Üretilen Silahların Pazarda Karşımıza Çıkması

Users who are viewing this thread

alphan06

Recruit

Herkese merhabalar. Demircide yaptığımız silahların pazarlarda kendi kendine ortaya çıkıp satılmaya başlaması çok saçma değil mi sizce de. Mesela şuan benim oynadığım sefer modunda 5-6 tane refahı yüksek şehir var ve ben bunlardan iyi bi zırh, miğfer ,silah çıksa da alsam diye bekliyorum. Bi süre geçiyor aradan ve gidip kontrol ediyorum yine hayal kırıklığı. O kadar eşya varken gitmiş benim ürettiğim 206bin dinarlık üretilmiş çift elli kılıç çıkmış piyasaya. Zaten savaşlardan iyi eşya nadir düşüyor. Bide böyle olunca ne demirciliğin ne pazarların bi özelliği kalıyor. Şu katafraktlardaki at zırhını bile savaştan düşürdüm. Paslı hali düştü. Uzun zaman bekledim normal haline gelsin diye sonunda geldi. Yoksa pazardan falan çıkacağı yok yani. Kısacası ürettiğimiz silahların kendi kendine ortaya çıkması pazarlardaki çeşitliliği azaltıyor. Aceba bununla ilgili bir şey yapılabilir mi önümüzdeki güncellemelerde? Bide konudan bağımsız dipnot düşeyim şu highland warlord bracers adındaki kol zırhının rengi şekli bozuluyor resimde görüldüğü üzere son güncellemeden sonra arada bozulup kendi kendine tekrar düzeliyor. Bunu da bildirmiş olayım :smile:

Last edited:
Ben de istemiyorum bunu 1 tane sattığında 1 tane çıksa eyvallah 1 tane satıyon bütün şehirlerde 7876237 tane aynı silahtan oluyo ve görüntü kirliliği. Düzeltilsin.

Ben de istemiyorum bunu 1 tane sattığında 1 tane çıksa eyvallah 1 tane satıyon bütün şehirlerde 7876237 tane aynı silahtan oluyo ve görüntü kirliliği. Düzeltilsin.
Satmayı geçtim hani yeni eşya çıksın diye gidip pazarda çıkan üretilmiş silahları alıp demircide eritiyorum. 10 oyun günü sonra geri gelip şehre bakıyorum yine üretilmiş silahlar çıkıyor :/

Sanırım oyunun ticaret dünyasının canlı olduğunu oyuncuya hissettirmek amacıyla yapılmış sahte canlılık göstergesi olan bir özellik, yapılması becerilememiş bir özellik.

Bence mantıklı bir olay çıkması ve güzel bir şey fakat dediğiniz gibi çok fazla oluyor normal eşyalardan fazla bile oluyor bazen, keşke çıkma olasılıkları azaltılsa
Sanırım oyunun ticaret dünyasının canlı olduğunu oyuncuya hissettirmek amacıyla yapılmış sahte canlılık göstergesi olan bir özellik, yapılması becerilememiş bir özellik.
Bannerlordun zaten canlı bir ekonomisi var, yaptığınız ve dünyada olan olaylara tepki veriyor ekonomi. Fakat düzgün tepki vermiyor sorun o

Bence mantıklı bir olay çıkması ve güzel bir şey fakat dediğiniz gibi çok fazla oluyor normal eşyalardan fazla bile oluyor bazen, keşke çıkma olasılıkları azaltılsa

Bannerlordun zaten canlı bir ekonomisi var, yaptığınız ve dünyada olan olaylara tepki veriyor ekonomi. Fakat düzgün tepki vermiyor sorun o
Hiç bir faydasının olmadığını düşünüyorum pazarda çıkmasının. Üretebildiğim bir şey pazarda çıksa ne olur çıkmasa ne olur :smile: Hadi o şehre satarım o pazarda kalır anlarım ama adamlar benim ürettiklerimi seri üretime geçiriyor resmen sıkıntı burda.

B
Hiç bir faydasının olmadığını düşünüyorum pazarda çıkmasının. Üretebildiğim bir şey pazarda çıksa ne olur çıkmasa ne olur :smile: Hadi o şehre satarım o pazarda kalır anlarım ama adamlar benim ürettiklerimi seri üretime geçiriyor resmen sıkıntı burda.
Bu bilinen sorunlar arasında, normalde sadece 1 tane olması lazım. Şehirler arasında gezmesi de normal, başka birisi alıyormuş, sonra da başka bir yere satıyormuş gibi düşün.

