İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Bizim işimiz yine daha zor. Modcuların, modlarını 1.2.0'a uyarlaması zor bir işlem değil ama fazlasıyla text dosyası olan ve daha önce çevirisi yapılmış modlarında tekrardan(en baştan) çevirilmesi gerekecek.

Modların sıralaması var mı ? Modlib en başta olmalı ve sonra peşi sıra bannerlord tweaks olmalı diye birisi söylemişti.

Bu vortex programı nasıl kullanılıyor bir sürü mod indirdim ama hiçbirisi aktif görünmüyor

Önceki modları Manuel kurduysanız silip vortex üzerinden kurmanız gerekiyor.
Arkadaş Skyrim üzerinden anlatmış. Bannerlord için sadece oyunun adı ve modlar değişiyor. Yapacaklarınız aynı sayılır. SKSE kurulum kısımlarını geçerek izleyebilirsiniz.

Harika bir mod keşfettim. Artık Diplomasi ekranı aracılığı ile Savaş - Barış ilan edebiliyorsunuz. Modlib ile birlikte kullanırsanız, ayarlama seçeneğiniz var.

Yok launcher de bir sıralamaya gerek var mı ?

Hayır şimdilik Skyrimdeki gibi bir sıralama durumu yok.

Last edited:
Arkadaşlar bir şey soracağım modların turkcesini indiriyorum ama türkçe olmuyor başka bir şey yapmam gerekiyor mu yoksa sadece indirip dosyaya atmam yeterli mi ?

Harika bir mod keşfettim. Artık Diplomasi ekranı aracılığı ile Savaş - Barış ilan edebiliyorsunuz. Modlib ile birlikte kullanırsanız, ayarlama seçeneğiniz var.

Hayır şimdilik Skyrimdeki gibi bir sıralama durumu yok.
Sıralama var dostum. Ben şuan teyit ettim. Sıralamaya dikkat etmeden oyunu açtığımda crush yedim durdum.

Şimdilik burası önemli. İlk 5 kısım oyunun Orjinal hali. Sonraki kısım ise Modlib, bannerlord tweaks ve diğerleri.

Eğer sıralaması önemli olmasaydı, bunun için bir mod yapmazlardı.

Bu bilgiyi ilk sayfaya koymaya değer değil mi?
Ayrıca dün bir tane daha mod paylaştım. Gözden kaçmış herhalde. Troops modu. Noble troops onu da ekler misin?

Sıralama var dostum. Ben şuan teyit ettim. Sıralamaya dikkat etmeden oyunu açtığımda crush yedim durdum.

Şimdilik burası önemli. İlk 5 kısım oyunun Orjinal hali. Sonraki kısım ise Modlib, bannerlord tweaks ve diğerleri.

Eğer sıralaması önemli olmasaydı, bunun için bir mod yapmazlardı.

Bu bilgiyi ilk sayfaya koymaya değer değil mi?
Ayrıca dün bir tane daha mod paylaştım. Gözden kaçmış herhalde. Troops modu. Noble troops onu da ekler misin?

Sıralama ile alakası olduğu sanmıyorum büyük ihtimal başka bir hata alıyorsunuz.
Oyunun yapısını bozan modlara yer vermiyorum.

Sıralama ile alakası olduğu sanmıyorum büyük ihtimal başka bir hata alıyorsunuz.
Oyunun yapısını bozan modlara yer vermiyorum.
sıralama önemli ya oyunun ana 5 modulu en üstte ondan sonra modlib varsa o ve ardından bannerlord tweaks varsa o sonrası önemli değil sıralamada suan

sıralama önemli ya oyunun ana 5 modulu en üstte ondan sonra modlib varsa o ve ardından bannerlord tweaks varsa o sonrası önemli değil sıralamada suan

Benim en üste Topluluk Güncellemesi ve diğer modların arasında Native var ama sorun yaşamıyorum. Tweaks modu hakkında fikrim yok test edip sildim. Kullanmıyorum.

Konu güncellendi. Yeni Modlar Eklendi.

Alarm Sesi - Geliştirilmiş Birlik modlarının Türkçe Yamaları eklendi.

