İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Konunun kilitlenmesinde tartışmanın bir etkisi yok, bu bir. Modların ayarlarını yapmayı konu sahibiyle paylaşabilirdin ama yapmadın. Forum kuralları olduğunu söyledim, hatta link bıraktım. Yaptığın terbiyesizlikten başka bir şey değil. Ben mantıklı kararlar vermek zorundayım ve verdiğim karar açık, forum kurallarına uygun. Bitti. Sen biraz forumdan uzaklaş en iyisi.

Bu arkadaşın katkı sağladığı modlarda arkadaşın adını belirtin.

(Yağmacılık) - Yeni
More Raiding - A Raiding and Mayhem Mod
yerine more projectiles modu paylaşılmış karışmış sanırım bilginiz olsun.

İnsanlık Hali karıştırmışım. Saolun düzeltiyorum.

Konunun kilitlenmesinde tartışmanın bir etkisi yok, bu bir. Modların ayarlarını yapmayı konu sahibiyle paylaşabilirdin ama yapmadın. Forum kuralları olduğunu söyledim, hatta link bıraktım. Yaptığın terbiyesizlikten başka bir şey değil. Ben mantıklı kararlar vermek zorundayım ve verdiğim karar açık, forum kurallarına uygun. Bitti. Sen biraz forumdan uzaklaş en iyisi.

Bu arkadaşın katkı sağladığı modlarda arkadaşın adını belirtin.

Öne sürdüğü konuda haklı değil. Yanlış anlamış ama Sancaktar modu için adını belirtirim.

Önerilerine adının yazılmasını isteyen diğer kullanıcılarda belirtebilir. Aksi halde direk ekleyeceğim.

Toxiclik yapmıyorum sadece bana söylediğin cümleyi sana iade etmeye geldim konuyu uzatmayacağım zaten. Moderatör neden herkesin faydalandığı bir konuyu kilitlesin. Bu konuda bir çok insan tarafından faydalandığı için sabitlendi öyle değil mi? Konunun kilitlenmesinde bariz bizim tartışmamızın etkisi var. Yoksa kimseye zararı olmayan modların ayarlarını yapmayı anlattığım bir konuyu neden kilitlesinler. Modların ayarlarını yapmayı anlatan bir başka konu açıldı mı şimdiye kadar? @Makaveli23 Neyse faydalanan oradan faydalansın nasılsa gerilere düşer artık sayfada benim emeklerim de çöpe gittiğiyle kaldı, yapacak bir şey yok.

Yine yanlışınız var. Bazı Önemli Modlarda bunu belirtmiştim. Sadece her mod için gerek yok. Neden bu basit olayları sahiplendiğinizi anlamıyorum. Yersiz İthamlarınız ile Konuyu daha fazla kirletmezseniz sevinirim.

(Alarm Sesi)
Sound The Alarm

Topraklarımıza Saldırı olduğu zaman ekranda uyarı beliriyor. Alt kısımdaki gözden kaçan uyarı yerine tercih edilebilir.
SoundTheAlarm.config dosyasını not defteri olarak açarak Köy Yağmalama bildirimini kapatabilirsiniz. Çok önemli olmadığı gibi rahatsız edici olabiliyor.

Last edited:
Çok güzel duruyor. Denedikten sonra eklerim.

Edit:
Kurulumu yapamadım. Sen nasıl kurdun?
@Elensari
Mesajını yeni gördüm. Gereksinimlerde şunu istiyor, kurdun mu acaba ?

Bende ingilizce olmadığı için kurmadım ama istiyorsan bir deneyeyim.

Bu arada bu mod hileye girer mi ? Zırh ve kemik kesiyorsun. Bir anda 5 kişiyi doğramak saçma olmaz mı ?

(Herkesi Doğra)
Xorberax's Cut Through Everyone

Bu arada bu mod hileye girer mi ? Zırh ve kemik kesiyorsun. Bir anda 5 kişiyi doğramak saçma olmaz mı ?

(Herkesi Doğra)
Yok bence hileye girmez ve daha gerçekci zaten 5 kişi kestiğim olmadı daha en fazla 3 yaptım oda 1 kez :smile: Genelde gönderli silahlarda iyi oluyor kocaman silahın bir savurmada tek kişiyi öldürüp diğerine hiç hasar vermemesi yanlış bana göre.
Yine Xorberax ın dost ateşi ile birlikte daha gerçekçi oluyor savaşlar.Okçulara emir verirken dikkatli olun ama dost ateşinde sizi vurmasınlar başıma geldi :smile:

(Herkesi Doğra)

Gereken programı kurdum ama sanırım satın almamız gerekiyor.

Şimdi kılıcı savuruyoruz çarpan herkese hasar vermesi daha mantıklı olur. İstediğim bir özellikti ondan severek kullanıyorum. Özellikle gönderli silah ile baya etkili oluyor.

benzer bir hata alanınız var mı? 50 tane modu birlikte çalıştırınca böyle oluyormuş demek ki. Hep aynı tarihte takılıyor

Bu sistemle diğer oyunlarda da var
Programın deneme sürümünü kullandınız mı? Türkçe ilerde çalışsa iyi olur du lakin windows türkçe desteklemiyor. (yorumlar daha türkün birisi sormuştu)

Benzer özellikleri ya da ayarları etkileyen modlar çakışabiliyor. Önce onları test edin. Çok mod kullanmanın dezavantajı sayılır.
evet fakat başta hata almayınca oyuna devam ettim, oyunun ileriki safhalarında dahi sorun yaratabiliyormuş demek ki.

evet fakat başta hata almayınca oyuna devam ettim, oyunun ileriki safhalarında dahi sorun yaratabiliyormuş demek ki.

