Üyelerin Mod Listeleri Paylaşımı

Users who are viewing this thread

Merhaba değerli kalkan kardeşlerim.

Bildiğiniz üzere Bannerlord için mod yüklemek biraz zor bir işlem.
Modların sıralaması, birbirleri ile uyumu, patlaması çatlaması derken güzel bir mod listesi oluşturmak tecrübe ve emek istiyor.

İnanın mod paketlerini ayarlayayım derken defalarca kez sinirlenip oyunu sildiğim oldu.

Aranızda kendi zevkine göre mod paketlerini birleştirmiş olan, ben böyle oynuyorum ve mutluyum diyen varsa ve bizimle Modules klasörünü paylaşabilirse çok sevinirim.

Bu sayede tek tek mod kurmak yerine tarzını ve tercihlerini beğendiğimiz kişilerin mod packleri ile oyuna hızlıca adapte olabiliriz.

Minecraft'taki modpackler gibi düşünebilirsiniz. Lütfen oyununuzun hangi sürüm olduğunu da belirtin.

Dönüşlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

açıkçası bende güzel modların paketlenmiş bir şekilde tek seferde kurulmasının çok daha rahat olacağına inanıyorum ki bunun eksikliğinde epeyce sorunla karşılaştım.
umarım güzel paylaşımlar olur.

bende eskiden sırf kurulumları,özelliklede sıralamaları ile filan ugraşmamak için modlardan uzak durdum hep.ama BUTRLoader modunu duyduktan sonra merak ettigim modları indirip indirip kurdum.1.7.0da denedim en son yanlış hatırlamıyorum,sonrasına zaten hiç bakmadım ama o ana kadar sıralama ile ilgili sorunu çözüyordu bu mod.yükleme sorununu ortadan kaldırdı benim için yani,denemediyseniz bi bakın.

Bu dediğini turkish player diye bi youtube kanalı yapmıştı zamanında ancak yaptığının emek hırsızlığı olduğunu modları yapanlara saygısızlık olduğunu falan söyleyip forumda baya bi linclediler o yüzden bu söylediklerinin bu forumda olabileceğini pek sanmıyorum.

yaptığının emek hırsızlığı olduğunu modları yapanlara saygısızlık olduğunu falan söyleyip forumda baya bi linclediler
Bir yerde doğru. Mod pack'i indir ve hangi mod'u hangi modder yapmış hiç haberin olmasın. Nexus, bunun aynısını şuan uyguluyor. Uygulama ilk çıkacağı duyurulduğunda, çok tepki ile karşılaştı. Çünkü adam indiriyor mod pack'i hangi modder ne yapmış nereden haberi olacak bu adamın. Zaten bu adam (Skyrim için konuşuyorum) 200-300 mod'un sayfasına uğrayıp, bu mod ne yapıyormuş diye okumaktan üşenen adam. Mod pack'i indirdikten sonra, tek tek, mod sayfalarına uğrayıp endorsment mı verecek. Hiç sanmıyorum. Ayrıca, Nexus modder'ların kendi dosyalarını platfromdan silebilmerini de engelledi, bu getirilecek özellikten dolayı. Çok olmasa da Nexus'dan çekilen modder'lar oldu. Başka sitelerde, kendi discord'larında veya patreon'larında paylaşıyorlar.

Şu an Nexus'un bu sisteminde 32 tane collection, yani mod pack var, Bannerlord için. Yanlış hatırlamıyorsam, bu özelliği kullanabilmek için Vortex kullanmak gerekiyor ve Nexus'a premium üye olmanız lazım.

Ben Warband'de mod yükleyip oynadığım olmuştu ama Bannerlord gibi böyle çoklu mod kullanmaya asıl Skyrim ile aşina oldum. Mod search kısmına geleceksin, tercihine göre sort edip mod'lara bakacaksın, bu mod oyunda ne yapıyormuş okuyacaksın, diğer mod'lar ile uyumsuzluğu var mı kontrol edeceksin, ona göre patch'ini yükleyeceksin. Asıl kendi oyununu mod'lama deneyimi budur zaten. Oyunu mod'layarak kendi zevkine göre oyunu customize etmeyi en iyi sen kendin yapabilirsin ancak. Başkasının hazır listesi değil. Kullanan kullansın, ama dediğim gibi, kendine göre en iyi mod listesini yapabilecek kişi, sensin.

