İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

[QUOTE = "egeli0091, yayın: 9435021, üye: 548231"]
arkadaşlar doğan çocuklarımızı daha hızlı yaş atlarttıran bir mod vardı bir videoda denkgelmiştim bulamadım tekrar günlerdir arıyorum ismi neydi bilen var mı ? çocuklar çok yavaş büyüyor...

https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/118

Bu mod ile yaşını büyütebilir ya da küçültebilirsiniz, ancak sayı ile yapamıyorsunuz olsun bununda bir çözümü var.
Öncelikle yaşını ayarladıktan sonra, karakteri düzenleme bölümünden CTRL+C basıp masaüstünde bir notepad açacaksınız ve oraya yapıştıracaksınız.
Oradan da age yazan kısım yaşınız oluyor yaşı ayarladıktan sonra da o kodu tamamını kopyalayıp karakter düzenleme bölümüne CTRL+V basıp tamam diyip kapatacaksınız. Ben çocuk doğar doğmaz 18 yaşında getirip birliğime aldım savaşıyoruz baba kız ;d
[/QUOTE]
Yok benim istediğim öyle değil, ben fazla oyuna müdahil olmak istemiyorum beni çok aşırı etkileyen dengesizlik varsa mod ile çözmeye çalışıyorum. Bir yerde okumuştum 86 gündemi ne yaş atlıyormuş sanırım, önceki saveimde haritanın yarısını aldım daha çocuklarım büyümemişti. Ben sadece 80 günde değilde 15-20 günde yaş atlasın ama direk 18 e gelmesin yaş atladığını göreyim oyunun dinamiğini yaşıyayım, yinede teşekkürler cevabın için modu buldum da sadece başka modla uyumsuz çıkınca çözüm arıyorum.

https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/118

Bu mod ile yaşını büyütebilir ya da küçültebilirsiniz, ancak sayı ile yapamıyorsunuz olsun bununda bir çözümü var.
Öncelikle yaşını ayarladıktan sonra, karakteri düzenleme bölümünden CTRL+C basıp masaüstünde bir notepad açacaksınız ve oraya yapıştıracaksınız.
Oradan da age yazan kısım yaşınız oluyor yaşı ayarladıktan sonra da o kodu tamamını kopyalayıp karakter düzenleme bölümüne CTRL+V basıp tamam diyip kapatacaksınız. Ben çocuk doğar doğmaz 18 yaşında getirip birliğime aldım savaşıyoruz baba kız ;d
Yok benim istediğim öyle değil, ben fazla oyuna müdahil olmak istemiyorum beni çok aşırı etkileyen dengesizlik varsa mod ile çözmeye çalışıyorum. Bir yerde okumuştum 86 gündemi ne yaş atlıyormuş sanırım, önceki saveimde haritanın yarısını aldım daha çocuklarım büyümemişti. Ben sadece 80 günde değilde 15-20 günde yaş atlasın ama direk 18 e gelmesin yaş atladığını göreyim oyunun dinamiğini yaşıyayım, yinede teşekkürler cevabın için modu buldum da sadece başka modla uyumsuz çıkınca çözüm arıyorum.
[/QUOTE]

Rica ederim, aynen doğru diyorsunuz. Kolay gelsin o halde.

Bu konuyu yeni gördüm, güzel ve yararlı olmuş eline sağlık :smile:

Küçük bi güncelleme vereyim,
More Raiding - Yağmacılık - 1.0.6 sürümüne yükseltirken Türkçe dil desteğini kendi içine dahil ettim. Doğrudan Türkçe ve İngilizce olarak geliyor herkese.
Battle Speech - Savaş Konuşması - Bu mod içinde de yazılara Türkçe dil desteği getirdim ilk versiyonda fakat konuşmalar İngilizce. Şu an için konuşmaları ses artistleri ile değiştirme çabası içindeyiz fakat yine de seslerin Türkçe versiyonunu yapmak imkansıza yakın. Altyazı eklemeyi planlıyorum ama.

