Önerileriniz

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Conchobhar said:
Bildiğiniz gibi Fatih Sultan Mehmet zehir ile öldürülüyor.
  • Yeniçeri Senaryosu biter artık Acemi Ocağından gruba adam alabilir oluruz.
  • Bir tane görev gelir "X" kaleyi al diye.Orayı alırız.Padişah bizi koruması ve casusu yapar
  • Bu arada venedikliler ve cenevizliler sürekli bir şekilde padişaha saldırıp öldürmeye çalışır.Onları dururuz.
  • Tabi bu işlemler boynuca freelancer gibi gezeceğiz
  • Mesela padişah bir yere tebliği kıyafet yaparken 6-7 adam saldırır bizde onlara saldırır ve padişahı koruruz.
  • Son görev başarısız olur ve FSM öldü diyip yerine Beyazıd geçer

Beyazıd da öyle taht talibi olarak durur onuda o görev sonu padişah olacak şekilde kodlayabilirsiniz ve senaryo sonu uzayabilir böyle.
Aslında güzel öneri. Bunu listeye ekleyelim. Senaryoyu daha uzun hale getirmeye yarar. Bu ayrı bir senaryo olur. Yeniçeri senaryosu bitmeden oynayamayız. Direk Fatih Sultan Mehmet'den alırız.

Obalar daha fazla kullanışlı olabilir, şöyle ki; Kendi obamızı kurabilmeliyiz, sürekli obayla gezmek yerine istediğimiz zaman obayı bir yerde park edebiliriz. Obayı oluştururken haydutlardan kurtardığımız çiftçileri kullanabiliriz. Devletlerin altında da savaşma şansımız olabilir.

Osmanlı devleti aşırı güçlü, hangi savaşa girsem chatlog yemyeşil olup akıyor, oyunu en zor ayarlarda oynuyorum. Buna bir çözüm getirilse çok iyi olur.

Barlas said:
Obalar daha fazla kullanışlı olabilir, şöyle ki; Kendi obamızı kurabilmeliyiz, sürekli obayla gezmek yerine istediğimiz zaman obayı bir yerde park edebiliriz. Obayı oluştururken haydutlardan kurtardığımız çiftçileri kullanabiliriz. Devletlerin altında da savaşma şansımız olabilir.
Osmanlı devleti aşırı güçlü, hangi savaşa girsem chatlog yemyeşil olup akıyor, oyunu en zor ayarlarda oynuyorum. Buna bir çözüm getirilse çok iyi olur.
Şimdi ilkiyle başlayacağım eleştiriye izninle, obalar bir çok aynı görüşlü,ırkı,milliyeti aynı olan ve fazla kişilerle zamanla oluşan bir topluluktur.Yani ha deyince kurulabilecek bir şey değil.Osmanlı devleti güçlü olduğu için zaten Anadolu ve Avrupa'da yayılabilmiştir.En zor ayarlarda oynuyorsan ve senin askerin fazlaysa yapacak bir şey yok kesinlikle yenilirler.Yinede düşürülebilir ama düşürüleceğini sanmıyorum.

Radamon said:
SwadianHorror said:
SwadianHorror said:
V1'Deki bazı diplomasi özellikleri modda yok mesela meydan savaşında 4. Ve 5. Emirler, volley fire, shield wall... Bunları küçük bir patchle geri getirseniz fena olmaz.

Olabilme ihtimali var mı?
Yeni bir güncelleme çıkar mı bilmiyoruz.
Valla süper olur eksikliği çok hissediliyor önceki sürümden alışmıştım. Volley fire falan çok işe yarıyordu :sad: Zaten oyunda taktiklere pek önem verilmemiş az da olsa tatmin ediyordu.

Öncelik ellerinize sağlık. Karamanoğlu askerleri güçlendirilmeli ve bey hükümdarlarının yapay zekaları iyileştirilmeli. Beylikler de bey olma veya bey olma görevi eklenebilir. Yeniçeri ocakları hariç geri kalan Türkmen başı filan onlar her Türk ülkesinde bulunabilir. Tapınak şovelyeleri iyileştirilebilir ve Kudüs 'ü alma gibi görevler eklenebilir . Esenlikler

Floris Mod'da ki gibi "Harita renklendirme" eklenseydi keşke, devletin rengini oyun içinden belirlerdik.
Birde hangi modda olduğunu hatırlamıyorum ama, şöyle bir olay vardı.

Örneğin bir derebeyin şehre sahipse; Beylerbeyi
Kaleye sahipse; Sancakbeyi
Köye sahipse; Bey

Lordların kendi aralarında rütbelendirilmesi gibi.

Abi bizde bey olabilelim herhangi bir devletin tahtını ele gecirelim süper olur. Oyun zaten güzel ellerinize Sağlık.

iman power ekleye bilirsiniz oyuna  :grin: phantasy deki gibi orda çevremizdeki askerlerin güçlerini hızlarını kısa bi süreliğne arttıra biliyoduk çok güzel olur bu çzellik gerçekçide olur hem düşünsenize lordunuz sizinle omuz omuza savaşıyo insan dahada heveslenir ve daha iyi savaşır bide mehteran ekleye bilirsiniz osmanlı ordusuna

Modu hem incelemelerini izleyerek, hem de kendim oynarak şöyle bir değerlendirme yaptım:

ARTILAR

+Senaryo muazzam.
+ Avşar, Kervansaray benzeri döneme ait detaylar
+ Harita üzerindeki yerleşimlerin modellenmesi
+ İç mekan modellemeleri
+ Diğer modlarda sıkça rastlanılan Osmanlı'nın overpowered olmaması
+ Gemi, asker kiralama gibi yeni özellikler
+ Arayüz gayet güzel