Gözünüz de korkmasın, ben Skyrim'de 200-300 mod kurup oynuyorum ki, bu rakam Skyrim topluluğunda acemi seviye olarak adlandırılıyor. 1000-2000 mod kurup oynayanlar var. Ama zaman harcamak gerekiyor onu söyleyeyim.

Last edited:
Arkadaşlar mantığınız vakti olan oyuncular için doğru fakat benim gibi yoğun bir şekilde çalışıp akşamları bir iki saat kafa dağıtmak isteyen kişilerin her halükarda 200-300 tane mod gezip "Ay teşekkür ederim ABC geliştiricisi" diyeceğini sanmıyorum.

Ayrıca, mod geliştiricileri ile duygusal bağ kurmanızı da doğru bulmuyorum. Kendim tek tek deneyerek 14 tane mod kurdum. Hangisini kim geliştirdi yine de bilmiyorum.

Sonuçta bu içerikler ücretsiz olarak sunuluyor. Yıllardır CS:GO oynarım, geliştirici ekipten bir kişiyi bile tanımam mesela. Eserin sahibini neden tanımak zorunda olayım ki?

+Rep verecek adam zaten ilgilendiği moda yönelik içeriklere gereken desteği kendisi verecektir. Sırf modlara hızlıca ulaşabildi diye bundan geri kalacağını sanmıyorum. Girdiğiniz yorumlar "Efsanevi duyar kasma" olarak başka bir başlık altında incelenebilir.

Velhasıl kelam, ben modlarımı paylaşmak istiyorum buyrun vakit kaybetmeyin diyen varsa konu altında yorumlarını bekleriz.

İyi oyunlar herkese.

Efsanevi duyar kasma
Eğer konunun başında yazdığın şey, birisinin modules klasörünü bir yere upload edip senin ile paylaşmasıysa, kusura bakma burada fazladan duyar kasılacak bir şey yok, bu resmen dürzülüktür. Birisi boş zamanında oyuna beleş içerik üretecek, ben bu mod'u Nexus'dan veya Mod DB'den indireceğim sonra başka bir yere upload edip bunu paylaşacağım, buna denilecek başka bir şey yok.

Forumdaki insan sayısı acayip azaldı zaten. Pek aramızda dürzü kaldığını zannetmiyorum.

Olması gereken bir şey. Warband'daki gibi modulese atınca hemen kurulması iyi bir özellikti. Sıralama yüzünden ben de modlardan uzak duruyorum

Warband'daki gibi modulese atınca hemen kurulması iyi bir özellikti.
Aynı şey şuanda geçerli. Farklı bir şey yapılmıyor ki, modules'e atıyorsun ve mod çalışıyor. İyi dediğin özellik asıl şuana göre ilkeldi. Warband'de tek mod seçip sadece onu oynayabiliyorduk. Şimdi mod'ların arasında bir sıkıntı olmadığı sürece, bir sürü mod'la oynayabiliyoruz.

Warband'de mod yapayım dedin ve Diplomacy mod'unu gerekli görüyorsun bir modder olarak, yapacağın mod'un içine onu entegre etmek zorundasın, birinin turnuva overhaul mod'unu gerekli görüyorsun, yine mod'una entegre edeceksin, liste böyle uzuyor. Ama şimdi yapıyorsun mod'unu koyuyorsun Nexus'a, isteyen istediği mod ile kombinasyon yapıp oynuyor.

Ayrıca, mod kullanıcısı olarak ben, senin yaptığın mod'un içine entegre ettiğin bir mod'u sevmiyorum diyelim, bu konu hakkında yapabileceğim hiç bir şey yoktu. Bu benim Warband'de en sevmediğim olaydı. Ama şimdi, bir mod hoşuma gittiyse kuruyorum, hoşuma gitmediyse listemden çıkartıyorum. Şuanki sistem her türlü Warband'a göre çok gelişmiş düzeyde.

Eskisi gibi tek seferde mod yüklemek mi istiyorsunuz, yukarıda paylaştığım linkte bu var. Tek yapmanız gereken Vortex kurmak ve Nexus'a üye olmak.

Edit:
Sıralama yüzünden ben de modlardan uzak duruyorum
O zaman uzak dur. Herkesin şunu anlaması gerek, oyuna mod kurmak sorumluluk işidir. Oyunun sorunsuz çalışmasını mı istiyorsun, zaman ayırıp gerekli araştırmayı yapman gerek. TW, mod'ların yanına "bundan sonra yaşayacağınız problemlerden, biz sorumlu değiliz" diye boşuna yazmadı. Oyuna mod kurduğun anda, oyunda yaşayacağın sıkıntılar senin sorumluğuna geçer çünkü.

