(Öneri) rpg öğeleri ve karısık

Uçtum mu

• Evet aga zor o işler

Votes: 2 33.3%
  • Oyunda çok iyi derinlik yaratır zamanla eklenebilir

Votes: 4 66.7%

• Total voters
    6

Users who are viewing this thread

Kpeals

Recruit
Bence şehir yönetimleri daha detaylı olmalı ve para kazanmak şehir ele geçirmek daha zor olmalı gibi geliyor. Keşke oyunun temposu biraz daha ağır olsa o kazandığın paranın tatmini daha tatlı olurdu o parayı harcarken 2 kere 3 kere hatta kağıt kalemle hesap yapıcak kadar önemli olsa seçim yapmak zorunda kalsak ve bunların bedeli olsa oyunun ağırlığı derken örneğin bir şehir aldıktan sonra o şehiri iyice bizim gibi hissedelim istiyorum oyundaki o şehirle bütünleşelim. Her sokağını esnafıyla bile tanısalım istiyorum biliyorum çok şey istiyorum ama oyun çok arcade gibi geliyor arkadaslar üzgünüm mesela oyun ilerledikçe hiç bir tadı kalmıyor şehir fethinin şehre girmiyosun bile dümdüz onu alıyım simdi buna gidiyim bunu alıyıma dönüyor tatmin kısmı kayboluyor bu krallık kaybolsun diye almaya başlıyosun şehirleri. Örneğin, hayal edin çok zorlu uzun stratejiler sonucunda bir şehir almışım. Şehre giriyorum (bu kısım oyunun Rpg yönüyle alakalı) başta halk örneğin krallarını seviyorsa bana karşı ön yargılı olmaya çalışsın biriyle konusurken ters cevap versin isterseniz baskıcı bi tutum sergileyin şehirde isterseniz dost canlısı vergileri düsürün ve bu diyaloğa yansısın halk yavaş yavaş memnun olsun şehirimizin tasarımını yüksek altın fiyatlarına değiştirebilelim şehirde hakim olucak renkleri örneğin refah zor artan bişey olsun ve refah zenginlik arttıkça yavaş yavaş şehirde zenginleşsin şehirde bize özel şeyler olsun mesela özel sınıf marketleri diye bir şey olsun zenginler adına gibi. Özel demir ustaları, tasarımcı, bunlar oyunun sonuna doğru elde edebilceğin şeyler olsun elde edilmesi çok güç oyunun sonuna kadar imrenerek bakalım. Ayrıca özel eşyalar zengin şanlı tüccarlar olsun oyunun içinde hikayeye yedirilmiş eşyalar olsun. Atıyorum antik ilk kuzeitlerin kralının kılıcı. Özel lüks terzileri şehrine getir hem üstün zırh koruması sağlayan hem de çok özel tasarımlara sahip zırhlar elde edebil. Ve başka bir lord dostunsa seni gördüğün beğendiğini dile getirsin sorsun sana vs. Terziyle Ordun için anlaş orduna zırh tasarımı ayarlasın. Bilmiyorum çok şey istiyor olabilirim ama Mb serisi potansiyelini kullanamıyor gibi geliyor. Ayrıca kralları yenmek bu kadar basit olmamalı kralların çok ağır zırhlı ve elit birlikleri olmalı kralla karşılaşıyorum birlikleri çapulculardan güçsüz. Ben sadece kendi şehrime bile girdiğimde şehrime özel yan görevler istiyorum sivil gizli kıyafetlerle gezip o şehire özel bana avantaj yaratıcak rpgyi güçlendiricek oyuna renk katıcak bir hamle süprizlerle dolu olmalı oyun bir örnek daha veriyim; (biraz abartı olcak ama) şehre gece çıkıyosunuz ara sokakta biyerde biadam duruyor yanına gittiğinizde size haydutlardan kaçtığını onu tehdit ettiklerini söylüyor sizde şehri yeni almışsınız mesela ortamını tanımıyosunuz şehrin. Meğer el altından birsürü kaçak iş dönüyormuş haydutlar gizliden halktan düzenli geceleri haraç kesiyomuş bu haydutlar çok da güçlü bir aileymiş biz bunu adamla konuştuktan sonra adamla dost oluyoruz ertesi gün akşam bizi aynı yerde beklemesini söylüyoruz yarın oluyor aynı yere gidicekken önümüze haydutlar çıkıyor kesiyoruz falan derken sokağa gittiğimizde adamı ölü buluyoruz elimizdeki tek ipucu yok olmuş bunu araştırmak için adamlarımızj görevlendiriyoruz ve sabahları halkla sohbet etmeye çalışıyoruz öğreniyoruz ki bu x şehrinde (italyadaki mafyalara benzer) bu bölgede güneyde eşkiya aileler çok güçlülermiş çoğu bölgedeki şehirlerde böyle problemler varmış bizde gidip şehirdeki asker sayısını arttırma kararı alıyoruz garnizona vs adam yığıyoruz. Bakın bu tip basit bi hikaye bile henüz sadece şehrin içindeyken bizi kimbilir kaç saat bağlar böyle rpg öğeleri artsa birsürü şey yaptıktan sonra şehirden çıkın önünüzde diğer krallar var krallıklar ve bu rpg çeşitliliğini düsünün diğer kralların arkasından iş çevirme vs. Oyunda her zaman merak edilcek keşfedilcek bişey olsa muazzam olurdu bir krallık diğer krallıkla nadiren karşı karşıya gelse mesela bi düşünün bedelleri ağır ve yıkıcı ols online oyunlarda maç atar gibi 2 krallık savaşta mı 200v200 300vs300 düzenli habire bir savaş tabiki savaş olsun ama mesela 50 v 50 küçük savaşlar olsun bi 500vs500 savaş oldu mu sonuçları ciddi olsun şehrine döndüğünde herkes bu savaşı konuşsın civar krallıklar da bile şanlı bi zafer alırsan duyulsun haber edilsin oyunda kaybolalım istiyorum ama maalesef şu hali bana çok yaban geliyor bannerlord çıkarken hayalim sonsuz devlet yönetimi ve sonsuz sayılmasada derin rpg öğeleriydi umarım bunu gibi şeylet git gide eklenir biraz uçmuş olabilirim ama neden olmasın oyunu bize istese her oyuncuya ortalama 1000 saat bile oynatır çünkü bu tecrübeyi başka yaşatıcak bi oyun yok.

Detaylı ve yaşayan bir dünya beklentiniz var ama buna yöneldiklerini sanmıyorum. Oyunun ana odağı savaş olduğu için diğer tarafların üzerine düşmüyorlar. Şehirdeki karakterler için üşenmeyip animasyon yapmaları bile lütuf sayılır.

Rpg kısmı hayal ama oyun daha ağır ilerlese çok güzel olur en azından her şeyin tadına çıkarmanın vakti olsa dümdüz yardırıyoruz kalaleri topla lordları topla kalradya bizimdir şimdi sırada başka bir ırkla başka şekilde yeni save kurma vakti

Back
Top Bottom