Özel Birlikleri Toplamanın Kolay Yolu

Users who are viewing this thread

Özel birliklerin toplamanın kolay bir yolu var mı cidden çok zor toplanıyorlar onları satanlarda da görev çıkmıyor çok nadir o yüzden çok sınırlı alabiliyorum :sad: Bütün ordumu onlardan yapmak istiyorum Khuzait Khan's Guard :iamamoron::iamamoron::iamamoron:

liderlik seviyesi 150 gazilere saygı diye perk olması lazım onu açınca haydutları bozkır haydutlarını khan guad'a terfi ettirebiliyorsun.

Özel birliklerin toplamanın kolay bir yolu var mı cidden çok zor toplanıyorlar onları satanlarda da görev çıkmıyor çok nadir o yüzden çok sınırlı alabiliyorum :sad: Bütün ordumu onlardan yapmak istiyorum Khuzait Khan's Guard :iamamoron::iamamoron::iamamoron:
Bir aralar ben de böyle bi takıntıya sahiptim. Khuzait kağan korumaları çok kaliteli birlikler diye tüm ordumu onlardan yapmaya karar verdim. Ama biri öldüğünde bile sinirlerim bozuluyordu. O yüzden tamamı elit birlikten oluşan ordu yapmaya çalışma. Hatta bütün askerlerini son seviye yapmaya bile çalışma. Biri ölüyor yerine yenisi geliyor diye rastgele geliştirmen bak. Daha keyif alacaksın :smile:

Bir aralar ben de böyle bi takıntıya sahiptim. Khuzait kağan korumaları çok kaliteli birlikler diye tüm ordumu onlardan yapmaya karar verdim. Ama biri öldüğünde bile sinirlerim bozuluyordu. O yüzden tamamı elit birlikten oluşan ordu yapmaya çalışma. Hatta bütün askerlerini son seviye yapmaya bile çalışma. Biri ölüyor yerine yenisi geliyor diye rastgele geliştirmen bak. Daha keyif alacaksın :smile:
Bir kerecik yapıcam :grin: İşin garip tarafı ne biliyor musun oyunu 2. kez oynuyorum ve ben bu özel birlik şeysini bugün öğrendim :grin:

Last edited:
Önceden bende bulmakta zorlandığım için 1.5.6 ile başladığım yeni seferde özel birlik olan köyleri kaydetmeye başladım ama baktım ki çoğu köyde özel birlik var. Eskiden zor bulunuyordu ama yeni güncelleme ile sanki bi değişiklik yapmışlar.

liderlik seviyesi 150 gazilere saygı diye perk olması lazım onu açınca haydutları bozkır haydutlarını khan guad'a terfi ettirebiliyorsun.
Eskiden 'disiplinci' vardı acaba onun adı mı değişti biliyor musunuz? 1.5.6 da ilk olarak o perki aradım çünkü eski seferlerde orman haydutlarıdan deli gibi fian kasabiliyordun, göremeyince herhalde güzelim perk kalktı zannettim ama 'gazilere saygı' perki varsa adı değişti galiba..

Önceden bende bulmakta zorlandığım için 1.5.6 ile başladığım yeni seferde özel birlik olan köyleri kaydetmeye başladım ama baktım ki çoğu köyde özel birlik var. Eskiden zor bulunuyordu ama yeni güncelleme ile sanki bi değişiklik yapmışlar.

Eskiden 'disiplinci' vardı acaba onun adı mı değişti biliyor musunuz? 1.5.6 da ilk olarak o perki aradım çünkü eski seferlerde orman haydutlarıdan deli gibi fian kasabiliyordun, göremeyince herhalde güzelim perk kalktı zannettim ama 'gazilere saygı' perki varsa adı değişti galiba..
Valla ben tüm kuzaiti dolaştım 10 tane falan çıkıyor anca.(Zaten sağ olsun kuzait lordları asker bırakmıyor merkezde :grin:) Bu liderlik özelliğinin ordu yönetmekten başka arttıran bir şey var mı veya liderliği yüksek birisini gruba alsam olur mu yoksa illa kendim mi o yeteneği açmalıyım bu arada gazilere saygı değil şu anda ''eski bilmem ne'' diye başlıyor adı evet eskiden disiplinciydi :grin:

Evet ben de fark ettim bunu. Sanırım güç gereksinimini düşürmüşler. Sıradan soylular bile noble troop verebiliyor.

Bu liderlik özelliğinin ordu yönetmekten başka arttıran bir şey var mı?
Oyunun ilk sürümlerinde birlik kapasitene yakın askerin varsa liderlik becerin gelişiyordu. Ama maalesef TaleWorlds ekibi bu özelliği tamamen oyundan kaldırmış :smile: Geri getirmelerini isterdim. Şu an yapabileceğin tek şey ordu kurup boş boş etrafta dolaşmak.

TaleWorlds'ün bu konuda değişikliğe gitmesi beni ciddi anlamda üzdü. Bir krallığa dahil olmadan liderlik yeteneği geliştirememek beni delirtiyor desem yeridir. Umarım TaleWorlds ekibi buna çözüm düşünüyordur.

Last edited:
Back
Top Bottom