İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Oyunun yapısını bozmadan deneyimi geliştiren ve aradığımız özellikleri içeren modları derledim.

Yeni Modlar keşfettikçe güncellenecektir. Sizde sorun yaşamadığınız modları belirterek destekte bulunabilirsiniz.

Uyumluluk
Konuya eklenen tüm modlar çeşitli versiyonlar ile denenmiştir. Oyun erken erişimde olduğu için sürekli güncelleme alıyor. Uyumluluk zamanla değişebilir. Seçtiğiniz modların Nexus sayfasından uyumlu olduğu sürümleri kontrol edin.

Beta sürümünde çoğu mod sorun çıkartabilir. Modları Alfa - Public versiyon ile kullanmanız daha stabil bir oyun için iyi olacaktır. Buna rağmen Beta için modlarını güncelleyen bir çok mod yapımcısı var. Nexusmod üzerinden kontrol edip kullanabilirsiniz.

Manuel Kurulum
İndirdiğiniz modları Winrar ile paketten çıkardıktan sonra oyunun kurulu olduğu klasöre girip içindeki dosyayı Bannerlord/Modules kısmına eklemeniz ve oyun girişindeki Mods kısmından aktive etmeniz gerekiyor.

Vortex ile Kurulum
Bu program ile tek tuşla modları güncelleme şansına erişeceksiniz.
NexusMods üzerinden Vortex programını indirin. Hesabınız ile oturum açın. Bannerlord yapımını Games kısmından managed duruma getirin. Mod sayfasının indirme kısmından Vortex'i seçtikten sonra indirmeyi gerçekleştirin. İndirdiğiniz Modlar Vortex Dowload kısmında gözükecek oradan kurulumu gerçekleştirin ve enabled(aktif) duruma getirin. Son olarak Launcher üzerinden aktiflik durumunu kontrol edin.

Çeviri Kurulumu
Önce ana modu kurun üstüne çeviri dosyasını atın.
Uyarı: Çeviri modlarını Manuel olarak kurun. Vortex ile sorun çıkıyor.

Sorunlu Modları Tespit Etme
Modlib modunu kullanın. Bir çökme sorunu yaşadığınızda detaylı rapor veriyor. Rapor ekranından mod adına bakarak sorunlu modu tespit edebilirsiniz. İsterseniz, NexusMod üzerinden hata bildirimi yaparak, sorunun çözülmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kritik Bilgilendirme
Modlar ile başladığınız kaydınızın belli bir kısmından sonra modları kaldırsanız save ölüyor. Bu yüzden kullandığınız modları bir klasörde yedekte tutun. Sürüm geçişlerinde ya da Modları kaldırdığınızda böyle bir sorun yaşanabiliyor.

Bazı Modlarda aldığınız Crash(Çökme) Sorunlarını bu şekilde çözebilirsiniz. (Bununla uğraşmak istemezseniz, Vortex kullanın)
Mod klasörünu açıyoruz > bin > win64_shipping_client > modun adı yazan dll,ye özellikler diyoruz > genel > engellemeyi kaldır

Mod Çevirileri&İstekleri
Bu konu aracılığı ile Türkçeye Çevrilmesini istediğiniz modları belirtebilirsiniz yada çeviren arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

