#ÖzgecanAslan

Users who are viewing this thread

Cosmic Latte

Sergeant
2 gündür aranan üniversiteli Özgecan’ın ceseti bir dere yatağında yanmış olarak bulundu. Genç kızı bindiği yolcu minibüsünde bıçaklayarak öldürdükten sonra yaktıkları öne sürülen 3 şüpheliden önce 2’si gözaltına alındı. Cinayet zanlısı olarak aranan Suphi A. da dün akşam saatlerinde yakalandı. Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolü için Tarsus Devlet Hastanesi'ne götürülen zanlıları, hastanede toplanan kalabalık linç etmek istedi. Polis ve jandarma öfkeli kalabalığı güçlükle yatıştırdı.

Doğan Haber Ajansı’nın ulaştığı ilk zanlı ifadelerine göre minibüs şoförü Suphi A., Özgecan'a tecavüz etmeye kalkınca genç kız direndi. Suphi A. önce bıçakladı sonra da başına demir çubukla vurdu. Babası ve arkadaşından yardım istedi. Özgecan’ın cansız bedenini ormanlık bir alanda yaktılar.

Kendi şahsi görüşüm; Burada her şeyi söylesem ban yer çıkarım, diyeceğim tek şey "Adaletini s****** devlet."

Ölen her kadının vebali hükümetindir.
Ölen her kadının vebali kadın kuyruk sallamasa diyen zihniyetindir
Ölen her kadının vebali susan 2 gün sonra olanları unutacak bizlerindir
Kendinizden utanın

Adamlık cinsiyet değil şahsiyet meselesidir sözünün gerçekliğini görüyoruz, devlet zaten umrumda değil. Ne dediyse sözde kalıyor.

adeletini s**** devlet ne be? Sanki devlet bi karar verdi. Herşeyden b.k atiyonuz anladik be. Müebbeti vermezlerse o zaman deyin diyeceklerinizi. Ayrica idamin gelmesine gerek yok.
Ekşi sozlukte adamin biri anlatti onlarin basindan neler gececegini, şimdi buraya paylaşamam kufurlu baya, internette her yerde var kolayca bulursunuz. İnsallah onun dedigi gibi olur, lutfen beni oldurun diye yalvarirlar.

Wesley Sneijder said:
Ekşi sozlukte adamin biri anlatti onlarin basindan neler gececegini, şimdi buraya paylaşamam kufurlu baya, internette her yerde var kolayca bulursunuz. İnsallah onun dedigi gibi olur, lutfen beni oldurun diye yalvarirlar.
Sabunu düşürecekler işte, n'olcak başka?

Wesley Sneijder said:
adeletini s**** devlet ne be? Sanki devlet bi karar verdi. Herşeyden b.k atiyonuz anladik be. Müebbeti vermezlerse o zaman deyin diyeceklerinizi. Ayrica idamin gelmesine gerek yok.

Kaç kıza tecavüz ediliyo biliyo musun? bide bunları söyleyemeyenler de var.

Hükümet kürtajı yasaklamaya kalkışmadı mı? Sanane kadının orasından burasından?  Konu en son baktığımda muallakta idi ama bu düşünce ortaya çıkmıştı. Hükümet bunları değil öldürülme tehditleri alan, tecavüz edilen kadınların hakkını arayıp korusun.

Tamam da daha bunda karar verildi mi? Sacma sapan seyler yaziyorsunuz. Git tecavuzculeri s****** de önce, devlet sacma bi karar verilse o zaman de

Wesley Sneijder said:

Tabii ki suçu devlete atıcaklar. Devlet bu tarz olaylar her allahın günü olmasına rağmen hâlâ yasalarca, kadınlar daha üstün olmasına rağmen onları korumak için bir şey yapmıyorsa, her halde uçan spagetti canavarına kızıcak halimiz yok. Tamam bu olay biraz ekstrem bir durum, devlet belki bu olayı engelleyemez ama insanları tepkisi zaten kadına olan şiddete, devletin de buna olan duyarsızlığına. O yüzden bence sen her konuya atarlı atarlı atlamaktansa biraz kafanı kaldır da, insanlar niye bu kadar kızgın öğren.

Herseye atarlandigim yok. O zaman bunun ailesine de giydir. Zaten bunun abisi de hapishanedeymiş. ayrica arkadas tum durumlara bir sey dememis. Sadece bu konuya ozgu demis.