EKSİLER

- Her modda görülen olay maalesef burada da var, Osmanlı güzel detaylandırılmış fakat diğer devletler baştan savma yapılmış, elbette ki mod Osmanlı fakat her devlet Osmanlı kadar detaylandırılmalı, her devletle oynanabilmeli
- Birimler; birimler Osmanlı'da uğraşılmış fakat diğer devletlerin birimlerinin çoğu ana oyundan alınmış, en çok uğraşılan Osmanlı birimlerinde bile tarihi örtüşmezlikler mevcut
- Eşyalar; Eşyalar rastgele isimlendirilmiş, hatta bir kısmı İngilizce
- Harita, Osmanlı kalelerinden bazılarının "sancak" olarak nitelendirilmesi yanlış, Silistre bir kaledir, ve bu kale Osmanlı tarafından biri atanarak sancak halini alır, fakat harita sadece lokasyon belirtmek amaçlı olduğu içim kale kullanmak daha mantıklı olacaktır

10 üzerinden puanım: 7

Mod güzel fakat seçkin değil, sadece normal kitleye hitap ediyor, kaliteli bir mod arayan bir kişi oynamaz.

Diplomasi ve tarih manyağı biri olarak, isterseniz bana danışabilirsiniz. Özellikle dış devletler ve birimler konusunda.

Saygılarımla.                                                                                   

Cevdet said:
Önerim WFAS itemlerinin kullanımlarını azaltmanız, Artizan'dan izin aldığınıza göre onun itemlerini kullanın derim ben, görüntü açısından daha güzel gözükmesi için.
Bir de envanter arka planı için normal warband texturelerinin kullanılması daha hoş olur kanımca

*Karakterimiz savaşırken öldürülürse önce kelime-i şahadet getirip sonra Can çekişerek ölsün Böyle bir animasyon çok güzel olurdu.

*Oyunda gece lordlara suikast yapabilme olsaydı çok güzel olurdu Mesela Gece lordun odasına girip Lord yatakta uyurken Karşımıza İki seçenek çıksa Seçeneklerden biri “öldür” Diğeri ise “rehin al” Olasa Çok aksiyonlu olurdu

*Oyunda yazıyla değil de sesle konuşma olsa çok güzel olurdu.

*Oyunda Balta'yı adamın boynuna saplama animasyonu olsaydı çok güzel olurdu.

*Oyunda rehineleri hem Asabilme hem de idam edebilme olsaydı çok güzel olurdu Idam edebilmesi Şu şekilde olabilir Kral Emir verdikten sonra Cellat Emri uygulayıp adamın kafasını kesebilir Böyle bir animasyon da hoş olurdu Nasıl asacağız diye sorarsanız Artık asmada size kalmış.

*Oyunda kafa çıtlatma olsaydı çok iyi olurdu  ama bunu Savaşta yapmak biraz mantıksız olurdu. Şu şekilde olabilirdi Konuştuğumuz adamların yanına yaklaşınca Kafasını Çırtlat diye bir seçenek Olsaydı güzel olurdu En azından sinir olduğumuz kişileri böyle bir şekilde indirebiliriz.

*Aynı şekilde oyunda yanındaki adamı boğarak öldürme de olsaydı çok iyi olurdu Bunu da yine adamın yanına yaklaştıktan sonra kafa çatlatma seçeneğinin altına eklerseniz iyi olur

* Ve oyunda ölen insanları gömebilme diye bir şey olsaydı iyi olurdu Aslında biraz saçma ya kaçıyor Ama neyse işte sadece öneri.

*Oyunda suyun içinde yürümek değil de yüzüme olsaydı daha iyi olurdu.

*Yine aynı şekilde oyun Türkiye haritasında geçseydi çok güzel olurdu.

*Bu söylediklerimi Ayrı Bir modda Uygularsanız çok memnun olurum

*Ve eğer az önce söylediğim şeyi dikkate aldıysanız modun adınıda
“Mount and Blade aksiyon modu” olarak kullansanız daha iyi olurdu.

* inşallah dediklerimi uygularsınız Başka Bir Mod Yaparak.

*Bu arada Osmanlı senaryosu modu bütün modlarında çok geç bir şekilde açılıyor buna bir çözüm istiyoruz artık :grin:

osmanlı askerleri gereksiz güçlü ve haritada çok büyük. mesela dönemin güçlü devletleri olan avusturya venedik kutsal roma yok ama bunu eklemek için haritayı büyütmekten ziyade şehirleri biribirine yaklaştırıp harita hızını düşürmenizi tavsiye edicem

Deli Kurt said:
Keşke bu da olsaydı dedikleriniz...
Deli Kurt Kardeş senden ricam V3 ün kısa zamanda çıkması Safevi,Rusya ,Almanların oyunda olmasını rica ediyorum aynı şekilde silahlı tüfeklerde şart Fatih döneminde silahlı tüfekler kullanıldı.

RobinVanPersie said:
Deli Kurt said:
Keşke bu da olsaydı dedikleriniz...
Deli Kurt Kardeş senden ricam V3 ün kısa zamanda çıkması Safevi,Rusya ,Almanların oyunda olmasını rica ediyorum aynı şekilde silahlı tüfeklerde şart Fatih döneminde silahlı tüfekler kullanıldı.
kardeş silahlı tüfek ne o şahi topları olmasın ?

Öncelikle modunuz mükemmel beğendim modu lakin moda yeni senaryolar , sahneler , devletler ekleyebilirsiniz kanımca görüşüm budur Safevileri veyahut Venediği eklerseniz güzel olur. Tüfekçi başı İstanbul'da sipahiler ayaklaniyor adlı bir fotoğraf atmış 1 saat önce gördüm sizde buna benzer şeyler yapabilirsiniz yeniçeri isyanı vs... bence mod geliştirilmeli diye düşünüyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom