Search results for query: *

1. Aynı isimde çok sayıda NPC için çözüm

Oyunda zaman geçtikçe npc'ler doğum yapıyor ve oyundaki karakter sayısı artıyor. Ansiklopediye baktığımızda bir bakıyoruz aynı haneden, aynı isimde birden fazla karakter var. O karakterlere tıkladığımızda kendi ansiklopedi sayfalarında aslında isimlerinin farklı olduğunu görüyoruz. Ama dikkatli...
  2. Open Durmadan aynı hatayı alıyorum

Oyun neredeyse çıktığından beri oynuyorum, oyundaki sürem 500 saati geçti fakat en başından beri aynı hatayı alıyorum. Bazen bir gün içinde 3 5 kez aldığım oluyor. Hatayı durduk yere haritada gezerken alıyorum. Bazen çok büyük ve başarılı savaşların hemen ardından oluyor ve oyunu kaydedemediğim...
  3. Resolved Ansiklopedide yanlış isimler

Sizde de acaba benle aynı şekilde mi çalışıyor? Nasıl bilinçli olduğunu anlayamıyorum. Caladogun 5 oğlu olsun, hepsinin farklı ismi olsun, hiçbirini ansiklopedide isimleriyle bulamıyorum, ansiklopedi'de arama yaparken 5i de caladog olarak gözüküyor, bu nasıl bilinçli olabilir ki? Peki ben 1115 yılından 1155 yılına ilerlersem ne olacak? 30 tane caladog mu olacak? Hangisinin hangisi olduğunu nereden bilebilirim? Ayrıca zaman ilerledikçe isim havuzu yetersiz kaliyor ve ayni isimli cok fazla yeni npc doguyor. Bu yuzden zaman ilerledikce hem benim dedigim sorundan hem de isim havuzu yetersizliginden ansiklopedi tamamen işe yaramaz bir seye dönüyor. Cidden, asagida bildirimde salliyorum Porev isimli npc'nin iki farklı npc'yi infaz ettiği yaziyor. Ben ansiklopediye gelip porev yazdigimda eger oyunun basinda baska bir porev varsa o cikiyor, baska porev yoksa kimseyi bulamıyorum. Peki soru şu, ben o iki kişiyi infaz eden Porevi NASIL bulacağım? @uçanbiblo
  4. Resolved Ansiklopedide yanlış isimler

Gonderdim, size ulasti mi acaba
  5. Resolved Ansiklopedide yanlış isimler

1 hafta oldu kimse yardım etmeyecek mi @uçanbiblo, @bFaceIII? Oyunda 1115 yılındayım, eski npcler gitgide azalıyor ve yerlerine çocukları geçiyor ama kimin kimin çocuğu olduğunu bilmezsem ansiklopedide bulamıyorum. Sallıyorum aşağıda bilmemne şu kisileri infaz etti diyor, bu kadar kişiyi artarda hangi deli infaz etmiş diye bakiyorum ansiklopediye, yeni npc olduğu icin çıkmıyor sayfası. Ben şimdi tüm kalradya'da kim kimi doğurmuş onu mu ezberleyeyim?
  6. Resolved Ansiklopedide yanlış isimler

Farklı npc'ler çocuk dogurdukça andiklopedide isimlerinde sıkıntı çıkıyor. Örneğin bir kız evlat, ismi Gandarina, anne adı Helea. Fakat kızın ismini ansiklopedide aratınca hiçbir şey çıkmıyor, Gandarina'nın profili Helea ismi altında çıkıyor. Bir diğer örnek: Batanya kralı Caladog'un orijinal...
  7. Max level ve max öğrenme seviyesi

O zaman cocukların 6. Odak puanları da boşuna oluyor anlaşılan. Ilerleyen yamalarda duzeltilebilirse çok iyi olur. Bir de oyunda bir level sınırı var mı? Şu an 39'um
  8. Max level ve max öğrenme seviyesi

@uçanbiblo, @bFaceIII yetkililer acaba bilgi verebilir mi bu konuda?
  9. Max level ve max öğrenme seviyesi

Ne zaman denediniz? Eskiden çoğu perk calismiyordu guncelde çoğu çalışıyor ama
  10. Max level ve max öğrenme seviyesi

Şu an 38 levellik bir karakterim var GÜÇ 10'da ve GÜÇ adı altındaki tüm becerilerin odak puanı 5. Öğrenme odağı 0'a ininceye kadar kastım ve Çift Elli ve Gönderli Silah becerilerini 330 seviyesine çıkardım. Sorum şu, demircilikteki Zinde Demirci (gerekli beceri seviyesi 150) GÜÇ'ü 1 puan...
  11. Ordu Kapasitesi arttırma rehberi

tamam 1 şehre bağlı 3 köyüm olsa 2 si yağma yese sıkıntı yaşayalım. 2 şehir 3 kale 12 köy var 3-4 tane köyüm yağma yiyor, düşman ordusu kale ya da şehirlerime yanaşacak pozisyonda değil. çakal lordlar gelip yağma atıyor ben yokken. bu durumda 3 tane de atölyem olmasına rağmen vaziyet resimdeki gibi...
    Dediğim gibi bir dokunuş lazım :grin:
  12. Resolved ailemin ardı ardına ölmesi