Bende aynı yanılgıya düştüm. Girişte Crash vermemesi her zaman harika çalıştığı anlamına gelmiyor.

Bu sistemle diğer oyunlarda da var
Programın deneme sürümünü kullandınız mı? Türkçe ilerde çalışsa iyi olur du lakin windows türkçe desteklemiyor. (yorumlar daha türkün birisi sormuştu)

Evet onu indirdim yinede satın almamı istedi ondan yapamadım. Çözerseniz adımları yazın. Denemiş oluruz.

Ateşli Okları 400 Kişilik savaşta denedim. Bir performans kaybı yaşamadım. Diğer modlar ilede bir sorun görmedim. Hatta Topluluk Güncellemesi oyundaki dropları azaltmış.

Yüksek ayarlarda oynuyorum.

Sistemim
RX 570
Ryzen 5 1600
16 GB RAM

Doğru yapmışsınız. Şimdi Launcher Mods kısmından aktive etmeniz gerekiyor. Uyarılara Evet diyerek geçin. Launcher hata veriyorsa onun içinde bir mod vardı.
Şunu deneyebilirsiniz.
Hocam benim sistemim ekran kartı ve işlemcim ikiside 1 tık senden üstte ramim senden düşük fakat sen yüksek ayarlarda 400 kişi oynuyorum diyorsun ben minimuma çeksem bile 200 kişilik de droptan hiçbir türlü oynanmıyor.
Sistemim
RX 580 8GB OC
Ryzen 5 2600
8 GB RAM

Hocam benim sistemim ekran kartı ve işlemcim ikiside 1 tık senden üstte ramim senden düşük fakat sen yüksek ayarlarda 400 kişi oynuyorum diyorsun ben minimuma çeksem bile 200 kişilik de droptan hiçbir türlü oynanmıyor.
Sistemim
RX 580 8GB OC
Ryzen 5 2600
8 GB RAM

ramin 8 olması büyük etken 16 olsa baya farkediyor zira bende de aynı sistem var ama 16gb ramlisi ve oyunu ssdye kurdum drop fazla olmuyor.

Arkadaşlar herhangi bir yerleşime girince birinci silah elimizde olacak şekilde başlatan mod yokmudur (hani savaşa girince birinci silah elimizde oluyor malum.

Bu kan davası görevi için çok önemli bu arada. İkna edemezsek salak salak muhabbet sürüyor ve bu esnada silah alamıyoruz. Herif saldırın deyince ben silahı çekene kadar ya beni ya elemanı doğruyorlar. Sırf bu yüzden köye normal girip hedefe kadar gitmek zorunda kalıyorum ki bi süre sonra gerçekten sıkıyor.

At modu var da silahı bilmiyorum ama sivil iken kullanabileceğin çok sağlam kılıçlar var. Biraz tuzlu ve denk gelmekte zor.

Konu güncellendi. Yeni Modlar eklendi. Mod Çeviri konusunun linki eklendi.

(Kolaylaştırılmış Demircilik) - Yeni
EasySmithing

Silahları erittiğiniz zaman daha fazla parçanın açılmasını sağlıyor.

(Klan Emirleri) - Yeni
Party AI Overhaul and Commands

Klan üyelerinize Warband yapımındakine benzer emirler verebiliyorsunuz.

(Klan Emirleri Türkçe Çevirisi) - Yeni
Party AI Overhaul and Commands Turkish-Translation

Sistemim
RX 580 8GB OC
Ryzen 5 2600
8 GB RAM

Oyundaki Bellek(RAM) Optimizasyonu An itibari ile sıkıntılı olduğundan 8 - 16 GB RAM çok farkediyor. İşlemci ve Ekran kartlarımız arasında çok fark yok. Ayrıca bir kaç ince ayar yaparsan performans artabilir.

Ses Efektlerini 0.30 Ana Ses ve Diğer Sesleri 0.50 yap. Gölge Filtrelemeyi Statik - Dinamik değil. Sadece Statik yap. Oyunu tam ekranda aç. Belleğin az olduğundan Memory Cleaner programını indir. Ayarlardan beş dakikada bir bellek temizlemeyi aktif et. Bununla ilgili Performans Arttırma Rehberi isimli konuya bakabilirsin.

Last edited:
benzer bir hata alanınız var mı? 50 tane modu birlikte çalıştırınca böyle oluyormuş demek ki. Hep aynı tarihte takılıyor

Ben buna benzer bir hata aldım. Geliştirici Konsolu adında bir mod var. Onunla ana görevi tamamlayınca düzeldi. Sürekli aynı yerde crash alıyorsan, deneyebilirsin. Sanırım bu hataların modlarla alakası yok. Ana görevden kaynaklanıyor.

Ben buna benzer bir hata aldım. Geliştirici Konsolu adında bir mod var. Onunla ana görevi tamamlayınca düzeldi. Sürekli aynı yerde crash alıyorsan, deneyebilirsin. Sanırım bu hataların modlarla alakası yok. Ana görevden kaynaklanıyor.
Çok sağol ya deneyeceğim. Ana görevi devre dışı bırakan bir mod kullanıyorum muhtemelen ondan dolayı verdi hatayı o zaman. Hangi kodu girmek gerekiyor peki

Back
Top Bottom