Search results for query: *

1. Kale savunması

Onların saldırıya geçmesini bekleyeceksiniz. Saldırıya geçtiklerinde oyun duracak ve kuşatmaya katıl seçeneği çıkacak.
    öyle bir şeçenek gelmiyor kardesım bana hiçbir şekilde
  2. Kale savunması

Beyler neden kale savunması yapamıyorum internette savunma yapan videolar var ama ben biri şehrime veya kaleme saldırıldığında savunma seçeneğim yok özellikle kale içinde bekliyorum düşman kuşatma yaparken ama dışarı cıkıp savaş, konuşma talep et yada kaç seçeneği var
  3. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

Hileye ve modlara karşıyım yine de teşekkürler :grin:

yok be kardesım bende karşıyım ama 4400 gün oynayınca artık yetti da :grin: hakkıyla vermedi oyun bana bende 10 tane aldım :grin: noble bow bu arada Kuzaitlerden Abagai ile evlenirsen onda da varmıs noble bow :smile: iyi eğlenceler
  4. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

https://imgbb.com/ bu siteyi kullanabilirsin. Siteye yükleme tamamlandıktan sonra Embed (paylaşım) Kodları kısmından BBCode (tam görünüm bağlantısı) seçerek altta çıkan bağlantıyı doğrudan burada yorum yazma kısmına yapıştırabilirsin.

Ama ben 50-60 kişiye dalmalı video isterim açıkçası çok merak ettim. Realistic zorlukta oynuyorsundur umarım :grin:

bu arada yeni bişe buldum kardesim :grin: mod falan indirmeden istediğim her silaha zırha para vermeden sahip oldum sonunda bunca zamandır kaybettiğim zamana çok üzüldüm bilmeyenler için not düşeyim

Belgeler > Mount & blade > Config > Engine config dosyasına gidiyoruz orada yazan komutlarda Cheat Mode 0 yazıyor onu 1 yaparsan oyuna girdiğinde inventoryni açman yeterli sol tarafta oyunda bulunan bütün itemler ücretsiz birşekilde mevcut belki biliyorsunuzdur paylaşmak istedim kolay gelsin
  5. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

Hocam kaç saat oynama süreniz var konuyla alakasız ama?
    220 saat gösteriyor steam de ama tabi oyunun açık kaldığı anlar var aktif olarak 220 saat degildir
    https://imgbb.com/ bu siteyi kullanabilirsin.

Siteye yükleme tamamlandıktan sonra Embed (paylaşım) Kodları kısmından BBCode (tam görünüm bağlantısı) seçerek altta çıkan bağlantıyı doğrudan burada yorum yazma kısmına yapıştırabilirsin. Ama ben 50-60 kişiye dalmalı video isterim açıkçası çok merak ettim. Realistic zorlukta oynuyorsundur umarım :grin:

Video işi uğrastırır :grin: ama aklıma da girmedi değil bi kaç resim koydum linkerde

6. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

Oyun içi 30 günde 310 yapıyorum demirciliği. Püf noktaları var onun. Biraz da mod kullanıyorum tabii.

Noble Bow bulmak istiyorsan bir şehirde ahşap atölyesi kur. Ahşap atölyesi yay ve kalkan yapıyor.Ahşap atölyesi olmayan yerde noble bow bulman biraz zor.

Haydaaa şimdide :grin: ahşap mı kuralım zaten 7 tane hakkımız var dur bakayım gideyim refahı yüksek yerlerde 1 demirci 1 ahsap kurayım :smile: ben mod kullanmıyourm hile gibi olunca keyif alamıyorum oyundan birde birçok kişi modlarda update geldiğinde sorun yaşamış ben uğrasamam oyun neyse onu oynarım denicem dediğini.
    Bütün şehirlere değil de refahı yüksek ve demircisi olan şehirleri not alıp onları gezmenizde fayda var, diğerlerini gezmek zaman kaybı olur.

Çok merak ettim karakterinizin nasıl bir şeye dönüştüğünü :grin: Ben benimkilerle dediklerinizi hayatta yapamam. Bir karakterle o kadar uzun süre oynamadım hiç.

valla resim yükleyim dedim ama kabul etmiyor yüklediğim sitelerdeki linkleri yani kısaca bahsedeyim
    44 yaşında şuanda
    Okçuluk (173) Binicilik (178 ) Taktik (92) İdarecilik (217) Çift el (205) Atletizm (124) Liderlik (151) Mühendislik (116) Diğerleri 30 -40 arasında

Kuşandığım Zırh :
    Baş : İmperial Guarded Lord Helmet 58 armor
    Omuz : İmperial Lamellar Shoulders 20 -10 armor
    Gövde :Lamellar With Scale Skirt 48-22-16 armor
    Eldiven : Lamellar Plate Gauntlets 32 armor
    Bot: Lamellar Plate Boots 32 armor
    At koşum Takımı : İmperial Scale Barding 75 armor
    Toplam armor ağırlığı : 28.8
  7. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

