Search results for query: *

1. Resolved Bilgisayarıma 2. monitörü taktım. Ve oyunda alt tab atınca pc kafayı yiyor disk kullanımı 0 olduğu halde.

Borderless Full Screen ayarını denediniz mi? Sonuç tam olarak ne oluyor? GPU driverları güncel mi bir de?
    GPU driverlarım güncel. Borderless Full Screeni denedim sorun ortadan kalktı alt tab atınca donmadan normal bir şekilde devam edebiliyorum fakat az da olsa Borderless Full Screende fps düşüşleri yaşanıyor bundan dolayı pek kullanmıyorum. Kısacası sorun oyun tam olarak tam ekran olmuyor. Tek bende mi var bu sorun bilmemekteyim.
  2. Resolved Bilgisayarıma 2. monitörü taktım. Ve oyunda alt tab atınca pc kafayı yiyor disk kullanımı 0 olduğu halde.

İkinci monitör kullandığımdan beri bannerlord ta alt tab atamıyorum. Oyun tam ekran olmuyor. Oyunu oynarken mouse la sağa kaydırınca gitmemesi gerekirken gidiyor. Kısaca oyun tam ekran olmuyor ve bu da bazı performans sorunlarına sebebiyet veriyor. Başka her hangi bir oyunda böyle bir sıkıntı...
  3. Bannerlord Online için yorumunuz nedir?

Arkadaşlar aldığınız keyifler ve izlenimler nedir? Kötü olan kısımlar ile tecrübeleriniz nedir ve nasıl bir his :grin: Hayal gibi online oluşu çok uğraştığım save tadımı çıkardığımdan oynayamadım daha.Hata aldığınız kısımlar , ordu kurma sistemleri ve siz çıkınca ne oluyor kayıt işlemleri vs. nasıl deneyimlerinizi paylaşırmısınız?
    Modu denedim gayet zevkli ama yeniliklerin gelmesi gerekiyor . Hatalar çok fazla yok ama var. Şehirden savaştan falan çıkınca bazen crash yiyorsun. Benim bu modda 5 saatim var 3 kez crash yedim. Ordu kurma daha oturmamış en fazla 25 kişi gördüm adam. Zor gelişiyor birlikler. Bazı birlikler eklenmemiş. Biz çıkınca oyun devam ediyor tekrar girince bizim karakterimiz aynen oyuna devam ediyor . Gta 5 teki rp gibi düşünebilirsin bu mantığı. Eğlenceli ama baya gelişmesi gerekiyor. Turnuva da gerçek oyuncularla vs atmak falan çok eğlenceli . Harita yürüme hızı ama baya yavaş bunun artması gerekiyor .
  4. Bannerlord Online için yorumunuz nedir?

Bir ara bilgisayarınızdan mining muhabbeti dönüyordu o yüzden moda karşı önyargım var biraz siz ne diyorsunuz bu işe mod güvenli mi?
    Güvenli gibi duruyor.
  5. Resolved Çalı optimizasyonu

Sorunla tekrar karşılaşılmadığı için bu konuyu şimdilik resolved olarak işaretleyeceğim. Başka bir problemle karşılaşmanız halinde lütfen yeni bir başlık açarak bize bildiriniz. Geri bildiriminiz için teşekkürler.
    Tamamdır teşekkür ederim.
  6. Resolved Meşale Optimizasyonu ve Bir Tavsiye

Herkese kopyala yapıştır yazıyorlar cevabı :grin:
    3 ay sonra gene sorarlar.
    ??
  7. Resolved Meşale Optimizasyonu ve Bir Tavsiye

1.5.7 betada devam ediyordu oyunu oynamıyorum şuan. Dediğiniz diğer şeyler yapılı.
    Banada bugun çalı optimizasyonu için mesaj atmışlar ve bende 18 agustosta yazmıştım bu performans düşüşünü. Aynı cevabı yazmışlar umarım bakarlar ne diyim ?. Çünkü meşaleler de baya fps düşürüyor handa 40 fps aldığımı hatırlıyorum.
  8. Resolved Çalı optimizasyonu

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.
    Ben bu olayı yazarken 1.3. 0 gibi bir yama notu vardı.Şu anda böyle bir sorun yaşamamaktayım fakat. Bazı bozkır haritalarındaki çalılar ve ağaçlar hem fps götürmüyor hemde gayet hoş duruyor böyle daha çok savaş alanları yapılırsa çok daha güzel olabilir.
  9. The smith adlı yoldaş nerede ? (sürüm 1.5.7)

