İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Şu modu tam anlamadım. Savaş açmak istediğimizde bayağı nüfus istiyor o kısım tamam da ya diğer krallıklar için de geçerli mi ? Yani savaş açma işini iyice zorlaştırdılar mı ? Ayrıca diğer krallıklar barış teklif ettiği zaman bu mod sayesinde bize para teklif ediyor mu ?( Save zırt pırt bozulduğu için oralara daha gelmedim.)

Modlib yüklersen Mod Options kısmından Nufuz değerini ayarlayabiliyorsun. Ya otomatik senin nufuz seviyene kadar bir rakam atamasını seçebilirsin ya da sıfır yapabilirsin.
Betada denediğimde kimse bana savaş açmamıştı. Diğer krallıkların barış teklif etmesi sadece ana görevde oluyor. İmparatorluğu birleştirirken ya da yıkarken bir krallığı zayıflatırsan barış teklif ediyorlar.

arkadaşlar bende save sorunu çıktı 20-30tane mod var modla alakalı biliyorum ama tahmini sizce hangi mod olabilir ? aklınıza gelenler

arkadaşlar bende save sorunu çıktı 20-30tane mod var modla alakalı biliyorum ama tahmini sizce hangi mod olabilir ? aklınıza gelenler
Mod listeni paylaşsan daha iyi tahmin yürütürdü buradaki arkadaşlar.
Sildiğin modları geri yüklemen lazım. Çünkü varolan kayıta dosya yüklüyorlar onlar gidince kayıt kullanılmaz hale geliyor.
Her mod save dosyasına veri işlemiyor.

Sildiğin modları geri yüklemen lazım. Çünkü varolan kayıta dosya yüklüyorlar onlar gidince kayıt kullanılmaz hale geliyor.
Sıkıntı şurda kayıt dosyam gitti yeni oyun açıyorum başlangıçta oto kaydetmesi gerekirken hata kodu çıkıyor masaüstüne not defteri düşüyor

Biliyorum ama sorun bundan kaynaklı olabilir. Genelde o yüzden oluyor.
Mod listem altta şimdi sorun şöyle sefer diyorum oluşturuyorum karakteri eğitimi geç diyorum sonra kaydet dediğimde hata kodu çıkıyor hata aklımda değil

Mod listem altta şimdi sorun şöyle sefer diyorum oluşturuyorum karakteri eğitimi geç diyorum sonra kaydet dediğimde hata kodu çıkıyor hata aklımda değil

Hata koduna bir göz atın. Genelde orada sıkıntı çıkartan modun adı yazar. Bu tarz sorunları genelde o şekilde çözüyorum.

Biri WARBAND modu yapsa da lezalit borchayla calradia topraklarına dalsak.. Bu karakterler başkaydı beea.. (Sultan hakimi haurlosu ragnarı... vay be )
Aklım da yok değil. Şu oyun kitleri paylaşılsın yapabilirim. Listemin başında.

Öncelikle tüm modları kapatıp oyun orjinal şekilde hata veriyor mu ona bak.Eğer hata veriyor ve mod dan dolayı olduğunu düşünüyorsan, biraz uğraştırır fakat tüm modların hepsini kapat. Ardından tek tek veya 3-4 erli aktif et, aç oyunu ve dene. Eğer vortex kullanıyorsan mod sürümlerine bir göz at. 1.2 de çalışmayan modlar veya sadece 1.3 de çalışan modlar var.
Hata ile tekrar karşılaşırsan ekran görüntüsü alıp gönderebilir misin buraya ? Bir göz atalım.

Armor Does Something ve GrowUpAndWork modları sorunlara neden olduğu için listeden kaldırıldı ileride sorunları düzelirse eklenebilir.

Benzer bir sorun yaşadım.
GrowUpAndWork
Armor Does Something

İsimli Modları kaldırınca Crash sorunu yaşadım. Geri yükleyince çözüldü. GrowUpAndWork yapımcısı SaveModulingFix isimli mod önermiş. Sanırım sorunu biliyorum. NexusMod üzerinden geri bildirim yapacağım belki çözülür.

Last edited:
Selam ben FireLord modunu yüklüyorum manul ve vortex üzerinden oyun açılırken hata veriyor. Birde merak ettiğim bir şey var 8-10 tane mod yükledim kuşatma sırasında hata veriyor bazen anlam veremiyorum. Merak ettiğim konu şu modlar oyunun ana dosyalarına veri işliyor mu? ikincisi işlediği halde dosya doğrulatması yapıyorum herhangi bir eksiklik değişiklik algılamıyor. Öncelikle bunun giderilmesi lazım diye düşünüyorum.

Uzun uğraşlar sonucunda tournament xpanded modunun save almama engel olduğunu buldum benim gibi sıkıntı yaşayan varsa haberi olsun

Selam arkadaşlar oyunda önce ki save'm de bir çok mod kullandım fakat şimdi yeni save ile başlamak istiyorum ancak resimde "Enabled" olan modlar açılırken sorun çıkartmıyor yalnızca "Disable" olan "BannerlordTweak" ve "Settlementİcons" modlarını "Enable" yapınca oyun açılmıyor. Daha önce Settlemenİconu kullanmamıştım Tweak olan modu kullanmıştım. Düşünceme göre Tweakte demirci kısmıyla uğraştığım zaman oyun çökmeye başladı bir türlü toparlayamadım sonra.

Selam arkadaşlar oyunda önce ki save'm de bir çok mod kullandım fakat şimdi yeni save ile başlamak istiyorum ancak resimde "Enabled" olan modlar açılırken sorun çıkartmıyor yalnızca "Disable" olan "BannerlordTweak" ve "Settlementİcons" modlarını "Enable" yapınca oyun açılmıyor. Daha önce Settlemenİconu kullanmamıştım Tweak olan modu kullanmıştım. Düşünceme göre Tweakte demirci kısmıyla uğraştığım zaman oyun çökmeye başladı bir türlü toparlayamadım sonra.

Hangi versiyon kullanıyorsunuz. Beta ise Yerleşim İkonları modu betada sıkıntı çıkartıyor. Birisi Beta için ayrı olarak o modu yayınlamış. Onu kullanırsanız çözülür. Tweak için konuşamam çünkü kullanmadım.

Back
Top Bottom