Search results for query: *

1. BL Birlik Moralim 100 sabitlendi, Şehir-Köylerde asker çıkmıyor.

Bu birlik morali nasıl 100 sabit oluyor. Gerçekten bilen kimse yok mu?!
    https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2?tab=description bu mod sebep oluyormuş kendi sorunumu kendim çözdüm.Modu kaldırınca düzeldi.
  2. BL Birlik Moralim 100 sabitlendi, Şehir-Köylerde asker çıkmıyor.

Bu birlik morali nasıl 100 sabit oluyor. Gerçekten bilen kimse yok mu?!
  3. BL Birlik Moralim 100 sabitlendi, Şehir-Köylerde asker çıkmıyor.

Oyunda 300. günlere yaklaştım ama ilk günden bu yana asker bulmakta zorlanıyorum Çoğu şehir ve köyde askerler ''süpürülmüş'' oluyor. Önceki seri ve yeteneklerimde fianları, kağan m. vs özel askerlerden bile 50-60 kişi rahat topluyordum, şimdi özel askerleri, normal asker bile doğru düzgün yok...
  4. Sinir Bozucu Gereklilik

Bayağı araştırdım ama upgrade cost'u değiştirme yolu bulamadım. bir süreliğine warband'mış gibi takılın derim.
    İlginizden ötürü teşekkür ederim.
  5. Sinir Bozucu Gereklilik

ctrl+f dışında hiçbirini bilmiyordum, esasen uzun zamandır da hayal ediyordum bu mod işini, bannerlord ve bazı oyunların hazır modlarının dosyalarından kendime göre değişiklik yapmayı az-çok biliyordum ama sıfırdan mod hiç yapmamıştım. Çok teşekkür ederim.
    yükseltme (upgrade) maliyetini nereden değiştirebilirim. Atın ortalama fiyatını alarak üzerine eklemek istiyorum.
  6. Sinir Bozucu Gereklilik

Siz fikrinizi dile getiriyorsunuz, ben ise TaleWorlds'ün isteğinizi bi asırda yerine getirmeyeceğini dile getiriyorum. "Gereksiz"den kastım bunu kendiniz hemencecik çözebilirsiniz Örn;

Kuşatma savaşlarında kalkanlı milislerden nefret ediyorum. Tek yaptıkları kalkan kaldırıp ölene kadar kalkanı havada tutmak. Modlu oynadığım için her şehirde 1200 üzerinde milis var bu da işimi zorlaştırıyordu. (cut through modunu kullanıyorum keyifli oluyor ot biçer gibi adam biçmek) Kalkanlı milisler sinirimi bozduğu için oyun dosyaları içinde SandBoxCore isimli modülden bütün milislerin elindeki kalkanları TEK TEK kaldırdım. Yaptığın şeyin çok mantıklı olduğunu söyleyemem ama bunu TaleWorlds'ten beklemek yerine 5 dk uğraşarak halletmiş oldum. Çok istiyorsanız geliştirme ekranında savaş atı istemesini engelleyecek yamayı da öğretebilirim size. Fiyatını da değiştirirsiniz bir yol bulup ama cümlemin arkasındayım; Bannerlordun düzelmesi için TaleWorlds'ü beklemek GEREKSİZZ. Fikrinizi sunmanıza laf etmiyorum ama madem bu kadar istiyorsunuz kendiniz yapın modu.

\Mount & Blade II Bannerlord\Modules\SandBoxCore\ModuleData
    bilgisayarınızda bu konuma gidip spnpccharacters.xml dosyasını açın. Resimde gösterdiğim şekilde "upgrade_requires" yazan bütün satırları silerseniz hiçbir asker ağacında savaş atı harcamazsınız. (biliyor bile olsanız söyleyeyim; ctrl+f tuşuna basarak metin içerisinde yazı aratabiliyorsunuz. 5 dk'nızı almaz bu yazdıklarımı yapmak) Yapıp yapmamak size kalmış, ister inanın ister inanmayın TaleWorlds yazdığınızı okuyup istediğiniz şeyleri yapmayacak. Çözüm yolunu sundum size.

