İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

o mod yüklü bende, bu ayar orada var mı baktım ama bulamadım age kısmımı yoksa ? sadece yaş sınırını ayarlamıyormuydu orası ben yaş atlatma hızını bulamadım modda ?

renown yazıyor. Orada dikkatlice bak. 3 kat 5 kat gibi. Şuan oyuna giremiyorum, bulamadıysan akşama resim atarım.

Random Events modu nasıl? FireLord ve PartyScreenEnhancements modlarının hangi versiyonunu kullanıyorsunuz? Bende en son hata veriyordu.

random events modu mesela kale kuşatmasındayken zırt diye ekrana çıkıyordu tam ingilizcem olmadığı için şunu soruyordu çevrede çapulcu grubu var saldırmak ister misin yoksa para verip merhametlerine mi sığınırsın tarzında olur olmadık zamanlarda çıktığı için kaldırdım sorunsuz çalıyor.

Fire Lord v1.1.0 versiyonu 30 nisan paylaşımlı olan 1.3.0 da çalışır demiş ama 1.4.0 da çalışıyor.
PartyScreenEnhancements 7 mayıs tarihli paylaşılan dosyayı
Not hiçbirini türkçe kullanmıyorum hata veriyor.

random events modu mesela kale kuşatmasındayken zırt diye ekrana çıkıyordu tam ingilizcem olmadığı için şunu soruyordu çevrede çapulcu grubu var saldırmak ister misin yoksa para verip merhametlerine mi sığınırsın tarzında olur olmadık zamanlarda çıktığı için kaldırdım sorunsuz çalıyor.

Fire Lord v1.1.0 versiyonu 30 nisan paylaşımlı olan 1.3.0 da çalışır demiş ama 1.4.0 da çalışıyor.
PartyScreenEnhancements 7 mayıs tarihli paylaşılan dosyayı
Not hiçbirini türkçe kullanmıyorum hata veriyor.

Saolun yukarıda paylaştığım modlardan herhangi birini denediniz mi?

merhabalar youtube da artem isimli bannerlord oyuncusunun haftalık mod duyurusu videsounda devlerle ilgili bi mod gördüm..
sturgiya şehirlerinde hanlarda bulunuyor videoda gördüğüm kadarıyla..mod adı jötnar of sturgiya (sturgia)

merhabalar youtube da artem isimli bannerlord oyuncusunun haftalık mod duyurusu videsounda devlerle ilgili bi mod gördüm..
sturgiya şehirlerinde hanlarda bulunuyor videoda gördüğüm kadarıyla..mod adı jötnar of sturgiya (sturgia)

Evet o tarz modlar var ama oyunun yapısını çok bozmayan modları eklemeye çalışıyorum.

PartyScreenEnhancements kullanıyorum ama sadece mahkumları eklemek için. Diğerlerini denemedin çok karışık geldi. Zaten ben noble troops modunu kullandığım için farklılık olur diye fazla karıştırmıyorum. 1.3.1 için

Evet o tarz modlar var ama oyunun yapısını çok bozmayan modları eklemeye çalışıyorum.
Merhaba, bu yazacağım iki mod 1.3.1 sürümünde sorunsuz çalışmaktadır.

1- oyuna evli başlıyorsun, karın imparatorluk kültüründen.

2-V'nin sınırsız özelliklerinin paketi. Yoldaş, dükkan, esir, parti, klan sayısındaki sınırı kaldırıyor hepsi bir arada.

Modlib yüklü değil mi ?

Yüklü 1.4.1 versiyonu var şuan bende. İlk başta yaş sınırı ergenlik yaşa girme yaşını filan ayarlıyorsun, yaş ile ilgili ve eş ile ilgili diğer ayarlarda hamilelik süresi cinsiyet ayarı filan buldum ama hızlı yaş atlatma ile ilgili bir yer göremedim renownda bir tek turnuva ayarında geçiyor bu yazı ss atabilir misiniz bir o kısmı.

Arkadaşlar Bannerlord Tweaks ile Grow nad work modu çakışıyor mu bende Bannerlord Tweak modu oyun ayarı kısmında aktif olmuyor ikisi bir etkin olunca.

Selam arkadaşlar oyunu kolaylaştırmayan güzelleştiren ve özelleştiren modları kendimce toparladım
vortex te 1.3.1 de çalışan ve çalışmayan modlar
(Not) Diplomacyreworked Çalıştığı halde oyunu kolaylaştırdığı için kullanmıyorum.

o mod yok yalnız bende
Soruna cevap verildi mi bilmiyorum ama bazı modların düzgün çalışabilmesi için ana sayfasını dikkatlice okuman gerek. Modlibsiz nasıl çalıştı hayret doğrusu.