Mod AdıAçıklama
Ateşli OklarOklara ateş efekti ekliyor.
Sığınak LimitiSığınaklara daha çok asker ile saldırabiliyorsunuz.
Warband Ses Efekti Görevi tamamladığınızda çıkan sesi warband yapımındaki ile değiştiriyor.
Kurulum
İndirdiğiniz dosyayı Bannerlord/Sounds/PC Kısmına atın.
Görünmez KaskKaskın Savunma puanını koruyarak görünmez hale getiriyor.
Yerleşim SimgeleriGörev olan yerleşimlerin üstünde mavi uyarı işareti çıkıyor.
En İyi EkipmanEnvanterinizdeki en güçlü ekipmanları tek tuşla kuşanıyorsunuz.
Haydut Konuşmasını Atla Haydutlarla yapılan konuşmayı atlıyor ve aradaki yükleme ekranını kaldırıyor.
Daha Fazla NufuzSavaşlardan daha fazla Nufuz kazanmanızı sağlıyor.
Omuz KamerasıTPS kısmına Omuz bakış açısı ekliyor.
Kelle UçurmaRakiplerinizin kelle - kol ve bacaklarını uçurabilirsiniz. Çalışması için yükleme penceresindeki üç aracı modu indirmeniz gerekir. Oyun için mod ayarları kısmından düzenlemeler yapılabilir.
Yerleşim Adını DeğiştirmeSahip olduğunuz Kale - Şehir ve Köylerin isimlerini değiştirebilirsiniz.
Sancağımı TaşıOyuna adına yakışır şekilde sancak ekliyor. Şehirlerden satın alabilirsiniz.
Sonsuza kadar KaçamazsınKovaladığınız birliklerin bir süre sonra yavaşlamasını sağlıyor.
Can YenilenmesiSavaşta sizin ve atınızın canı yenileniyor. Yenilenme oranını Config dosyasından ayarlayabilirsiniz.
Dost AteşiTakipçilerimize hasar verme özelliğini ekliyor. Düşmanda kendi birliklerine hasar verebiliyor.
Eğitim AlanıEğitim alanında Asker geliştirme özelliğini ekliyor.
SevinçSavaştan sonra otomatik yada V tuşuna basarak sevinmenizi sağlıyor. Ek olarak Birliklerinize Moral veriyor.
Sonuna Kadar SavaşKaçma özelliğini oyundan kaldırıyor.
Limitsiz DemircilikDemircilik için gereken Enerjiyi kaldırıyor.
Belinizdeki Silah
(Çift Elli Kılıç)
Çift Elli Kılıçları sırtınız yerine belinizde taşıyorsunuz.
Belinizdeki Silah
(Çift Elli Balta)
Çift Elli Baltaları sırtınız yerine belinizde taşıyorsunuz.
Atını ÇağırAtınızı yanınıza F tuşu ile çağırabilirsiniz.
YağmacılıkYerleşim içerisinde M tuşuna basarak yağmayabilirsiniz.
Klan EmirleriKlan Üyelerinize emirler verebiliyorsunuz.
Kolay DemircilikSilahları erittiğiniz zaman parçaların daha hızlı açılmasını sağlıyor.
Tüm Savaşları GörüntüleOyun içerisinde Home tuşuna basarak krallıkların savaş durumlarına göz atabilirsiniz.
Lordların KonumuLordlara diğer asillerin yerini sorabiliyorsunuz. Ansiklopedi güncelleniyor ve böylece aradığınız kişilere daha rahat ulaşıyorsunuz.
Günlük EğitimAskerleriniz günlük pratik ile tecrübe kazanıyor.
Bannerlord Türkçe SeslendirmeOyundaki Saldırı Komutlarını Türkçeye çeviriyor.(Sadece Erkek 1 Sesi için geçerlidir)
Kurulum
İndirdiğiniz dosyayı Mount & Blade II Bannerlord\Sounds\PC klasörüne yapıştırın.