B

Bu bilinen sorunlar arasında, normalde sadece 1 tane olması lazım. Şehirler arasında gezmesi de normal, başka birisi alıyormuş, sonra da başka bir yere satıyormuş gibi düşün.
Keşke gezse sadece. Bütün şehirlerde var sürüyle. Pazarda sağlam zırh, miğfer falan çıksın diye hepsini alıp eritiyorum yok 15-20 oyun günü sonrasında yine her taraf üretilmiş silah kaynıyor. Bunun üzerinde bi çalışma var mı aceba? Bir de oyunun npclerden ziyade bizim etrafımızda dönmesi daha önemli gibi. O yüzden zaten ürettiğim ve bende olan bişeyin pazarda çıkması soğutuyor açıkcası. Kafada miğfer yok gidiyor 200bin dinar civarı üretilmiş çift elli kılıç çıkıyor. Saçma yani.

Last edited:
Evet bence o güzel bir şey zaten. Farklı şehirlerde olması güzel bir şey, fakat çok fazla olması sorun

Evet bence o güzel bir şey zaten. Farklı şehirlerde olması güzel bir şey, fakat çok fazla olması sorun
Pazara sattığımız silahın şehirden şehre taşınması evet belki olabilir lordlardan biri almış oraya satmış falan derim sineye çekerim fakat şehirden şehre taşınmıyor. Her şehirde üretimine başlanıyor resmen, keşke bizim ürettiklerimiz oyunda olsa sadece örneğin benim erittiğim malzeme tekrar pazara düşmese :smile:

Pazara sattığımız silahın şehirden şehre taşınması evet belki olabilir lordlardan biri almış oraya satmış falan derim sineye çekerim fakat şehirden şehre taşınmıyor. Her şehirde üretimine başlanıyor resmen, keşke bizim ürettiklerimiz oyunda olsa sadece örneğin benim erittiğim malzeme tekrar pazara düşmese :smile:
Üretimine başlanması normal, gerçek hayattada böyle işliyor. Sen yaptığın kılıçları rastgele yapmıyorsun ne kadar oyunda tek tuşla bassanda harcanan staminadan en az oyun içinde 6 saat geçmiş oluyor. Bunun şemasını hazırlıyorsun tek başına yapman mümkün değil yani demirciye yaptırıyorsun veya demirci yardımcı oluyor falan. Sen bunu sattıktan sonra herifler şemasınıda yani o şeyi nasıl ürettiğin bilgisinide alıyorlar ve üretmeye başlıyorlar. Burada bulunan sorunlar: çok fazla oluyor, normal itemlerden fazla çıkıyor ürettiğin şey bu bug zaten ve diğer şehirlere çok çabuk yayılıyor

Üretimine başlanması normal, gerçek hayattada böyle işliyor. Sen yaptığın kılıçları rastgele yapmıyorsun ne kadar oyunda tek tuşla bassanda harcanan staminadan en az oyun içinde 6 saat geçmiş oluyor. Bunun şemasını hazırlıyorsun tek başına yapman mümkün değil yani demirciye yaptırıyorsun veya demirci yardımcı oluyor falan. Sen bunu sattıktan sonra herifler şemasınıda yani o şeyi nasıl ürettiğin bilgisinide alıyorlar ve üretmeye başlıyorlar. Burada bulunan sorunlar: çok fazla oluyor, normal itemlerden fazla çıkıyor ürettiğin şey bu bug zaten ve diğer şehirlere çok çabuk yayılıyor
Haklılık payınız var. Sonuç olarak düzenleme getirilmesi gereken bi özelllik kanısına varıyoruz o zaman :smile:

Her şehirde değil de üretimini yaptığımız şehirde çıkıyor. Bir de bir lorda hediye olarak veya ticari bir sebepten dolayı kullandığımızda , lord gidip şehre satıyor bu silahları. Bu sebepten başka şehirlerde de görebiliriz. Çok yüksek fiyatlı olmayan üretilmiş silahlar turnuvalarda ödül olarak verilebiliyor.

Back
Top Bottom