Edit:
egeli0091 sorunuzu tam olarak anlayamadım. Resimde gözükmüyor mu ? Battle renown diyor. Belki sürüm farklılığı olabilir. Ben 1.3.x kullanıyorum.

xdizeing

şu vortex işini beceremedim. Eskiden nexus kullanırdım. Noble Troops modunu öneririm. Yeni askeri birimler geliyor.

Edit 2.
Bu mod önerildi mi bilmiyorum ama oyundaki çeteler ve suçla alakalı. Korece bile çevirisi var yahu.

Edit 3
Sizin yanınızda uzun süre savaşan ve bir başarı gösteren askerleri yoldaşa çeviren mod. Güzel fikir.
MasterRai

Last edited:
Soruna cevap verildi mi bilmiyorum ama bazı modların düzgün çalışabilmesi için ana sayfasını dikkatlice okuman gerek. Modlibsiz nasıl çalıştı hayret doğrusu.

Edit:
egeli0091 sorunuzu tam olarak anlayamadım. Resimde gözükmüyor mu ? Battle renown diyor. Belki sürüm farklılığı olabilir. Ben 1.3.x kullanıyorum.

xdizeing

şu vortex işini beceremedim. Eskiden nexus kullanırdım. Noble Troops modunu öneririm. Yeni askeri birimler geliyor.
Orada kasdettiğim arkadaş patrol ile ilgili modu soruyordu o mod yok bende modlib yüklü yani. Oradaki konuyu çözdüm, şuanki sıkıntım grow and roked modu çocuğa çok kolaylaştırmadan birazcık daha hızlı yaş atlaması ancak bu sefer Bannerlord Tweak ile çakışıyor sanırım.

Sanırım anlatamadım çocukların biraz hızlı yaş atlamasını istiyorum mesela grow and worked da growth bosst stop age kısmından hızlandırıp yavaşlatabiliyorum ama Bannerlord Tweak'de buna benzer bir yazı yok sadece cinsiyet ayarlama kaç yaşında ergen sayılacak veya kaç yaşında orduya girecek diye ayar var ancak hızlı yaş atlatma ayarı yok ben mi göremedim acaba diye türkçesinide yükledim yine alakalı birşey bulamadım.

Dediğiniz Battale Renown ise kazanacağım ün ile alakalı değil mi ? Ben sadece çocuk yaşı ile ilgileniyorum diğer ayarları kolaylaştırmadan. Resim ekliyeyim dedim ama bulamadım neyse, Bulduğum Battale Tweaks Reward altında Battle Renown Multipler ve Battle İnfluence Multipler bunlar savaşlar ile ilgili birde turnuva kısmında var ama oda farklı sizin dediğiniz Battle Renown da ünle alakalı olması gerek.

Renown ün değil mi zaten ? Tweaks modu çoğu modla çakışması normal. Bu çakışmayı engellemek için ayarlarından kapatman gerekli. Mesela Renow multipler modunu kuracağım modun ana sayfasında bannerlord tweak oyuncu renown kapatın diyor. Sizde öyle kapatıp deneyin derim.

Bu konuyu yeni gördüm, güzel ve yararlı olmuş eline sağlık :smile:

Küçük bi güncelleme vereyim,
More Raiding - Yağmacılık - 1.0.6 sürümüne yükseltirken Türkçe dil desteğini kendi içine dahil ettim. Doğrudan Türkçe ve İngilizce olarak geliyor herkese.
Battle Speech - Savaş Konuşması - Bu mod içinde de yazılara Türkçe dil desteği getirdim ilk versiyonda fakat konuşmalar İngilizce. Şu an için konuşmaları ses artistleri ile değiştirme çabası içindeyiz fakat yine de seslerin Türkçe versiyonunu yapmak imkansıza yakın. Altyazı eklemeyi planlıyorum ama.

[QUOTE = "egeli0091, yayın: 9435021, üye: 548231"]
arkadaşlar doğan çocuklarımızı daha hızlı yaş atlarttıran bir mod vardı bir videoda denkgelmiştim bulamadım tekrar günlerdir arıyorum ismi neydi bilen var mı ? çocuklar çok yavaş büyüyor...
[/QUOTE]

https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/118

Bu mod ile yaşını büyütebilir ya da küçültebilirsiniz, ancak sayı ile yapamıyorsunuz olsun bununda bir çözümü var.
Öncelikle yaşını ayarladıktan sonra, karakteri düzenleme bölümünden CTRL+C basıp masaüstünde bir notepad açacaksınız ve oraya yapıştıracaksınız.
Oradan da age yazan kısım yaşınız oluyor yaşı ayarladıktan sonra da o kodu tamamını kopyalayıp karakter düzenleme bölümüne CTRL+V basıp tamam diyip kapatacaksınız. Ben çocuk doğar doğmaz 18 yaşında getirip birliğime aldım savaşıyoruz baba kız ;d

Back
Top Bottom