İLERİ DÜZEY BAŞLANGIÇ MOUNT&BLADE WARBAND

Users who are viewing this thread

Serhat_Tufan

Recruit
Öncelikle Zorluk Seviyelerine Göre Bu Başlangıç İnanılmaz Derecede Sıkıntılı Olabiliyor En Kolay Zorlukta Oynuyorsanız %17 Gibi İşiniz Biraz Daha Kolay Olacaktır Ben Bu Konuda Oyun Başı Para Kazanmak İçin Size Yağma Yaptırmayacağım Hiçbir Şekilde Yağma Yapmadan Süper Bir Başlangıç Yapacağız Şimdi Öncelikle Kergit Diyarında Başlamanızı Tavsiye Ediyorum Fakat Devlet Kurucaksanız Nord Diyarı Daha Yatkın Fakat Tecbüre Konusu Gerçekten Çok Sıkıntılı Nord Krallığı'nda Başlarsanız Kessinlikle Piyade Eğitmenizi Önermiyorum Ve Bir Diğer Eksisi Haritada Yürüme Hızınız Düşücektir Yani En Yatkın Krallık Kergitler Biz Bu Konuda Devlet Kurmaya Kadar Gitmeyeceğimiz İçin Direk Olarak Paramızı Ve Ekonomimizi Sabit Bir Düzeye Çıkarmaya Çalışıcağız. Şimdi Karakter Kurmada Sırasıyla Şunları Yapmanızı Tavsiye Sadece 1. Seçenekleri Seçin Fakat 3. Seçimde Kaçak Bir Avcı Olursanız O Sinir Bozucu Arbalet Yerine Kötü De Olsa Hızlı Bir Yay Alabilirsiniz Ve Oyun Başı İçin 2 Kürk Başlangıçta En Az 650DİNAR Para Birimi Sağlar Herneyse Karakter Oluşturmada Gücünüzü 12 Yapın Darbe 4 Demir Vücut 4 Olsun Gerisini Zeka İçin Harcayın Zeka İle Geliştirmeniz Gereken Beceriler Envanter Yönetimi İkna Bu 2 Yetenek Bizim İçin Çok Kıymetli Oyuna Başladıktan Sonra Masraf Ödemeden Almanız İçin 3 Adet Yoldaş Seçtim !!Direk Olarak Alın Para Ödemeyeceğiz Zaten!!
------------------------
-Jeremus (Doktor)
-Ymira (Çok Hızlı Öğreniyor)
-Marnid (Tüccar)
------------------------
Jeremus Zaten Sağlıkçı Oyun Sonuna Doğru Kasmak Çok Zor Ondan Başta Almanızı Öneririm Doktor Becerilerini Kasın
Ymira'da Sadece Zeka Geliştiriyoruz Ve Yön Bulma+Mühendislik Kasıyoruz Ticaret Becerisini Kasın Duruma Göre Karaktere Tespit Etmede Kasabilirsiniz Hala Puan Artarsa Zeka Gerektiren Grup Yeteneğinden İstediğinizi Kasın
Marnid Tüccar Zaten Almak Zorundayız Ticaret Bu Konunun Temel Yapısı Olduğu İçin Gördüğünüz Yerde Yapışın