Mod AdıAçıklamaSürümÇeviri
Gündüz BaskınıSığınaklara gündüz saldırabilirsiniz.Alfa 1.2-
Yerleşimden AyrılmakOyun ekranında yerleşimlerden ayrılmak için herhangi bir noktaya tıklamanız yeterlidir.Alfa 1.2-
Etkili ZırhSağlam Zırhlar ile daha az hasar alıyorsunuz. Yağmacıların taşları size hasar vermiyor.Alfa 1.2-
İsyanlarKartopu Etkisinin(Bir Krallığın tüm haritayı ele geçirmesi) Önüne geçmek için farklı krallıklar tarafından ele geçirilen yerleşimler isyan çıkartarak orijinal sahiplerine geri dönüyor.Alfa 1.2
Düzeltilmiş DiplomasiArtık Krallığın diplomasi penceresi üzerinden nufuz karşılığı Savaş - Barış ilan edebilir ayrıca haberci göndererek kral ile diyalog kurabilirsiniz. ModLib modu ile ayarlama seçeneğiniz var.
(Topluluk Güncellemesi Modu ile Uyumlu Değil)
Alfa 1.2

topluluk güncellemesi bende çalışmıyor oyun kapanıyor direk

Son güncelleme ile bazı modlar sorun çıkartıyor. Vortex ile modları kurun. Bu şekilde yeni yamalarda uyumsuzluk sorunu çıkarsa daha kolay düzeltirsiniz. Çünkü güncellemeleri daha kolay yapıyorsunuz.

Geliştirilmiş Kale Garnizasyonu Mod'unda bir sorun var son Bannerlord güncellemsi ile oyunda sürekli hata veriyor Bilginize :smile:

Sürüm? Ben Public 1.2 ile sorun yaşamıyorum. Ama Betada atıyor. Beta sürümünde mod kullanmanızı tavsiye etmem. Listedeki modların çoğunu Alfa(Public) sürümde test ediyorum.

Last edited:
Konu güncellendi. Yeni Modlar Eklendi.

Alarm Sesi - Geliştirilmiş Birlik modlarının Türkçe Yamaları eklendi.

Mod AdıAçıklamaSürümÇeviri
Gündüz BaskınıSığınaklara gündüz saldırabilirsiniz.Alfa 1.2-
Yerleşimden AyrılmakOyun ekranında yerleşimlerden ayrılmak için herhangi bir noktaya tıklamanız yeterlidir.Alfa 1.2-
Etkili ZırhSağlam Zırhlar ile daha az hasar alıyorsunuz. Yağmacıların taşları size hasar vermiyor.Alfa 1.2-
İsyanlarKartopu Etkisinin(Bir Krallığın tüm haritayı ele geçirmesi) Önüne geçmek için farklı krallıklar tarafından ele geçirilen yerleşimler isyan çıkartarak orijinal sahiplerine geri dönüyor.Alfa 1.2
Düzeltilmiş DiplomasiArtık Krallığın diplomasi penceresi üzerinden nufuz karşılığı Savaş - Barış ilan edebilir ayrıca haberci göndererek kral ile diyalog kurabilirsiniz. ModLib modu ile ayarlama seçeneğiniz var.
(Topluluk Güncellemesi Modu ile Uyumlu Değil)
Alfa 1.2

Son güncelleme ile bazı modlar sorun çıkartıyor. Vortex ile modları kurun. Bu şekilde yeni yamalarda uyumsuzluk sorunu çıkarsa daha kolay düzeltirsiniz. Çünkü güncellemeleri daha kolay yapıyorsunuz.

Sürüm? Ben Public 1.2 ile sorun yaşamıyorum. Ama Betada atıyor. Beta sürümünde mod kullanmanızı tavsiye etmem. Listedeki modların çoğunu Alfa(Public) sürümde test ediyorum.
Eski Sürümü indirmişim Özür Dilerim bu hatamdan Dolayı iyi oyunlar.

Community Patchi varsa mod sıralamasında Diplomacy Fixesden sonra Community Patch gelmeli.

Back
Top Bottom