İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Merhabalar.
NexusMods ile ilgili bir sorum olacaktı; Vortex programını indirdim modları oraya indiriyorum, burada yazıldığına göre güncelleme geldiğinde modlar oradan kolayca güncelleyebiliyoruz. Ancak kurcaladım biraz, örneğin herhangibir modun eski sürümünü yükledim, programdanda hepsini "Check for Updates" seçeneğini tıkladım yine eski sürümde kalıyor, modu özel olarak kendi kutucuğundan güncelledim yine eski sürümü kalıyor, nasıl güncelleyebiliyoruz Vortex programından bulamadım bir türlü???

Merhabalar.
NexusMods ile ilgili bir sorum olacaktı; Vortex programını indirdim modları oraya indiriyorum, burada yazıldığına göre güncelleme geldiğinde modlar oradan kolayca güncelleyebiliyoruz. Ancak kurcaladım biraz, örneğin herhangibir modun eski sürümünü yükledim, programdanda hepsini "Check for Updates" seçeneğini tıkladım yine eski sürümde kalıyor, modu özel olarak kendi kutucuğundan güncelledim yine eski sürümü kalıyor, nasıl güncelleyebiliyoruz Vortex programından bulamadım bir türlü???

Ona tıkladıktan sonra güncellemesi olan modların yanında işaret çıkar. Oradan Nexus'a giderek indirmen lazım. Otomatik indirmiyor. Sadece tek tek güncelleme kontrol etme derdini ortadan kaldırıyor.

Ona tıkladıktan sonra güncellemesi olan modların yanında işaret çıkar. Oradan Nexus'a giderek indirmen lazım. Otomatik indirmiyor. Sadece tek tek güncelleme kontrol etme derdini ortadan kaldırıyor.
Sonradan farkettim o olayı çok teşekkürler yanıtınız için oldukça kolaylaşıyor cidden neden crash yiyorum derdini biraz azaltıcak. oldukça iyiymiş

Birşey soracağım; Nexus'da mod bakarken hangi sıralamaya göre göz atıyorsunuz? Popülerlere mi, yeni çıkanlara mı? Galiba patch sürümüne göre aramak gibi bir seçenek yok o yüzden ben çok kayboluyorum bir sürü ilgimi çekmeyen mod arasında.

Popülerliğe bakıyorum ben. Bir de ihtiyaca göre. Mesela askerlik sistemi yetersiz geliyor, ona göre mod kuruyorum. Ya da krallık çok fazla ama gelirler ve giderler aşırı onu özetleyen mod kullanıyorum vs vs

Beta 1.4 ile Diplomacy Fixes, Stop Conspiracy, Extend Conspiracy modlarının hepsi crash veriyor. Krallık kurdum önüne gelen random savaş açacak. Bu olmadı.
Belki haberin yoktur, https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/212 bu mod ile sandbox başlayabilirsin oyuna görev vesaire olmadan hatta direkt kurulu bir krallık, kale, 1 yoldaş (kendi birliği var) seçeneği de var. Geçici süre idare edebilirsin uyumluluk sorunu yaşamazsan.

Birşey soracağım; Nexus'da mod bakarken hangi sıralamaya göre göz atıyorsunuz? Popülerlere mi, yeni çıkanlara mı? Galiba patch sürümüne göre aramak gibi bir seçenek yok o yüzden ben çok kayboluyorum bir sürü ilgimi çekmeyen mod arasında.

Ben tarihi baz alarak göz atıyorum modlara sondan başa doğru, bakacak mod kalmadığı için her gün son 24 saatte yüklenmiş olanlara bakıyorum şimdilerde.

Uzun süredir olmasını istediğim bir mod , (varmış meğerse, hatta olmadığı için kendim mod yapmayı araştırmıştım belki ben bir şeyler yapabilirim umuduyla) , arayıpta görmeyen arkadaşlar varsa benim gibi bırakayım buraya listede göremedim kaçırmadıysam,

İkna sistemini kolaylaştıran bir mod(1.4 betadayım sorun çıkmadı) : https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/619
belki işinize yarar, tabi zorluğunu siz ayarlayabilirsiniz, dilerseniz varsayılan değerleri ile çok kolaylaştırabilirsiniz, yada dilerseniz birazcık kolaylaştırmak için değerleriyle (description sayfasında açıklamaları dikkate alarak) oynayabilirsiniz
(benim gibi ikna olmadığında save load yapmaktan iyidir ?)