(dostane bir hatırlatma: hem orijinal dosyanın hem de editlediğiniz dosyanın ayrı ayrı yedeğini alın. Eğer oyunu çökertecek bi hata yaparsanız orijinal dosyayı geri atar kurtarırsınız. Eğer ki oyun dosya değişimini fark eder de güncellerse diye editli dosyayı da ayrı yerde saklayın. Ayrıca eski savenize kesinlikle zarar vermeyecek bu)
    ctrl+f dışında hiçbirini bilmiyordum, esasen uzun zamandır da hayal ediyordum bu mod işini, bannerlord ve bazı oyunların hazır modlarının dosyalarından kendime göre değişiklik yapmayı az-çok biliyordum ama sıfırdan mod hiç yapmamıştım. Çok teşekkür ederim.
  7. SP - General When upgrading cavalry, no horse/warhorse is required; instead, let the horse's "fixed market value" be added to the ascent cost.

PS, see my suggestion

That's exactly what I told your man :smile:)

I guess I'm the only one who thinks so. Matter of taste. I will not prolong it any further. Still, I hope there will be some progress on this. At least, it is very difficult to find war horses in the markets, some have 3-4. I hope it attracts attention and my request will be met, even in one way.
  8. Sinir Bozucu Gereklilik

(%20 daha az vergi gibi). Bence şu anki durumu daha iy
    Tam da söylediğim bu.Asker gücünün azalmanın farklı yolları vardır; sonuçta at gerekliliği bütün kültürlerde geçerli. Bu arada dürüst olmak gerekirse %20 vergi kaybının ''ölçüsüz'' olduğunu düşünüyordum bir süredir. Tabii at konusundan bağımsız. %20 ciddi bir rakam.&10 olmalı bence.
  9. Sinir Bozucu Gereklilik

Şunu üzerime alınmamak için elimden geleni yapacağım ama diğer cümle fazlasıyla kırıcıydı. iyi günler
    Size değildi o söz. Diğer arkadaş da zaten alıntılı cevapla o kişiye cevap verdi.

Empati seviyesiyle ilgili bir durum. Bence her ikimiz de kendi mesajlarımızı tekrar okuyup düşünelim. Ben sadece oyundaki bir durumu mantıksız bulduğu dile getirdim. Siz ise bunun ''gereksiz'' olduğunu dillendirdiniz. Velev ki ''gereksiz''olduğuna kanaat getireyim, bunu forumda paylaşıp belirtmeden gereksiz olduğu nasıl anlaşılabilir?
    TaleWorlds elinden geleni yapacak ama oyun erken erişimden çıktıktan sonra bile mod kurmadığınız sürece oyundan "istediğiniz kadar" zevk almayacaksınız.
    Tweaks, Rts, best item, party ai, lootlord, telepathy, garnizon gibi meşhur modları ben kullanıyorum; oyunda modun neye tekabül ettiğinin farkındayım.

Yazabilecek çok şeyim var, ama şu kadarını duymak isterim: Warbant'ta söylediğim sistem varken, ''keşke bir mod olsa da/ yada patch atlı birlik yükseltirken at gerekli olsa'' diye düşünüp, eksikliğini hissettiniz mi?
  10. SP - General When upgrading cavalry, no horse/warhorse is required; instead, let the horse's "fixed market value" be added to the ascent cost.

I like your reasoning but not the suggestion.

Ofcourse the current solution is a compromice. The ideal solution would be to require the correct horse/warhorse.
    That however would be a very big hassle!

What is the "marketprice" for a warhorse when you are in the middle of a campaign deep into enemy land?

Your solution is applied already, when recruiting a mounted unit(Even though you only pay for a horse even if it´s unit using a war horse). In these cases, you are in cultural land of the unit
    ''What is the "marketprice" for a warhorse when you are in the middle of a campaign deep into enemy land?''

In other units, bow, arrow, armor, shield, weapon, etc. when you don't want any equipment; I don't understand why it is defended in cavalry units.

Warbant did not have this system; Who ever dreamed of and wanted the present? I don't think anyone was complaining that day.

