Şehir Kale map iconu ekleme ve değiştirme

Users who are viewing this thread

Map İcon Ekleme ve Değiştirme

Arkadaşlar kolay bir iş gibi gözükebilir ama mod yapımında yeni olan arkadaşlar için yararlı olur diye düşündüm

Not;

Sadece Şehir ve Kale için geçerlidir. Köy ikonları değişmeyebilir

Başlayalım, module_map_icon'u açın ve alttakini bulun ve onun altına aynısını kopyalayıp yapıştırın
("town",mcn_no_shadow,"map_town_a", 0.35,0),

Daha sonra Open brf'yi açın değiştireceğiniz iconun mehs'ini kopyalayıp alta yapıştırdığınız koda alttaki "" örnek "" yazan yerleri değiştirerek yapıştırın
("örnek",mcn_no_shadow,"örnek", 0.35,0),

Alttaki şekil gibi olacak ama örnek yazan yerleri seçtiğiniz ikonun mesh'i ile değiştirin
("town",mcn_no_shadow,"map_town_a", 0.35,0),
("örnek",mcn_no_shadow,"örnek", 0.35,0),

Kaydedip build_module'yi çalıştırın

Şimdi module_parties'i açın ve alttakini bulun
("town_1","Sargoth",  icon_town|pf_town, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(-17.6, 79.7),[], 170),

" icon_town "  yazan kısmındaki town yerine eklediğiniz mehs'i yapıştıştırın biz "" örnek "" eklemiştik yani alttaki gibi olacak
("town_1","Sargoth",  icon_örnek|pf_town, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(-17.6, 79.7),[], 170),

Kaydedip build_module'yi çalıştırın

İkonun texturelerini ve brf'sini modunuza atmayı unutmayın brfyi modunuzdaki module kısmına eklemeyide unutmayın  :grin: :grin: 

Arkadaşlar bu ilk dersim, dersi vermemdeki amaç mod yapımına yeni başladığım zamanlarda map icon değiştirme konusunda çok sıkıntı çekmiştim onun için hatalarım ve yanlışım olduysa bildirin forumda yeniyim 

Alttaki de map icon bulabileceğiniz osp linki
https://forums.taleworlds.com/index.php?topic=193272.0

Köy ikonlarının değişmeme sebebi Caba`drinin yazdığı bir kod, çünkü kendisi köy ikonlarını tek tek tüm köyler için tanıtmış, yani değiştirmek için script_process_village_raids scriptinden ayar yapmak gerekiyor.

Porshy said:
Köy ikonlarının değişmeme sebebi Caba`drinin yazdığı bir kod, çünkü kendisi köy ikonlarını tek tek tüm köyler için tanıtmış, yani değiştirmek için script_process_village_raids scriptinden ayar yapmak gerekiyor.

Bi ara bir gün boyunca denemiştim değiştirmeyide başardım ama köyü yağmaladığın zaman öyle kalıyordu. Sanırım dersi de vardı ama tam incelemeye vaktim olmamıştı.

deli43 said:
Porshy said:

Bi ara bir gün boyunca denemiştim değiştirmeyide başardım ama köyü yağmaladığın zaman öyle kalıyordu. Sanırım dersi de vardı ama tam incelemeye vaktim olmamıştı.

Dediğim scriptten kaynaklı o durum CABA diye arat orada yağmadan sonra sabit verilere yani belli şehir arasındaki şehirlerin icon_village_a b c gibi sınırlandırıldığını göreceksin, try_begin in altına kendi şehirlerini tanıtırsan ve trybegin kısmını da else_try yaparsan kolaylıkla bunu çözebilirsin.

Yani;

Code:
        ##CABA Fix 
        (try_begin), 
          (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_16", "p_village_23"), #Shapeshte through Shulus (up to Ilvia) 
          (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_49", "p_village_51"), #Tismirr and Karindi 
          (this_or_next|eq, ":village_no", "p_village_75"), #Bhulaban 
          (is_between, ":village_no", "p_village_85", "p_village_87"), #Ismirala and Slezkh 
          (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_snow_a"),  
          (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_snow_burnt_a"), 
          (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_snow_deserted_a"), 
        (else_try), 
          (is_between, ":village_no", "p_village_91", "p_salt_mine"), #Ayn Assuadi through Rushdigh 
          (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_c"),  
          (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_c"), 
          (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_c"), 
        (else_try), 
          (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_a"), 
          (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_a"), 
          (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_a"), 
        (try_end), 
        ##CABA Fix

Bu kısmı şöyle değişirsen,

Code:
        ##CABA Fix 
        (try_begin), 
          (eq, ":village_no", "p_benim_koyum"),
          (assign, ":normal_village_icon", "icon_benim_koy_ikonum"),  
          (assign, ":burnt_village_icon", "icon_benim_koy_yanma_ikonum"), 
          (assign, ":deserted_village_icon", "icon_benim_koy_yagma_ikonum"), 
        (else_try),
          (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_16", "p_village_23"), #Shapeshte through Shulus (up to Ilvia) 
          (this_or_next|is_between, ":village_no", "p_village_49", "p_village_51"), #Tismirr and Karindi 
          (this_or_next|eq, ":village_no", "p_village_75"), #Bhulaban 
          (is_between, ":village_no", "p_village_85", "p_village_87"), #Ismirala and Slezkh 
          (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_snow_a"),  
          (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_snow_burnt_a"), 
          (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_snow_deserted_a"), 
        (else_try), 
          (is_between, ":village_no", "p_village_91", "p_salt_mine"), #Ayn Assuadi through Rushdigh 
          (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_c"),  
          (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_c"), 
          (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_c"), 
        (else_try), 
          (assign, ":normal_village_icon", "icon_village_a"), 
          (assign, ":burnt_village_icon", "icon_village_burnt_a"), 
          (assign, ":deserted_village_icon", "icon_village_deserted_a"), 
        (try_end), 
        ##CABA Fix

Back
Top Bottom