Search results for query: *

1. Elraen

Knight of Swan

Boş yapmayın, çalışın. Maçlar başlar 2 aya :smile:
  2. Elraen

Knight of Swan

Firates said:
    Thracian said:
    Selam, beni hatırladınız mı?

Ben bile hatırladım. :smile:

Sen kimsin? Hatırlamadım çünkü.. ajskdhasjkl  :twisted:
  3. Elraen

Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

Bu scriptleri tartışacağınıza bence RP nasıl yapılır, nasıl Türkiye ortamında Role Play sevdirilirin yollarını masaya yatırsanız bir çük boy kadar daha ilerleriz memletçe.

Scriptlere gelirsek; kim neye göre hak satıyor neye göre mod sahipleniyor ?

Eightborn RPG'yi açarken ben de satın aldım 3-5 özellikli mod. Sonra kendi ekibimle 'emote sistemi' 'at bağlama sistemi' 'birlik sistemi' 'global chest sistemi' 'ölüm sistemi' yazdık, sunucuya ekledik. Şimdi görüyorum ki benim ve tüm ekibimin uğraşlarıyla yazılan modlar X kişiler tarafından satın alıyor falan? hayırdır oğlum, hisse mi alıyorsunuz? Patent mi alıyorsunuz, ne bu tripler? 3 GR'lık kodun ne çok sahibi varmış arkadaş. Görende Microsoft peşinizde sanacak.

Ben Eightborn'u geliştirirken modun saf halini satın aldığımda tam versiyonuyla aldım ve geliştirmelerin kimseyle paylaşılmaması gerektiğini bilhassa söyledim, belirttim. Ancak yine sattılar, dağıttılar. Burada asıl oturup hakkını arayacak kişi benim, sağ sola sövecekte benim ama ee? Sonuç ?

Piyasada dönen son PK'nın neredeyse ekstrem tüm özelliklerini biz ekledik zaten. Alın hayrını görün.Satın harçlığını çıkarın. Ama kimse bu mod bizim AGA, yok haklarını satın ALDIK! ayakları yapmasın. Açın sunucunuzu oynayın, ne çok tantana yaptınız.

4. Elraen

Knight of Swan

Thelard said:
    Çoğu yayında en iyiyiz gibi şeyler söyleyip hiçbir şey yapmayan klan değil mi bu ?

Bu kim la? :smile:

emzik-png-2.png
  5. Elraen

Eightborn RPG - Tirtil'in Yorumu

Etkinlik dahilinde yapılmış bir şey, rolleri etkileyen bir durum yok. Tek tıkla zırh alınıyor, savaşa girmeyecekleri için kabul görülebilir bir şey. Herkes admin olduklarını ve o güçle dengeyi bozacak bir saldırı yapmayacakları bilerek o rolün içindeler. Rapor aldım az önce. Dediğim gibi düşüncelerine saygı duyarız. Yolsuz bir sunucu da kim oynamak ister? 2 ay emek verip oynamışsın sonuçta, geç olsun güç olmasın. Katkılarından dolayı teşekkür edelim.

Edit : Tabi tabi, dilediğin gibi yönlendirme yapabilirsin sorun yok. Herkesin aklı, fikri var. Gelir görürler, oynamak isteyen oynar, oynamak istemeyen oynamaz. Sıkıntı yok. :smile:

( Yeni edite yeni edit cevap ) Ben 3 yetkili oylamasında seni gördüm şu ana kadar. Sen kaç kez başvuru yaptın bilmiyorum. En son geçen hafta yapılan yetkili seçmelerinde adın yine vardı. Demek ki her oylamada başvurusu aktif kişileri tekrar sunuyor bizimkiler.
  6. Elraen

Spartaküs said:
    Herhangi bir küfür etme veya proveke etmek gibi bir olayım olmadı. Başıma ne geldiyse Scorpion isimli kişiyi eleştirdiğim için geldi. Hazır bir HRP sunucusu açılmışken Nordic rpsi yapmak istiyordum fakat banlanacağım aklımın ucundan geçmezdi. Banım açılırsa rol yapmaya devam edeceğim. Teşekkürler.

Discord'dan bana GUID'ni yolla açayım kardeşim.
  7. Elraen

Madem ki insanların eğlenip rp yapacağı bir sunucu açtınız neden böyle şeyler yaşanıyor?