Ben 1.5.6 dayım 350 ye yaklaştım gün olarak hâla demirci yoldaş yok. Yoldaşların çikması kafasına göre oluyor galiba anlamadım bir sürü gezgin isimli 3 tane en az acı yudum isimli yoldaş var ama 1 tane tamirci var. Ticaretçi yoldaşta daha yeni buldum 1 tane. Yoldaş sayıları oyunda zaman geçtikçe artıyor ama çok dengesiz. Keşke her seferinde her türden birer tane çıkarak başlasa en azından hiç olmamasından daha iyi olur. Birde tek tek araması da uğraştırıcı oluyor ansiklopediye bi düzen gelse demirciler dövüşcüler her biri kategori kategori ayrılsa ya da hiç olmadı isimlerinin yanlarına parantezle yazsa daha kolay olur. E yazıyor demeyin Hızlı elin yazıyor mesela ticaretçi elin yazmıyor bunların arasından yok gürültücü yok acı yudum yok altın vs araması bir de listede dolmuşsa npclerle biraz uzun sürüyor
    evet keşke daha fazla yoldaş olsa.Demirci yoldaş sadece 1 tane var onun adıda The Smith . Daha fazla oyuna yoldaş gelmeli bence (çeşitlilik bakımından da artırlamalılar bence ).Ve hepsi bi anda çıksa daha iyi olur .Çünkü o demirci yoldaşı yaklaşık 30 40 dakika boyunca aradım :grin:
  10. The smith adlı yoldaş nerede ? (sürüm 1.5.7)

Demirci yoldaş çok nadir oluyor. Ekibine farklı yoldaşlar katarsan. Belki gelebilir ansiklopediye.
    1 Tane demirci yoldaş var zaten :smile:. Farklı yoldaşlar alırsam gelir mi bilmiyorum ama deniyeceğim .Teşekkür ederim
  11. The smith adlı yoldaş nerede ? (sürüm 1.5.7)

The smith adlı yoldaşı bulamıyorum ansiklopediye yazdım baktım .Şehir şehir gezdim yinede bulamadım.Ayrıca oyunda 1 tane demircilikle uğraşan yoldaş olması değişik geldi.The smith 1.5.7 de oyundan mı kaldırıldı yoksa bug mı oluştu bilmiyorum.Yardım ederseniz sevinirim .
  12. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Herkese merhaba. Co op modu ile alakalı konuşmak istiyorum. Çünkü modcuların yaptığı şeylere bakıcak olursak çok heycan verici. Benim sorum taleworlds çalışanlarına olucak. Siz bu modu takip ediyor musunuz? Ayrıca yapılablir mi böyle bir şey? @MArdA TaleWorlds
  13. What happened to Co-op?

Coop is something that we have investigated and decided to put to one side. We don't currently have any plans to add it to the game now or in the future.

Can modmers do it ?
  14. Any plans to nerf Khuzaits (especially the horse archers) from snowballing?

Sieges and fights close the villages are hard for Khuzaids. So they must dominate other factions mostly on open fields. Khuzaids borned for horse archery. Do not nerf it. I dont know the AI fights but u can add diffirent bonuses for other factions to counter khuzaids snowball.
  15. Beta Patch Notes e1.5.0

loading a winter war map in the middle of summer
  16. Bannerlord fps drop

Bu tamamen kötü optimizasyonla ilgili. 3 tane ağaç var diye 8gb ram yetersiz olmamalı. Yavaş yavaş optimize ediliyor oyun ama biraz fazla yavaş sanki
    sonunda düzeltsinlerde başka bir şey istemiyorum
  17. Beta Patch Notes e1.5.0

Although there is no snow on the campaign map, there is snow on the battlefield
  18. Beta Patch Notes e1.5.0

[QUOTE = "MArdA TaleWorlds, gönderi: 9515532, üye: 33906"]
    Dosyaları aldığım sürece sorun yok.
    [/ALINTI]
    yardımınıza ihtiyacım var oyun sürekli çöküyor ve savaşa (online veya offline) girince sonsuz bir döngüye giriyor yardım edin
  19. Beta Patch Notes e1.5.0

Bu nedir ?
    ujpuJsIm.jpg
  20. Beta Patch Notes e1.5.0

1.5 Beta
    Game crashes in character creation screen. You can choose your culture, then there is no image of your character on the next screen, same image from culture screen. Then it freezes and I have to hard close to desktop. Using a lot of CPU. No mods. First time this is happended for me in all Beta versions
    the same happened to me
Back
Top Bottom