D-dostum hayatımda ilk defa benden sabırlı birini görüyorum. Oyunda maks 600 gün geçirebildim. Sıkılmadan 4400 gün nasıl geçirdin? Ben çocuğumun 18 yaşına geldiğini görmedim sen ölmüş, çocuğun olarak devam etmişsin. O_O

:smile: ya inat ettiğim zaman sıkılmıyorum mesala yeni hedefim yetenek ağacında son skilleri açmak ( okculuk ,çift el ,atletizim, binicilik vb ) yavaş yavaş keyif alarak :grin: birde o günlerin çoğu ilk karakterimde demircilik yapıyordum 275 e kadar açmak için dinlen yap dinlen yap derken yıllar geçti tabi :smile:

Oyun ilk çıktığında bu zırhlar ve silahların satılması prosperity'ye bağlı değildi ve paran varsa daha oyun başında çat diye alabiliyordun ancak zamanla o sistem değişti ve şimdi bence daha kötü oldu. Hatta lordlardan falan da düşebiliyordu kaliteli itemler. Şimdi vuruklu paslı itemler düşüyor hep. Bu sistem de değişecektir ama zamanla, fazla zor prosperity artırmak ve zırh bulmak.

Satılan silah ve zırhlar zamanla yenileniyor, arada bir kontrol etmekte ya da şehirde günlerce bekleyip bakmakta. Yeni ürünler gelsin diye eskileri satın da alabilirsiniz belki.

Zamanla bakıyourm dediğin gibi yol üstünde geçtiğim bütün sehirlere giriyourm mutlaka varmı yeni bişe diye cünkü aslında şuanda çok güçlü karakter tek basıma attan inip 50 60 kişi alıyorum orduyu çağırmıyorum bile geride bekliyor çapulcu degil bunlar bu arada normal ordu askerleri tek istediğim fantazi için 1 tane at üstünde kuşanılacak noble bow :grin: hepsi bu neden demircilikte herşey yapılıyorda fırlatma silahları yok oda ayrı bi konu
  8. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

Revyl'in prosperity'si iyiymiş ama yeterli olur mu emin değilim.

Revyl şehrinin prosperity'sini artırmak için su kemeri (aquaducts) inşa edebilirsiniz.
    Günlük varsayılan(Daily defauts) geliştirmelerden ev yapımını seçebilirsiniz.
    İnşaat hızlı olsun diye mühendisliği yüksek yoldaşınız varsa vali olarak atayabilirsiniz ve inşaatı hızlandırmak için şehre nakit sağlayabilirsiniz.
    Şehrin sadakatinin(loyalty) yüksek olmasına dikkat edin çünkü olmazsa prosperity de düşer. Bunun için şehre atadığınız valinin kültürü yerlilerin kültürü ile aynı olmalı. Revyl sanırım sturgia kültüründen, o yüzden sturgialı bir vali atarsanız +1 bonus verecektir.
    Köylerinizin yağmalanmamasına dikkat edin ki yemek gelebilsin şehire. Ayrıca köylerin yağmalanması prosperity'nin üst limitinin düşmesine neden olur.
    Şehirde yemek yoksa kendiniz başka yerden alıp satabilirsiniz. Prosperity arttıkça yemek ihtiyacı artacaktır. Yemek yetersiz kalınca da prosperity düşecektir.
    Fazla garnizon yemek seviyesini düşürebilir.
    Imperial Towns(imparatorluk şehirleri?) politikası prosperity'nin artmasını sağlar. Bu politikayı oylamaya sunabilirsiniz.

Valla bilmiyorum şuanda baktım Revyl de zaten demirci varmıs ama şu dikkatimi çekti sanırım dediğiniz katkı sağlıyor çünkü demirci olan yerlerde daha yüksek fiyatlı silahlar satılıyor ama benim istediklerim degil tabi şunuda göz önünde bulundurmak lazım insanlar bu silahları oyun basında elde etmiş yani 400 gün üstü diyen var 800 gün üstü diyen var klan seviyesi diyen var bende herşey son seviyede 4400 gün var ona rağmen yok cok ilginç yani şehirlerin hepsi bizim olduğu için aslında baskında almıyoruz hiçbir yerden anlamadım gitti altı üstü bi bow istedim bulamıyorum satılmıyor
  9. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

En yüksek seviye silah ve zırhların şehirlerde satılabilmesi için öncelikle şehirde bir demirci olmalı, ondan sonra da şehrin refahının (ben İngilizce oynuyorum oyunda Türkçesi ne bilmiyorum ama ingilizcesi: Prosperity) 10000'den yüksek olması gerekiyor. Daha da yüksek olması gerekiyor olabilir hatta. Tüm bu şartlar sağlandığında biraz para ve kaynak da gerekiyor olabilir.