Nedeni çok açık ve bunun açıklamasını yukarıda yazdım. Mutlu olmak istemeyen insanlar..

Ben yönetim kadromu kendi ekibimden değil, forum başvurularıyla alıyorum. Bakıyorum, gözlemliyorum ve hakkını veriyorsa devam, veremiyorsa güle güle. Bu ortam küçük ve ben bizzat bu ortamın içinden değilim. Senelerdir birbirlerini PW ortamından tanıyan adamlar var. Birbirleriyle sorunları olan adamlar var. Sormuşsun neden? sebebi şu; bu kişisel anlaşmazsızlıkların içinden doğuyor sorunlar. Geçmişte X bir olayını bildiğin adam yönetici oluyor mesela. Oyuncu pata küte kinini kusuyor. Veya tam tersi.

İnsanımız bozuk diye bu sebeple söylüyorum. Senin banın konusunda hiç bir detayı bilmiyorum. Sadece bu adam sunucuyu beğenmiyor, eleştiriyor dediler ben de ozaman neden diretiyor oynamasın dedim. İnsan hoşlaşmadığı şeyin çevresinde dolanmamalı dedim. Ne nickini bilirim, ne yaşadığın olayı. Scorpion yönetim kadrosunda değil artık, bu sebeple detayları alamıyorum.

Eğer küfür, hakaret etmediysen banını kaldırırız zaten, devlet kurumu değil burası. Toxic adam olmasın yeter bana. Gerisi çözülür.

___

Üstte ki arkadaşın olayına gelirsek ;

Sunucuda yapılan savaş sonrası kendi karakterlerinin kaybetmesi uzerine "Etkinlik karakterleri" adi altinda Kral _ Kont_ isimleri ile 30 dakika icerisinde koskoca uzakliklardan gelip, kendi irkindaki insanlari "GODLIKE HERO" sinifi altinda insanlara idam emri verip godlike hero ile insanlara saldirdilar.Bunu söylenti olarak forums yazdigimda ise forumdan kalici olarak banladilar.

Godlike mevzusu oyunculara zarar vermek için yapılmadı. Bekirler Nord başında ki kral ve kontları online edip, gerekli rol ve senaryo işleyişine göre haraket etmek istediler bu yüzden sadece admin ekibi ghost karakter yaratıp, atlarıyla geldiler ve role girdiler, el mecbur godlike duruyorlardı çünkü zırhı taşıyamazlar. Rol dahilinde kimse ck edilmedi, tek edilen kişi "Kont" oldu o da zaten Bekirdi. ( Yani admin ) Yani Ejderin yolunu açtık, Kontun rol içinde suçu varmış gibi yaparak Kral tarafından idamı gerçekleştirildi daha sonra tüm kontlar tekrar geri döndü.

Olay bu.

Kimsenin rolüne falan karıştığımız yok, boş muhabbet. Sunucunun bir senaryosu var, tabi ki olacak. Roller kilit noktaya girdiğinde adminler ghost karakterlerle bir takım aktiviteler, savaşlar veya küçük dokunuşlar yapıyorlar.

Olayı GODLIKE'a geçti herkesi kesti gibi yansıtmanın gerekçesi ne onu anlamadım ? Kimsenin sorun yaşamadığı bu rolde arkadaş neden bu kadar etkilenmiş bilmiyorum ? Acaba sürekli admin başvurusu red yiyor diye mi bilendi, kızdı bilemiyorum.

Benden şimdilik bu kadar arkadaşlar. Bu konuları tartışmak için discord ve eightborn platformu mevcut.

Boşuna taleworlds üzerinden çırpınmaya gerek yok. En son baktığım yer burası.

Sevgilerimle
  8. Elraen

Maalesef Elraenin kurduğu ve başında sözde olsa da aslında hiç ilgilenmediği o ekip, sunucuya yardım etmek yerine kendi karakterleri menfaati için senaryoyu godlike hero adi altında ölümsüzlük sınıfı ile insanlara eşit şartlar sunulmayarak değiştirebiliyor.

Elraen bir yayıncı, ve bunun için vakti yok.Bunun farkına varılmalı, ekipteki herkes istifasını verip sunucudaki oyunculardan ve Türk Warband Komunitesinden derhal özür dilemelidir.

Yapılan yönetici kuralları ihlaline sesini çıkarmayan her oyuncuyu bu sessizliklerini bozmalarini, sunucuya yeni ekip ve dürüst admin ekibi gelene kadar, sunucuyu protesto etmelerini rica ediyorum.

