İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

1.3.0 da ımproved garrison çalışmıyor sanırsam.Bir de diplomacy fixes de aynı şekilde gibi gözüküyor ama ondan emin değilim.

Arkadaşlar konudan biraz bağımsız olacak ama bir şey öğrenmek istiyorum. Nexusmods'ta bulunan modları oyun versiyonuna göre sıralayabilir ya da görüntüleyebilir miyim? Örneğin ben sadece 1.4 versiyonuna uyumlu modları görüntülemek istiyorum. Aksi takdirde her moda girip Files sekmesini kontrol etmek aşırı yavaş ve mantıklı bir yol değil.

Last edited:
Arkadaşlar konudan biraz bağımsız olacak ama bir şey öğrenmek istiyorum. Nexusmods'ta bulunan modları oyun versiyonuna göre sıralayabilir ya da görüntüleyebilir miyim? Örneğin ben sadece 1.4 versiyonuna uyumlu modları görüntülemek istiyorum. Aksi takdirde her moda girip Files sekmesini kontrol etmek aşırı yavaş ve mantıklı bir yol değil.

Bazı mod yapımcıları modun adına ekliyor. Öyle görebilirsiniz. Artık mod yapımcıları iki sürüme uyumlu olarak güncelliyorlar. Ama hala beta ve ana sürüm için ayrı paylaşanlarda var. Çok zahmetli sayılmaz o kısıma bakmak en fazla beş saniyenizi alır.

Aşağıda 1.4 beta sürümü ile denediğim modları yazıyorum. 15 dk boyunca sıkıntı yaşamadım. Çökme vs olmadı. Kayıtlı oyun açıldı.

BestWorkshopType-BetaBranch
DiplomacyFixes
HideoutPartyLimitRemoved50
KillBanditsRaiseRelations
SoundTheAlarm
VsMod_RoyalArmoury

Uzun süreli oynamada herhangi bir sıkıntı yaşarsam bilgilendirme yaparım. Şu anlık herşey yolunda gözüküyor.

Bazı mod yapımcıları modun adına ekliyor. Öyle görebilirsiniz. Artık mod yapımcıları iki sürüme uyumlu olarak güncelliyorlar. Ama hala beta ve ana sürüm için ayrı paylaşanlarda var. Çok zahmetli sayılmaz o kısıma bakmak en fazla beş saniyenizi alır.
Popüler modlar için evet bu geçerli ancak ben biraz daha arka sayfalara gidip yeni modlar keşfetmeye çalışıyorum. Böyle olunca 15 yeni sekmede beğendiğim mod açıyorsam 6-7 tanesi 1.3 için güncellenmişken kalan tüm modlar 1.2 stabil sürüm için mevcut oluyor örnek vermek gerekirse. Benim yapmak istediğim sadece 1.3 için güncellenen modları gezerek vakit kazanmaktı. Aslında sitede bir tag sistemi mevcut. Buraya belirli bir formatta versiyon tagi belirtseler dilediğim versiyon tagında gezerek o oyun versiyonu için kullanılabilir bütün modları görebilirim. Bu herkes için çok daha pratik olurdu eminim.

Alfa 1.3 ile Sorun Yaşamadığım Modlar

Herkesi Doğra
Ölüm Bildirimi
Tüm Savaşları Görüntüle
Sınırsız Demircilik
Haydut Konuşmasını Geç
Şehirlere At ile Giriş
Sancağımı Taşı
Sonsuza kadar Kaçamazsın
Savaş Yıpranması
Sığınaklara Gündüz Baskını
Düzeltilmiş Diplomasi
Geliştirilmiş Diplomasi
Kelle Uçurma
Sonuna kadar Savaş
Yağmacılık
Günlük Eğitim
Birlik Ekranı Geliştirmeleri
Sığınak Limiti
Sığınağa Asker Gönder

Buy patrols modunu indirdim. Çalışıyor diyor modun ana sayfası lakin mod ayarlarından baktığımda bannerlordtweaks ve modlib hiç yazı yok. Sizde de öyle mi ?

