İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Teşekkürler. Şu nexus sitesinden nefret ediyorum. Beni çok uğraştırıyor. Mesela Bannerlord Tweaks modunu kurmak istiyorum. Gereksinimlere(Requirements) bakıyorum. Bannerlord Tweaks'in çalışması için ModLib gereklidir diyor. Pekala onu da yükleyeyim diyorum. O modun ise gereksinimlere bakıyorum. Gibi bir ekran çıkıyor.o_O Bu sonsuz paradoks resmen. Bir mod yüklemek için kaç tane yüklemeliyiz ?:xf-mad:

Mod adınotlar
Bannerlord TweaksBannerlord Tweaks'in çalışması için ModLib gereklidir.
Detaylı Karakter OluşturmaBu gereklidir veya oyununuz başlamaz.
Yağma RevizyonuModLib, Loot Overhaul'un kendi grafik mod seçenekleri menüsüne sahip olmasını sağlar!
çoğu mod birbirinden bağımsız ve tek başına çalışabiliyor dosyadan çıkarıp modules klasörüne atmanız oyun açılışında modlar bölümünden işaretlemeniz yeterli

https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/617

Lordların birliklerindeki köylülerden şikayetçi olanlar için mod.
Not compatible with mods that change the file "partyTemplates", so MOST mods that increase the size of bandit, caravan, villager or lord parties. Also mods that add units or rework troop trees might not be compatible, depending if "partyTemplates" has been modified.

partyTemplates dosyasını değiştiren modlarla uyumlu değildir. Yani nerdeyse bütün haydut, karavan, köylü ve lord partilerinin büyüklüğünü değiştiren modlarla uyumlu değil. Aynı zamanda oyuna yeni troop ekleyen veya var olan troopları değiştiren modlar eğer partyTemplate dosyasını değiştirmişse bu da sıkıntı çıkarabilir.

partyTemplates dosyasını değiştiren modlarla uyumlu değildir. Yani nerdeyse bütün haydut, karavan, köylü ve lord partilerinin büyüklüğünü değiştiren modlarla uyumlu değil. Aynı zamanda oyuna yeni troop ekleyen veya var olan troopları değiştiren modlar eğer partyTemplate dosyasını değiştirmişse bu da sıkıntı çıkarabilir.

Evet, Türkçeleştirdiğiniz için teşekkür ederim. Kritik bir bilgiydi.

Konuya eklenebilecek bazı modlar.

Summarize Cashflow - Para Akışı Özeti Modu: Dinarlarınızın üzerine geldiğinizde tonlarca ayrıntı çıkmasını engelliyor ve kısaca özet geçiyor. Fakat yine de ayrıntılı bilge almak istediğiniz zaman "Alt" tuşuna basılı tutabiliyorsunuz.

Recruiter - Garnizon Toplayıcı Eleman: Kale ve köylerinize sizin yerinize adam toplayan bir mod. Henüz denemedim ama yazdığına göre kaç dinarlık adam toplayacağını, nereden toplayacağını vesaire seçebiliyorsunuz. Ve bu adamın garnizon toplarken öldürülme ihtimali falan da var, gayet npc gibi gidip toplayıp garnizona koyuyor yani. Oynayışı baltalamaması adına güzel bir ayrıntı.

Kill Bandits Raise Relations - Bandit Keserken İlişki Yükselmesi: Çeşitli haydutları öldürdüğünüz zaman yakındaki bir eşrafla ilişkiniz artıyor. Config dosyalarında istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, default ayarlar çok fazla ilişki yükseltmiyor ki böylesi daha iyi bence.

Culture Changer - Kültür Değiştirme: Sahip olduğunuz kale veya şehirlere giderek kültürlerini değiştirebilirsiniz, böylece o bölgede ve bağlı köylerde seçtiğiniz kültürde asker yetişecek (bir kaç gün sürüyor yeni askerleri gelmesi) Ama insanların sadakati azalıyor.

Buy Patrols - Köy Devriyesi: Sahip olduğunuz köylere 16/32/48 kişilik devriyeler atayabiliyorsunuz, böylece şehirleriniz açlıktan ölmüyor, köyleriniz 10 haydut tarafından yağmalanmıyor. Devriye büyüklüğüne göre her gün belli bir maaş ödüyorsunuz.