Belki haberin yoktur, https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/212 bu mod ile sandbox başlayabilirsin oyuna görev vesaire olmadan hatta direkt kurulu bir krallık, kale, 1 yoldaş (kendi birliği var) seçeneği de var. Geçici süre idare edebilirsin uyumluluk sorunu yaşamazsan.

Ben tarihi baz alarak göz atıyorum modlara sondan başa doğru, bakacak mod kalmadığı için her gün son 24 saatte yüklenmiş olanlara bakıyorum şimdilerde.

Cultured Start oyunun ilerleyen kısımlarında çökme sorunlarına neden oluyor. Uzun süre kullanımdan sonra farkettim. Ondan listede yok.

Uzun süredir olmasını istediğim bir mod , (varmış meğerse, hatta olmadığı için kendim mod yapmayı araştırmıştım belki ben bir şeyler yapabilirim umuduyla) , arayıpta görmeyen arkadaşlar varsa benim gibi bırakayım buraya listede göremedim kaçırmadıysam,

İkna sistemini kolaylaştıran bir mod(1.4 betadayım sorun çıkmadı) : https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/619
belki işinize yarar, tabi zorluğunu siz ayarlayabilirsiniz, dilerseniz varsayılan değerleri ile çok kolaylaştırabilirsiniz, yada dilerseniz birazcık kolaylaştırmak için değerleriyle (description sayfasında açıklamaları dikkate alarak) oynayabilirsiniz
(benim gibi ikna olmadığında save load yapmaktan iyidir ?)

Saolun. Listeye ekledim.

Merhabalar.
Bannerlord Tweak modunu yükledim ancak oyun içinde veya menüde ayarlara girince boş bir erkran çıkıyor hiçbir ayar göremiyorum.(Fixed luncher yüklü, mod etkin votex ile yükledim ve güncel sürüm mod) Betadayım acaba uyumsuzluk sorunu olmuş olabilir mi ? Crashda yemiyorum anlıyamadım...

Merhabalar.
Bannerlord Tweak modunu yükledim ancak oyun içinde veya menüde ayarlara girince boş bir erkran çıkıyor hiçbir ayar göremiyorum.(Fixed luncher yüklü, mod etkin votex ile yükledim ve güncel sürüm mod) Betadayım acaba uyumsuzluk sorunu olmuş olabilir mi ? Crashda yemiyorum anlıyamadım...

Buy patrol modu yüzünden olabilir. Bende ondan dolayı oldu.
Edit:modlib yüklü değil mi ?

Buy patrol modu yüzünden olabilir. Bende ondan dolayı oldu.
Edit:modlib yüklü değil mi ?
evet yüklü sıralamasıda doğru en üstte, crash yesem anlıycam sorunu veya mod görünmese luncher gelmese filan anlıycam sorunu ama herşey normal mod görünüyor etkin oyun ayarlarından castle clan vs ayarların hiçbiri yok boş bir ekran çıkıyor ayar kısmında.

Modlib en üstte olacak. Sonrası önemli değil lakin bannerlord tweaks ile buy patrol modu çakışıyor. 2 sini aynı anda kullanma.

Arkadaşlar Bannerlord Tweak ile Fire lord modu çakışıyor kaldır, ekle deneme yanılma ile buldum bu ikisini yüklemeyin karşılaşan arkadaşlar olursa bilginiz olsun.

Bende şuan 1.4.0 beta da sorunsuz çalışan modlar;

zzBannerlordTweaks
Aragas.CastleTownWithHorse
EquipBestItem
FireLord
ImprovedGarrisons
KillBanditsRaiseRelations
MBFastDialogue
PartyDailyTrain
PartyScreenEnhancements
RandomEvents
RegeneratingHealth
XorberaxCutThroughEveryone
zCulturedStart

Bende şuan 1.4.0 beta da sorunsuz çalışan modlar;

zzBannerlordTweaks
Aragas.CastleTownWithHorse
EquipBestItem
FireLord
ImprovedGarrisons
KillBanditsRaiseRelations
MBFastDialogue
PartyDailyTrain
PartyScreenEnhancements
RandomEvents
RegeneratingHealth
XorberaxCutThroughEveryone
zCulturedStart

Random Events modu nasıl? FireLord ve PartyScreenEnhancements modlarının hangi versiyonunu kullanıyorsunuz? Bende en son hata veriyordu.

Arkadaşlar şu bannerlord editör sitesinde kodları sancak sayfasına yapıştırıyorum bende bir değişiklik olmuyor hiç bir şekilde farklı yapılmış bayrakları oyuna koyamadım.

Back
Top Bottom