Öneri ve Fikirler

Users who are viewing this thread

Diplomasi olsun, pbod olsun gibi öneriler değilde, özgün, değişik değüşük, kamburlu lordozlu fikirleriniz varsa buraya bekleriz.
Yav şimdiye kadar şu hiç yapılmamıştı, bak bu çok ilginç olurdu, tarihte şöyle birşey vardı gibi fikirleride bekleriz.

Haritaya tarihi kalıntılar eklenebilir, mesela oraya girdiğimizde "rastgele" haydut saldırılarına uğrayalım(her zaman değil tabi). Orayı gezerken değişik hazineler bulabilelim efsanevi bir kılıç olur vb orası hayal gücüne kalmış.Efsanevi derken fantastik şeylerden bahsetmiyorum orası sana kalmış :grin:

Noob Saibot said:
Haritaya tarihi kalıntılar eklenebilir, mesela oraya girdiğimizde "rastgele" haydut saldırılarına uğrayalım(her zaman değil tabi). Orayı gezerken değişik hazineler bulabilelim efsanevi bir kılıç olur vb orası hayal gücüne kalmış.Efsanevi derken fantastik şeylerden bahsetmiyorum orası sana kalmış :grin:
Haritada rastgele spawnlanan köyler ve haydut karakolları olacak, köyü yağmaya yardım edebilir yada kurtarabilirsiniz, haydut karakollarınıada saldırırsınız.(Tabi bunlar daha eklenmedi altyapısı oluşturuldu)
O kalıntı şeyside aklımda var onun gibi birşey ekleyeceğim.

frozenpainter said:
Noob Saibot said:
Haritada rastgele spawnlanan köyler ve haydut karakolları olacak, köyü yağmaya yardım edebilir yada kurtarabilirsiniz, haydut karakollarınıada saldırırsınız.(Tabi bunlar daha eklenmedi altyapısı oluşturuldu)
O kalıntı şeyside aklımda var onun gibi birşey ekleyeceğim.

@frozenpainter
Dostum moda sadece Din Sistemi ve Balkanlar ve İtalya Taraflarına 2-3 tane devlet eklesen Örnek Olarak:Macaristan Krallığı , Venedik Cumhuriyeti , Milano Krallığı gibi Din sistemine gelirsek oyunda:İslamiyet,Katolik Hritiyanlık,Ortodoks Hristiyanlık,Tengricilik gibi  ve bu dinlerden mensup olan bir ülkenin sınırları içinde 1 İbadethane olsun Vikings Conquestteki gibi ve bu İbadethanenin içinde
İbadethaneye bağış yapma,İbadethaneden Asker alma,İbadethanedeki Din adamlarından özel görevler alma,İbadethaneyi yağmalama olsun ve biz Devlet kurunca bu dinlerden birini seçelim ve Devletimizin Şehrinde İbadethane kurma ve bu İbadethane bize haftalık refah ve para versin 
EĞER BU YORUMU GÖRDÜYSEN LÜTFEN CEVAP VER .  :!:

Kendi krallık askerlerimizi oluşturabilmek çok iyi de keşke hazırda olsa yani(örn) moğolun gelişim ağacını üstüne biraz degisiklik falan yapsaydık? böyle sıfırdan zor oluyor

Edit : krallık askerlerini oluştururken (baya özenle çalışmıştım) tak hata verdi attı , 2 3 tane dds yüklenememiş mi ne ,  girdim tekrar en başta oluşturdum dışında geri kalan hepsi sıfırlanmış yine.
Aniden kapandığı için kaydolmamış. Başlarım böyle işe diyip kapattım :grin: Oynamaya devam ediyorum ama çok uzun süre krallık askeri oluşturacağımı sanmıyorum :grin:

Edit 2 : Dayanamadım tekrar yaptım seri seri, özenle değil artık napalım.

@frozenpainter klasik olacak ama. Efe Güçlü'nün obayı göç ettirme kodunu ekleyebilirsin mesela. Kayı Oymağını biraz daha geliştirebilirsin. Obanın beyi olalım felan vb.. şeyler değil bunlar çoğu diriliş modunda az buz bulunuyor. Obanın içine bir talimhane vs.. eklenebilecek şeyler olabilir.

