İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Yukarıda arkadaşların dediği gibi mümkün mertebede beta da kalma. Krallık kurma modunu ise ana görevde sancağı başka krala taşıdığında oluyor. Kasma sebepleri bir sürü şeyden olabilir. O sırada görev yöneticine bakıp arka planda ne çalışıyor hiç baktınız mı ?

Bannerlord Sürüm Numarası:1.2.0 Beta

Yükleyip-sildiğin modların ismi: Krallık kurma ve sancağımı taşı modlarını kurmuştum ama yaklaşık 4 gün oluyor galiba bu süreç içinde pek fırsatım olmadı ama ara ara girdiğimde çok ağır haldeydi oyun.

Belgelerim klasöründen "Save Dosyalarının" yedeğini al ardından 1.1.0 sürümüne geri dön. Denedikten sonra yine sonucu belirtirsin.

mod isimlerini Türkçe yapman komik geldi yani konunun sabitten düşürülmesi gerekiyor acilen bu nedir arkadaş kahkaha attım

Bir problemin varsa doğrudan konuyu sabitleyen forum yöneticilerine ulaşman senin için daha iyi olur. Bu konudan chatting ya da feedback yapılmıyor.

mod isimlerini Türkçe yapman komik geldi yani konunun sabitten düşürülmesi gerekiyor acilen bu nedir arkadaş kahkaha attım

Liste çok uzamasın diye ingilizcesine yer vermedim. Aşırı istek gelirse ona yer veririm. Çevirinin neresi komik geldi anlamadım ama mizah anlayışında biraz sıkıntı var. Türkçe forumda ingilizce yazmanın pek bir anlamı olmazdı. Herkesin ingilizcesi iyi değil. En azından modun ne işe yaradığını insanlar açıklamayı okumadan anlayabilir. Böylece daha anlaşılır olur. Sabitten düşmesi için konunun güncelliğini yitirmesi gerekiyor. Yakın gelecekte pek mümkün değil ama uzak gelecekte arzularınız gerçekleşebilir. Aynı şekilde bir problemin varsa moderatörler ile konuşabilirsin.

Bir kaç tavsiyem olacak
Birincisi mod isimlerini Türkçeye çevirmen bence yanlış olmuş açıklamada zaten ne işe yaradıklarından bahsetmişsin.
İkincisi biliyorsun konuyu başından beri takip ediyorum takip ettiğin mantığı anladığımı düşünıyorum ama yine de birbirini kapsayan ve aynı eklentiyi farklı şekillerde sunan modlar var. Mesela bannerlord tweaks kurduğunda listedeki en az 5-6 modu kurmana gerek kalmıyor ve işin kötü yanı bu modları beraber çalıştığında hata almasan bile son yüklenen mod diğerlerinin üstüne yazıyor ve mod içeriği çalışmıyor. Eğer tüm modları listede tutmaya kararlıysan da en kapsamlıdan en basitine bir sıralamayla notlarda da bunu belirterek düzenlersen daha aydınlatıcı olur indirecekler için.

Ayrıca buypatrols modunun çevirisini yapmıştım bence en gerekli modlardan biri, son güncellemeyle pek çok hatayı da çözmüşler deneyip eklemeyi düşünebilirsin

Daha anlaşılır olması açısından çevirdim. İngilizcesine yer vermek istedim ama liste çok uzuyordu. Listeyi tablo yapmanın amacı insanların aradığı yada ihtiyacı olan modları daha kolay bulmasını sağlamak olduğu için böyle bir tercihte bulundum.

Genel ayarlar yerine spesifik(belirli) ayar isteyen kullanıcılar moda karar verebilir.

BuyPatrols modu ile oyunum direk girişte çöküyor. Sorun yaşadığım bir modu tavsiye etmem. Son güncelleme ile yine aynı sorunu yaşıyorum.

Buypatrols de bende çökme olmadı. Modlib ayarlarında biraz değişiklik yaptım ben. Çok fazla patrol dolaşıyordu. Sayılarını düşürdüm yoksa bandit falan bulamıyorum

Çökme olayı değişkenlik gösterebiliyor. Benim sorun yaşadığım modda siz yaşamıyorsunuz. Benim yaşamadığım modda siz sorun yaşayabiliyorsunuz. Listeye eklemek istediğim bazı modları sırf sorunları yüzünden eklemiyorum. Çökme ile ilgili Nexus üzerinden mod geliştiricilerine bildirim yapıyorum. Düzelirse listeye ekliyorum. Örneğin Kelle Uçurma ve Savaş Bandajını kaldırıp tekrar ekledim.

