Search results for query: *

1. multecikaplumbağa31

Garip yüz şekli

tövbeestağfrullah bi cinci hoca getirip bilgisiyarınızı taratın hocam
  2. multecikaplumbağa31

Zırh bağışlama tecrübesinin aşırı az olması

Peki başka ne işe yarıyor? Askerlerimiz de mi kullanıyor yoksa sadece xp mi kazanıyoruz?
    Askerlerin xp kazanıyor.
  3. multecikaplumbağa31

zırh bagışlama olayı nedir acaba?ben çıkaramadım bunu?savaş sonrası elde edilen ganimetleri kendinize almadıgınızda mı,onları ordudaki askerlere bagışlamış oluyorsunuz?yoksa farklı bişey mi?
    Hem dediğin gibi hem de zırh satın alıp bağışlayabiliyorsun. Envanterden çöpe attığın zaman onlara tecrübe olarak geliyor fakat Vekil yeteneğinden gerekli skilli açmalısın.
  4. multecikaplumbağa31

Ooov... Demircilik zaten aşırı epic bir de öyle bir durumda daha sıkıntılı olurmuş.
    Vallaha dün saveye başladım (0 hile) gidip 10-15k para kastım sonra Seonon'a gidip tanesi 3 dinardan full odun aldım. Şehirde bekleyip stamina dolunca odunları eritip full demircilik kastım. Şimdi yaptığım kılıçlar hiç thamaskene çelik vs. kullanmadan 40k ediyor. Bir günde 2m civarı bir para kastım. 5 dakikada 400k gibi bir rakam kasabiliyorum şuan ki hâli ile karakterin. Hâla çok ama çok fazla demirciliğin getirisi. Acilen nerflenmesi gerekiyor bence.
  5. multecikaplumbağa31

300 tavan sınır. 500 dinarlık zırhlar bile 300 veriyor sanırım. Genellikle bir savaş yaptığınızda veya haydut avladığınızda pahalı zırhları alıp ucuzları bırakırsanız 20k ya kadar tecrübe veriyor. Satın alıp bağışlamak yerine haydut avlamak daha kârlı olacaktır. 300 de az bir rakam değil, kolayca ordu geliştirebiliyorsun zaten, hatta oyunun bir noktasından sonra hiçbir lord sana ayak uyduramıyor.
    Bundan önce bir kılıç yapıp 30k tecrübe verebiliyordum. Böyle olması çok ilginç geldi bana.
  6. multecikaplumbağa31

Zırh bağışlayarak askerlere XP kasacaktım fakat en pahalı zırhlar bile 300 tecrübe veriyor. (300'ü geçen bir tane bile zırh , silah yok) Bu neden oluyor? Bir hata mı yoksa skilli nerflemek için böyle bir saçmalık mı yapmışlar? Böyle saçma bir şeyin nerf olduğunu düşünmediğim için sormak istedim.
  7. multecikaplumbağa31

neler oldu?

nitekim oyuna girdim ve demircilikle kolay para kasmanın devam ettiğini tekrar fark ettim.
  8. multecikaplumbağa31

neler oldu?

arkadaşlar uzun süredir oynamıyorum Bannerlord'u. Para kasması zorlaştı mı yoksa demircilikle milyonlar kasabiliyor muyuz hala
  9. multecikaplumbağa31

Sancak Editörü Arka Plan Rengi Yok.

Ya AFKMPFHSAKFSMFAKMAFİEFHAM. Ciddi soruyom reis
    Klanda kalıyo diye biliyom kanka olmadı save dön
  10. multecikaplumbağa31

Topraklarım gidecek mi? Ayrıldım kurdum evet.
    Klanda kalıyor benım bildiğim. İem girip dmden hapse giriyorduk ya sonra attıklarında skin üzerimizde kalıyordu öyle.
  11. multecikaplumbağa31

Krallık kurdun mu ayrıldıktan sonra? Ben de kurdum sonra denediğimde olmadı. Çıkıp rengi düzelttim sonra tekrar krallık kurdum.
  12. multecikaplumbağa31

Need More Info Çok Fazla Yoldaş

bende de aynısı var. zaten leblebi gibi gelen ölüyor gelen ölüyor. o yüzden iyi bence seçenek çok :grin:
  13. multecikaplumbağa31

Hata

Harbiden oynayamıyorum oyunu. Bir savaşı 4 kere yaptım sırasıyla tek tek bütün grafikleri ceset sayısını her şeyi aklınıza gelen düşürdüm fakat savaş bitince direkt bu hatayı yiyorum. 600 vs 800 gibi bir savaş.
  14. multecikaplumbağa31

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bence yapılmasına gerek yok. Modcular ne yapacak o zaman. TW'nin asıl amacı oyunu optimize etmek olmalı bence.
    Elbette fakat bu modlar stabil çalışmıyor. Yerli yersiz crashlar verdirdiği için söyledim. Ama bir oyunu değerlendirirken insanlar modlarla değerlendirmez oyunun kendisini değerlendirir o yüzden bence oyunda olmalı bu tür şeyler.
  15. multecikaplumbağa31

