar söylemek zorunda kalmayın. Tertemiz, mis. :smile:

Rakun94 said:
Fikrimi soracak olursanız, bence en azından lise ve daha öncesinde eğitim görenler lisenin son senesine kadar fazla aceleci davranmasınlar." Sanane kardeşim bizim sevmeye hakkımız yok mu?" diyebilirler. Yeridir de, ancak bu dönemlerde başlayan çoğu ilişki çevremden gördüğüm kadarıyla ileride oluşan fikir ayrılıklarıyla kötü bir şekilde sona erebiliyor. Ayrıca aşk doktoru falan da değilim, fakat bir kızı önce sevip "seni hayatımın sonuna kadar koruyacağım, bırakmayacağım, seveceğim" deyip 3-5 ay sonra ne halin varsa gör diyerek yüzüstü bırakmak, kanımca erkekliğe sığmaz. (Kız bir haltlar yemediği sürece tabii) Aşkla falan uğraşmak yerine bence özgür ve rahat bir şekilde arkadaşlarınızla çıkın takılın, sabahlara kadar PC başında oyun oynayın ve laf eden kimse olmasın, beyaz yalanlar söylemek zorunda kalmayın. Tertemiz, mis. :smile:

Lisede tanışıp ta evlenen insanlar tanıyorum, yani bu işler sandığın gibi değil, öte yandan lisedeki ilişkiler bence "Evleneceğiz" olayından çok iyi vakit geçirmeye ve tecrübe edinmeye dayalı zaten, bu tür ilişkiler eninde sonunda bitecektir. Ama lisede tecrübe kazanmak ve hayatının olgunluk zamanlarında zorluk çekmemek için ve gençliklerini yaşamaları için liseliler isterse çıkmalı, gezmeli tozmalı, kur yapmalı, yapacak ta. Önemli nokta bu ilişkiler bittiğinde takmamayı bilmek ki ciddi bir ilişki olmadığını olmadığını iki taraf ta bilir zaten.

Ben zamanında bu tür bir tavsiyenin daha dinci ve koruyucusunu tatmıştım, tabi malım ben de o yıllar yani, nerede olsun kendime has bir düşünce, bana yakınlaşan kız olsa bile ittim onları ve kısa zamanda sevdiğim kızlarla ilişki kuramayan bir mal haline gelmiştim. Tabi lisenin sonlarına doğru olgunlaşınca zor da olsa bunları aştım, hatta 5 aylık bir ilişkim var, ama demek istediğim, ben bunları tattım, insanların tatmasını ve bu tür tecrübesizlikleri yaşaması kötü bir şey.

Ayrıca ben "Çıkmak zorundasınız LAN!" demiyorum. Ama olursa tatmalılar böyle bir tecrübeyi.

Ayrıca koyu renkle işaretlediğim kısım bence gayet şovenist olmuş.

Haklı olduğunuz noktalar var, kendimden örnek vermek istememiştim, ancak söylediklerimin bu şekilde algılanacağını düşünmedim.

Benim ilişkim de lise 2 dolaylarında başladı. O döneme kadar da kız arkadaşım olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Şu an üniversite 3. Sınıftayım ve yaklaşık 5 6 yıllık bir ilişkiden söz ediyorum. Bu zaman zarfı içerisinde yaşadıklarıma dayanarak söyledim ne söylediysem. Yalnızca şu "fikir ayrılıkları" yüzünden birçok büyük ve küçük sorun yaşadık ancak aşmayı da bildik. Neyse, diyeceğim şu ki; Buradaki yaşı daha ufakça olan arkadaşlar, henüz ilgilenmesi gereken şeylerin daha farklı noktalar olduğunu fark edemeyen arkadaşlar için söylüyorum. Hele ki birkaç haftalık ilişkiye içi giden ardından yas tutan tayfa var ya, işte onlara.  Yaşadığım ilişkinin sonu ne olur bu belli değil tabii ki, fakat benim gibi ya da benim durumuma benzer durumlara sahip arkadaşlar bu konuda istisnadır. Genel olarak baktığımızda önceki iletide söylediklerimin doğruluğunu gayet açık bir şekilde görebiliriz. Tabii söylediklerinde sana da hak vermiyorum değil. Tecrübe kazanmak her zaman güzel bir şey bunun iyisi de kötüsü de kişinin yararınadır.

