Search results for query: *

1. Fps düşüşleri ve takılmalar

Selam. Oyunun HDD'de veya SSD'de olmasıyla alakası şu şekilde olabilir. Oyun yüklenirken gerekli bütün dataların RAM''e yüklenmesi gerekir. Böyle bir durumda HDD'de olması yalnızca oyunun açılma süresini etkiler. Açıldıktan sonraki iş CPU, GPU ve RAM hızlarınıza bağlı ilerler. Eğer oyunun yazılımcıları menü ekranlarındaki resimleri RAM'e almayıp her defasında diskten okuyarak yüklüyorlarsa özellikle HDD kullanıcıları sorun yaşar. Bu da oyun yazılımcılarının aslında oyun geliştirme konusunda ne kadar tecrübesiz olduklarını gösterir
    kesinlikle haklısın ve bu firmanın böyle küçük bir hatanın üstesinden gelemediğine inanmak istemiyorum oyunu alalı 2 hafta oldu daha 30dk oynamadım keyfim kaçtığı için
  2. Fps düşüşleri ve takılmalar

yetkililerden mesaj aldım üstünde çalışıyoruz oyunu ssd'ye yükleyiniz :grin:
  3. Fps düşüşleri ve takılmalar

En yetkili @Emre DANACI ve benim desem uyarı yer miyim acaba :grin:
    sanmam :grin:
  4. Fps düşüşleri ve takılmalar

Dostum TaleWorlds'ü savunmuyorum ben çözüm için yardımcı olmaya çalıştım sadece.
    ben de senin için söylemedim hani belki bir yetkili gelir de sesimi duyar diye :grin:
  5. Fps düşüşleri ve takılmalar

Oyunda bir sürü item var ve şehirlere girerken görünen bütün itemlerin yüklenmesi gerekiyor. Diğer oyunlarda optimizasyon daha iyi olabilir, item sayısı az olabilir vs. Şu an yapabilceğiniz en kolay çözüm SSD'niz varsa oyunu oraya taşımak.

Eğer bilgisayarınıza güveniyorsanız cheat_mode açın ve envanter tuşuna tıklayın. Bakın nasıl ağlıyor bilgisayar.
    bir sürü item olması ve bu itemlerin kastırması bir bahane değil eğer ki bu sorun sadece benim bilgisayarımda değil başka insanların bilgisayarında gerçekleşiyorsa bu bir ayıptır hiç bir şekilde bahane sayılamaz çünkü ben para veriyorum ve aldığım hizmet bu olamaz
  6. Fps düşüşleri ve takılmalar

Evet sorun disk kullanımı envanter açılırken disk %100 kullanılıyor ve kasma gerçekleşiyor. Peki o zaman başka oyunlarda olmazken neden şimdi olmaya başladı bu benim bilgisayarım ile alakalı bir konu mu bu?
  7. Fps düşüşleri ve takılmalar

Demek HDD'ye kurulduğunda oyun böyle oluyor. SSD'de kurulu benim oyun bu kadar uzun sürmüyor itemlerin yüklenmesi. Şehre girişte biraz takılma olmasını normal karşıladım ama.
    bu olayın SSD veya HDD yüzünden olduğunu sanmıyorum ben. He olabilir ama bu kadar değil muhtemelen işlemci veya ekran kartı modelim ile alakalı bir durum. Bu yazıyı yazarken hangi bileşenin sıkıntı yarattığını anlamak için test yapma fikri geldi aklıma ve yapmaya gidiyorum :grin:
  8. In Progress Kalelere ve Envantere girerken FPS drop

Summary: I get fps drops every time I enter castles and inventory How to Reproduce: Have you used cheats and if so which: no Scene Name (if related): Media (Screenshots & Video): Computer Specs: OS: windows 10 GPU:Asus Radeon RX 5600 XT GPU Driver Version: 21.5.2 CPU:AMD Ryzen 5 3500 RAM: x2...
  9. Fps düşüşleri ve takılmalar

Öncelikle merhaba arkadaşlar oyunu yeni aldım ve heyecan ile oynamaya başladım sistemimim full ayarlarda bile min 100fps vereceğinden emindim fakat oyun içindeki bazı yerlerde fps droplar kasmalar ve takılmalar gördüm ben de bunun sistem yüzünden olabileceğini düşünerek ayarları minimuma...
Back
Top Bottom