kale savunmasını hala yapamıyorum şöyle ki. otomatik kendisi askerleri gruplandırıyor ve piyade ile okçuları aynı gruba koyuyor. ayrıca askerleri konuşlandırdıktan sonra da kendi kendilerine başka yerlere gidiyorlar bunu engelleyecek kale savunmasını daha iyi hale getirecek bir mod var mıdır

kale savunmasını hala yapamıyorum şöyle ki. otomatik kendisi askerleri gruplandırıyor ve piyade ile okçuları aynı gruba koyuyor. ayrıca askerleri konuşlandırdıktan sonra da kendi kendilerine başka yerlere gidiyorlar bunu engelleyecek kale savunmasını daha iyi hale getirecek bir mod var mıdır
Yapay zeka ile alakalı sanırım bu durum. Mod ile çözülebilecek bir şey olduğunu zannetmiyorum. Kuşatmada en iyisi hem saldırırken hem de savunurken askerleri yçbşebdirmemek gerekiyor. Emir verdiğimiz zaman sapıtıyorlar. Duvarın dibine gidip içeri girmeye çalışıyorlar ya da savunurken duvarın dibinde duruyorlar. En basitinden hücum dediğimizde bile komut işlemiyor. Bu yüzden ben akışına bırakıyorum hep

1.3 ile hatalar alıyordum girişte ama sorun çıkaran modları disable ettikten sonra crashsız girebildim. Ancak bu sefer de save lerime giremiyorum. Ancak Crash vermiyor. Yani save i açıp load dediğimde hiçbirsey olmuyor. Ne yapmam gerek?

1.3 ile hatalar alıyordum girişte ama sorun çıkaran modları disable ettikten sonra crashsız girebildim. Ancak bu sefer de save lerime giremiyorum. Ancak Crash vermiyor. Yani save i açıp load dediğimde hiçbirsey olmuyor. Ne yapmam gerek?
Modlarla bir süre oynadıktan sonra modları kapatırsanız save çöp oluyor maalesef. Load tuşuna tıkladıktan sonra bir süre donar ardından hiç bir şey olmamış gibi devam eder. Save'de aktif olan modları 1.3 için güncelleyip hepsini aktif etmeniz gerekiyor oyuna devam edebilmek için.

Bazı Modlar kayıda yükleme yapıyor. Onlar olmadan kayıta devam edemiyorsunuz. Ayrıca Üst sürümden alt sürüme geçerseniz, kayıt çalışmıyor. Konu başında belirtmiştim.

Ben de aynı sorunu yaşadım oyuna giremedim ilk başta. Bazı modları kapattıktan sonra girdim fakat oyun yüklenmedi. Bazı modları güncelleyince sorunsuz oynayabiliyorum şuanda. Örneğin buypatrols moduyla bir kere kayıtlı oyun açtıysanız onu kapatıp devam etme şansınız yok. Güncelleme yapınca sıkıntı kalmıyor.

ben pek fazla bir değişiklik görmediğim için patchlerde 1.21 sürümünde kaldım. 30yakın mod da var ama hiç crash vermiyo busürümü tavsiye ederim. parchlerle düzzeltildi mi bilmiyorum ama tek sıkıntı şuan kral olmama rağmen benden habersiz barış anlaşması imzalanması bir çözümü var mı? ayrıca kale savunmaları da kesa sorun şuan. askerleri konuşlandırıyorum ama savaşa başlar basşlamaz herkes kafasınna göre gidiyo bi yerlere bu konuda bir mod var mı bildiğiniz ?

ayrıca traning modunu kesinlikle tavsiye ederim. acemi askeri sorununu tamamen çözüyor ve çok da zevkli savaşlar yapabiliyorsunuz.

bendede crash vermeye başladı kömür bulmak için okadar uğraştım en sonunda cheat modu açayım dedim çıktım oyundan açtım cheat modunu birde karakter export/import etme modunu denim dedim denemez olaydım oyun açılırken yükleme ekranında crash vermeye başladı dedim cheat modunu kapatam bide export modunu kapatam öyle girem dedim yok patates oldu oyun giremiyorum

Beta 1.4 ile Diplomacy Fixes, Stop Conspiracy, Extend Conspiracy modlarının hepsi crash veriyor. Krallık kurdum önüne gelen random savaş açacak. Bu olmadı.
Hile ile görevi tamamla. Ben gıcık oluyorum, benden izinsiz bir şekilde savaş açmasına. Komplo görevini bitirmedim ayar oldum.

Back
Top Bottom