Koyu ile belirttiğiniz kısıma gelecek olursak, bence biraz daha öncesini koyulaştırmanız gerekirdi. Çünkü, ne söylediğinin henüz farkında olmayan birinin önceki iletide belirttiğim sözleri hoşlandığı kıza karşı kullanması çok daha fazla "şovenist" bir tutum. Kaldı ki böylesine uzun bir ilişkide ben yeni yeni bu sözleri kullanmaya başlayan birisiyim. :smile:

Zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim

Aslında biraz takılmaması gerektiğini söylesek daha güzel olur. Ciddi bir ilişki yaşandığında bu bilinecektir zaten bence.

Arkadaşıma bir kız içinde yüzlerce not bulunan, saat, çikolata vb. Hediyeler bulunan bir kutu hazırlamıştı. Saatlerce uğramıştır o kutu için. Biz birbirimizi çok seviyoruz, ciddiyiz evleneceğiz falan diyorlardı. (Lise 2) İlişkileri 2 ay sürdü.

Network kurun. Kızlarla gezdikçe, kızların kız arkadaşlarıyla tanıştıkça çevrem genişliyor. Artık nasıl bir şey, mıknatıs gibi kız kızı çekiyor. Normalde yüzünüze bakmayacak tipler yanınıza gelip konuşuyor. Yarım saat içinde sıkı fıkı olabiliyorum kızlarla. Sevgililik müessesesinden çok daha iyi.

Kızlarla arkadaş olarak düşünemiyorum yardım pls

Çevremdeki erkeklerinde çoğu kızlarla arkadaş ayağına yatıp yiyiyor.Çok nadir o dediğin bence

Cioss Julius U.X. said:
Aralarından dedim ama bütün dişilleri kapsıyor. Hem kafadar kız kafadar erkekten daha iyi.

Ya aslında fazla dedikoducu ve yüze gülüp arkadan konuşuyorlar, böyle yapmayanı çok nadir, seven başkası olabilir ama kafa kız diye bir şey bana göre yok yani.

Cinsiyet ayrımcılığı kokusu alıyorum. Kafadar xx kafadar xy'den daha iyi ya da kafadar xy kafadar xx'den daha iyi. İnsandan insana değişebilecek bir şeyi, genelleyip cinsiyetlere yüklemek anlamsız ve üzücü bir olay bence.

Alakası yok. Bir erkekle olan muhabbetle kızla (çok yakın olsa bile) olan muhabbetlerde dağlarca samimiyet farkı olur. Bkz:

Erkek-Erkek:
-Lan kanka dünkü maçı izledin mi?
+He izledim süperdi la
-Ulan Hakan ne frikik attı be.
+Aynen lan Hakan'la Hadise frikik konusunda kıyasıya yaraşır olum.

Erkek-Kız
-Dünkü maçı izledin mi?
+Evet izledim takım gerçekten çok güzel oynuyor.
-Hakan sence nasıl serbest vuruş kullanıyor.
+Çok güzel vuruyor, harika bir futbolcu bence.

:roll: :roll: :lol: :lol:

Nam-ı Geda said:
Cinsiyet ayrımcılığı kokusu alıyorum. Kafadar xx kafadar xy'den daha iyi ya da kafadar xy kafadar xx'den daha iyi. İnsandan insana değişebilecek bir şeyi, genelleyip cinsiyetlere yüklemek anlamsız ve üzücü bir olay bence.
saçmaladın. bir erkekle ettiğin muhabbet kızla ettiğinden kat kat daha geniş ve samimidir. kızla ne kadar samimi olursan ol erkekle yaptığın muhabbetin genişliğine ulaşamazsın, bir süre sonra çekinirsin.(doğal bir durum) 15 senedir tanıdığım bir kızın en yakın arkadaşı olarak söylüyorum.

Felix said:
omerfaruk42 said:
Alakası yok. Bir erkekle olan muhabbetle kızla (çok yakın olsa bile) olan muhabbetlerde dağlarca samimiyet farkı olur. Bkz:

Erkek-Erkek:
+He izledim süperdi la

Erkek-Kız
-Dünkü maçı izledin mi?

Felix said:
Çok saçma bi örnek oldu yanlız yalnız bu.

