Önerilerim ve Yaşadığım Hatalar

Users who are viewing this thread

jhnrpk

Recruit
Steam inceleme olarak yazdım ama buraya yararlı olması adına tekrar yazıyorum. Eğer var olan bir başlık varsa kusura bakmayın özür dileyerek oraya taşınmasını rica ederim.

190 Saat oynadıktan sonra şunları söyleyebilirim Early Access olmasından dolayı madde madde yazacağım;
- Warband'den çok daha iyi, kolaylaşması "gereken" şeyler kolaylaşmış.
- Önceki oyunla benzemiyor. At, Kılıç, Savaş elbet benzeyecek. Ama benzerlik çok az.
- Bunu apayrı bir oyun olarak değerlendirirsem 8/10 diyebilirim.
- Kral olduktan sonra ayrıcalık, yani kral gibi hissetme ; bunu açacak olursam önceden orduyla yaldır yaldır kale şehir almaya savaşmaya gidiyorduk. Kral oldum 10 tane klan var 30 tane lord var krallıkta ben yine yaldır yaldır şehir almaya kale almaya gidiyorum. Yine giderim gocunmuyorum ama krallık içi lordları gönderme genel bir savaş hattı, devriye hattı kurma eklenebilir.
- Demircilik az, kullanışsız. Craft olayı, düşünce süper. Ama benim "alamayağım" silahları yapabilmem lazım değeri 100m olan bir silah yapmak mesela çok iyi olur. Bunu daha kullanışlı hale getirebiliriz.
- Oyun çok hızlı hiç savaştan çıkmıyoruz. İllaki biri bize savaş açıyor. Çocuk yapıyoruz büyümüyor? Büyüyene kadar 4 Krallık yok oluyor.
- Demircilik var, terzi gibi bir seçenek gelebilir. Aynı modül kullanılarak yapılabilir diye düşünüyorum.
- Oyunda strateji, çok az. Yani çok etkilemiyor. 3 krallıkla başladım hemen hemen aynı şeyleri yaşadım.
- Silahlar geliştirilebilir, ben ok/yay kullanmayı çok seviyorum. Ama sayısı çok az. Kral olduktan sonra işlemeli bow vs. gibi şeyler eklenebilir.
- Character yetenekleri, kazandığım yetenekleri kullanamıyorum. "Savaş sırasında sadak +6 ok" fakat yok yine aynı. At üstünde yaya, "Tüm yaylar kullanılabilir" diyor. Malesef. Elbet düzeltilecektir. Biraz daha adil eklenebilir. Oyun içerisinde yıllarca ok/yay kullanan bir kişinin ok/yay kullanma yeteneği %7 hız/hasar gelişmez diye düşünüyorum. Biraz daha gerçekçi olabilir. Şayet benim bile oyuna başladığımda isabetim yoktu. Gelişti.

Oyun hakkımda forumlara geri bildirimde bulunmaya devam edeceğim. Teşekkürler TaleWorlds.

Şuan bir savaşa girdim. FPS 2'ye düştü... Boş araziye doğru gitmeme rağmen düzelmedi.
Oyun SSD'de Savaş büyüklüğü 500'de normalde böyle bir sorun yaşamıyorum.

Ataconia Kalesi yakınlarında. Beta 1.3.0 yüklü.

- Oyun çok hızlı hiç savaştan çıkmıyoruz. İllaki biri bize savaş açıyor. Çocuk yapıyoruz büyümüyor? Büyüyene kadar 4 Krallık yok oluyor.

aslında bunu oynayan bir çok kişide görüyorum. Bence oyunu çok hızlı oynuyoruz. Burada ki hız senin bahsettiğin savaş olarak değil. savaş kişisel gelişim için velinimet. Mesela ilk sancak görevinden sonra bile sana 10 yıl veriyor. Ben o 10 yılı tamamen kişisel becerilerimi arttırmak için kullanıyorum. 10 sene içerisinde ne bir krallığa bağlanıyorum ne bir şehir veya kale fetih edip krallık kuruyorum. ileride ki stratejime göre bir iki krallığa savaş açıp mağlup ettiğim lordları salıp cazibe kasıyorum. (gerçi cazibe kasmanın bir bugu var ama neyse). ayrıca lordlar ile aram çok iyi oluyor ve ileride kendine çekmen çok kolaylaşıyor. Oyunu resmen uzun süre oynamamız için dizayn etmişler. ama bir çok kişi anında kalesini alıp krallık kuruyor. özelliklerine bakıyorsun hiç bir yeteneği daha 100ü görmemiş. toplasan 3 4 tane yetenek açabilmiş.

Söylediklerine katılıyorum. Bizde çok hızlı oynuyoruz. Ama birazda oyun buna zorluyor diye düşünüyorum.

- Açık zulaya malzemeleri koyuyorum. Çıkış yapıyorum. Ticaretim 30 puan kazanıyor. Açık zulanın tam olarak ne işe yaradığını anlamadım. Oraya 1000 tahıl koyduğumda şehre yemek sağlaması süper olurdu.
- Atlar, Çift Elli kılıçlar şeklinde herşeyi görebildiğimiz ekranda bile "klasörleme" olsa güzel olurdu ben hiç at satmak istemiyorum.
- Demirci aldığımızda, kendi demircimiz olduğunda oranın bir zulası olabilir, savaştan düşürdüğümüz ganimetleri burada malzeme olarak depolayabiliriz. Erite erite demirci bize kaynak veya para sağlayabilir.
- Her şehir için +1 Yoldaş yine söylediğim gibi çalışmıyor.

Bugünlük bu kadar umarım okunuyordur. :smile:

Aslında çocuk büyüyene kadar 4 krallığın yok olmasının sebebi, rakiplerin askerlerinin acemi askerlerden oluşması. 1.3.0 güncellemesi ile büyük oranda düzeltildiğini söyleyebilirim lakin emin olamam. Zira emin olamamamın sebebi sadece forumda gördüğüm bir konuya verilen geliştirici cevabı, patch notları ve birkaç kişiden aldığım duyumlar. Neyse, acemi asker olayı düzeltilip artık rakiplerin daha tecrübeli askerlere sahip olduğunu düşünürsek bu sorun da büyük oranda ortadan kalkacaktır, kanaatimce.

Back
Top Bottom