(ÇÖZÜLDÜ) Shift-Tab ve Screenshot çalışmaması.

Users who are viewing this thread

Single Player modunda rahatça oyun içinden Shift-Tab ile steam arayüzünü kullanabiliyor ve Screenshot alabiliyorken Multiplayer modunda her ikisi de çalışmamakta.Sorunun çözümü var mıdır? (anlık sürüm:1.4.0)

Bende de singleplayer oynarken MSI afterburner osd (on-screen display) çalışmıyor kısayol tuşuyla. Multiplayerda çalışıyor. 1.2.1'den sonra böyle oldu. Bağlantılı olabilir mi? Yetkililere iletmiş olalım.

Oyunun güncel e1.4.0 sürümünde bir sorun olmadan Steam Arayüzüne erişebildim ve ekran görüntüsü alabildim. Oyun dosyalarını doğrulamayı denedin mi acaba?

daha önceki sürümlerde alabiliyor muydun?
Oyunun güncel e1.4.0 sürümünde bir sorun olmadan Steam Arayüzüne erişebildim ve ekran görüntüsü alabildim. Oyun dosyalarını doğrulamayı denedin mi acaba?
Evet,oyunu cıkar cıkmaz aldım ve ilk yuklediğimden beri sp'de calısırken mp'de calısmıyor.Google da arastırdım birkaç yabancı oyuncu aynı problemi yasamıs ancak cozum yok hiç.

Evet ben de aynı hatadan muzdaribim, geçici çözümü şöyle oluyor.
İlk açtığımda oyun yüklenmeden alt+f4 çekip tekrar giriyorum düzeliyor fakat bunu sürekli tekrarlamak zorunda kalıyorum.
ayrıca başka bir derdim de var, oyunu her açtığımda pencereli başlatıyor sürekli ayarlara girip düzeltiyorum.

Evet ben de aynı hatadan muzdaribim, geçici çözümü şöyle oluyor.
İlk açtığımda oyun yüklenmeden alt+f4 çekip tekrar giriyorum düzeliyor fakat bunu sürekli tekrarlamak zorunda kalıyorum.
ayrıca başka bir derdim de var, oyunu her açtığımda pencereli başlatıyor sürekli ayarlara girip düzeltiyorum.
İlk olarak config dosyalarının yerinden bir emin olalım. Yanlış yerde ise sıkıntı oradan kaynaklanıyor olabilir. Varsayılan config klasör dosya yolu: "C:\Users\kullanıcı-adı\Documents\Mount and Blade II Bannerlord\Configs"
Oyun içindeki ayar değişikliklerini oyun yazamıyor veya okuyamıyor olabilir. Bu durumdan emin olmak için oyunu açtıktan sonra ayarlardan pencereli modu açmayı dene lütfen. Bunu yaparken oyunu açıp kapatmana gerek yok. Oyunu windowed mode'a alırsan, engine_config.txt dosyası içerisindeki display_mode 0 değerinde olmalı, borderless ise 1 olmalı. Bu ayarı değiştirdikten sonra Uygula tuşuna bastıktan sonraki editor_config.txt dosyasını bizimle paylaşabilirsen daha detaylı inceleyebiliriz.

Çözüldü.

Arkadaslar bu sorunun çözümünü buldum o da şu şekilde;Steam'i ve Steam dosyaları icinde bulunan SteamOverlayUI.exe dosyasını her zaman yonetici olarak çalıştır komutu verdiğiniz zaman sorun ortadan kalkıyor.

Back
Top Bottom