Last edited:
Buypatrols de bende çökme olmadı. Modlib ayarlarında biraz değişiklik yaptım ben. Çok fazla patrol dolaşıyordu. Sayılarını düşürdüm yoksa bandit falan bulamıyorum

Edit: Modun sayfasında yazıyor.

Currently not updated so at the moment you cannot remove this mod and be able to load into the save.

Belgelerim klasöründen "Save Dosyalarının" yedeğini al ardından 1.1.0 sürümüne geri dön. Denedikten sonra yine sonucu belirtirsin.

Denedim. 1.1.0 yükledikten sonra oyuna girerken hiç sıkıntı yaşamadım. Özel savaş kurdum sıkıntı yaşamadım. 2 save dosyam var. Birini crash yemeden girdim, diğerinde crash yedim. Eski save girince oyuna giriş ve takılmalar, kaplamaların yüklenmesi, oyun içi load ekranın yüklemesi vs. uzun sürdü eski gibi. Daha sonra 1.1.2 denedim yine girişti sorun yoktu yeni save açtıp denedim. Ama oyunu ilk indirdiğimde ki ve daha sonraki oyun saatlerindeki akıcılık yoktu. Crash yiyen save denedim ama olmadı. Modlar, oyun veya save dosyalarını mı bozdu acaba? Yeni sürümü bekleyip tekrar mı baştan başlasam veyahut oyunu tekrar yüklesem sorun düzelir mi ki acaba save dosyalarıyla beraber?

@MasterRai kardeşim günden güne bunlar gibi güzel modları ekleyecek misin harbiden çok iyi modları eklemişsin de merak ettim ?

Kendi denediğim modları düzenli olarak ekliyorum. Bugun Yeni 10 Mod Eklendi.

Kültür EtkisiOyunun başında seçtiğimiz kültürün daha etkili olmasını sağlıyor. Bir krallığın lordu olarak oyuna başlayabiliyoruz. Oyuna kendi bölgemizde başlayabiliyoruz.Alfa 1.1
Birlik Ekranı GeliştirmeleriBirlik ekranındaki tüm askerlerimizi tek tuşla geliştirebiliyoruz. İki farklı gelişim eğrisi olan askerleri CTRL - Sol Tık ile seçerek gelecek sefere otomatik yükseltebiliyoruz. Ayrıca birliğimizdeki asker türleri yazıyor ve esirleri otomatik olarak orduya alıyoruz.Alfa 1.1-
Ölüm BildirimiWarband yapımındaki gibi bayıltığımız düşmanlar sarı renkle bildiriliyor. Müttefiklerimizin öldürdüğü düşmanlar mor renk ile belirtiliyor.Alfa 1.1
Kuşatma SavunmasıKuşatma altındaki yerleşimlere girerken asker kaybetmiyoruz. Config dosyasından düzenlenebilir.Alfa 1.1
Ölüm Bildirimini KapatAlt ettiğimiz düşmanlar artık bize oyun içinde bildirilmeyecek. Görüntüden rahatsız olanlar kullanabilir. Savaşlarda Daha temiz bir ana ekrana sahip oluyorsunuz.Alfa 1.1
Parçalanan KalkanlarKalkanları nerfliyor. Artık kalkanlar daha kolay kırılacak.Alfa 1.1-
Geliştirilmiş Kale GarnizonuKale garnizonu otomatik olarak köylerden asker topluyor. Esirleri garnizona ekliyor.Alfa 1.1-
Büyü ve ÇalışÇocuklarımız oyun yılı ile 14 yıl sonra birliğimize katılıyor. Bu süreyi 4 yıla indirgiyor. Oyunda 1 Yıl - 81 güne eşittir.Alfa 1.1
Silah İsimleriDemircilik ile Ürettiğimiz silahlara rastgele isim veriyor.Alfa 1.1

Karakter Yaşları
Karakterimizin yaşına uygun bir şekilde gözükmesini sağlıyor.Alfa 1.1

Not: Bazı modların başlığını içeriğini belli edecek şekilde değiştiriyorum. O yüzden orijinaline kıyasla isminde ufak farklar olabilir.