350
350
350
:smile:)))))
!ALTIN KURAL!
Öncelikle Yoldaşlarınızı EN Arka Safta Bulundurun Grup Tuşuna Basın Ve En Alta Alın
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Şimdi Oyuna Başlayınca Tüccar'ın Görevini Kesinlikle Yapın 500 Dinar Kazanacaksınız Haydutlardan Tahmini 150 Kazanırsak 650 Paramız Olacak İyimser Bakarsak
Acemi Sayımızı 20'ye Çıkarıyoruz Ve Bu Diyarda Hepsini Kergit Avcısı'na Kadar Kasın Bozkır Haydutlarından At Elde Edeceksiniz (BAYA FAZLA) Yoldaşlarınıza 1 Er At Verebilirsiniz Ve Lütfen Sağlam Olan Atları Markette Satmayın Envanterinize Koyun Sayıyı Envanteri Doldurmadan Abartabilirsiniz Minimum 2 At Maksimum 9 At Almanızı Öneririm (Çökmüş Yada Sakat Olmasın Mümkünse) Tüm Birimleri Kergit Avcısı Yapdıysak Rivacheg Şehri Civarındaki Deniz Yağmacılarına Gidiyoruz Rivacheg Civarında Bulamazsanız Sahil Şeridi Boyunca İlerleyin Mutlaka Sığınaklarını Bulacaksınız Burada Bir Miktar Haydut Yenerseniz Acemi Askerlerinizle Talim Yapabilirsiniz Buradaki Yağmacılardan Gelen Loot Çok İyi 5 ila 10 Kişilkik Bir Gruptan 250-600 Dinar Elde Ediyoruz Ve Bu Sayılar Katlanarak Loop'a Giriyor
5 ila 10 250-600 dinar
10 ila 20 500-1200dinar
Gibi Katlana Katlana Gidiyor Hatta Şanslıysanız Zırhlarını Düşürürsünüz Ve Oyun Başı İçin İnanılmaz Zırhlara Sahip Olursunuz Yada Satarak Daha Hızlı Para Kazanırsınız Jeremus'u Adsız1 E Atayın Grup Bölümünden Ve En Arkaya Yollayın Orada Mediclic Yapsın Marnid Güzel At Kullanır Bozkır Haydutlarından Elde Ettiğiniz Atlardan Verebilirsiniz Buradanda Kılıç Ve Zırh Sağlayabilirsiniz Ymira Kolay Öğreniyor Yanınızda Savaştırıp Zeka Kastırırsınız Yada Zeka Sadece Zeka Kastırırsınız Ve Adsız1'e Atayıp En Arkaya Onuda Yollayabilirsiniz Fakat Marnid'in Binicilik Seçeneğinden Yararlanmalısnız (BENCE) Buradan Paranızı 3500'e Kadar Yükseltin Ve Talihsizlik Olur Falan Maaş Gününe Denk Gelir Diye Noolur Nolmaz 4000'e Kadar Çıkartın Ve Şimdi Biraz Sizin Gözlem Yapmanız Gerekiyor Vaegirlerde Yağmalanan Köy Sayısına Bakın Özellikle Curaw Ve Çevresine Daha Sonra Sarranidler'in Ahmerrad Ve Çevresine Bakın Çevresinde En Az Yağmaya Uğrayan Şehre Gidin Curaw YADA Ahmerrad Refah Durumuda Çok Önemli Bu 2 Şehre Sağ Tıklayıp Refah Durumuna Bakın Hangisi Daha İyiyse Oraya Yerleşmenizi Öneriyorum Birini Seçin ve Oraya Demirci İşletmesi Kurun Eğer Birinin Lorduyla İlişkiniz -3 De Başladıysa Üzgünüm Seve Seve Yada ... Curaw'ı Şeçtiyseniz Ahmerrad'a Ahmerrad'ı Seçtiyseniz Curaw'a Yerleşeceksiniz Curaw Ve Ahmerrad'da Fiyat Aralığı Veriyorum 70-220 Dinar'a Demir Bulabilirsiniz Ve Rivacheg'e Süper Kazık İle Satabilirsiniz 250 Ödüyorlar yani En Az 30 Dinar Kar Elde Edeceksiniz. :razz:
24da3fca05af4c25655f9309afd2c709.jpg

Onun Dışında Size Bazı Ticaret Rotaları Veriyorum Fakat BURADA 2 ADET SEÇENEĞİNİZ VAR
(I)-Rivacheg'de Yağmacı Öldürmeye Devam Edeceksiniz (Eğlenceli Olan)
(II)-Tüccarlığa Abanacaksınız. (Sıkıcı Olan)

