Ülkelere Bakış Açınız

Users who are viewing this thread

Thatcherist

Böyle bir konu olması gerekiyordu. Evet, boş bir dünya haritası alıyorsunuz ve sevdiğiniz sevmediğiniz ülkelere renk veriyorsunuz.

Mavi-Çok sevdiğim
Yeşil-Sevdiğim
Turuncu-Nötr
Kahverengi-Sevmediğim
Siyah-Hiç sevmediğim

25himnp.png

Wuuthrad said:
@Deli Kurt, Portekiz'i niye sevmiyorsun ki? Yani düşünüyorum da, sevmemek için bir sebep bulamadım ben.
büyük çoğunluğunun sosyalist ve sosyal demokrat ağırlıklı olması. bu yüzden batı avrupa'nın en fakir ülkesi. sosyalist ülkelerin halklarına yaptığı eziyet beni kendilerinden tiksindiriyor.

Amerika'yı sevme mantığını anlamadım. Orada paran yoksa çok zor. İyi bir para lazım. Mesela bir doğum 40 bin küsür dolar kadar masrafa yol açabiliyor. Sadece sağlık değil herşey para ile. Ayrıca çoğu eyaletleri çok kötü durumda. Her yer California değil. Ama şehir kenarı evlerini ve sokak yaşam tarzlarını bende seviyorum. Bence ABD 10 üzerinden 4 verilir. Avrupa ülkeleri dururken (Özelikle Kuzey Avrupa) ABD kimmiş.
Ayrıca İsrail yeşil? Pek sevilecek bir yanı yok ki. Oralar Doğu Anadolu gibi. Ölü Deniz güzel evet. Tuz oranı yüksek. Batmıyorsun falan ama onun dışında Hakkari, Şırnak gibi şehir yapısı var. Zaten sürekli olaylar falan yaşanıyor. Dinleri sevmiyorsan veya tek bir dinin fanatiği isen orası en yaşanılmaması gereken yerlerden biri. Çok karışık.

Benim en sevdiğim 2 ülke var. İtalya ve Japonya. İtalya 1. sırada ya. Çok güzel kültürel ve estetik şehirleri var. Akdeniz'e kıyı olan şehirleri zaten mükemmel. İnsan orada yaşlanmaz ya. Japonya'nın doğasına hayranım. İnsanların sosyal kültürleri pek yabancı hissettirmiyor.

Birleşik Krallığı severim. 4 krallığı da seviyorum. İskandinav ülkelerinin doğaları çok güzel zaten. Oralara hastayım (Finlandiya'yı pek sevmiyorum. Bir iticiliği var. Çözemedim.)
Rusya'yı da severim. İçinde birçok ülke barındırıyor. Birçok kültür demek bu. Aynı AB vatandaşı olup tüm Avrupa ülkelerini gezmek gibi. Gez gez bitmez. Her yer farklı bir kültür.

Turkish Cavalry said:
Ulan sorsak herkes ruslardan nefret ediyor, antalyada rus kızı gördünüz mü aklınız gidiyor.
Ben Rusları seviyorum. En azından bizi bi silkiyorlar.

Turkish Cavalry said:
Ulan sorsak herkes ruslardan nefret ediyor, antalyada rus kızı gördünüz mü aklınız gidiyor.
Ben Rusları seviyorum. En azından turizme katkıları var.
Düzenleme: Rusya'da komünizm yaygın diye sevmiyordur herhalde.

Rusya ve Japonya en sevdiğim ülkeler. Japonya biraz daha ağır basıyor.
Türkiye'yi sevmiyorum. Cumhurbaşkanının bana uçak bileti sözü vardı ama ulaşamıyorum. Ulaşabilen birisi hatırlatırsa sevinirim. Japonya uçak bileti 3 bin TL. :sad:

Hatalı olmuş olabilir sınırlar. Çok üstünde durmadım.
763nam.png

En çok sevdiğim ülkeler: Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan.
En Sevmediklerim: israil(ülke değil bence), abd, rusya, çin, iran, suudlar ve diğer batılı ülkelerin çoğu.

Back
Top Bottom