I think the tier system in the game is extremely sufficient; In other words, as the tier rises, the daily salary already increases, and you also pay a certain fee for the first upgrade. If around 500-1k dinars are added to this upgrade price, I think it will not cause any imbalance. If you don't accept this, for example, you should expect "quality 6th tier armor+other equipment...etc." in imperial legionary promotion!
  11. Sinir Bozucu Gereklilik

Sağlıklı ve samimi bir forum ortamı için bu yorumu yapmayalım. Herkesin kendine göre eksik veya yanlış gördüğü şeyler var ve bunları belirtmemiz gerek. Bu tarz yorumlar tartışmalara yol acabiliyor ve genelde kötü sonuçlarla bitiyor.
    Teşekkürler; her forumda böyle sorunlu tipler var maalesef.

Diğer birimlerde (kültür ve asker tipi farketmeksizin) iligli ekipmanları istemezken (ok, kılıç, kalkan, zırh vs...) atlı birlikte at istiyor! Warband'ta bu sistem yoktu; kimin şikayeti svadyanın yada memlüklerin çok güçlü olmasıydı? Kaldı ki svadya hemen de erirdi.
  12. Sinir Bozucu Gereklilik

tamamen göstermelik. Birliklerin tamamen belirli donanım setleri var. Eğer bozkır savaş atı yazıyorsa sadece bozkır savaş atına biner. Mantık dışı olduğunu da düşünmüyorum özellikle bozkır savaş atı isteseydi çok daha zor bir oyun olacaktı.

At fiyatlarını yükselten bir mod bulun. Fiyatları yükseltin. At fiyatları olması gerekenden yüksek olursa hiçbir kervan veya hiçbir lord satın almak istemez. Bu sayede atlar şehirde birikir. Kendi oynayışımda Aksar(ismi yanlış olabilir, bir Aserai şehri) şehrinde 100'ün üzerinde savaş atı vardı. envanterime 600 civarı savaş atım vardı. Çözümü TaleWorlds'ten beklemek gereksiz.

Bölye olursa yapay zekâ atlı ordular kurar ve Khuzait Kainatı ele geçirir vs. Yükseltme için at gerekmesi mantıksız olmamış aslında.
    ''Mantık dışı olduğunu da düşünmüyorum özellikle bozkır savaş atı isteseydi çok daha zor bir oyun olacaktı.''

Benim şikayetim, ''özellikle filan (ilgili kültürün atını) istemesi'' üzerine değil, böyle bir beklentim yok. Bunu sadece, (bir ihtimal aksi düşünülürse -herhalükarda- mantıksız bulduğumu vurgulamak için dedim; nitekim kültür uyum şartı değil, atın yerine fiyat arttırımı beklentim olduğunu da belirttim. Yanlış anlaşılmaması için tekrar açıklayayım dedim.

Envanterine 600 savaş atı dolduracak ''mod''dan medet umman, oyun noksanlığı değil ama, böyle bir şeyi resmi forumda yazıp belirtmek ''gereksiz''! Neyin gereksiz olduğunu hangi yetkiyle karar veriyorsunuz!

Kuzait K. güçlü olmasın diye, bunu savunmak bile ''mantık'' olarak nerede durduğunu gösterir. Fianlar çok güçlü diye her yükselmede uzun yay+batanya zırhı istesin; b/öyle dengeleme olmaz.
  13. Sinir Bozucu Gereklilik

Uzun zamandır merak ettiğim ve aynı zamanda sinirimi bozan bir durum var: Bannerlord'ta, Warband'tan farklı olarak ''atlı birlikleri'' yükseltirken seviyesine göre at/savaş atı gerekiyor. Ansiklopediden de biliyoruz ki her millet normalde kendi kültürünün atını kullanır (Katafrakt, imparatorluk...
  14. SP - General When upgrading cavalry, no horse/warhorse is required; instead, let the horse's "fixed market value" be added to the ascent cost.

There is a situation that I have been wondering for a long time and at the same time pissing me off: In Bannerlord, unlike Warband, when raising "mountain troops", horses/war horses are required according to their level. We also know from the encyclopedia that each nation normally uses the...
Back
Top Bottom