Bir soluklan reis..

Spartaküs said:
    Bazı konularda haklılık payın var özellikle admin konusunda. Scorpion isimli aileme küfür eden kişi hakkında bir eleştiri yaptım. Sonrasın da "Sen sunucuyu kötüledin" diye iftiralarla karşılaştım. Sunucuya detaylı başvuru göndermeme rağmen red edildi bunun sebebi kesinlikle belli zaten. Scorpion'a laf atmamdı. Sonrasında ban yedim sebebi "Provoke etmek" sunucu hakkında bir proveke eylemde bulunmadım. Scorpion'a laf dedim diye bu proveke olarak görüldü. Elraen'e özel mesaj attım "proveke etmişsin, olayın aslını araştıracağım. " bu demek oluyor ki Elraen'e yalan söyleniyor ve oyuncular banlanıyor aynı bizim gibi. Elraenden 4 gündür mesaj bekliyorum. Sunucu da rol yapma fırsatım olmadı fakat adminlerin sürekli bir üstün görme olayı var gibi duruyor.

Elraen bu sunucuyu açmak isterken çok güzel rollerin olması, feudal düzenin kurulup herkesin eşit şekilde rol yapmasını istiyordu. Keşke böyle adminler olmasaydı da bizde rol yapıyor olurduk. Umarım Elraen sesimizi duyar ve yardımcı olur çünkü bu sunucu da rol yapmak istiyoruz.

Eightborn RPG aylardır gayet güzel işleyen, kanser oyuncu kitlesine taviz vermeyen, kendi içinde devamlılığını sürdüren bir sunucudur. Oyuncu sayısı derdiyle veya maddi amaçlarla açılmış bir sunucu değil anlayacağınız. Ortalama oyuncu sayısı aktif 40-50 olan, HRP'nin sorunsuz işlediği bu ortamı nedense her banlanan, her atılan kişi çıldırmışçasına eleştiriyor ve sağda solda paylaşımlarda bulunuyorlar.

Türkiye'de RP zor. İnsanımız bozuk bunu artık hepimiz biliyor, konuşuyoruz. Ego, kompleks ve benzeri huylar. Ben bu sunucuyu açarken, huzurlu huzurlu RP yapamayan, ortamı bozan ve geren insanları daha doğrusu çok ağlayan insanları barındırmayın atın talimatı verdim. Açıkçası 3 aydır rol dönebilmesinin net sebebi de bu.

1 ay kadar sunucunun başında değildim, sağ olsun yönetici kadrosu olabildiğince başında durdular, idare ettiler. Hatalar olmadı mı? İllaki oldu. Ama bunu devlet meselesine çevirmeye gerek yok.

Çok açık ve nettir. Beğenmiyorsan oynamazsın. Bu kadar basit. Kimseyi zorla tutmuyoruz, kimsenin gitmesinden korkmuyoruz. Adam mı kalmadı ? kapatırız sunucuyu dert değil. O yüzden kalan sağlar bizimdir arkadaşlar. Bazen dönüp dolaşıp insanın kendini sorgulaması, nasıl bir karakter olduğunu analiz etmesi gerekir. Çünkü somut hatalar yapmasanızda örneğin, gerçekten mide bulandırıcı bir tarafınız vardır. Yönetim kadrosu da kafa yorgunluğu yarattığı için X kişiyi veya kişileri sunucudan uzaklaştırabilmek için toto yırtar. Belki onlardan birisinizdir kim bilir?

Yani Eightborn'a şans vereyim derken, o size şans verecek mi onuda kestirmek lazım.

Özetle sunucunun ilk açıldığı günden beri keyifle rolünü yapan çok güzel rolcülerimiz var. Bu insanlar hep kaliteli rol yapıp, hem bulundukları ortama ayak uyduruyor, mutlu rollerini devam ettiriyorlarsa sorun kimde ? Herkesi mutlu edemezsiniz. Kimisi mutlu olmak bile istemez.

Eğer yönetim kadrosunda size yanlış gelen bir tavır, şekil şukela varsa SS alın, kayıt alın arkadaşlar. Alınki ben de sorabileyim kadromdaki adama bu nedir diye...