Elinize Sağlık. More Raiding'in çeviri ile birlikte gelmesi güzel olmuştu. Her yama ile çeviriyi güncellemekten daha pratik sayılır.

Elinize Sağlık. More Raiding'in çeviri ile birlikte gelmesi güzel olmuştu. Her yama ile çeviriyi güncellemekten daha pratik sayılır.
Katılıyorum. .dll'in reverse engineering edilmesi çeviri yapanlara sıkıntı yaratıyordu zaten. Şimdiki hali daha dinamik ve istenilen dil eklenebiliyor.

Bunun dışında hoşunuza giden modlara kesinlikle bu önerileri yapın ama Nexusmod veya benzeri yerlerden, bazen aklımızdan çıkıyor bu tarz detaylar ama genelde tüm mod sahipleri yorumları okuyor

Katılıyorum. .dll'in reverse engineering edilmesi çeviri yapanlara sıkıntı yaratıyordu zaten. Şimdiki hali daha dinamik ve istenilen dil eklenebiliyor.

Bunun dışında hoşunuza giden modlara kesinlikle bu önerileri yapın ama Nexusmod veya benzeri yerlerden, bazen aklımızdan çıkıyor bu tarz detaylar ama genelde tüm mod sahipleri yorumları okuyor

Evet çoğu mod yapımcısı hata bildirimlerine cevap veriyor. Sorunları kısa zamanda çözüyor. İşin teknik kısmından pek anlamadığımdan çeviri konusuna yazmıştım. Diğer modları çeviren arkadaşlar mod yapımcılarına mesaj atarsa bu tarz bir işlem yapabilirler.

mod listesinin güncellenmesi lazım sürümler eskide kalmış birde çakışmadan 1.3.1 de çalışan mod listesi paylaşabilirmisiniz kullandığınız birde sırası patlıyor benimkiler

Sürüm kısmını sürekli güncellemek isterdim ama zamanım olmuyor. Modun Nexus sayfasında gereken bilgi yazıyor. Ben sadece denediğim versiyonu yazıyorum.

Yanlış anlaşıldığı için o kısmı tamamen kaldırdım.

Eski sürümün üstüne yeni sürüm yükleyince bazen aynı isimde iki mod gözüküyor. Ya da çıkan ekranda yeni dosyaları update diyerek onaylamanız gerekiyor.
yalnız mod options kısmında bir kaç modun açıklama kısmı yok boş sanırım ondan dolayı çakışıyorlar gerçi mod optionu pek kullanmıyorum ben modun varsayılan ayarları yetiyor bana genelde ama sinir bozucu

Haydut kesince rastgele ilişki geliştirme modu bende oyunun açılmamasına sebeb oldu.Steam üzerinden oyna dediğim zaman single-multi kısmı açılmıyordu oyunu 2 kere silip tekrar yükledim bu yüzden sorunun modda olduğunu anladım ve şuan oyun açılıyor.
Bu şekilde sorun yaşıyanlar için bildirmek istedim

Haydut kesince rastgele ilişki geliştirme modu bende oyunun açılmamasına sebeb oldu.Steam üzerinden oyna dediğim zaman single-multi kısmı açılmıyordu oyunu 2 kere silip tekrar yükledim bu yüzden sorunun modda olduğunu anladım ve şuan oyun açılıyor.
Bu şekilde sorun yaşıyanlar için bildirmek istedim
Çakışan mod vardır ya da mod sıralaması düzgün değildir. Modlib yukarı koy, bir de öyle dene.

Bişey daha sorucam oyunu silmeden önce diplomasi, sığınağa fazla asker gönderme gibi 5 6 mod kullanırken crash yemiyordum 1 saattir uğraşıyorum herhangi bir mod açıkken direk crash veriyor oyun beta 1.4.0 sürüm bunun genel sebebi nedir ?

Back
Top Bottom