Bir şey soracağım mesela bir lordla savaşa girdiğimizde karşıdaki ordunun lordunu göremiyoruz bunun bir yolu var mı lordu işaretleme modu falan tek lord kalınca 1v1 atmak istiyorum :grin:

Belki bilgisi olan vardır diye sormak istiyorum.

Aldığım kaleye Yoldaşlardan birine verip Lord olarak atadım. Oyun otomatik banner'i siyah yapıp Klan adı olarak Therycos diye bir isim verdi. Bildiğiniz bu banner değiştirme ve Klan ismi değiştirme gibi bir mod var mıdır?

Belki bilgisi olan vardır diye sormak istiyorum.

Aldığım kaleye Yoldaşlardan birine verip Lord olarak atadım. Oyun otomatik banner'i siyah yapıp Klan adı olarak Therycos diye bir isim verdi. Bildiğiniz bu banner değiştirme ve Klan ismi değiştirme gibi bir mod var mıdır?
senin sancak siyahsa hepsi siyah oluyor senin krallığına gelen klanların.Sadece semboller aynı kalıyor bunla ilgili mod görmüştüm bi ara

1.2 Güncellemesiyle savaşa girince crash yiyorum muhtemelen yüklü modların güncellenmesi gerek.

Yüklü modlar:

Fire Arrow Enabler
Hideout Battle Max Troop
Skip Bandit Dialog
Xorberax's Cut Through Everyone

1.2 Güncellemesiyle savaşa girince crash yiyorum muhtemelen yüklü modların güncellenmesi gerek.

Yüklü modlar:

Fire Arrow Enabler
Hideout Battle Max Troop
Skip Bandit Dialog
Xorberax's Cut Through Everyone

Hocam bir deneme yanılma ile modları tek tek launcher üzerinden kapatın hangisinde sorun var anlarsınız. Hepside sıkıntı yaratıyor olabilir. Ben daha denemedim ama betada o modları bir arada kullanabiliyordum. Bir kaç güne o modların güncellemesi gelir onları takip edin.

Hocam bir deneme yanılma ile modları tek tek launcher üzerinden kapatın hangisinde sorun var anlarsınız. Hepside sıkıntı yaratıyor olabilir. Ben daha denemedim ama betada o modları bir arada kullanabiliyordum. Bir kaç güne o modların güncellemesi gelir onları takip edin.

Dostum launcher üzerinden bütün modları tek tek kaldırıp deneyerek baktım düzelmedi. Hepsini kaldırdım yine olmadı. Türkçe dublajıda orjinal sese çevirdim. Ama güncellemeden önce çalışan save girince hep aynı savaşta crash yiyor malesef. Üzerine uyumsuz modlarla save falanda almadım neden çözemedim. Savaşa girmeyip devam mı etsem acaba. Ama muhtemelen yine çıkar karşıma. :smile:

merhaba oyunda diğer tüm lordların kaliteli güçlü, elit büyük ordular yapmasını sağlayacak mod var mı?

Beta ile istediğiniz bir nebze gerçekleşti. Lordlar artık daha güçlü ordular kuracak. Beta 1.3 deneyebilirsiniz. NexusMod'a göz atın. En son baktığımda o tarz bir mod göremedim ama her gün yeni modlar ekleniyor. O tarz bir mod olabilir.

Dostum launcher üzerinden bütün modları tek tek kaldırıp deneyerek baktım düzelmedi. Hepsini kaldırdım yine olmadı. Türkçe dublajıda orjinal sese çevirdim. Ama güncellemeden önce çalışan save girince hep aynı savaşta crash yiyor malesef. Üzerine uyumsuz modlarla save falanda almadım neden çözemedim. Savaşa girmeyip devam mı etsem acaba. Ama muhtemelen yine çıkar karşıma. :smile:

Modlar olmadığı halde sorun yaşıyorsan sorun modlardan kaynaklanmıyor. Yeni Sürüm ile kaydın yanmış olabilir. Hatta bazı modlar kayıta yükleme yapıyor. O modlar olmadan kayıttan devam edemiyorsun.

Back
Top Bottom