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Benim merak ettiğim modcuların bu yaptıklarını TaleWorlds yapamıyor mu? Kötü niyetli olarak söylemiyorum bunu sonuç olarak bu işlerle uğraşan biri değilim ve olayın içerisinde neler döndüğünü bilmiyorum fakat modlarda çök güzel özellikler var. Mesela Freelancer modu oyuna eklenebilir veya diplomacy modu felan. Bunu modcular yapıyorsa oyunun yapımcıları da yapabilir diye düşünüyorum. Yapılmıyorsa da neden yapılmadığını merak ediyorum.
  16. multecikaplumbağa31

Hata

Günde 10-15 kere yiyorum bu crashı. 12 gb ram kullanan arkadaşıma sordum bu hatayı almadığını söyledi.
  17. multecikaplumbağa31

Resolved Demircide Üretilen Silah İsmi

Aynısı bende de var.
  18. multecikaplumbağa31

Hata

Sürekli bu hatayı alıyorum. Şehirden çıkınca, biriyle konuşunca, savaşa başlayınca, savaş bitince vsvs. Ne yapmam gerekiyor? rx580 8 gb 16 gb ram ryzen 5 2600
  19. multecikaplumbağa31

Diplomasi modu ayarları nasıl olmalı?

Ne kadar istersen o kadar yap. Ben karışmama taraftarı yım.
  20. multecikaplumbağa31

Singleplayer hakkında birkaç soru

Merhaba,

Yaklaşık 50 saattir tek oyunculu oyunun tadını çıkarıyorum ve şu anda herhangi bir mod olmadan gerçekçi zorlukta sturgia ile 3. oyunumdayım.

Bir kaç sorum var:

Yüksek seviye zırh ve silahları nasıl elde edebilirim? Şimdiye kadar karımdan yüksek seviye bir zırh aldım (Arwa ftw!) ama hiçbir dükkan gerçekten iyi şeyler satmıyor (örneğin sturgia oyunsonu zırhından bahsediyoruz). Maksimum klan kademesi mi olmam gerekiyor yoksa klan kademesi bunu hiç etkilemiyor mu?

Yoldaşları nasıl beceririm? Oyunumun başlangıcında avantajların ve becerilerin otomatik tahsisini devre dışı bıraktım, ancak bunları beceremiyorum. Bu sorunlu mu yoksa sadece yanlış bir şey mi yapıyorum?

Çocuklarımı nasıl evlendirebilirim? Oğlumu ve kızımı evlendirmek istiyorum. Soylularla başarılı bir şekilde konuştum ve soylunun bana çocuğunu aramamı söylemesiyle sonuçlanan "evlilik teklif et" seçeneğini seçtim. Bunu yapıyorum ama bana orada başka seçenek sunmuyor. Bu henüz uygulanmadı mı?

Her NPC belirli bir zamanda ortaya çıkıyor mu ve ölü NPC'ler yeniden dolduruluyor mu? Şu anda bir baharat satıcım yok. Oyunun sonraki aşamalarında biri mi ortaya çıkıyor? Ayrıca: Mühendisim ("Of Knowing") savaşta öldü ve onun yetenek setlerinden birinin daha sonra onun yerine gelip gelmeyeceğini merak ediyorum.

Kendi partisini yönetmesi gereken bir yoldaş için en iyi beceriler? Bir yoldaşın ekibini çok sık yakalanmadan yönetebilmesi için sahip olması gereken en iyi beceri kategorisi nedir? İzci mi yoksa liderlik mi düşünüyorum?

Vali olacak bir refakatçi için en iyi beceriler? Vatanımda vali olarak kullanmak istediğim bir yoldaş için en iyi beceriler nelerdir?

Refakatçiler liderliği seviyelendirebilir mi? Şimdiye kadar hiçbir refakatçi lider henüz liderliğin seviyesini yükseltmedi. Niyet mi yoksa bir hata mı?
    1- Oyunda tarih geçtikce pazarlarda çıkıyor bu tür zırhlar.
    2- Yoldaşlarını sahip oldukları yeteneklerde geliştirebilir yada yeni yetenekler edinmelerini sağlayabilirsin. Örneğin bi yoldaşı şifacı olarak aldıysan onu savaşçı olarak geliştirme. Sadece zeka özelliklerine harca.
    3- Çocuklarının yaşı geldiğinide diğer lordlara soru sorarak ailemiz arasında evlilik yolu ile bir ittifak istiyorum diyeceksin ve evlendirmek istediğin çocuğunu seçeceksin.
    4- Yoldaşın öldü ise yenisini bulmak zorundasın aynısı yeniden doğmuyor.
    5- Liderlik - Taktik - Steward
    6- Ona kendin karar vereceksin. Eğer sürekli esir alıyorsan ve tımarlarına koyuyorsan serseriliği gelişmiş bir vali seçebilirsin bunlara kendin karar vereceksin.
Back
Top Bottom