İşlevsel Modlar

Users who are viewing this thread

Acaba şu modlardan hangisi sorunlu bildiğiniz var mı ? Ticaret xp artmıyor. Karakter gelişmiyor yani. Sadece bannerlord tweaks ve modlib açık kaldığında save giriş yapabiliyorum. Yine ticaret xp artmıyor. Bannerlord tweaks sıkıntı olmaması lazım. Hepsini kaldırdığım zaman oyuna girmiyor. Konu açmadım. Direk buraya yazayım dedim.

Acaba şu modlardan hangisi sorunlu bildiğiniz var mı ? Ticaret xp artmıyor. Karakter gelişmiyor yani. Sadece bannerlord tweaks ve modlib açık kaldığında save giriş yapabiliyorum. Yine ticaret xp artmıyor. Bannerlord tweaks sıkıntı olmaması lazım. Hepsini kaldırdığım zaman oyuna girmiyor. Konu açmadım. Direk buraya yazayım dedim.

1.2 de bannerlord tweak cok sorun yapıyor.Bende o varken demirciye girdiğinde çöküyor oyun.Xp multipier olayı devre dışı bırakıldı diye bir not vardı son güncellemelerde o yapıyor olabilir belki

Şöyle modların uyumluluğun tartışacağımız bir konu mu olsaydı ? 2. defa save im gitti.
uzun bir süre sürekli gidecek kayıtlar diye tahmin ediyorum,başta uyumlu olsa bile bi güncelleme geliyor oyuna mod hata vermeye başlıyor ki betadaysan moda gerek bile olmuyor bazen oyunun çökmesi için, modlar sürekli güncelleniyor her seferinde çeşitli hatalara neden oluyor kayıtlı oyunlarda bu ilerde de sorun çıkartabiliyor.Yani modu koydum oyun açıldı o zaman çalışıyor diye bir şey yok aslında.Ben oyun tam oturana kadar çeşitli şeyler deniyorum bi oyunda çocuklara yüklenmiştim mesela 40 tane filan olmuştu :smile: Bi oyunda yoldaşlarla ilgili herşeyi çözmeye çalıştım hile kullanıyorum bu arada hızlı bi şekilde oyunun detaylarını öğrenmek amaçlı

Yeni çıkan Beta ile benim iki kayıdım yandı. Ondan önce hiç kayıt gitmemişti. Yeni güncelleme ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Modların kayıda zarar vermesi genelde tüm modlar silindikten sonra oluyor. Modlar o kayıta gömüldüğü zaman silindiklerinde kayıtta zarar görüyor.

Bazı modlar savelere veri işler. Siz modu kaldırınca savede çöpe gider. Modu silmek yerine tiklerini kaldırıp deneyebilirsiniz işe yarayabilir, tam emin değilim bundan. Mod yüklemek gerçekten çocuk oyuncağı değil. Oyuna yükleyeceğim mod için oyun kadar vakit harcıyorum. Description sayfasındakiler, buglar kısmı ve postlar, yüklemiş olan insanlar ne sorun çekmiş diye bakıyorum. Şu ana kadar save im gitmedi, tabi oyunda da gün olarak çok ilerlemediğimden olabilir. 2 modu update etmediğim için crash yediğim oldu.

Daha bir ay bile olmadan Nexus modda 18. sırada oyun, 5.9 milyon indirme ve 735 modla. Bu gidişle, bu modding topluluğu modların birbiriyle uyumluluğuna ve load sırasına otomatik bakan programlarda çıkartır. Şu oyun bir erken erişimden çıksında.

Europa Universalis 4 hayranıyım. Yıllarca oynadım o oyunu. Şirket sürekli olarak dlc çıkarttığından güncelleme üstüne güncelleme geldi. Steam sayfasına bakarsanız binlerce mod var lakin çoğu güncel değil. Artık modcular da bıktı, güncellemekte. İnşallah böyle bir olay başımıza gelmez. Gerçi bu oyun daha yeni çıktı ama insan bir yere kadar emek veriyor sonra save gidince başlamaya üşeniyor.

Şu battania soylu okçularını alabilmek için köylülerün kızım kaçtı getir görevini yapmaktan gına gelmişti. Tekrar yapmaya üşeniyorum valla.