Son güncellemelerden sonra prosperity'yi artırmak zorlaştı, şehirdeki sorunlar (şehrin mülk sahiplerinin görevlerinin olması) prosperity'yi düşürüyor. Onun etkisini ilerleyen güncellemelerde azaltacaklar ama. Çünkü çok fazla düşürüyor ve böyle giderse her şehrin seviyesi bayağı düşer ve her şehre de biz yetişemeyiz.

Tavsiyem öncelikle şehrin sorunlarının etkisini azaltacak güncellemeyi beklemeniz ondan sonra en yüksek prosperity'ye sahip şehrinizde ev yaparak prosperity'yi artırmanız ve düşüren etkileri ortadan kaldırmaya çalışmanızdır. Tabi o şehre bir demirci de açmanız gerekir eğer yoksa. Paranız çoksa şehirden pahalı eşyaları alıp şehre para desteğinde bulunabilirsiniz ama fazla para bir anda buharlaşıyor çünkü geliştiriciler istememiş ekonominin dengesini bozmamızı ve doğal olmayan bir müdahelede bulunarak şehrin olması gerekenden fazla parası varsa o parayı yok etme yoluna gitmişler.

teşekkür ederim geri dönüş sağladığın için oyunda 3 milyon dinarım var 2 tane bana ait şehir var ve bunlardan biri Revyl (11000+ refah) diğeri Husn Fulq (5800 +) oyunda herşey bitti tehtid oluşturabilecek bişey yok yukarıda anlattıklarınızdan sadece sehirlerde demirci olup olmaması konusunda emin değilim bakmam lazım
  10. 4400 oyun günü hala yok ( Noble Bow , Romfalya , Falx)

Merhaba arkadaşlar; Oyunu yaklaşık 2 aydır oynuyorum neredeyse bitti. Haritanın hepsi benim bağlı olduğum krallıkta. Oyunda elde etmek istediğim birkaç silah kaldı ama 4400 gün oynamama rağmen çıkmıyor gezmediğim yer kalmadı sürekli kontrol ettim bu arada ana karakterim öldü oğlumla devam...
  11. Patch Notes e1.5.1

O da enteresan bir durum, save yükleyip de sonradan atma olayı, benim başıma böyle bişe önceden bi mod yüzünden gelmişti ama sen mod kullanmıyorsun, o yüzden bilemedim nedir, ne değildir.. Ama genel olarak şunları söyleyebilirim; 1.oyunun dosyalarını doğruladın mı Steam üzerinden, gerçi güncelleme alınca kendi yapması lazım ama yinede dene faydası olabilir, 2. o olmazsa kota sorunu yoksa sil baştan yükle derim. 3.yine olmazsa teknik destek kısmında konu açıp yardım iste, erken erişim oyunu olduğu için her türlü hata olabilir, sen şimdi silerim uğraşamam dersen o hata da öyle kalır bugun sana yarın başkasının başına gelir :smile: :razz:
    its fixed after i verify game files i dont know but somehow ( I just updated 1.5.1 1 hour ago ) there is 2.2.gb files was missing after that now i can play my save files back without crash sorry for disturbing ( Sağolasın kardeşim )
  12. Patch Notes e1.5.1

Looks like there is something weird right now. I just started I new campaign, saved it and now I can't load it. If there is non-mod related problem I'm sure more people will write tomorrow, we will see.

(Hocam öncelikle selam, sana yardımcı olmaya çalışırken ezbere yazdım aslında, 1.5.1. sonrası ben de yeni oyuna başlayım dedim eski saveleri silmiştim neyse girdim karakteri oluşturdum berber eklemişler ona gittim ona baktım saçı değiştirmeden geri çıktım sonra kaydedip ana menüye döndüm ve kaydettiği save'i tekrar yüklemeyi denedim, şaka gibi ama açamıyor.. bir gariplik var yani ve modlarla alakalı değil gibi öyle olsa yeni oyun başlatamazdım. Bekleyelim bakalım belki yarın başkaları da yazar aynı dertten muzdarip olan çıkarsa.)

Ben oyuna girebiliyorum save açılıyor ama 10 saniye sonra atıyor oyundan dediğim gibi önceki patchlerde yaptı ama kendiliğinden düzeldi ben hiçbir mod flan kullanmıyourm oyuna nası basladıysam o bilmiyourm bile modları 3500 oyun günü oynadım herseyi fulledim sımdı yeniden baslanmaz 4 5 milyon dinar varken 3 5 kuruşla oynanmaz :grin: valla silerim ya
  13. Patch Notes e1.5.1

first of all sorry for the wrong topic i really don't know about mods I didn't change anything from the start I just running exe and playing that problem happened before patches too but after some crash, it fixed itself and I continued my saves but this time cant fix itself so what u mean i cant fix ?

( Türkçe de cevap verebilirsiniz )
  14. Patch Notes e1.5.1

Hello After patch 1.5.1 my single player saves not working anymore i cant load it when i load after 10 second it says module error and shut down pls help how can fix it i have 3500 days on saves if i cant load it anymore i have to delete this game cuz i cant play from start after all :sad:
Back
Top Bottom