Last edited:
Aynı şey şuanda geçerli. Farklı bir şey yapılmıyor ki, modules'e atıyorsun ve mod çalışıyor. İyi dediğin özellik asıl şuana göre ilkeldi. Warband'de tek mod seçip sadece onu oynayabiliyorduk. Şimdi mod'ların arasında bir sıkıntı olmadığı sürece, bir sürü mod'la oynayabiliyoruz.

Warband'de mod yapayım dedin ve Diplomacy mod'unu gerekli görüyorsun bir modder olarak, yapacağın mod'un içine onu entegre etmek zorundasın, birinin turnuva overhaul mod'unu gerekli görüyorsun, yine mod'una entegre edeceksin, liste böyle uzuyor. Ama şimdi yapıyorsun mod'unu koyuyorsun Nexus'a, isteyen istediği mod ile kombinasyon yapıp oynuyor.

Ayrıca, mod kullanıcısı olarak ben, senin yaptığın mod'un içine entegre ettiğin bir mod'u sevmiyorum diyelim, bu konu hakkında yapabileceğim hiç bir şey yoktu. Bu benim Warband'de en sevmediğim olaydı. Ama şimdi, bir mod hoşuma gittiyse kuruyorum, hoşuma gitmediyse listemden çıkartıyorum. Şuanki sistem her türlü Warband'a göre çok gelişmiş düzeyde.

Eskisi gibi tek seferde mod yüklemek mi istiyorsunuz, yukarıda paylaştığım linkte bu var. Tek yapmanız gereken Vortex kurmak ve Nexus'a üye olmak.

Edit:

O zaman uzak dur. Herkesin şunu anlaması gerek, oyuna mod kurmak sorumluluk işidir. Oyunun sorunsuz çalışmasını mı istiyorsun, zaman ayırıp gerekli araştırmayı yapman gerek. TW, mod'ların yanına "bundan sonra yaşayacağınız problemlerden, biz sorumlu değiliz" diye boşuna yazmadı. Oyuna mod kurduğun anda, oyunda yaşayacağın sıkıntılar senin sorumluğuna geçer çünkü.
Şu an oyunda moda yine entegre olayı var mı?

1.8.0 sürümü için mod listesini güncellicem beyim biraz daha zaman lazım sadece modlar bir gelsinde.Özel listemide paylaşırım belki hoşuna gider.Fakat teker teker indirirsin nexus sitesinden. @Bjorn The Upset lordumun dediği gibi emek hırsızlığı sadece ayrı bir sitede toplayıp kendi modlarınmış gibi dağıtmak.

Tam anlayamadım soruyu.

Mesela ileride modcular genel olarak mod yapacaklar ya. Özellik modu değil de geniş olarak Osmanlı, Roma, Azad, Evlatlık gibi modlar. Bu modlara diğer modlardaki özellikleri entegre edebilecekler mi Warbanddaki gibi? Benim modumun içinde diplomasi modu olsun mesela diyebilir mi?

Benim modumun içinde diplomasi modu olsun mesela diyebilir mi?
Eğer diplomacy mod'unun yazarı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz mod'umu demediyse, yazardan izin almaları gerekir.

Ama entegre etmek yerine, yapılacak olan mod'u diplomacy mod'una uyumlu olarak yazmak daha kolay olsa gerek (burada dediğimi en iyi mod yazabilenler bilir, yani dediğim şey yanlış olabilir). Uyumludan kastım, aynı anda yüklendiklerinde, birbirleri arasında problem çıkarmamaları. Ve ayrıca diplomacy mod'u ile oynamak istemeyenler çıkabilir. Yani entegre yapılmadan ortaya çıkacak olan mod daha çok kitleye hitap eder. Tabi bu bir kaide değil, tamamen mod yazarının insiyatifinde.

Mesela ileride modcular genel olarak mod yapacaklar ya. Özellik modu değil de geniş olarak Osmanlı, Roma, Azad, Evlatlık gibi modlar. Bu modlara diğer modlardaki özellikleri entegre edebilecekler mi Warbanddaki gibi? Benim modumun içinde diplomasi modu olsun mesela diyebilir mi?
bannerlord un güzelligi şurda ortaya çıkıyor bence ; dediginiz gibi mesela büyük bi osmanlı modu yaptı diyelim ki bi arkadaş.diplomasi modunu direkt olarak osmanlı modunun içine eklemesi gerekmiyor.onla uyumlu yaparsa bu modu,sen zaten kendin ekleyip kullanabilirsin.önemli olan tek şey modların birbiri ile uyumlu çalışıyor olması.uyumlu çalışıyorsa aynı anda istedigin kadar ekstra modu,bu osmanlı modu ile birlikte kullanabiliriz...