Ticaret Rotası Bana Ait Değil Ama Test Ettim Ve Çok Büyük İhtimalle Güzel Kar Edeceksiniz

1-Suno'da yağ çok ucuzdur.Curaw'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
2-Dhirim'de demir çok ucuzdur.Khudan'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
3-Dhirim'den demir alıp Reyvadin'de satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
4-Curaw'da demir çok ucuzdur.Praven'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
7-Suno'dan yağ alıp Sargoth'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
8-Suno'dan yağ alıp Dhirim'de satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
10-Ahmerrad'dan demir alıp Yalen'de satabilirsiniz.=MEGA ÇOK KAZANÇLI
11-Ahmerrad'dan demir alıp Sargoth'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
12-Curaw'dan demir alıp Tihr'de satabilirsiniz.=MEGA ÇOK KAZANÇLI
13-Tulga'dan tuz alıp Sargoth'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
14-Curaw'dan demir alıp Rivacheg'de satabilirsiniz.=MEGA ÇOK KAZANÇLI

Eğer(II)-Seçenekten Giderseniz Bir Şehire Gidip Şehir Görevlerini Yapın Çünkü Ymira'ya Çok Fazla LVL Point Gerekli Kesinlikle İşletmenizi Açtığınız Yerde İlişki Geliştirin Curaw Yada Ahmerrad İşletmeniz Nerdeyse Zaten Buradanda İnanılmaz Güzel Dinar Elde Edeceksiniz Her Neyse Ve Siz Aynı Zamanda Şehrin Refah Seviyesinide Arttırmış Olacaksınız Ve Bu Saydede İşletmeden Daha Fazla Para Elde Edeceksiniz
EEmaRUuXsAAd5XZ.jpg

Herneyse Eğer (I)'i Seçerseniz Nolur Bunu Deneyimlemedim Ondan Sıkıntı Çıkabilir Ama Tahminnen Söylüyorum İşletmenizden Kazanacağınız Para Yarıya Düşer Fakat Bu Engelelr Mi Haaaayır:gülümseme: Çünkü Deniz Yağmacılarının Loot'uyla Hiçbirhaydut Grubu Karşılaştırılamaz :smile:))) Yani Her 2 Seçenektede Pek BirşeyFark Olmaz Ama Deniz Yağmacılarını Döverken Ara SıraCurawdan Demir alıp Rivacheg'e Satabilirsiniz Çünkü Çok İyi Para Fakat İşletmeniz Daha Az Kazanır Çünkü Şehrin Refah Seviyesi Sabit Kalır Herneyse 3500 Gold Daha Kasmanız Gerekli Nolur Noolmaz 4000Olsun :d Ahmerrad'a İşletme Açtıysanız Curaw'a Açın Curaw'a Açtıysanız Ahmerrad'a Açın Yeni Demirci İşletmemizi Daha Sonra Bu Şehirlerle İlişki Geliştirin Bakın Şuanda İlişki Geliştirmeniz Gerçekten Önemli Büyük İhtimalle 200 Dinar Gibi geliriniz Var Fakat Lonca Başkanının Görevlerini yaparsanız ŞehrinRefah Seviyesi gerçekten Artıyor Ve Geliriniz'de Eş Orantılı OlarakArtıyor 2Katına Çıkabilir Hatta İşte Haydut DövFaslan Derse Bulunmaz Nimet Gerçekten Az Para Veriyor Fakat Şehrin Refah Seviyesi İnanılmaz ArtıyorBirde Yolculuk Görevleri VarKervana Eşlik Et Şarap Teslim Et Gibi Bu Görevler Gelirse Ticaret Rotamızı Belirleyebiliriz Hem Görev Yaparız Hem De Ticaret