Maşallah maşallah :grin:
  13. Resolved ailemin ardı ardına ölmesi

hocam ben hepsinin aynı anda ölmesine şaşırdım gerçekten beklemiyordum dersimizi almış olduk ?
    Başın saolsun kral
  14. Ordu Kapasitesi arttırma rehberi

2 şehir 3 kale ve kendi birliğimde 778 askerim var
    12 köy, 3 kale, 2 şehir az mı ya ? ve hepsi de yan yana ekonomik olarak gelişim durumları iyi. tamam 3-4 tanesi yağmalanıyor sürekli köylerin ancak bu kadar mülke karşı 778 asker besleyemiyorum. askerlerin de 500 tanesi acemi 1, 2 level. günlük 2250 altın eksiye gidiyorum. 10 günde 22 bin küsür altın. sürekli savaşmak zorundayım, her girdiğim şehirden mal almak başka şehirlerde satmak zorundayım. 1 saniye duramıyorum durduğum an eksiye geçiyor. 5-6 gün önce 80k param vardı şimdi kaldı 22k. ha bi de şehirlerdeki askerler de kaçmasın diye sürekli 10k 10k para bayılıyorum şehirlere. yani oyun şuan benim için durmuş vaziyette düşman toprağına giriyorum 2 lord ele geçirip arka ülkeye mal satmaya geçiyorum dönüşte 2 lord daha alıyorum kendi ülkeme geliyorum alış veriş sonra geri dön. hadi yoldaş arayayım asker toplayayım köylerimde oturup refah seviyesi artırayım bilmem ne hiç bir şey yapamaz oldum. böle saçma ekonomik sistem olur mu ya?
    sakın demircilik demeyin bu kadar atraksiyon ile günde 2k para kazandığım saçmalık bir ekonomik sistemde oturup günde 5 kılıç yapıcam 100k 100k para koyucam cheat mode açarım daha keyifli olur...
    acaba ekonominin düzeltildiği bir mod var mıdır ?

Gerçekten mülkü savunan askerler her daim mülkün getirisini gölgede bırakıyor. Çok fazla ocağa sahip köyler de az gelir getiriyor. Ama farkettim ki yerleşim yerinin refahı yukseldikce daha fazla vergi geliyor. 8-9binlik refahlik bir sehir buyuk ihtimalle kâr ettirir. Bu oyundaki sistem de fazla mülkün her zaman iyi olmayacağını gösteriyor. Aynı zamanda savaşla çalkalanan bir ortaçağ dünyasında savaş zamanı gelirlerin azalması ve zarara geçilmesi gayet normal. Fakat gerçekten mülk gelirlerinin biraz dokunuşa ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
  15. Ordu Kapasitesi arttırma rehberi

şuan benim birlik 326
    Kral mısın?
  16. Resolved ailemin ardı ardına ölmesi

merhaba oyunda çok zor zahmetlerle evlenip çocuk yapıp o çocuğu 18 yaşına getir vs bunlar çok zahmetli tamam da ailecek bir kuşatmaya girdik eşim ve çocuklarımdan 4 tanesi vardı üstlerine sağlam zırhlar donatmıştım ve hepsi öldü. tamam ölüm oyuna çok güzel hava katıyor ona bişey demiyorum da bu kadarının da fazla olduğunu düşünüyorum. bence oyunda yaştan dolayı ölme ve savaşta ölme seçenekleri ayrılmalı. çünkü bu şekilde oyun aynı kıyma makinesi gibi.
    Hocam gerçek hayatta kale kuşatması gibi şeylerde komutanlar ve kraliyet soyu savaşmaz zaten, uzaktan izler ve yönetirler. Zırh giydirip kuşatmaya gönderirsen ölmeleri çok doğal xd
  17. Resolved ailemin ardı ardına ölmesi

Geçmiş olsun beyim, durumunuz nasıldır şu anda
    Kaydetmeden çıktım bida girdim, tekrar hasta olmadım devam ettim xd
  18. Resolved ailemin ardı ardına ölmesi

Karakterimiz yaşlanıp ölebilecek denmişti ama erken erişimde aktif olmaması lazım. İlgili Haber
    Bir savemde hastalanmistim, kalbim yeşile döndü, ara ara canım düşmeye hastalık atak yapmaya başladı. Hastaliktan kurtulamiyorsun, ne kadar dinlenirsen o kadar yavaş ölürsün, hasta olduğun an ekrana bildirim geliyor ve yerine oynayacağın varisini seçmeni istiyor.
  19. Ordu Kapasitesi arttırma rehberi

Ellerine sağlık
  20. Need More Info Yoldaş sorunları

Önce şunu söyleyeyim o 9 sayfa yoldaşın olduğu şehrimde şu an hiç yoldaş yok. Bazi sehirleri gezdim ve cogunda ya 0 ya 1 yoldaş bulunuyorken bazı şehirlerde 3-5 hatta 7 veya 9 sayfa yoldaş bulunabiliyor. Sanki hepsi bazi noktalarda toplanmış gibi. Ayriyeten aynı tipte ve isimde başka bir yoldaş oluşmuş dediğim yoldaşımın adı 'Bidal the Scholar'. attığım saveden ulaşabilirsiniz.
Back
Top Bottom