Eğer konunun başında yazdığın şey, birisinin modules klasörünü bir yere upload edip senin ile paylaşmasıysa, kusura bakma burada fazladan duyar kasılacak bir şey yok, bu resmen dürzülüktür. Birisi boş zamanında oyuna beleş içerik üretecek, ben bu mod'u Nexus'dan veya Mod DB'den indireceğim sonra başka bir yere upload edip bunu paylaşacağım, buna denilecek başka bir şey yok.

Forumdaki insan sayısı acayip azaldı zaten. Pek aramızda dürzü kaldığını zannetmiyorum.
Dürzü senin babandır. Kullanmaktan çekinmediğine göre senin için sakıncalı bir ifade değil. Dolayısıyla, babanın da dürzü olması ile sorunun olacağını sanmıyorum. Hatta bu yüzden artırıyorum, baban dürzülerin lordudur!

Forumda neden pek fazla insan kalmadığı belli. Hadi egonuza ve aşağılık psikolojinize yenilin de beni de forumdan uzaklaştırın.

bannerlord un güzelligi şurda ortaya çıkıyor bence ; dediginiz gibi mesela büyük bi osmanlı modu yaptı diyelim ki bi arkadaş.diplomasi modunu direkt olarak osmanlı modunun içine eklemesi gerekmiyor.onla uyumlu yaparsa bu modu,sen zaten kendin ekleyip kullanabilirsin.önemli olan tek şey modların birbiri ile uyumlu çalışıyor olması.uyumlu çalışıyorsa aynı anda istedigin kadar ekstra modu,bu osmanlı modu ile birlikte kullanabiliriz...

O zaman Osmanlı modunun ne avantajı kalıyor ki? Sadece yeni zırh silah ve harita yani.

O zaman Osmanlı modunun ne avantajı kalıyor ki? Sadece yeni zırh silah ve harita yani.
Bu modder'ın insiyatifinde yine. Var olan diplomacy mod'unu veya mod'larını kendi mod'una yakıştırmaz ise tamamen baştan kendi mod'u için diplomacy yazar.

Misal 1190 AD miydi yoksa 1280 AD miydi? O Warband mod'unda, modder asker edinme olayını tamamen değiştirmişti. Öyle köylere uğrayıp asker toplayamıyordun. Lord olduktan sonra sana verilen derebeyliğinden asker edinebiliyordun sadece. Derebeyliklerinin sayısı arttıkça da asker edinme kapasiten artıyordu. Lord olmadan önce, tek elde edebileceğin askerler paralı askerlerdi.

Yani tamamen modder'ın kendi insiyatifi. Total overhaul mod'u yapan biri var olan hiçbir mod'u kendi vizyonuna uygun görmez ve farklı bir şey ortaya koymak isterse, kendi mod'unun içine o istediği şeyi ekler zaten.

Bu modder'ın insiyatifinde yine. Var olan diplomacy mod'unu veya mod'larını kendi mod'una yakıştırmaz ise tamamen baştan kendi mod'u için diplomacy yazar.

Misal 1190 AD miydi yoksa 1280 AD miydi? O Warband mod'unda, modder asker edinme olayını tamamen değiştirmişti. Öyle köylere uğrayıp asker toplayamıyordun. Lord olduktan sonra sana verilen derebeyliğinden asker edinebiliyordun sadece. Derebeyliklerinin sayısı arttıkça da asker edinme kapasiten artıyordu. Lord olmadan önce, tek elde edebileceğin askerler paralı askerlerdi.

Yani tamamen modder'ın kendi insiyatifi. Total overhaul mod'u yapan biri var olan hiçbir mod'u kendi vizyonuna uygun görmez ve farklı bir şey ortaya koymak isterse, kendi mod'unun içine o istediği şeyi ekler zaten.

Anladım. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Türk modderlar umarım kendi modlarına göre yaparlar. Çünkü ben bu normal bildiğimiz diplomasi modunu beğenmemiştim mesela. Gerçekten uğraşacak biri kendi moduna ayrı bir şey yaparsa sevinirdim. Teşekkür ederim.

Back
Top Bottom