Rol yapmak isteyene kapım her zaman açık. Şahsi meselerden dolayı banlandığınızı düşünüyorsanız discord'dan bana ulaşabilirsiniz. Doğrudur binlerce insan mesaj attığı için veya çok yoğun olduğumda göremiyorum. Ama gördüğümde mutlaka cevap veririm.

Sevgilerimle.
  9. Elraen

Knight of Swan

Caliph said:
    Elraen said:
    Adimi toolsu sunucuya kurduk. Aynı dosyaları kendi PC native'imin içine attım. Bende oldu. Ancak arkadaşların hiç birinde olmuyor. Cıldıranzı.

Sunucuya admin yetkisi ile girmek gerekiyor sanırım, hem sunucuya yüklenmişse hem kendi native dosyalarınıza yüklenmişse hem de admin pass ile servera girilmiş ise olmaması için bir sebep yok reis. Mutlaka gözden kaçan bir nokta vardır.

Sen yaşıyor musun bındık ? :smile:) Hallettim bu arada o gün. Sağ olasın cevap verdiğin için.

Edit : Ayyyy uyarı almışım, çok heyecanlandım lan :/ Tıpkı eski günlerde ki gibi. ÜFFF :sad:
  10. Elraen

Knight of Swan

Luz1kA said:
    low clan btw.

Date Registered: December 23, 2017, 11:48:27 PM
  11. Elraen

Knight of Swan

Adimi toolsu sunucuya kurduk. Aynı dosyaları kendi PC native'imin içine attım. Bende oldu. Ancak arkadaşların hiç birinde olmuyor. Cıldıranzı.
  12. Elraen

Knight of Swan

Güncel sunucularda hangi admin modu kullanıyorsunuz arkadaşlar ?
  13. Elraen

Knight of Swan

Bannerlord 2023'de çıkacakmış. Cümleten eyvallah  :party:
  14. Elraen

Knight of Swan

Harpegnathos Venator said:
    Keşke benimde bir venatorum olsa  :cry:

Hahah sen kimsin ulan ? :smile:
  15. Elraen

Empire of Staync

Yok canım Warband'de zor. Bannerlord gelince inşallah. Bunca sene oynamayıp, tekrar antrenman yap, organizasyon yap, uğraş dur çekilmez. Eğlencesine haftada 1-2 maça girer çıkarız.
  16. Elraen

Empire of Staync

Kiron said:
    kcan123 said:
    Haered sen kimsin la dün aos da sıva çekiyodun bugün adammı oldun hayırdır bi derdin varsa özelden yaz numaramı veriyim konuşalım.
    Niye bilmiyorum bu iletiyi görünce "Daha dün el gadardın gııığ" diyen mahalle teyzeleri geldi aklıma-kesinlikle sana öylesin demiyorum başka yerlere çekme lütfen-. 5 yıl öncesinin muhabbeti mi yapılıyor -bak bunu direkt sana soruyorum- cidden ? Hani eski günlerin yad edildiği bir konuya da benzemiyor Haered'ın parmak bastığı -Public'de söylenenlerle alakalı eminim ki-, ne yalan söyleyeyim; dipnot olarak belirtmek için garip bir zamanlama. Ha niyetin insanları forumdan, özel hayatını dahil ederek rahatsız etmekse... İlgi çekici bir hale gelebilir bu konu ve o zaman herkes arkadaşlarını çağırıp fazladan spam'leyebilir konuyu. Eğlenceli de olabilir ama gerek yok.
    Ki bence kasmaya da gerek yok Jahuab'ın favori şarkısını paylaştığı gibi bu olaya daha sevecen ve sarkastik yaklaşmak gerek.
    Jahuab said:
    Haered said:
    Hayırlı olsun, artık Salih abiniz bu sefer de size bol bol maç ayarlar da biz de teker teker sıramızı döneriz =)

Haha, senin aralarına girebilmek ve kendini içlerinde yükseltmek için kasıp, hayatını vasıfsız bir şekilde bugüne dek hala adadığın her ortamı bu kadro sen daha portakal iken pervane gibi döndürüyordu aslan, sen hepsine teker teker sor onlar sana tecrübelerini anlatsınlar, gözyaşlarını bu konuda değil onlarla birlikte akıt =) Paçalarımızdan kayıp düşenler sağda solda toplaşıp neydim ne oldumcu olmuş, komik olan adını dahi bilen duyan yok =) Komik olmayın gençler, rencide ederler. Yerinizi bilin ve kumlara geri dönün, şu şarkıyla bir nefes alıp beyine oksijen gönderin =)