Bannerlord AyarlarıOyunun çoğu ayarını değiştirebiliyorsunuz. Çalışması için ModLib moduna ihtiyacınız var.
Birlik Ekranı GeliştirmeleriBirlik ekranındaki tüm askerlerimizi tek tuşla geliştirebiliyoruz. İki farklı gelişim eğrisi olan askerleri CTRL - Sol Tık ile seçerek gelecek sefere otomatik yükseltebiliyoruz. Ayrıca birliğimizdeki asker türleri yazıyor ve esirleri otomatik olarak orduya alıyoruz.
Ölüm BildirimiWarband yapımındaki gibi bayıltığımız düşmanlar sarı renkle bildiriliyor. Müttefiklerimizin öldürdüğü düşmanlar mor renk ile belirtiliyor.
Ölüm Bildirimini KapatAlt ettiğimiz düşmanlar artık bize oyun içinde bildirilmeyecek. Görüntüden rahatsız olanlar kullanabilir. Savaşlarda Daha temiz bir ana ekrana sahip oluyorsunuz.
Gündüz BaskınıSığınaklara gündüz saldırabilirsiniz.
Yerleşimden AyrılmakOyun ekranında yerleşimlerden ayrılmak için herhangi bir noktaya tıklamanız yeterlidir.
Birlik Yönetimi
Parti ekranın da uğraşmadan
birlikleri sıralamaya,mahkumları partinize almaya ve ayarladığınız
şekilde otomatik yükseltmeyi sağlar.
Turnuva AyarlarıTurnuva ödülünü ve türünü seçebiliyorsunuz.
Sığınaklara Asker Gönder Sığınak savaşlarına bizzat katılmak zorunda değilsiniz. Simülasyon savaşları ile hızlıca yerleşimlerinizin yakınlarındaki sığınakları temizleyebilirsiniz.
Hızlı ZamanHarita hızınızı artıran ekstra bir tuş daha ekliyor.
Mücadele İlişkileriBirlikte savaştığınız lordlar ile ilişkiniz gelişiyor.
Warband ReplikleriOyuna klasik warband repliklerini ekliyor.
Duyarlı AskerlerAskerlerin savaş komutlarına sesli tepki vermesini sağlıyor.
Haydutları Öldürerek İlişki GeliştirmekŞehir ve Köy yakınlarındaki haydut gruplarını alt ettiğinizde rastgele bir eşraf ile ilişkiniz gelişiyor. Bu şekilde daha çabuk bir şekilde üst seviye asker toplayabilirsiniz.
Zırhlar için Fiyat AyarıZırh fiyatları Çok Ucuz - Ucuz - Normal şeklinde dengelenmiş.
Savaş KonuşmasıSavaştan önce askerlerinize etkileyici bir konuşma yapıyorsunuz (İngilizce) .
Rastgele Gelişen OlaylarHaritada müdahale edebileceğiniz rastgele olaylar gelişiyor. Oyun evrenini daha canlı kılmak için kullanılabilir.
Agresif Yapay ZekaMeydan savaşları ve kuşatmalardaki yapay zeka davranışları iyileştiriyor. Yapay zeka artık kaçmak yerine savaşıyor.
Klan AskerleriTavernalardan ufak devletlerin askerlerini alabiliyoruz.
SuikastKale ve Şehir avlularındaki soylulara suikast düzenliyorsunuz.
Limitli Kontrat Paralı asker birliklerinin kontratını her ay başında yenilemeniz gerekiyor. Yada iptal edebilirsiniz.
Zırh ÜretimiŞehirlerdeki zırhçılardan zırh parçaları üretebiliyoruz.
Kes - BiçÇift elli ve gönderli silahlar rakipleri kesip diğer düşmanlara vurabiliyor.
Krallığıma KatılLordlar krallığımıza katılma talebinde bulunabiliyor.

