Ölüm Getiren - 1.Bölüm

Users who are viewing this thread

vz3p0R.png
Öykü Yarışması için yazıyorum forumda daha önce yazmadım ama kendi çalışmalarım vardı. Konum Baheshtur'un Hayatı. Farklı Bir atmosferde yazmaya çalıştım. Beğeninize sunuyorum..​
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬​
ÖLÜM GETIREN
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Evden çığlıklar geliyordu. Akiolgan Noyan ve yiğitleri Malayurg Kalesi'ne doğru at koşturuyorlardı.
Kergit Gözcüsü Bağırdı
-Kapıyı açın. Kapıyı açın Noyan geliyor.
Kapılar açıldı Akiolgan koşuyordu
-Nerde!?!
Asker:
Kim nerede efendim?
Akiolgan Noyan:
-Khamgaru Hatun!
Asker :
-Efendim Zaskuna Hatun'un evine götürdüler .
Akiolgan atına bindi.4 nala koşuyorlardı oğlunun olucağını duyunca mutluluk naraları atıyordu. Evin Kapısına geldi ve sordu kapıdaki kadınlara .
-Buradamı ?
-Efendim  Kahmg..
-Buradalarmı dedim sana uzatma!
-Efendim Khamgaru Hatun doğum sırasında öldü.
-Ya çocuk ?
-İçeride.
Çocuğu aldı ve zusgan dağına çıktı. İsmini Baheshtur koydu anlamı ''Ölüm Getiren''di ve onu oraya koydu ve ayrıldı.
Baheshtura ne olduğu bilinmiyordu dağa çıkış yasaklanmıştı.dedikodular iyi çoğalmıştı .
Akiolgan Noyan'ın rüyalarına giriyordu dağda bir kurt ve çocuk görüyordu, neyseki  uyumuştu.
Sabah uyandığında kimseye fark edilmeden dağa gitmişti bahesturu aradı ve hiç birşey bulamadı tam geri döncektiki....
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬​

Seni ilk kez Dörtyol Hanı'n da görüyorum,hikaye çalışman basit kalmış.Yarışma kuralları çok kısa hikaye istemiyor,uzun tutmalısın.Ortaya değil de sola yanlasan daha okunabilir olur,diyaloglar çok olduğundan böyle iyi okuyamıyorsun.İmla hataların var,yayınlamadan önce önizlemeden geçir derim.Olaylar da akıcılık yok,betimleme kat,süslendir,ayrıntıları unutma.

Şimdilik bunları diyorum,devam edersen güzel bir çalışma ortaya çıkabilir,eline sağlık.Benden bu kadar.

Gerek yazım kuralları gerekse hikaye olarak zayıf kalmış.

"Buradamı" "Buralardamı" ikisinde de soru ekini ayırman lazımdı.

Olaylar arası geçişler çok hızlı ve ani olmuş

Biraz aceleye getirilmiş gibi kardeşim, sakin bir kafayla düzenlersen çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Başarılar.

Bence en büyük eksiklik betimlemelerin olmaması yoksa hikayeni kısa tutarakta güzel bir hikaye yazılabilir ve hikayen bana pek anlaşılır gelmedi bana sorarsan en baştan tekrar yaz derim.

Sana tavsiyem daha fazla betimleme kullan , ayrıca diyalog şeklinde hikaye yazma ,  yinede fena değil dediklerimi dikkate alırsan daha başarılı olacağını düşünüyorum

Back
Top Bottom