Olsun  :roll:

Lattemi kaptım, PC'ye geçtim haydi başlayalım.

Ibram Cavus said:
Kızlarla arkadaş olarak düşünemiyorum yardım pls

Çevremdeki erkeklerinde çoğu kızlarla arkadaş ayağına yatıp yiyiyor.Çok nadir o dediğin bence
Çevrendeki erkekler sıkıntılı o zaman. Gerçi Türk erkeği olarak cinsel açlık had safhada olacağı için beklenilir. Liseliysen bunları kıyasa bile saymaman gerekiyor. Arkadaş ayağına kızlarla touchy(dokunmalı? wth?) olan elemanlar kendilerine bile dürüst değiller. Kız kaldırmak diye argoca tabir edilen, genelde One Night Stand diye uluslararası arenada kullanılan terimin bile usülü var yahu.

Öte yandan bir kızı sadece arkadaş göremiyor olman sadece bir cinsel obje olarak düşünüyor olabileceğin sonucuna varıyor. Yanında gezdiğin, tozduğun erkek kişileri düşünerek masturbasyon yaptığını hayal et. Hetero isen iğrendirmiştir böyle bir düşünce seni. Aynısını kız kişili arkadaşlar için düşündüğünde kişiyi ve senin onunla arandaki ilişkiyi düşünmeden masturbasyon yapabileceğini düşünüyorsan cinsel obje olarak görüyor olabilirsin.

Assasin721 said:
konuya mesaj atıldığında bildirim geliyor nereden kapatabilirim.
Aşağıda Haberdar Etmeyi Bırak gibi bir buton olmalı bi kontrol ediver.

Felix said:
Fazla izlenilmiş anime tespit edildi :razz:
Heh, şunu genişletip bu sonuca nereden vardığını açıklamayanı isteyeceğim. :wink:

carrier said:
Ya aslında fazla dedikoducu ve yüze gülüp arkadan konuşuyorlar, böyle yapmayanı çok nadir, seven başkası olabilir ama kafa kız diye bir şey bana göre yok yani.
Kızların -hele de Türk kızlarının- doğasında var dedikodu. Yüzüne gülüp arkandan sövenlerle muhattap olma sen de? Kafa kız, seninle değer yargıları uyuşan, espri anlayışı benzeyen, hayat-dünya görüşü benzer olan kız. Yani var.

Karatasak said:
kafadar erkekle muhabbet daha iyi kesinlikle.
Olabilir senin için. Ama kafadar erkekle olan er ya da geç taşşak muhabbetine saracaktır. Kızlarla muhabbette ise çoğu zaman seviye korunur, belli bir duvar konulur. Tabi ki tabiri caizse bokunu çıkaran kızlar da var. "Küfür eden kız iticiliği" açısından değerlendirmeye alınmalı onlar. Ha öyle seven de var onlara da saygım var tabi. Bu konu daha da detaylıca tartışılabilir.

Nam-ı Geda said:
Cinsiyetlerin farklılıkları sadece biyolojik olmayınca ve bu farkklar da toplumu şekillendirince oluyor güzel bir şekilde. Üzücü olduğu kısmına katılmıyorum. Büyük resmi göremiyorsun sadece. Farklılıklarımız bizi bütün yapan şeyler. Genelde seksist olmamaya çalışıyorum ama bazı konularda seksist olmak daha avantajı olabiliyor. Kadınların erkeklerle her konuda, her ölçüde eşit olması diye bir şey yok mesela. Keşke olsa.

Genelleme kısmında teorik konuştuğumuz için bahanemiz var bence. Yoksa burada 10 kişi konuşuyorsak bu 10 kişinin konuştukları çevresinde gördükleri ve edindikleri tecrübelerden oluşacak. Birisi kevaşe kızların arasına düşmüştür bütün kızları öyle sanmaktadır belki de? O yüzden teorik, evrensel değerler üzerinden gitmek gerekiyor.

omerfaruk42 said:

Erkek-Erkek:
+He izledim süperdi la

Erkek-Kız
-Dünkü maçı izledin mi?

Olmadı. Demek istediğin şeyin bir anlamı yok. Kızla maç muhabbeti yapman garip eğer kız da o sporla ya da takımla ilgili değilse?

Back
Top Bottom