İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Buna alternatif olarak character import&export modu var belgelere çıkarılan dosyada skillerle oynayabiliyorsun fakat modun bug reportları çok kabarıktı 33 tane bug bildirisi gördüm hangileri kritik buglar falan incelemedim ama
aynen o sorunluydu bunda hata almadım ama hiç daha ve gayet kullanışlı geldi tek import export için kullanmıyorum zaten

aynen o sorunluydu bunda hata almadım ama hiç daha ve gayet kullanışlı geldi tek import export için kullanmıyorum zaten
Ben de tam tersi bunda crash hatası alıyorum dll.lerin kilidini açsam bile ayrı launcher de kullanıyorum sanırım.tweaks moduyla falan çakışıyor olmalı

yukarda alıntı yaptığım arkadaş perk ve skilleri ayarlamak için bir mod varmı diye sormuştu.Her oyunda baştan kasmak istemeyenler deneme yapcak olanlar kurabilir.Oyunda harita kısmında Ctrl+Alt+E ye bastığında sekme açılıyor ve ordan istersen tüm perkleri ve yetenekleri istediğin sayıda ayarlayabiliyosun tek tuşla fullemede var.Envanterinde istediğin gibi düzenleme yapabiliyorsun.İstediğin birlikten istediğin kadar partine ekleyebiliyosun.
oyunun tadı kalmadı ne anlaıdk :smile:)

Merhabalar ben bir ekleme yapmak istiyorum, indirdiğiniz dosyaları zip olarak çıkarttıktan sonra dosya adlarını değiştirmeden modules içine atın. Yoksa hem çökme yaşatıyor hem de oyun girişinde modu aktifleştirmiyor.
Konu çok güzel ama benim aklıma takılan bir şey oldu modlar indirmeden önce, modlar performansı ne kadar etkiliyor acaba? Güvenemeyip çok indiremedim. Teşekkürler.

Sistemim:
İntel core i7 4710 mq
Gtx 860m

Çok fazla bir mod denemedim ama performansı etkileyenler oldu bende. 3 mod ekli şuan; FightingTogetherRelationship, KillBanditsRaiseRelations ve XorberaxShoulderCam. Bunlar performansımı etkilemedi.

Arkadaşlar burdaki bazı şeyleri yükledim ama bug oluştu. Envanterimde ne varsa satmak istediğimde sadece 1 flori ediyor. Mesela çapulcuları kesince gelen eşyalar, sığınakları yağma edince çıkan eşyalar hatta turnuva kazanınca bi kask vermişlerdi, o bile satmak istediğimde sadece 1 flori ediyor. Bu sıkını ile karşılaşan var mı ?

Kurduğum modlar:
Skills Actually Matter (skilleri aktif ediyor)
Party Daily Training (askerler günlük xp kazanıyor)
Skip Bandits Dialog (haydutlarla diyalog kaldırma)
More Renown (daha fazla ün varen mod)
AutoBlocker (oto block)

Sizce hangisi sebep olmuştur ?

Arkadaşlar burdaki bazı şeyleri yükledim ama bug oluştu. Envanterimde ne varsa satmak istediğimde sadece 1 flori ediyor. Mesela çapulcuları kesince gelen eşyalar, sığınakları yağma edince çıkan eşyalar hatta turnuva kazanınca bi kask vermişlerdi, o bile satmak istediğimde sadece 1 flori ediyor. Bu sıkını ile karşılaşan var mı ?

Kurduğum modlar:
Skills Actually Matter (skilleri aktif ediyor)
Party Daily Training (askerler günlük xp kazanıyor)
Skip Bandits Dialog (haydutlarla diyalog kaldırma)
More Renown (daha fazla ün varen mod)
AutoBlocker (oto block)

Sizce hangisi sebep olmuştur ?
Bende ilk 2 mod kurulu ve bir sorun yok.

Warband'daki gibi şehirlere kalelere garnizonlara asker koymanın sıkıntı olmasını istemiyorsanız:

Your precious garrisons will no longer starve when a passing army buys up all food in town. Donating to AI garrisons is finally worth doing.May also help against AI snowballing.(deyerli garnizonunuz artık gelip geçenlerin yemek almasıyla acıkmayacak.AI'ın yönettiği kalelere şehirlere asker bağışlamak artık bağışlamaya gerçekten değecek.Ayrıca oyunun ömrünü kısaltan kartopu efektine karşı güçlü bir müttefik mod)

Bu mod olmadan garnizon dolduramazsınız kafayı yersiniz yiyecek sistemi çok saçma çünkü.Ayrıca mod her şehirde kalede çalıştığı için her yerde garnizonlar eksilmeyecek ve oyununuzun uzamasını sağlayacak. Milisler ve halk yiyecek tüketiyor sadece garnizonlar tüketmiyor yani garnizonlar yiyecek -kaçta olursa olsun ayrılmıyorlar. Bu modu kesinlikle öneririm.

BannerlordTweaks varsa food ile alakalı olan ayarları kapayın!

Last edited:
Arkadaşlar Skills Actually Matter bunda bir porblem yokmuş. Ben save'li oyunda devam etmiştim. Save bozukmuş benim. Yeni oyun açtım mod aktifken herhangi bir porblem çıkmadı.

Teşekkürler. Şu nexus sitesinden nefret ediyorum. Beni çok uğraştırıyor. Mesela Bannerlord Tweaks modunu kurmak istiyorum. Gereksinimlere(Requirements) bakıyorum. Bannerlord Tweaks'in çalışması için ModLib gereklidir diyor. Pekala onu da yükleyeyim diyorum. O modun ise gereksinimlere bakıyorum. Gibi bir ekran çıkıyor.o_O Bu sonsuz paradoks resmen. Bir mod yüklemek için kaç tane yüklemeliyiz ?:xf-mad:

Mod adınotlar
Bannerlord TweaksBannerlord Tweaks'in çalışması için ModLib gereklidir.
Detaylı Karakter OluşturmaBu gereklidir veya oyununuz başlamaz.
Yağma RevizyonuModLib, Loot Overhaul'un kendi grafik mod seçenekleri menüsüne sahip olmasını sağlar!

Back
Top Bottom