Aksi takdirde işleri böyle de çirkinleştirmek de mümkün tabi
    ssalih said:
    Haered said:
    Hayırlı olsun, artık Salih abiniz bu sefer de size bol bol maç ayarlar da biz de teker teker sıramızı döneriz =)

Az ötede havla abicim hadi gürültü kirliliği yapma burada.
    ama tavsiye etmiyorum.
    En azından biriniz gönderilen mesajı yanlış anlamış da olsa sarkastik yaklaşabilmiş. Eğer geri dönecekseniz böyle forumu gerginleştirmeye gerek yok. Bu tip cevaplarla böyle muzip eğlenceler devam ettirilebilir kendi aramızda. Ortamı bi koklayın derim tam dönmeye karar vermeden önce.
    Elraen said:
    Haered said:

Aynen dostum, sıra sıra dizilirsiniz. Sorun yok :wink:
    Bu arada dönmenize çok sevindim. Yavanlaşmaya başlamıştı ortam ama artık buralarda olduğunuza göre çeşitlilikten bereket doğar misali bize de eğlence doğar ortak paydada. Böyle tartışmaları uzatmaya gerek yok anlayacağınız. Sakız oluyor sonra, yutsan bir dert, tükürsen bir dert. Birilerinin ayakkabısına yapışmasın sonra.

Gerçekten uzamasın bu. İyi forumlar  :smile:

Ya arkadaşım, ne sen bize ortamı anlat, ne forumu anlat, ne sakızı ne ciğeri nede insanları..

Biz eğlencesine buradayız, KOS Bannerlord ile birlikte geri dönecek. Forum dışı tartışma çıkarıp, buraya musallat olan ve tartışma çıkaran her kimse lafım ona. Hiç yılmadan döşerim. Sabahlara doymadan yazarım. Eski defter, yeni defter farketmez kütüphaneyi kurarım. O yüzden çok net cevabımdır, varsa kavganız gürültünüz ne bileyim sıkıntınız, bir çoğunuzda telefon numaram bile vardır arayın derdinizi öyle anlatın. Ne bileyim gelin discord'a oradan dertleşin. Hiç burada laf ebeliği yapmaya, tartışma çıkarmaya gerek yok. Ben bıraktığımda kaç yaşındaydınız bilmiyorum, ama anlıyorum ki kos koca adamlar olmuşsunuz. Ee? artık yazarak tartışma, atar gider yapma devri bitmedi mi ? Bunu 'gider' yapıyorum diye söylemiyorum. Ciddi ciddi sohbet niteliğinde söylüyorum.

Haared denen arkadaşı AOS'tan hatırlar gibiyim. Efendi bir çocukcağızdı. Oynamayı öğrenmeye hevesli, klan içi yer edinmeye meraklı bir kardeşimizdi. Kendini bu durumlara çok kaptırmış olabilir. Dile kolay biz bırakalı 300 sene oldu, arkadaş hala buralarda. Muhtemelen Türkiye'nin en iyi oyuncusu falan olmuştur? Veya en iyi klanların birinin lideri falan olmuştur.  Durduk yere veya durmadık yere kalkıp burada tartışma çıkarmak gereksiz.. Üstte ki teklifim senin içinde geçerli. Kimse sana gık çıkarmamışken ( Forumdan ) dalaşmanın manası ne ? Sonra ağır konuşunca üzülüyor, bozuluyorsunuz. Bak durduk yere sizi ne şekilde hayal ettim, ne şekilde dizdim sıraya :sad:

O yüzden dost bildiklerimiz eğlencemize ortak, dost bilmediklerimiz ise kapının uzağında kendi dünyalarıyla ilgilenmeye devam etsinler.  Düşmanlık yapmak isteyende buradan değil yüz yüze yapsın, geçti forum kavga modası..

17. Elraen

Empire of Staync

Haered said:

Aynen dostum, sıra sıra dizilirsiniz. Sorun yok :wink:
  18. Elraen

Empire of Staync

Paint terk bannerı kim yaptı ?
  19. Elraen

Empire of Staync

Hepiniz atıldınız. uashdsau
  20. Elraen

Knight of Swan

Hmm.. bunu bir masaya yatıralım. Şartlar uygun olursa el sıkışır notere gideriz. Ama %20 az bana, 51 dersen olur.
Back
Top Bottom