Europa Universalis 4 hayranıyım. Yıllarca oynadım o oyunu. Şirket sürekli olarak dlc çıkarttığından güncelleme üstüne güncelleme geldi. Steam sayfasına bakarsanız binlerce mod var lakin çoğu güncel değil. Artık modcular da bıktı, güncellemekte. İnşallah böyle bir olay başımıza gelmez. Gerçi bu oyun daha yeni çıktı ama insan bir yere kadar emek veriyor sonra save gidince başlamaya üşeniyor.

Şu battania soylu okçularını alabilmek için köylülerün kızım kaçtı getir görevini yapmaktan gına gelmişti. Tekrar yapmaya üşeniyorum valla.
Mod konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum çok geniş bir kitle var mount&blade de biri bıraksa biri yapar ya

oyun stabil hale patchlerde büyük paketler halinde uzun aralıklarla gelir hale geldiği zaman büyük modlar çıkar çok tutulursa 6 ay bir senede bir filan güncellenir güncellenmese bile sen oyunu modun uyumlu olduğu sürüme çekersin ve büyük modları o şekilde oynarsın genelde de büyük sürüm değişikliklerine ihtiyaç duymazsın çünkü oyun bambaşka bir hal almıştır

Konu Güncellendi. Yeni Modlar eklendi.

(Savaş Bandajı Türkçe Çeviri)
Battle Bandage Turkish Translation

(Hükümdarlık Türkçe Çeviri)
Rulership Turkish Translation

(Savaşları Görüntüle)
View All Wars

(Savaşları Görüntüle Türkçe Çeviri)
Turkish Translation of View All Wars

(Lordların Yerini Sorun)
Ask Lords Location

(Lordların Yerini Sorun Türkçe Çeviri)
Turkish Translation of Ask Lords Location

(Alev Lordu) ( Performans Sorunları yaşatabilir)
Fire Lord

Bannerlord Turkce Dublaj

Alev Beyi Türkçe Çeviri

Last edited:
@MasterRai Bence mod listesini tablo haline getirmen lazım dostum. Çok güzel modlar var konuda lakin konu uzadıkça maalesef çoğu moda gelmeden üyeler bakmayı bırakacaktır.

Sana tavsiyem:
Mod AdıKısa açıklamasıUyumlu olduğu versiyonu Varsa Türkçe yaması

Aklımda böyle bir şablon var. Vaktin varken uzun uzun uğraşırsan konun efsaneye dönüşecektir. Hem sistemli bir şekilde yeni mod eklemek kolay olacaktır artık senin için.

@MasterRai Bence mod listesini tablo haline getirmen lazım dostum. Çok güzel modlar var konuda lakin konu uzadıkça maalesef çoğu moda gelmeden üyeler bakmayı bırakacaktır.

Sana tavsiyem:
Mod AdıKısa açıklamasıUyumlu olduğu versiyonuVarsa Türkçe yaması

Aklımda böyle bir şablon var. Vaktin varken uzun uzun uğraşırsan konun efsaneye dönüşecektir. Hem sistemli bir şekilde yeni mod eklemek kolay olacaktır artık senin için.

Öneri için saolun. Şablonu nasıl hazırlayabilirim? Modların Adını yazarak Link haline getirmeyi biliyorum ama Şablonu daha önce yapmadım. Neyse biraz karıştırayım sanırım çözerim.

Edit: Neredeyse tamamını yaptım sonda hata verdi. Çözünce devamını düzelticem.

Last edited:
Merhabalar, krallık kurma görevini yapmayıp başka krallığa sancak parçalarını vermiştim. Şimdi buradaki KingdomCreator modu ile kendi krallığımı kurdum fakat diplomasi ekranın savaş ilan edilmiyor ya da barış teklifi yapılmıyor. Bu modla ilgili bir sıkıntı mı yoksa normalde de mi böyle?

@khanuya KingdomCreator modunun yapımcısı Türk idi galiba. Nexusmodstan ulaşmayı deneyebilirsiniz ya da DiplomacyReworked modu ile çalıştırmaya çalışın. Denemeye değer.
O modu da kurup denedim ama maalesef savaş/barış seçeneği aktif olmuyor. Başka kralların boyunduruğu altında devam edeceğiz bu düzelene kadar.

Back
Top Bottom