Last edited:
Bir öneride benden gelsin. Mod sayesinde savaş alanında askerlerin ellerinde sancaklar oluyor, böylece daha güzel ve gerçekçi bir savaş ortamı oluşuyor.

Güzel konu eline sağlık. Bende öneri yapayım.

Xorberax's Cut Through Everyone

Bu mod savurduğunuz her silahın birden fazla kişiye hasar vermesini sağlıyor.

Sıfırdan mı oyun kurmak gerekiyor yoksa kayıtlı oyunlarda çalışıyor mu

Kayıtlı oyunlarda çalışıyor. Hepsini denedim.

Güzel konu eline sağlık. Bende öneri yapayım.

Xorberax's Cut Through Everyone

Bu mod savurduğunuz her silahın birden fazla kişiye hasar vermesini sağlıyor.

Tam istediğim özelliğin modunu yapmışlar. Harika tavsiyeniz için saolun. Gönderli silah ile denedim. Artık birden fazla düşmana hasar veriyor. Konuya ekliyorum.

Bir öneride benden gelsin. Mod sayesinde savaş alanında askerlerin ellerinde sancaklar oluyor, böylece daha güzel ve gerçekçi bir savaş ortamı oluşuyor.

1.1 Beta ile denediğim zaman oyun çöktü.

Öneriler için saolun. Denedikten sonra konuya ekleyebilirim.

Last edited:
Hocam nasıl eklediğimizide yazabilirmisin ben bi şeyler yaptım ama crash yiyiorum

Konunun başına ekledim. İndirdiğiniz modları Winrar ile paketten çıkardıktan sonra oyunun kurulu olduğu klasöre girip içindeki dosyayı Bannerlord/Modules kısmına eklemeniz ve oyun girişindeki Mods kısmından aktive etmeniz gerekiyor.

Direk Paketten çıkardığınız hali ile Modules kısmına atmayın. Çıkardığınız klasörün içindeki dosyayı Modules kısmına atın. Oyun girişinde Mods kısmından seçin. 1.1 Beta sürümünde denediğim listedeki modlarda sorun yaşamadım.

Zaten baltalarda vs çift kişi öldürebiliyorduk
Diğer silahlara eklenmiş. Ana Halinde sadece Çift Elli baltada var. Özellikle Uzun Gönderli silahlar ile çok fazla kişiye aynı anda vurabiliyorsunuz.

Konunun başına ekledim. İndirdiğiniz modları Winrar ile paketten çıkardıktan sonra oyunun kurulu olduğu klasöre girip içindeki dosyayı Bannerlord/Modules kısmına eklemeniz ve oyun girişindeki Mods kısmından aktive etmeniz gerekiyor.

Direk Paketten çıkardığınız hali ile Modules kısmına atmayın. Çıkardığınız klasörün içindeki dosyayı Modules kısmına atın. Oyun girişinde Mods kısmından seçin. 1.1 Beta sürümünde denediğim listedeki modlarda sorun yaşamadım.

Diğer silahlara eklenmiş. Ana Halinde sadece Çift Elli baltada var. Özellikle Uzun Gönderli silahlar ile çok fazla kişiye aynı anda vurabiliyorsunuz.
Modulesin içine attım ama launcher hiç başlamıyo bu sefer modules içindeki stroy mode içine mi atmam gerekiyo

merak ettim şeyler var ultra da oynamayıp deneyen var mı kastırma olayı falan cıkar mı acaba

merak ettim şeyler var ultra da oynamayıp deneyen var mı kastırma olayı falan cıkar mı acaba

Ateşli Okları 400 Kişilik savaşta denedim. Bir performans kaybı yaşamadım. Diğer modlar ilede bir sorun görmedim. Hatta Topluluk Güncellemesi oyundaki dropları azaltmış.

Yüksek ayarlarda oynuyorum.

Sistemim
RX 570
Ryzen 5 1600
16 GB RAM

https://hizliresim.com/QxZXNC direk böyle yaptım oyun başlatırken safe mod bilmemne bi şeyler dedi bende okey dedim başladı olduda doğru demi
Doğru yapmışsınız. Şimdi Launcher Mods kısmından aktive etmeniz gerekiyor. Uyarılara Evet diyerek geçin. Launcher hata veriyorsa onun içinde bir mod vardı.
Şunu deneyebilirsiniz.

Ateşli Okları 400 Kişilik savaşta denedim. Bir performans kaybı yaşamadım. Diğer modlar ilede bir sorun görmedim. Hatta Topluluk Güncellemesi oyundaki dropları azaltmış.

Sistemim
RX 570
Ryzen 5 1600
16 GB RAM

Doğru yapmışsınız. Şimdi Launcher Mods kısmından aktive etmeniz gerekiyor. Uyarılara Evet diyerek geçin. Launcher hata veriyorsa onun içinde bir mod vardı.
Şunu deneyebilirsiniz.

Teşekkürler başka uyarı vermedi

Back
Top Bottom