Kardeşim bu olayda hem devletin hemde milletimizin ortak suçu vardır. Eğerki sen devlet olarak kendi kadınını koruyamıyorsan ve kadına şiddet oranı bu kadar yüksek bir ülkede  hala buna sadece göstermelik önlemler alıyorsan suçlusundur. Millet olarakta gözümüzü başka yere çevirdikçe bu olayı gerektiği gibi halletmedikçe (bahsettiğim sokaklara çıkıp kırıp döküp 2 gün sonra partilerin ağzına sakız olacak şeyler değil) bizde suçluyuz. 2 saat önce üst komşularımızın sesini duydum. Karı koca kavga ediyolardı. 1-2 eşyanın yere düşme sesini ki bu kadının düşme sesi dahi olabilir duydum. Adam(!) karısını dövüyordu herhalde. Polisi aramak istedim annem ise engel oldu. Milletçe bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundayız galiba. Biz ve devletimiz böyle oldukça daha çok kadın sokak ortasında ölür, çok kadın töre cinayetine gider...  İdam gelsin diyen arkadaşa katılıyorum. Ama bu hükümetinde eline idam kozu vermeye korkuyorum.

Kont Dooku said:
İdam geri gelmeli bence.
İdam + ailesine kısas hakkı.

Ayrıca bu olayı sağa veya sola politikaya çeken ne kadar insan varsa hepsinin abv açık ve net diyorum abv. (Devletin hükümetin payı vardır demek politikaya çekmek değil politikaya çekme olayı daha başka sosyal medyada görmüşsünüzdür zaten.)

Adaletin olmadığı yere idam gelse ne olur gelmese ne olur ? hakedenler yine sıyıralacak, idam cezası birilerinin silahı olacak.

Yellow Flash said:
Olay gerçekten çok acı ve yapılan şerefsizlik kelimelere dökülemez. Ancak özellikle bu tür bir olaydan bazı kesimlerin bütün erkekleri suçlu görmesini anlamıyorum. Özellikle bugün iki üç kızla konuştum bunu. Hepsinde "Aklınızda fikrinizde o var düşüncesi." zaten toplumun genelinde var bu görüş. Ben otobüste veya başka bir yerde güzel bir kız gördüğümde bir kere bakarım, o da zaten kimin nesi diye bir ilk bakış. Ondan sonra önüme döner yoluma giderim. Neden böyle ahlaksızca bir olay için sorumlu tutuluyorum anlamadım.

Öyle bir ortam varki şu dediklerine katılıyorum. Aşağılık pisliğin teki çıkıyor böyle bir şerefsizlik yapıyor. Bunlar 1-2 değil tabi her gün başka bir haber. Toplumun algısında erkek uçkur düşkünü hıyar tekidir düşüncesi yerleşiyor.

KızılÇeri said:
İdam gelsin diyen arkadaşa katılıyorum. Ama bu hükümetinde eline idam kozu vermeye korkuyorum.

Sonuna kadar arkasında durduğum bir cümle.

Wesley Sneijder said:
Herseye atarlandigim yok. O zaman bunun ailesine de giydir. Zaten bunun abisi de hapishanedeymiş. ayrica arkadas tum durumlara bir sey dememis. Sadece bu konuya ozgu demis.

Niye ona veya ailesine giydiriyim abisi hapiste diye? Abisin yaptıkları, kızı zerre kadar etkilemez. Abisi suçlu diye ailesine demi giydirmem gerek? Misal benim baba tarafım, aşırı dincidir. Onlar aşırı dinci diye benim de aşırı dinci olmam lazım? Senin ben zihniyetini seviyim.

gerici.jpg

Darısı başına diyeceğim de, vicdanım el vermiyor.

Hot Sauce said:
gerici.jpg

Darısı başına diyeceğim de, vicdanım el vermiyor.
Bu tür mutasyon evrim harikaları bazen israf olabilecek raddeye gelebiliyor.

Mersin'de Mexico City olma yolunda herhalde.Orada da bu minibüs tecavüzleri yaygın.Ya nefret ddiyorum şöyle olaylardan,ne olacak bu vatanın ve halkın hali merak etmekteyim.

Kont Dooku said:
İdam geri gelmeli bence.

İdam cezasını doğru bulmak bi yana bu ülkede getirilecek idam cezasının adaletli/yerinde uygulanacağına inanan salaktır,ülkeye idam cezası gelse bırakın tecavüz suçlularını asmayı fethullah gülenin asılışını 31 çekerek seyredecek vekiller var bu ülkede.

Kont Dooku said:
İdam geri gelmeli bence.

Adam öldürmek çözüm olsaydı keşke. Düşüncesiz güdülen bir toplum yaratıldığı sürece hayvanlarla ilişkiye girmede her zaman birinci sırayı çocuk istismarında da ilk 5de olmaya mahkum kalıcaz.

Back
Top Bottom