ban-36565

1. vth_Musketeer

Resolved Why are my parties slow???

Summary: My parties are slow. Right now I have one party roaming around the map going 1.0 speed. I'm not sure what the problem is because it only happens occasionally. The game doesn't provide you any kind of interface with your party members to diagnose why they're going slow (or doing whatever...
  2. In Progress Tahıl Problemi

Özet :Oyundaki birikmiş milyonlarca ve milyarlarca fazla tahıldan kaynaklı kasma, donma ve çökme problemi yaşıyorum. Önceden böyle bi hata almıyordum şuan oyundaki bütün lordlar 1.0 hareket hızıyla hareket etmekte harıtanın her hangi bir yerinde savaş bittiğinde oyunda savaşın büyüklüğüne bağlı...
  3. In Progress Lordlarım Yere Attığım Erzağın Kat kat fazlasını Alıyor

Özet : 1200 erzak yağmalıyorum ve bunları almadan yere atıyorum. Ordumdaki lordlarımda bir anda 140.000 erzak alıyor. lordlarımın hepsinin hareket hızı 1. Nasıl Çoğaltılır : ö Hile kullanımlarınız mı ve gidiş : Hayır Sahne Adı (ilgiliyse): Medya (Ekran Görüntüleri ve Video): Bilgisayar...
  4. osmandumans

In Progress Tahıl bugu

Merhaba beyler sorun şu bir lordla veya orduyla savaş yaptığım zaman zaferi kazandıktan sonra ganimetler kısmında bir sürü tahıl bazende tahıla beraber birsürü balık oluyor mesela en az 7 rakamlı sayı oluyor buda haritada lordların ve ordu kurduğum zaman ordunun hızını çok etkiliyor çok yavaş...
  5. In Progress Lords Overburdened because of to much grain

Summary: in late game Lords don't sell and hoard their grains to the point they'll have over 10k grains and they just move at 1 party speed How to Reproduce: Have you used cheats and if so which: Scene Name (if related): Media (Screenshots & Video): Computer Specs: OS: GPU: GPU Driver Version...
  6. cheekycheeks

In Progress 1.80 Armies and Parties hoarding grain

Summary: How to Reproduce: Have you used cheats and if so which: Scene Name (if related): Media (Screenshots & Video): Computer Specs: OS:Win 10 GPU:3080 GPU Driver Version:516.94 CPU:i7-8700k RAM:32GB DDR4 Motherboard: Storage Device (HDD/SSD):Multiple SSDs In the late game around 2300 days...
Back
Top Bottom