Garrison Don't Eat Nor Starve - Oruçlu Garnizon: Garnizonun bütün yemeği tüketmesi sona eriyor. Garnizon artık ölüm orucu tutuyor. Oynayışı pek kolaylaştıracağını düşünmüyorum çünkü garnizon büyüdükçe maaşı da kabarıyor, sonuna kadar ödeyemezsiniz. Ve garnizon yemek yemese bile milisler yiyor.

Dead Clans Deactivated - Yok Edilmiş Klanlar: Yok edilen klanları ansiklopedide gri renkte gösteriyor.

Ayrıca konuya da bu şekilde eklenirse göz gezdirmesi daha kolay olabilir.

Last edited:

Evet, Türkçeleştirdiğiniz için teşekkür ederim. Kritik bir bilgiydi.

Summarize Cashflow - Para Akışı Özeti Modu: Dinarlarınızın üzerine geldiğinizde tonlarca ayrıntı çıkmasını engelliyor ve kısaca özet geçiyor. Fakat yine de ayrıntılı bilge almak istediğiniz zaman "Alt" tuşuna basılı tutabiliyorsunuz.

Recruiter - Garnizon Toplayıcı Eleman: Kale ve köylerinize sizin yerinize adam toplayan bir mod. Henüz denemedim ama yazdığına göre kaç dinarlık adam toplayacağını, nereden toplayacağını vesaire seçebiliyorsunuz. Ve bu adamın garnizon toplarken öldürülme ihtimali falan da var, gayet npc gibi gidip toplayıp garnizona koyuyor yani. Oynayışı baltalamaması adına güzel bir ayrıntı.

Kill Bandits Raise Relations - Bandit Keserken İlişki Yükselmesi: Çeşitli haydutları öldürdüğünüz zaman yakındaki bir eşrafla ilişkiniz artıyor. Config dosyalarında istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, default ayarlar çok fazla ilişki yükseltmiyor ki böylesi daha iyi bence.

Culture Changer - Kültür Değiştirme: Sahip olduğunuz kale veya şehirlere giderek kültürlerini değiştirebilirsiniz, böylece o bölgede ve bağlı köylerde seçtiğiniz kültürde asker yetişecek (bir kaç gün sürüyor yeni askerleri gelmesi) Ama insanların sadakati azalıyor.

Buy Patrols - Köy Devriyesi: Sahip olduğunuz köylere 16/32/48 kişilik devriyeler atayabiliyorsunuz, böylece şehirleriniz açlıktan ölmüyor, köyleriniz 10 haydut tarafından yağmalanmıyor. Devriye büyüklüğüne göre her gün belli bir maaş ödüyorsunuz.

Garrison Don't Eat Nor Starve - Oruçlu Garnizon: Garnizonun bütün yemeği tüketmesi sona eriyor. Garnizon artık ölüm orucu tutuyor. Oynayışı pek kolaylaştıracağını düşünmüyorum çünkü garnizon büyüdükçe maaşı da kabarıyor, sonuna kadar ödeyemezsiniz. Ve garnizon yemek yemese bile milisler yiyor.

Dead Clans Deactivated - Yok Edilmiş Klanlar: Yok edilen klanları ansiklopedide gri renkte gösteriyor.

Eline sağlık. Güzel şekilde anlatmışsın. Konuya da böyle eklenirse tadından yenmez.

ben anlamıyorum şu modların çoğu oyuna gerekli olan modlar ve adamlar çıkalı kaç gün olmasına rağmen yapmış bizim taleworlds 8 senede yapamamış enteresan

BuyPatrols son sürümde çökme sorununa neden oluyor. O yüzden kaldırdım. Diğerlerine bakacağım. Katkınız için saolun.

(Warband Başarılı Görev Ses Efekti)
Warband Quest Succeed Sound Effect for Bannerlord

Hocam bu ses zaten eski ses şuan bende mod yüklü değil

Arkadaşlar başka modlar yok mu bir sürü mod var nexusda ama ingilizcem pek iyi olmadığı için anlayamıyorum :/

(Warband Başarılı Görev Ses Efekti)
Warband Quest Succeed Sound Effect for Bannerlord

Hocam bu ses zaten eski ses şuan bende mod yüklü değil

Notada biraz değişiklik var. Bannerlord yapımındaki Warband ile aynı değil.

Arkadaşlar başka modlar yok mu bir sürü mod var nexusda ama ingilizcem pek iyi olmadığı için anlayamıyorum :/

Ben düzenli olarak bakıyorum. İşe yarayanları deneyip ekliyorum.

Back
Top Bottom