Selçuklu devletinden asılı olan devletler kendi dahili özgürlüğü ola bilsin.Selçuklunun orayı tamamile işgal etdiyi yerleri saymıyorum.Mesala Şirvanşahlar devleti Azerbaycan(861-153:cool: 1066 da Selçukludan yarıvasalı olmuş.Bu gibi devletlerde haritada görünsünler.İsyan kaldırma gibi hakları olursa daha eğlenceli ve maceeralı olacağına eminim.

bence haritayı genişletip diğer kuzey avrupa,orta avrupa ülkelerinide eklesen çok güzel olur. bide mesela her ırka özel dövüş animasyonları olsa süper olur mesela böyle bişey daha önce hiçbir modda görmedim.

JanakirKağan said:
Zor oldu ama buldum burayı :smile: madem öneri istiyosun başını ağrıtıcam biraz.
1-  Bu öneriyi yapmak çok zor ve karmaşık olucaktır ama fikir güzel. Öncelikle  Osmanlıyı gözümüzün önüne getirelim. Eflak iç işlerinde bağımsız ama dış işlerde osmanlıya bağımlıydı. Oyundu haçlı ülkeleri olsa bile yıkılmasını o özel dokuyı bozmak istemem ben. Hatta derebeylerin sürgününüde kapattım banada gelmesin. Önerim örneğin moğollar selçukluyu yıktı konya, kayseri vs düştü. Selçuklu yıkılmayacak moğol himayesine girecek ve moğol seferlerine katılacak. Aladdin Keykubat ise moğol derebeyi olarak gözükecek yani moğolların 40 derebeyi oluyor fakat bu sonradan gelen 20 si ile moğollar yinede içlerinde çekişebilir. Ve isyan çıkarabilirler ve selçukluyu tekrar kurabilirler. (Bağımsızlığını kazabmaları). Hatta diğer selçuklu derebeyler sadece Aladdin Keykubat'a bağlı böylece moğollardan gelen emiri aracı şeklinde derebeylere gönderiliyor
Ck2'ye benzeyen bir sistem fakat Warband'de mümkün olduğunu sanmıyorum. Belki kalıcı müttefiklik sistemiyle yapılabilir.

Vilayetlere özel askerler olabilir, a worl of ice and fire modundan görmüştüm bütün kaleler, lordlar kuzey'e bağlı fakat karstark ve stark soyadına sahip derebeylerin askerleri ve sahip olduğu yerleşimlerin askerleri daha farklıydı

Esir alındığınızda köle yapılabilmelisiniz Evlat'ın senaryosu gibi zorla herşeyiniz alarak çalıştırılmanız namınızın düşmesi falan süper olur.

kadınlar çok tipsiz hepsi birbrininin kopyası ve kötüler

değiştirmelisin bence

(Edit)

kralıık askerlerinde hazır taslaklar olaydı keşke atıyorum Haşhaşilerin ağacını kullanabilsek veya selçuklunun ağacını yüklesek onun üzerinden bir kaç değişiklik yapsak çok iyi olurdu

Dostum moda sadece Din Sistemi ve Balkanlar ve İtalya Taraflarına 2-3 tane devlet eklesen Örnek Olarak:Macaristan Krallığı , Venedik Cumhuriyeti , Milano Krallığı gibi Din sistemine gelirsek oyunda:İslamiyet,Katolik Hritiyanlık,Ortodoks Hristiyanlık,Tengricilik gibi  ve bu dinlerden mensup olan bir ülkenin sınırları içinde 1 İbadethane olsun Vikings Conquestteki gibi ve bu İbadethanenin içinde
İbadethaneye bağış yapma,İbadethaneden Asker alma,İbadethanedeki Din adamlarından özel görevler alma,İbadethaneyi yağmalama olsun ve biz Devlet kurunca bu dinlerden birini seçelim ve Devletimizin Şehrinde İbadethane kurma ve bu İbadethane bize haftalık refah ve para versin 
EĞER BU YORUMU GÖRDÜYSEN LÜTFEN CEVAP VER .  :!:
AYNISINI BENDE DÜŞÜNÜYORUM

Back
Top Bottom