1-Suno'da yağ çok ucuzdur.Curaw'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
2-Dhirim'de demir çok ucuzdur.Khudan'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
3-Dhirim'den demir alıp Reyvadin'de satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
4-Curaw'da demir çok ucuzdur.Praven'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
7-Suno'dan yağ alıp Sargoth'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
8-Suno'dan yağ alıp Dhirim'de satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
10-Ahmerrad'dan demir alıp Yalen'de satabilirsiniz.=MEGA ÇOK KAZANÇLI
11-Ahmerrad'dan demir alıp Sargoth'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
12-Curaw'dan demir alıp Tihr'de satabilirsiniz.=MEGA ÇOK KAZANÇLI
13-Tulga'dan tuz alıp Sargoth'da satabilirsiniz.=ÇOK KAZANÇLI
14-Curaw'dan demir alıp Rivacheg'de satabilirsiniz.=MEGA ÇOK KAZANÇLI

Ve Bu Sayede paramızı Arttırıyoruz Önerdiğim Miktar 5500 Bu Parayı Elde Edince

Veluca Yağ İşletmesi 500 Dinar
Ortalama Rakam 500'dür Savaşta İanılmaz Yenilmişlerse Sayı 200'e kadar Düşebilir Fakat Barış Gelince Bu Sayı Abartmıyorum 1100'lere Kadar Çıkabiliyor Tabi Biraz Görev Yapaarsanız :wink:

Daha Sonra Bu 3 İşletmeden Para Kazanarak Sabit Bir Ekonomiye Sahip Oluyoruz Başka Bir Konudan Gördüğümü Buraya

CTRL + C-CTRL + V
yapıyorum

Jelkala-Demirci : 800 dinar
Veluca Yağ : 500 dinar -
Yalen - Tabakhane (deri) : 450 dinar
Praven - Tabahkane veya yün :400 dinar
Suno-Yün :450 dinar
Uxkhal - Bira veya Yün :200-400 dinar
Dhirim- Demirci :450 dinar
Tulga - Tabakhane : 450 dinar
Ichamur - kadife : 500 dinar
Khudan -tabakhane : 500 dinar
Rivacheg - Kadife : 500-1400 Dinar (çok değişkenlik gösteriyor)
Curaw - Demirci : 600 dinar -
Reyvadin - Yün-tabakhane veya kadife : 350-500 dinar
Wercheg -Kadife : 500 dinar
Sargoth -Yün veya demiri taşırsanız demirci : 450-700
Thir -Yün : 450 dinar
Shariz - Yağ-Şarap-keten : 500-450-450 dinar
Durguba -Yağ : 500 dinar
Ahmerrad - Demirci : 600 dinar -
Bariyye - Yağ-Şarap-Keten : 450-500 dinar

Para Elde Ettikçe İmkanalrımız Doğrultusunda İşletmelerimizi Açıyoruz Ve Parayı Kölemiz Yapıyoruz Tabi O Esnada Deniz Yağmacısımı Yoksa Şehnirlerle İlişki Kasmak Vesayre Size Kalmış Barış Durumunda Alacağınız Oertalama Gelirler Burada yazılı Gerisi Size Kalmış Kolay Gelsin Ve Yağmacı Kesmiyorsanız Askerlerinizi Kargıcı Yada Atlı Okçu Yapmanıza gerek Yok Kergit Atlıları Olarak Kalsınlar Daha Sonra Devlet Kurucaksanız Şuanki Birliklerinizi Silin Ve Sarranid kasmaya Çalışın Önerim Sarranid Memlük Birlikleri Düşmanınızı Yeterince Zayıflattıktan Sonra Kalelere Vurkaçlar Yapabilirsiniz Zırhları gayet İyi Ve Svadya şovalyelerine göre Daha Hızlı At Sürüyolar Arada 2 Binicilik Farkı Var Svadya Şovalye 5 memlük 7 Çoğu Kişi Svadya Şovalyesi En Güçlü Atlı Diyor Ama Bana Göre Memlük Daha İyi KOLAY GELSİN :smile:))

Back
Top Bottom