İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Yine güzel bir mod keşfettim. Çok hoşuma gidenleri ayrıca yazma gereği duyuyorum.
Bu mod ile oyunda bulamadığımız zırhları üretebiliyoruz. Oyunu 250 saat oynadım ve Kıpçak(Kuman) Maskesini bulamadım. Ama bu mod sayesinde üretip elde edebildim. Şehirlerdeki zırhçılar ile konuşarak fiyatın yarısını peşin ödüyoruz ve siparişi veriyoruz. Sekiz gün sonra zırhçı ürünü üretiyor ve fiyatın diğer yarısını vererek zırhı alıyoruz.

Edit: Baya övdüm ama benim kaydı yaktı. Bug report yaptım yapımcı çözene kadar indirmeyin.

Last edited:
Yine güzel bir mod keşfettim. Çok hoşuma gidenleri ayrıca yazma gereği duyuyorum.
Bu mod ile oyunda bulamadığımız zırhları üretebiliyoruz. Oyunu 250 saat oynadım ve Kıpçak(Kuman) Maskesini bulamadım. Ama bu mod sayesinde üretip elde edebildim. Şehirlerdeki zırhçılar ile konuşarak fiyatın yarısını peşin ödüyoruz ve siparişi veriyoruz. Sekiz gün sonra zırhçı ürünü üretiyor ve fiyatın diğer yarısını vererek zırhı alıyoruz.

Edit: Baya övdüm ama benim kaydı yaktı. Bug report yaptım yapımcı çözene kadar indirmeyin.

Güzel mod. Crafting sistemi düzgün çalışmıyor zaten. Kullanmıyorum bile. Ama sağlam ürünleri bulmak almak için iyi fırsat. Tam olarak ne oldu ? Save mi açılmadı ?

Çok yararlı oldu benim için teşekkür ederim , lakin bir bilgilendirme vermek istiyorum ;
Görünmez kask modunu 1.3.0 beta sürümde oynamak istiyenler mecburen mod versiyonu olarak 0.3 ü kullanmak zorundalar aksi halde crash hatası veriyor. ( problemi anlamadım ama eski sürüm yüklediğim zaman bazı modlarımda kayboldu.)

Konu güncellendi. Yeni Modlar eklendi.

Düzeltilmiş Mızrak Kullanımı

Düzeltilmiş Asker Becerileri

Mücadele İlişkileri

Warband Replikleri

Savaş Yıpranması

şu 1.1 versiyondaki modlar 1.2.1 e uyarlanmadı mı henüz?

Hangi modlardan bahsediyorsunuz? Çoğu uyumlu sayılır. Güncelleme gerekmeden kullanılabilir bir kısmı için yeni güncelleme çıktı.

NoHoudini Diye bir mod çıktı. Savaşta olduğunuz krallıktan bir lordu şehirinize tutsak olarak verirseniz 180 gün tutsak kalır.

@MasterRai

Bir lord üç sene boyunca esir kalırsa oyunun dengesi baya alt üst olur. Şimdilik lordların kaçması sorunu için Beta 1.3 ile gelen Birlikte %25 - Yerleşimlerde %50 kaçış oranının düzeltilmesi iş görüyor.

Last edited:
ama halen yanında 1.1 yazıyor?
1.1 diye bende onu indirmiyorum
uyumlu ise 1.2 ye yanına 1.2 yazman mümkün mü?

En yukarı bakarsanız kendi denediğim versiyonu yazıyorum. Mod sayfasına bakın güncelleme aldı ise son sürüme kurabilirsiniz bir sorun olmaz. Almayan modlar içinde isteğinize göre deneyebilirsiniz ama yapmadan önce kaydınızı yedek alın. Şuan güncel kullandığım modlar için o kısmı güncellerim ama her mod için yapma şansım yok.

Edit: Aktif kullandığım modlar için güncelledim.

Last edited:
En yukarı bakarsanız kendi denediğim versiyonu yazıyorum. Mod sayfasına bakın güncelleme aldı ise son sürüme kurabilirsiniz bir sorun olmaz. Almayan modlar içinde isteğinize göre deneyebilirsiniz ama yapmadan önce kaydınızı yedek alın. Şuan güncel kullandığım modlar için o kısmı güncellerim ama her mod için yapma şansım yok.

Edit: Aktif kullandığım modlar için güncelledim.
evet bundan bahsediyordum
teşekkür ederim.
bende 10 kadar mod vardı hiç birisi 1.2.1 ile çalışmadı güncelleyince o yüzden kaldım öylece hangi mod kendini güncelliyor tek tek takipte edemediğimiz için. ama senin bu konu çok işlevsel gerçekten teşekkürler hergün emek harcıyorsun.

Başta kendim için mod bakarken konu açayım başkalarıda faydalansın demiştim. Teşekkürler zaman buldukça güncelliyorum. Listede bilgi göremezseniz NexusMod'a bakabilirsiniz.

Başta kendim için mod bakarken konu açayım başkalarıda faydalansın demiştim. Teşekkürler zaman buldukça güncelliyorum. Listede bilgi göremezseniz NexusMod'a bakabilirsiniz.
bir mod vardı export import yapmaya imkan tanıyordu adı neydi? onu bulabilir miyiz tekrar çalışan versiyonunu size zahmet ?

.ok hoşuma gitti bu mod tavsiye ederim. özellikle benim gibi roma total war tarzı oyunları sevenler için ordunuzu gerçek bir general gibi yönetebiliyosunuz. bazen deli gibi koşturup savaşmaktansa orduyu yönetmek daha zevkli geliyor

merhaba hocam oyun bana en fazla 7 yoldaş ve bunların içinden de en fazla 4 birlik oluşturmama izin veriyor bu sınırı nasıl kaldırabilirim

Normalde mod kullanmayı düşünmüyordum ancak bu geliştirilmiş garnizon modu çok hoşuma gitti. Özellikle ana görevden gittiğimiz zaman çok fazla ihtiyacımın olduğunu düşündüğüm bu modu kurdum. Şöyle bir sorun var modu aktif edip oyunu başlattığım zaman, daha ana menüyü göremeden crash yiyorum. Nasıl çözeriz bu sorunu ?

Normalde mod kullanmayı düşünmüyordum ancak bu geliştirilmiş garnizon modu çok hoşuma gitti. Özellikle ana görevden gittiğimiz zaman çok fazla ihtiyacımın olduğunu düşündüğüm bu modu kurdum. Şöyle bir sorun var modu aktif edip oyunu başlattığım zaman, daha ana menüyü göremeden crash yiyorum. Nasıl çözeriz bu sorunu ?

Beta sürümle uyumlu değil. Beta sürümde mod kullanmayın çoğu mod sorun çıkartır.

Back
Top Bottom